Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
Holky tak je to za námi.
Já mám taky 4kg,jsem spokojená ani jsem si nemyslela,že by to bylo jak psali,to je blbost.
Asi se budu snažit se vyvarovat sacharidům,co jsem četla to je základ skoro všech diet,uvidím jak se mě to bez pevného jídelníčku povede.
Chtěla bych to držet přísněji přes týden a o víkendu si něco dopřát.
@bocinka Moc krásné,sluší ti to. 🙂
@bocinka možu ti říct zumba super denně..už se vejdu do před těhu riflí ale váhu ted nic moc...Jaruška(víš jaká) se mi koukla na jídlo a bohužel jsme pry podvýživa☹proto nehunu😀 to mě pobavila...jim málo a nepravidelně(tim pádem břicho a zadek ne a ne zhubnout☹....štaičky uuužasné a jde vidět že hubneš🙂 gratulka budeš překrááásná nevěsta...a po polypu už OK??neboj ono to půjde ale ted jen kašičky..je to pres přes to
@leopolda já mám u tebe -5🙂 😉
Ahojky holky,
bocinka: opravdu nádhera,jak jsem se vdávala, zkoušela jsem podobný vršek, ale prsa mi naběhla tak neskutečně, že jsem je opravdu nemohla mít...akorát mě napadá, jak to plánuješ s pohybem, dá se s něma v poho chodit?
Jinak přispívat opravdu budu asi dlouho nemám nějak sebekázeň 😠
No a co jsem opravdu nezvládla je jídlo 5x denně, já prostě neumím málo jíst, není to jen obhajoba pro mé svědomí, v podstatě jsem se o to i pět let pokoušela a nic....já jím 3xdenně a tj. pro mě úspěch, kdysi jednou, ale množství co sní člověk za den 😀 ,no co si budeme říkat, jablíčko nebo keír v podstatě nepovažuji za jídlo 🙂
Ahoj holky můžu se k vám přidat, taky hubnu, zaregistrovala jsem se na stob a jsem vybraná na hubnutí doma s časopisem dieta, tak uvidíme, chodím ted na zumbu a chci ji i cvičit doma, zatím váha dole žádná, ale chci taky jít za nějakým specialistou, asi špatně jím, na stobu mám mít tak 6000kj a mám něco přes 3000kj
na toto se asi přihlásím první konzultace je zdarma http://www.komplimentinstitut.cz/website/mainme...
ahoj
váha mi nijak neroste po té dietě, tak si myslím že to bude ok, cítím se taky fajn, i dost posiluju a už se to projevilo i ve výdrži, dřív sem funěla do schodů a teď nic 😎
@meleri to vypadávání vlasů je hrozné, sama sem to zažila, ale až teda po porodu a celou dobu kojení vypadávaly po hrstech 😒 zkusilas nějaké vitamíny? mě doporučila v lékárně pivovarské kvasnice, stálo to pár korun ... na čas zabrali, nějaké nové vlasy mi taky narosly, vypadala sem teda chvíli děsně, protože sem měla ofinu 😀 ani teď je ještě nemám v normálnu, chybí mi tak půlka vlasů 😝
@tegina taky se ti podařilo pěkně zhubnout 😉 každé kilčo se počítá 😉
@misicka455 co kamarádka, neumírá hlady ? 😀
@zuzi82 jíš moc rozumně 😉 váha ti klesá pěkně ... taky bych něco takovýho mohla zkusit ... mohla bys napsat co jíš třeba na obědy? když nemůžeš sacharidy, tak to nejíš ani přílohy nebo uplné minimum? mohla bych prosím napsat nějaké příklady jídelníčku?? díky 🙂
@luti u tebe ta váha klesá až neskutečně, takže něco na té vaší "dietce" se zuzi asi bude 🙂 😵
@bocinka nerada se fotím, fotku v mým nejtlustším období bych určitě našla 😝 ale nemám nic se současnosti, zas takový veliký rozdíl to asi není, ale znát to je 🙂 ty vypadáš moc dobře 😵 na obličeji je to hodně znát 😉 šaty úúúúúúžasnýýýýýýýýýýý 😵 seš v nich kočka !!!
@leopolda gratuluji ke shozeným kilčům 😉
@luuca.b ty chodíš každý den jako lektorka, nebo chodíš hopsat na hodinu i k někomu? teda vlezla ses už do riflí před těhu 🙂 to já asi ještě pěkně dlouho neee 😀 😝 teda kalhoty jedny sem si zkoušela a místo tak 10 cm mi chybí už asi jen 5 🙂
@hannah23 vítej mezi nás 😉
@misicka455 děkuju.... 🤐
@evena děkuju.... jojo, v obličeji už to vidím i já, ten mi hubne první, plus prdel, jenže tu nemám žádnou, kdyby jen tak lehce šlo to břišisko moje.... 😝 🙄
@evena já zatím beru železo a ty těh. vitamíny které mi přijdou celkem naprd...chtěla bych si po porodu koupit nějaké ty vitamíny na vlasy ale tež si říkám jestli to není podvod....:(
to já taky, hrůza, vlasy všude úplně..pak jsem do kojila a zdálo se mi že to přešlo jenže taky jak píšeš asi polovina vlasů v háji..:(
dík za ten tip na kvasnice! to si zkusím koupit jak mi dojdou ty těh. vitamíny...a to je ve formě tabletek?
slyšela jsem že snad zinek je dobrý ale nakonec aby člověk bral všecko a to nejde! 🙂
juchůůůů musím se pochlubit, do těch kalhot před těh. se po té dietě vlezu 😀 mám jen menší špíček 😀
@meleri mě se donějakých darhých vitamínů nechtělo vrážet, myslím že stejnlu službu udělají i ty levné ... ani sem nevyzkoušela nikdy žádné ty speciální šampony, prý to moc nefunguje a ty ceny 😝 ty kvasnice sou v tabletách, sáček vyšel asi na 60 kč a myslím že sem ho měla asi tak na 3 týdny, ale brala sem to asi 2 měsíce, pak pořád zapomínala, teď si jen občas zobnu..
@leopolda na tom stobu na www.stobklub.cz se zaregistruješ a zapisuješ si tam podle toho kdy začneš co jsi který den snědla a ono ti to pomocí takových semaforků ukazuje jestli jsi měla dost bílkovin....jednou týdně se vážíš a jednou měsíčně se měříš, ono ti to doporučí kolik KJ a kolik procent bílkovin, tuků....zapisuješ si tam i pohybovou aktivitu, můžeš se tam bavit s lidma radit se....jsou tam recepty, aktivity, akce, cvičení.....
a na časopisu dieta na jejich stránkách jsem jim napsala do soutěže hubněte doma do plavek a vybrali mě, dá se přihlásit do 28.2. http://www.fitweb.cz/clanky/akce-diety/396710-r...
@evena tak kámoška včera po pátem dnu má dole 3 kg a až na chutě co měla čvrtej den řiká, že super už začala pomalu se cvičením nějaké cviky na posilení břicha tak snad to ještě ten týden vydrží 😉
@evena V poledne sacharidy ještě jím, odpoledne si dávám polévku, ve které je třeba pár brambor, nebo nudle a večer už jen zelenina a maso. Zkus se podívat na ten stob. Zaregistrovala jsem se a jen si tam zapisuju jídlo a pití za den. Neposílají žádné e-maily a nic jiného, prostě je to jen jako takový prográmek, který ti pomůže. Jak psala Hannah, na začátku vyplníš takový dotazník a podle toho ti to vypočítá, kolik bys měla za den sníst a čeho (já mám třeba 5800 kJ na den, z toho 27% bílkovin, 33% tuku a 40% sacharidů). Jak dopisuješ jídlo za den, tak ti to počítá i ty bílkoviny, tuky a sacharidy a na semaforcích ti svítí červená, oranžová nebo zelená, podle toho, jak jsi to ten den zvládla. Až tady jsem si uvědomila, kolik člověk sní tuků. Je to fakt zajímavé, ale chce to si na to najít čas. Kdybych chodila do práce a obědvala třeba někde v jídelně, tak by to asi vůbec nešlo. 😉 Já od léta zhubla už devět kilo, ale sedm z toho bylo díky dělence, která mě nakopla. Přes vánoce a v listopadu jsem si dala pauzu a váhu jen držela a teď od února jsem se pustila do počítání a zatím super. I mě baví zjišťovat, jak jídlo, které jsem vymyslela zapadá, nebo nezapadá. Jedu tak tři týdny a už hodně přemýšlím o tom, jaké maso si třeba dám. Jednou jsem hřešila a dala si na oběd bůček a ta červená, co mi svítila u tuků byla tak děsivá, že vím, že dokud budu chtít hubnout tak se bůčku vyhnu širokým obloukem. 😀
@bocinka Šaty jsou krásné a na kdy se ten velký den chystá? 🙂
Tak já jdu taky mrknout na ty stránky stobu když si to všichni tak chválíte 😉




@luuca.b já Ti závidím tu Zumbu denně.... 🙂 nafouklá jsem taky, je to k vzteku, menzes, teď ten polyp a nemůžu se ....... 🤐 🙄 🙄 🙄