Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
@evena Jo, člověk potřebuje někdy vypnout a jen tak sebou fláknout. Nebo mě hodně pomůže, když s ní mamka vypadne ven nebo si s ní hraje a já si můžu v klidu uklidit. Jako třeba teď, jsem udělala pořádek na stole u počítače a jsem šťastná 🙂 Byl tu už neskutečněj mrdník.
Včera jsme byli v kině, tam proběhlo nachos, cola a gumový medvídci. A pak jsme šli na pizzu, ale tý jsem snědla půlku a s patřičným komentářem jsem jim to vrátila, protože byla hnusná. A v noci jsem strávila půl hodiny na záchodě, kde jsem průběžně usínala. Bylo mi blbě úplně strašně.
To mě mrzí, že vám to nejde otevřít. Jedný pdf druhý docx. Zkusím s tím během víkendu něco udělat.
Ahojky,
jo ten jídleníček na aukru jsme taky viděla 🙂
Já dneska šestej den mléčné a citím se fajn, ale taky se už těším až to bude za mnou a najedu na to ho Havlíčka taky , al emizi tím si dám jeden hrešicí den 😵
Tak jsem si zase začala vyplňovat na STOBu, ještě mi tam běžel původní cyklus, tak jsem doplnila údaje. A podle toho HAvlíčkova jídelníčku mi vychází příjem na cca 4000kJ. Což teda neni moc. Založila jsem si nový cyklus, tak budu zas vyplňovat.
Já když si vyplňovala podle toho Havlíčka tak jsem měla kolem 5000kj. Jinak jsem dneska vlezla na váhu a i když jsem včera s mléčnou hřešila byly jsme na grilovaní tak jsem místo jedno ho jídla měla kuřecí špíz se zeleninou tak jsem spokojená za týden dvě kila dole 😉
@misicka455 pohoda, ale už mám 2,5kg dole za 8 dní a hlavně teda slušná "ztráta" cm přes břicho, takže dnes dokončím 9. den, kdy se pije mléko a zítra už ji držet nebudu, já chtěla dát dolů max ty 3kg, abych to nepřehnala. No a od zítřka budu jíst ale stejně zdravě jako před mléčnou a zase víc cvičit. Při té mléčné jsem cvičila tak obden a jinak byla ráda, že zvládám normální věci jako starost o malou a práce na zahradě. 🙂
Ale musím se pochlubit. Včera jsme byli s přítelem na fotbale, kam jsem před těhu hodně jezdila a mám tam opravdu moc známých. No a včera jsem si poslechla opravdu dost lichotek od kamošů, jak jsem pohublá, v obličeji že mi to teď víc sluší, no prostě balzám pro mě 🙂 A dnes napouštíme bazén, tak jsem se oblíkala do plavek a přítel naznal, že už by to jako šlo 😀 😀
@misicka455
@gabrielaa Tak to je supr,že vám to tak pěkně jde,moc gratuluji 😀
Já jsem za tento týden zhubla 1,5kg a přez pupek jsem ztratila 5cm a cítím se skvěle.Snažím se jíst pravidelně a podle Havlíčka.Dost si přidávám zeleniny a ovoce,jinak bych vpráci umřela hlady 😀 Přítel si zvykl na mojí stravu,což je fajn,že spulu i otom mluvíme.Přeji vám všem hodně úspěchů 😀
ahoj
gratuluji všem ke shozeným kilčům a korchy tobě i centimetrům, to je neuvěřitelný že za týden tolik 😲 😲 😲
v sobotu sme měli bečku, no a nedej si 😝 😝 a dnes ráno půl kila nahoře 😠
@gabrielaa juuu takových lichotek 😵 😵 😵
@majatob vítám tě 🙂
mišička takže další do party s Havlíčkem 🙂
Havlíčkův jídelníček za 200 😅 co ty lidi nevymyslí 😀
@korchy děkuji 🙂
@evena jj, potěšily 😀
Ták, vážení a měření po 9 dnech mléčné: plánované 3kg jsou dole, přes břicho -8cm, přes stehno -3cm a na ruce -1,8cm 🙂 Takže jsem maximálně spokojená, že to šlo pryč hlavně z břicha a musím říct, že je to vážně poznat. Během té mléčné jsem si prošla Havlíčka, materiály od marcelky, plus ještě nějaký jídelníčky a zjistila jsem, že jsem volila správný druh potravin, ale musím upravit to množství. Na oběd jsem se tak ještě vešla, ale snídani jsem si přidávala a večeře naopak ubírala, takže to teď trochu poupravím a doufám, že přes léto ještě nějaký to kilčo a cm dám dolů. Už to asi půjde pomaleji, ale nevadí, jsem se sebou teď spokojená a všechny kg a cm co se povedou shodit navíc, jsou jen plus 🙂 A ještě jedna novinka: podle BMI už jsem se dostala do normálu, sice jsem jako na hranici (24,60), ale i tak super, protože když jsem začínala tady na Hubnutí, tak jsem měla 28,28 a to už je rozdíl 😎
Holky jsme zaregistrovaná na stobu , ale dlouho jsme tam nebyl adneska jsme chtěla dát aktuální váhu atd... a nechce mě to pustit nevíte čím to? Normálka se přihlasím,a le tabulku tam mám naposledny s dubna 😒
Tak už jsem na to přiškla už jsem měla ukončenej jeden cyklus a musela jsem začít novej 😉
@misicka455 Já to měla úplně stejně na tom Stobu. Včera jsem zakládala novej cyklus.
@evena Víkend před havlíčkem jsme byli stanovat a pořad jsme grilovali,pri změně prostredí nechodím pravidelne na wc,takže při měřeni na začatku týdne boužel ten víkend zanechal o 2,5kg více.Ale aspon jsem se přesvědčila,že pravidelná strava a vyvážená mi opravdu na váze nepřidá 😀
ahoj
tak dnes už sem zase na 69 🙂
ze zvědovost sem se změřila ... stehno, paže, pas, boky, prsa - všude mi za týden ubyl cenťák, jako spokojenost, ale v tom pase a přes boky by to mohlo jít rychleji, ten cenťák je taková kapka v moři při tom kolik navíc tam toho mám 😀 asi se bez cvičení neobejdu 😝
@gabrielaa 8 cm 😲 😲 😅
ahoj, dneska jsem začala s jídelníčkem podle Havlíčka, prozatím jsem spokojená, hlad nemám, dokonce jsem sváču nemohla ani dojíst. Dala jsem si cíl vydržet týden a pak se uvidí.
Zdravím,prosím o pomoc,kde na stobu se dá registrovat a vytvořit tabulka? Nedaří se mi to najít ☹.
ahoj holky, v sobotu jsem byla u vyzivovyho poradce na bodystatu, tak uz vim co se sebou 🙂 presne mi vyslo co jsem cekala- ochably svalstvo na brise a zadech a trochu vic tuku v tehle partii, jinak vsechno ok 🙂 akorat co jsem teda hledela, tak mi spocital, ze strasne malo jim (a ja mela pocit jak se cpu), ze to nepokryva ani tu nejzakladnejsi potrebu tela kdyz bych se jen valela na gaucu a nic nedelala, takze proto nehubnu. Takze vysledek je- zacit poradne a pravidelne jist a melo by to jit dolu samo 😀 no a samozrejme podporit to pohybem taky nebude na skodu 😀 jdu na prevazeni na konci srpna, tak do te doby bych mela nabrat 2.5kg svalove hmoty a dat dolu 4kg tuku, to nezni tak strasne 😵
Ahojky holky, já jsem taky začala hubnout, ve čtvrtek vážím a měřím, tak uvidíme, jinak jsem koukla na tohle a používám jejich výrobky
www.katalogcrv.cz/honem
www.hubnete.cz/honem
www.snidejzdrave.cz/ honem
www.vyzivaprosport.cz/honem

@marcelkap to pdfko mi taky nejde otevrit.
No ja tak nejak tusim, co bych mela jist, jen ta vule nejak pokulhava... Ale aspon ted vecer po zumbe jsem si dala uz jen zeleninu.