icon

Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?

avatar
dreana
10. říj 2010

Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5781 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
  • Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
  • Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.


Nejčastější otázky

Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.

Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.

Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.

Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.

Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
  • Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.


Sporné názory

  • Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
  • Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.


Otevřené otázky

  • Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
  • Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
  • Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.


Zmíněné značky a firmy

Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela

Zmíněné produkty a metody

dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření

Místa a osoby

Kořínková

avatar
bocinka
11. říj 2010

mě to přijde jako normoš jídelníček, jen bez příloh a pečiva....

avatar
bocinka
11. říj 2010

jo a kečup asi patří do kytiček a hořčice je neutrál??? 😕

avatar
verusa22
11. říj 2010

@bocinka počkje vysočina je zvířátko ne? 🤐

avatar
verusa22
11. říj 2010

ááá chyba ty začínáš zvířátkovej 🙂 pardón

a když jim jen zvířátka tak nemůžu do toho kytičky že ne ?

avatar
jajkax
11. říj 2010

@bocinka jojo tenhle jídelníček máš pro zvířátkovej den sestavenej dobře.Jinak kečup patří do kytiček a hořčice je neutrál.
Kyselé okurky můžeš, všechna sterelizovaná zelenina je povolená.
A jak píšeš že je to vlastně takovek klasickej jídelníček jen bez příloh, tak je to vlasně pravda, jen musíš hlídat který dny třeba smíš i ty mléčný věci, sýry, vejce a tak 😉

avatar
bocinka
11. říj 2010

@verusa22 nemůžeš kytičky ale jen ve formě pečiva a brambor a tak, kdytičky, jako zeleninu můžeš.... 😅 to je bordel, co??? 😀

avatar
bocinka
11. říj 2010

@jajkax a tvaroh je neutrál a jogurty taky, ale třeba krabicové polotučné mléko už je zvířátko.... 😀 to moc nechápu, ale dobrá.... do toho se dostanem... a na ten hemenex se těším jak malé děcko... 😕

Já jsem totiž dneska kromě vody, a minerálky neměla v hubě vůůůůbec nic... 😅

avatar
bocinka
11. říj 2010

@jajkax jaktože máš fotky Karolínky tak starý??? nějakou novou nemáš?? 😉

avatar
cervik1111
11. říj 2010

ahoj holki uz jsem tady zrovna jsem dopila kolcu a malem jsem se posrala

avatar
luti
11. říj 2010

@cervik1111 😀 😀
No teda zeny vy jste toho dnes popsaly, jsem zpet z prace, obe dve deti po veceri, vycistene zuby a usi a spinkaji 😀 😀 😀 , tak se to mamince metrackovi libi 😀 😀
Koukam, ze vy jste tady rozjely delenou stravu, hodne stesti a vydrzat 😀

avatar
coko.joko
11. říj 2010

Devcatka co me to delate ja nemam sanci vas docist 😵 ......blbne me hrozne net...takze ctu a on se vypne a zase dokola a uz na to nemam nerviky 😀

avatar
silvik
11. říj 2010

Ahojky.. tak se hlásím, vůbec nestíhám, z práce jsem přiletěla před šestou, pak jsem si sjela s tchýňkou na větší nákup, teď jsem nachystala ostatním večeři a tak mám chviličku, abych nakoukla.. no dočítat asi nebudu, to počká, jen chci napsat, že u mě teda první den nic moc, stravování za 5!! 😒 Ráno v práci čaj, tmavá banketka s máslem a šunkou, v poledne jsem nestihla oběd, takže bylo to stejné co ráno, pak kafé 3 v 1, po návratu domů tchýňka přivezla nepečený piškotovojablečný dortík a to se nedalo si nedát ]- ..... takže jak říkám, nic moc... 😝 Ale jinak nebylo nic sladkého (sušenky, čokoška), což je u mě úspěch 😉

avatar
cervik1111
11. říj 2010

holky,omlouvám se-napsal mi to tady můj přiblblej brácha 😒 Žádná kolča.to bych asi moc nezhubla,i když je pravda,že mě můj muž sní dráždí každý den 😖 😖

avatar
pigy
11. říj 2010

hezký večer všem, tak jsem dorazila z práce 😝
jak tady hubnete? dnes jsem stoupla na váhu a mám o půl kila míň 😀 to bude tím, že jsem nic nejedla

avatar
cervik1111
11. říj 2010

@bocinka takže se dáváte všichni na dělenou stravu,JO?

avatar
silvik
11. říj 2010

Zajímá mě, jak se dařilo vám ostatním, takže určitě vás dočtu.. teď ale mažu udělat ještě miláškům na zítra karbenátky, uspat holky a dát byt do přijatelného stavu 🙂

avatar
bocinka
11. říj 2010

@cervik1111 hlavně, že jen málem....

@silvik gratulka.... že sis nedala nic sladkého... to já nemusím... ale teď bych vraždila, Mira si udělal topinky z česnekem a voní to tady.... ááááá.... 😠 😠

avatar
bocinka
11. říj 2010

@cervik1111 no já jo... páč se mi líbí, že můžu více méně všechno, jen prostě třeba další den...

avatar
kahinae
11. říj 2010

tak já už doma nakoupené celozrné pečivo, brokolice apod 🙂 takže jsem zvědavá.. do ségřine svatby to prostě musí jít dolu 18 - 20kg 🙂 takže za měsíc 2,5kg 🙂 jsem fakt zvědavá 🙂 😀 😀 😀

avatar
bocinka
11. říj 2010

@kahinae to by snad mělo jít, 2,5 kg měsíčně je pohoda...neměla bys mít pak jojo-efekt.... 😵 😵

já chci zhubnout do svý svatby.... 😅

avatar
kahinae
11. říj 2010

@bocinka já už dělenou držela asi tak v 15ti a zhubla jsem 10kilo a přibrala jen 1 🙂

avatar
cervik1111
11. říj 2010

@bocinka a jaké jsou pravidla té dělení stravy,co se může aco ne? Už nekojíš?

avatar
cabalkova
11. říj 2010

Holkyyy... ja jsem druha,.... nedrzim delenou a s vama se nechytaaaam. ☹ ☹ ☹

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@bocinka Boci a kdy se vdavas?? Nebudes mit nahodou oranzove ladeni?? Mam jeste nejake dekorace z nasi svatby a nevim, co s nima. 🙂

avatar
zuzi82
11. říj 2010

Tak jsem zrovna přišla ze zumby a bylo to fajn 😉
Dobré stránky na dělenou stravu jsou www.delena-strava.cz, z těch teda já čerpám info.
A k mým postřehům za dva měsíce. Já více hubnu po sacharidových dnech, ale dny střídám pravidelně. Radši mám teda bílkovinové, ale po sacharidových jdou kilča víc dolů, takže jsou taky hodně žádoucí.

avatar
zuzi82
11. říj 2010

@cabalkova Nejsi druhá, to že nedržíš dělenku ještě neznamená, že nejsi s námi. Máš přeci stejný cíl jako my s dělenkou - ZHUBNOUT 😉

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@zuzi82 Vsak ja dneska hlasila prvni ubytek... a niiiic.... nikdo me nechvaaaliii.... ja chci pochvalit!!

avatar
zuzi82
11. říj 2010

@cabalkova Jé promiň, já psala až potom, takže teď budu chválit.
Jsi obrovská šikulka, za chvíli ti určitě budou kalhoty velké a budeš muset vyměnit šatník. Jen tak dál. A co jsi dneska papkala? Pověz jaká je dietka. 😉

avatar
cabalkova
11. říj 2010

@zuzi82 Dekuju!!! 🙂 Jsem potrebovala pochvalicku... i kdyz si nedelam iluze, ze by to byly skoro dve kila kazdej tyden... ale na zacatek dobry. 🙂

Ja mam od dietolozky rozpis, je to hodne postavene na bilkovinach a zelenine a ovoci.

Snidane: jedn krajicek zitneho chlebiku s tvarohem
svaca (povinna): jablicko
obed: kureci masko a grilovana zelenina, a na zaver jogurtik s vlakninou.
svaca: jako dopol
vecere: jako obed

Ten do pristi kontroly mam mit jeste dva "ananasove" dny, to bude sila... snidane zustava, ale jinak se ji v podstate jen ananas a k tomu v poledne masko... uz to vidim, ze budu mit hlad a vubec se mi do toho nechce... ale co nadelam, dala jsem se na vojnu, tak musim bojovat.

Co jsi dnes jedla ty??

avatar
bocinka
11. říj 2010

@kahinae pěkný.... v patnácti jsem to asi ještě tak moc neřešila...

@cervik1111 http://www.delena-strava.cz/ čerpám odtud, líbí se mi to nejvíc.... nekojím... moje zvíře se odstavilo při začátku růstu stoliček.... ale už mi to ani moc neva... kojila jsem osm měsíců a to má zuby od 4 měsíců a od šestého kousala všema osmi jako ďas.... 😠 😀

@cabalkova vdávat se budu až zhubnu a koupíme auto... chtěli jsme příští rok, ale asi to neklapne, páč jsme koupili domek a kompletně zrekonstruovali vnitřky.... teď chybí ještě fasáda, úpravy terénu, auto, střecha... no a to vše příští rok, takže na svatbu nezbudou penízky... 😒 ale já chci svatbu se vším všudy a proto si raději počkám....

@cabalkova joooo a jsi šikulka... ale víš, že my u toho nebyly, takže musíš vydržet do neděle a to budeme chválit do nebes.... 😀 😀

Strana