Je tu někdo, kdo by se mnou hubnul?
Ahoyjky, je tu někdo kdo by se mnou hubnul? Potřebuju do 2 let shodit asi tak 30 kg... :D
Stručné shrnutí
- Mnoho žen řeší poporodní či dlouhodobou nadváhu jako překážku pro otěhotnění a zmiňované řešení zahrnuje zhubnout desítky kilogramů kombinací stravy, pohybu a lékařské konzultace.
- Mezi nejčastěji zmiňované metody patří dělená strava (varianta podle Kořínkové, kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií a individuální plán od dietoložky; součástí plánu bývá i pravidelné vážení.
- Léky obsahující sibutramin (Meridia, Lindaxa) byly v diskuzi označeny jako dříve předepisované, zároveň bylo opakovaně zmíněno, že sibutramin je v celé EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a krevní tlak; jako doplňky a podpůrné pomůcky byly zmiňovány Zumba, spinning, rotoped, ultrazvukové ošetření za 650 Kč a masážní přístroje.
Nejčastější otázky
Q: Jak funguje dělená strava podle Kořínkové?
A: Dělená strava podle Kořínkové (zmíněná kniha „Dieta Já vím“) střídá „zvířátkové“ dny (maso + mléčné výrobky + vejce + zelenina mimo brambor a luštěnin) a „kytičkové“ dny (pečivo, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, ovoce, zelenina); neutrální potraviny jsou rostlinný olej, ořechy, kakao a med.
Q: Je Meridia (sibutramin) dostupná a bezpečná?
A: Meridia obsahuje sibutramin; sibutramin je v celé EU zakázán kvůli vedlejším účinkům na srdce a krevní tlak, což bylo v diskuzi opakovaně zmíněno.
Q: Jaké formy pohybu byly v diskuzi doporučovány po porodu?
A: Uváděné aktivity zahrnují Zumbu, spinning, aerobik, rotoped, posilování, plavání a procházky; spinning byl označen jako účinný, ale nákladnější než domácí rotoped nebo skupinové lekce.
Q: Ovlivní zhubnutí šanci na otěhotnění?
A: Podle zmínek v diskuzi immunoložka a gynekoložka konstatovaly, že obezita může být jednou z indikovaných příčin neplodnosti, a doporučovalo se pokusit snížit hmotnost (v diskuzi padalo i doporučení „aspoň 5 kg“) jako součást přípravy na početí.
Q: Jaké volně dostupné přípravky na strie a pomůcky na hubnutí byly zmiňovány?
A: Jako užitečný byl zmíněn Avon krém na strie; krém Bonela z lékárny za ~600,- byl uveden jako neúčinný; zmiňovaly se také masážní přístroje (reklamované v TV), ultrazvukové ošetření „liposupce“ za 650 Kč a výživové/„Energy“ produkty.
Závěry z diskuze
Shoda
- Dělená strava, počítání kalorií, pravidelné cvičení a podpora skupiny/tabulka pokroku jsou považovány za hlavní přístupy k hubnutí po porodu.
- Doporučuje se konzultace s lékařem nebo dietologem a průběžné vážení jako součást plánu hubnutí.
Sporné názory
- Někteří účastníci popisovali, že sibutramin/Meridia jim pomohl bez vedlejších účinků, zatímco jiní upozorňují, že sibutramin je v EU zakázán kvůli rizikům pro srdce a tlak.
- Jedna skupina preferuje dělenou stravu jako rychlý a jednoduchý systém, druhá preferuje přesné počítání kalorií a kontrolu příjmu.
Otevřené otázky
- Zda konkrétní úbytek hmotnosti u jednotlivých žen skutečně povede k úspěšnému otěhotnění v jejich konkrétních případech.
- Jak udržitelná je ztráta váhy dosažená pomocí dělené stravy v dlouhodobém horizontu.
- Jak vybrat a financovat efektivní pohybové aktivity (např. spinning vs domácí rotoped) při omezeném rozpočtu.
Zmíněné značky a firmy
Replay, S.Oliver, Avon, Energy, potravinova-alergie.info, Zumba, Meridia, Lindaxa, Bonela
Zmíněné produkty a metody
dělená strava podle Kořínkové (kniha „Dieta Já vím“), počítání kalorií, Meridia, Sibutramin, Lindaxa, Energy produkty, ZUMBA, spinning, aerobik, rotoped, posilování, ultrazvuk (liposupce) 650 Kč, masážní strojek, Avon krém na strie, Bonela (krém) 600,-, stahovací prádlo, 1000 kcal dieta, vláknina z lékárny, návštěva dietoložky, imunologické vyšetření, IVF, ICSI, prednison, BMI měření
Místa a osoby
Kořínková
@valentovasasa ahojky, a pod vedením koho? a kolik pak máš tedka? a jak hubnes? a co sport? :D Díky za inspiraci
Ahojka.... tak já mám přesně 100 kg 🙄 😅 😅 😅 už to jde pomaleji, ale možná je to dobře 🙂
Ahojky, tak jsme po týdnu zpět dovča byla super jen to hubnutí moc nešlo 😒 Ale i tak hlasím půl kila dole. 😉
.
@bocinka tak výchozí váha 108,2kg, nyní po týdnu a půl (s dvěma dny prohřešků) 106,4kg, měřím 170cm
@dreana tak já hubnu pod dohledem paní dietoložky z NaturHaus. A docela to jde. Sport - zatím jsem jaksi nezačla (ale zítra už chci jít na břišní tance a ve čtvrtek na Pilates), ale jinak mám haldu pohybu kolem těch mých dvou svištů a kolem zahrady (3500m2) a 4 psů a do toho máme štěnata (už jen dvě, bylo jich 6)
A holky, proč se ptáte na současnou výšku a váhu? je někde tabulka??? a kde ji najdu?
@dreana a kolik máš ty? a kolik chceš mít, kolik jsi zhubla a jak a za jak dlouho?
@valentovasasa vydrž Luuca se za chvíli vrátí ze zumby a hodí sem novou tabulku a připíšem Tě do ní... 😉
@valentovasasa Tabulka je pár stránek zpět, ymslím že na straně 50 :D
Jinak ja začínala na 113, tedka mám 108,5 kg, chci shodit 40 kg, měřín 170 cm 🙂
Hubnu hlavně proto abychom mohli s manžílkem začít pracovat na mimískovi :o)
@dreana jinak já zatím budu spokojená, když shodím těch 10%, čili na 98. To je můj cíl. A dál se uvidí. Samo, že bych byla ráda mít 75kg. Ale bojím se, že toho nedosáhnu, takže chci reálný cíl a těch 98 mi reálných přijde.
@valentovasasa vážně? :o))) manža říká že takhle bych ani neotěhotněla a když tak by to bylo nebezpečné...
@dreana manžel kecá 🙂 já otěhotněla s oběma hned na poprvé. Hned první měsíc snažení. A neměla jsem v těhu ani jeden sebemenší problém. Tlak, cukr, nic. Prostě obě naprosto ukázkové a bezproblémové těhotenství. A to se navíc léčím se štítnou žlázou a tudíž mám mít sníženou šanci na otěhotnění.
@dreana Ale pozor - já v prvním těhu startovala s váhou 109kg a když jsem rodila tak jsem měla 118kg, při odchodu z porodnice jsem měla 105kg., druhé těhu jsem začla s váhou 114kg, rodila jsem opět s váhou 118kg a odcházela jsem z porodnice opět s váhou 105kg.
@dreana a nehledě na to, že vím, že když shodíš hodně kilo rychle (jako že prostě intenzivně hubneš), tak se tělo samo přirozeně brání a nejde pak otěhotnět. Pak musíš počkat nějakou dobu (co já vím, je to individuální, půl roku, rok) než si tu váhu udržíš a tělo doplní všechny potřebné živiny a pak to otěhotnění jde...
@valentovasasa Ja i tak se chci dostat co nejníž, chceme se začít snažit 2012 takže mam úpřes rok abych začala papat zdravěji a hlavně zhubla :o)
Ahojky zeny, taaaak jsem tady zpet po celotydennim neopovidani 😀 😀 , jak docitam tak docitam, vy jste toho tu napovidaly, jak vidim, kilecka jdou pomalu ale jiste dolu, hlavne neztracejte na mysli....pomalu je lepe nez rychle, prvni mesic se bude zhazovat mozna vice vody nez tuku, a ty ktere zacaly cvicit, tak budou mozna ze zacatku i trochu pribirat, neb svaly jsou tezsi nez tuk 😒 ,hlavni je vydrzet 😉 😉 , u mne to dela jen 0,5 kg, ale zacala jsem zase pomalu klusat 😉 😉 , kazde rano v 5 pred praci a nez se deti vzbudi 🙂 . Preji vam vsem do dalsiho tydne hodne stesti, zdravi a hlavne pevne vule a a trpelive a tolerantni protejsky neb to neni zadna sranda pro nas a hlavne, oni to musi s nami a nasimi hubnoucimi naladami vydrzet...hubnuti zdar 😀
@valentovasasa já vím, ale jak píšu, mame před sebou přes rok času, spíš dva roky, takže myslím že ideální :o))
@dreana jo,t ak když na něj nepospícháte, jako že nechcete co nejdřív tak pak je to jedno... 🙂))
@valentovasasa nn, tak mame jeste cas, tedka se stěhujeme :o) V roce 2012 budeme manželé 4 roky, 2 roky v našem domečku, pokud vše vyjde, myslím že to bude ideální a stabilní doba.. :o)))
................................10.10.--------17.10.------24.10.
nick..............cm.........kg
misicka455..160.........88..............(-1,5) 86,5……..
luuca.b........153.........66...............(+1) 67………….
lulii..............162.........95...............
verusa22.....168.........90................(+1) 91………..........(-1,9).89,1
bocinka........180........105..............(-4) 101……….........(-1) 100
pigy..............178.........80..............
cabalkova.....168........107.............
coko.joko......170.........90...............
usounek25...170.........90...............
dandelion…..165.........122...........(+0,6) 122,6….........122,6
cervik1111...169..........87..............------……………….....85
luti...............179..........94...............(-1) 93………...........(-0.5) 92.5
silvik............175.........90...............(-1,5) 88,5………........88,5
lenkavano....168........105.............
kahinae........172.........85...............(-1) 84…………….
elgereta.......163.........85...............
dreana.........170........113.......(-3,5) 109,5……............(-1,1) 108,4
zuzi82.........163........69,5.............(-0,8) 68,7………
kive76.........173........81...............(-0,5) 80,5 ……
medan29....168........83...............
negrovka78..174........77................(-0,5) 76,5…...........(-0,5) 76
zuzu_z........171........137……………(-1,8) 135,2……
petka28......161.........74................(-0,5) 73,5…….........
kooblich.....164.........90.................
kozinka......175.........118...............
sofifika……163.........97.................
mil7..........165.........65............(-0,5) 64,5……................(-0,8) 63,7
retta.........174........---...............73…………….................
mamkamarketa …. 165…----…… 74,…………......... (+1,2) 75,5
giselka….. .171…………---………………94…………(-1,5) 92,5
valentovasasa…170…---………………108,2……......(-1,8) 106,4

@cervik1111 o určo nemám mám 66-67 ale jsem malinká a děsně oplácaná před otěhu jsem měla 57 a mám drobet zdr,problémy s kyčlema a zadama tak tech 10 kg musí dolu☹
@mamkamarketa trpaslík zrovna ne ale mám 153 😅