Jméno Ezra pro kluka, líbí se vám?

gilfie
29. bře 2017

Ahoj, líbí se vám jméno Ezra pro klučinu? Děkuji za názory. 🙂

mon_88017
29. bře 2017

Ezra Eucrow? 😉

fallingstars
29. bře 2017

@gilfie Záleží určitě na příjmení, ale za mě už je to až příliš neotřelé...

adeden
29. bře 2017

@gilfie jak mu budete říkat? A odkud jméno je? Mně se moc nelíbí. Ale jen můj názor. Mám ve škole holčičku Azizu. Také zvláštní..

lekra
29. bře 2017

Neee, vždyť je tolik hezkých jmen...

jaja01k
29. bře 2017

Mně se nelíbí.

elveren
29. bře 2017

@gilfie určitě záleží i na příjmení a to zvláště u kluka. Pokud má ryze české příjmení, tak bych vybrala něco vhodnějšího, ale pokud má zahraniční příjmení, tak proč ne? 🙂

gilfie
autor
29. bře 2017

@adeden Říkali bychom normálně Ezra, proč zdrobňovat, nemáme tu potřebu a manželovi se jméno také líbí. Je to židovské jméno a znamená pomoc, pomocník...

martyina
29. bře 2017

líbí se mi i hodně zvláštní jména, ale tohle opravdu nee. Aby Vás pak neproklínal🙂

luckapol
29. bře 2017

Nelíbí.

elveren
29. bře 2017

@gilfie Ještě doplním. Když jsme se s přítelem dohadovali o jméně, chtěl Bartoloměje. Mě se to jméno taky moc líbí, ale má příjmení Bartoň... Bartoloměj Bartoň. Úplně jsem viděla, jak mu děti ve škole říkají Barbare... Pak jsem chtěla Jakuba. Tam zase dvě B hned za sebou... Známý mají Violku a syna Dalimila 🙂 krásná jména 🙂

Záleží ale vždycky jen na vás 🙂 Pokud se vám to líbí, není problém, jen se zamyslete nad tím, jak by mohla vypadat školní léta (i v kombinaci s příjmením). Děti jsou bohužel odrazem svých rodičů a pokud před svým dítětem rodič řekne "No to je pěkně *** jméno" nebo vymyslí nějakou rádoby vtipnou poznámku, samozřejmě to děti budou opakovat.

onelove
29. bře 2017

@gilfie A jake mate prijmeni? Uprimne se mi to jmeno taky moc nelibi 😀 ale dulezity je, ze se libi vam 🙂

kassandra1
29. bře 2017

@gilfie Nelíbí. Spíš mi to přijde holčičí, asi kvůli tomu ,,a,, na konci.

vendulka
29. bře 2017

Mně se teda nelíbí,ani trochu...

fallingstars
29. bře 2017

@gilfie Nevěřím, že zdrobňovat nebudete, možná teď tu potřebu nemáte, ale tipla bych si, že to přijde...a když ne u vás, tak babičky nebo učitelky budou varianty hledat. Myslím, že i zo je třeba zvážit...

gilfie
autor
29. bře 2017

@kassandra1 Jméno je ryze mužské. :D

@onelove Příjmení máme polské...

elveren
29. bře 2017

@gilfie jestli máte polské příjmení, tak to neřešte ;)

gilfie
autor
29. bře 2017

@fallingstars Máme už jedno dítě, dceru, a ani u té jsme nezdrobňovali. 😉

nijij
29. bře 2017

Příjde mi to, že se moc díváte na serialy 😉

gilfie
autor
29. bře 2017

@nijij Na seriály se nedívám vůbec, zklamu vás. 🙂

fallingstars
29. bře 2017

@gilfie OK, to jste rarita 😉

trdelnik234
29. bře 2017

Mne sa skor paci Ethan, Eliott, Isaac, Ismael, Joaquim, Simeon, ak chces teda zidovsek meno pre chlapca.
Ale aj Ezran je zaujimave.

mendywendy
29. bře 2017

Chudaci deti. Jsme v Cechach... Copak nas kalendar nema pres 300 normalnejsich jmen?

gilfie
autor
29. bře 2017

@mendywendy A to jako musí být každý Čech Pepík nebo Honza? Někomu se tahle česká jména prostě zajídají.

mendywendy
29. bře 2017

Pak nevim proc te zajima nazor ostanich...

dzogobela
29. bře 2017

Nelibi.

buldrik
29. bře 2017

Ezra Barton zni zvlastne. Ezra se mi libi, ale ne ve spojeni s typicky ceskym prijmenim.

majaaa82
29. bře 2017

@gilfie Ezra Novák by asi nebylo úplně to pravé vořechové. Ale pokud máte polské příjmení, tak to až tak šílené není. Ale asi bych o tom, být vámi, ještě uvažovala, žijete tady a tomu dítěti asi trochu zaděláte na potíže...

Já mám ryze německé příjmení a k tomu švédskou podobu křestního jména. Naši to udělali schválně, abych se ztratila ve světě a nebylo hned jasné, že jsem z východní Evropy, kdybych chtěla emigrovat (ano, vím, že jsme střední, ale tenkrát jsme byli prostě východní). Každopádně jsem si s tím jménem docela užila. Nikdo to neuměl napsat správně (jak křestní, tak příjmení), a když mě chtěli lidi štvát, komolili mi křestní jméno do české podoby. Děs běs.

babanci
29. bře 2017

Je to každopádně zajímavé jméno. Lidi kolem budou hledat různé zkráceniny a patvary, ale Ezri by jim mohl stačit. Já mám dceru Johanku a ve škole na ní volali Johčo! To jsem se mohla picnout. 😀J My jsme jí nikdy jinak něž Johanko neřekli. Ani dneska, když je to kobyla dospělá. 🙂

majaaa82
29. bře 2017

@babanci za Johču bych asi i vraždila 😀

babanci
29. bře 2017

Chtěli jsem neobvyklé jméno, na tu dobu bylo hodně neobvyklé a dnes je naše Johanka zasnoubená a bude se vdávat. A vezme si Nováka. 😀