Jméno pro chlapečka - Eliáš nebo Teodor?

verunnies
16. lis 2016

Holky,
potřebuji radu, s manželem se snažíme o druhé miminko, jméno pro holčičku máme vybrané, ale nemůžeme se shodnout u jména pro chlapečka jestli Eliáš nebo Teodor? Doma už máme 26.měsíční dcerku Anabel…děkuji za rady 😉

babanci
16. lis 2016

Obě se mi líbí moc. Hodí se k příjmení obě dvě? Já bych dala asi Eliáše, ale to jen proto, že Teodorů máme kolem sebe víc.

verunnies
autor
16. lis 2016

@babanci myslím si, že ano...příjmení je KUBESA 😀

luciealb
16. lis 2016

@verunnies víc se mi líbí Eliáš🙂

babanci
16. lis 2016

@verunnies Eliáš Kubesa a Teodeor Kubesa.... jak je v prvním to š, tak je to takové měkčí a možná, možná... o chloupek lepší. 😀

ad9
16. lis 2016

Za mě k příjmení i jménu dcerky (ale to je malicherné) Teodor. Jinak bych se taky trochu bála, že bude Eliáš při oslovování splývat s davy Elišek, Elenek a El 🙂

babanci
16. lis 2016

Klukovi bych Eli neříkala. Je to krátké, takže jen Eliáši nebo Eliášku. Kdežto Teodora bych zkracovala určitě na Tedy nebo Teo a až bude chlap, tak by to byl Ted. Taky jsme ho chtěli dát, ale máme samé holky. V případě, že se rozhodneš pro Teodora, nebylo by lepší Theodor s h?

jaja01k
16. lis 2016

Lip mi zni Teodor Kubesa.

no_title
16. lis 2016

Eliášů je teď strašně moc... Teodor nemá každý a hlavně mu můžeš říkat Teo, to je roztomilé 🙂

korin
16. lis 2016

Eliáše neznám žádného, Teodora ano... Líbí se mi obě.

pandice
17. lis 2016

K příjmení mi zní lépe Teodor, můžete to s manželem taky rozlousknout podle významu jména, Theodor znamená Boží dar a Eliáš Hospodin je můj Bůh. Jinak znám i Eliáše i Theodora 🙂

megynka13
17. lis 2016

Eliáš. Lépe se to vyslovuje a vůbec. Teodor je takové tvrdé a já pak přemýšlím, co kdyby dítě neumělo "r".

korin
17. lis 2016

@megynka13 Kdyby dítě neumělo "r" , bude chodit na logopedii 😉

chlebika
15. říj 2019

Teodor😇