Jméno pro holčičku Eleanor, jak se vám líbí?

Dobrý večer, maminky. Koukám teď na Výměnu manželek a jedna ta rodina má dceru Eleanor - jak se vám to jméno líbí? Já se přiznám, že mně moc. Klidně bych tak pojmenovala svou druhou dcerku. Jenže se bojím, co na to okolí, rodina. Přeci jen je to trochu nezvyklé jméno. A jedno nezvyklé (alespoň u nás) jsme už dali. Ale nakonec se všem tedy líbí, asi si zvykli - museli. 😀 Tak jaký je váš názor? Nebo máte někdo přímo dceru Eleanorku?

sabulinka2016
24. kvě 2017

Mě se to celkem líbí .Ikdyz asi spíše říkat ve zkratce než aby někdo volal Eleonoro ,je to prostě divný 😎
Je jasné že okolí asi bude kroutit hlavou ,ale je to vaše věc a vaše dítě 🙂

kacireksro
24. kvě 2017

me se to jmeno libi,muzete ji rikat ruzne Ela,Eli,Lea,Elen.My mame Klaudii a taky prskali doma je to moje dite,tak dostala jmeno jak jsme chteli my.takze nehledte na druhy,zvyknou si 🙂

jaja01k
24. kvě 2017

Mne se spis libi tradicni jmena, ale zrovna Eleanor je podle me moc hezke 🙂
Na okoli nehled, at vyberes jakekoli jmeno, vzdycky se najde nekdo, komu se nebude libit.

nejkulatoulinkatejsi
autor
24. kvě 2017

Taky se mi líbí i tradiční jména. Kluka chceme Jindřicha nebo Mikuláše. 😁 Ale ta Eleanor mě nadchla, jen teď koukám, že není užívaná skoro vůbec, to jsem myslela, že je trochu víc "tradičnější". 🙂

lv
24. kvě 2017

Mně se líbí!

janablizka
24. kvě 2017

Mě se moc líbí jméno Eleanor my jsme dali jméno Ellen na okolí bych vůbec nehleděla.

madulinka
25. kvě 2017

Já to popravdě neumím skoro vyslovit, stále to komolím 🙂 z toho důvodu bych ho nedala.. 🙂

izz76
25. kvě 2017

@nejkulatoulinkatejsi Žádnou Eleanor osobně neznám ani jsem to v okolí neslyšela. Jméno je to docela hezké,každopádně se malé Eleanor bude říkat Eli,Elinko jako Eliškám,Ellám,Elenkám apod. takže bych se neobvyklosti nebála 🙂

verdik85
25. kvě 2017

Měla jsem toto jméno ve výběru. Strašně se mi líbí, ale nakonec vyhrála Elizabeth, protože má pro nás osobní význam. Určitě bych se Eleanor nebála dát, aspoň jich nebude všude plno. Jediné čeho jsem se při výběru trošku zalekla bylo, že mi jedna známá řekla, že její babička se tak jmenovala a a říkali ji Noro, to už se mi nelíbí.

kassandra1
25. kvě 2017

Tak dítěti budete říkat pravděpodobně jen Eli, jako Elišce, a dospělé Eleonoro - přijde mi to krkolomné, ještě ta ,,nora,, tam a nevím proč, ale představím si starou paní o holi s čajem o páté 🙂

nejkulatoulinkatejsi
autor
26. kvě 2017

No, to mně se líbí právě obě varianty. Eli i Norinka. 🙂 Nora se mi líbí i jako jméno takové. Ale asi to nedám, je pravda, že je to jak jazykolam a přijde mi i takové jakože moc vznešené a k našemu příjmení by se ani nehodilo. :/

eliska_mot
26. kvě 2017

@nejkulatoulinkatejsi K příjmení to musí pasovat 🙂. Já zvažovala Eleonoru, aby malá nebyla Eliška a nebyly jsme doma dvě. Neprošlo to 😖. Obecně se mi ale ta "dvojjména" líbí.
Btw tvoje dítě, tvoje volba. Já jsem si zase poslechla, že je to máme bez fantazie. Neřešit, co si kdo myslí - nikdy 😀

pikl
1. čer 2017

To je jedno z mých nejoblíbenějších jmen ❤ s manželem jsme se ale shodli na jiném. Osobně žádnou Eleanor neznám, ale líbí se mi písnička Eleanor put your boots on 😉

trebestaj
28. kvě 2023

@kassandra1 Elis, Ela, Elinka…