Jméno pro holku, oblíbená anketa🙂

fififjonka
6. čer 2019

Prosím o názory na jména, která jsou ve hře. Je to taaaak těžké vybrat to pravé. Chtěli jsme krátké, z kalendáře, ne úplně fádni..no a i taková jsou ve výběru. Tady je seznam..které je nejhezčí? Které se vám nelíbí a proč?
Mariana
Mia
Terezie
Jasmína
Karina
Freja 🙂

lucajda17
6. čer 2019

@fififjonka
Nelibi se mi Freja, Mia a Jasmina. Ostatni se mi libi, nejvic Mariana.

eukamaminka
6. čer 2019

Mariana a Terezie 🙂

bayt
6. čer 2019

@fififjonka Záleží fakt na příjmení. Líbí se mi všechny až na Marianu - to si představím nějakou středověkou pannu nebo maďarskou vesničanku :D A Jasmínu taky moc nemusím, to je pro mě jméno pro nějakou arabskou princeznu, nebo se to dává třeba koním :D

Nejhezčí je za mě Miriam (Mia) a Freya 🙂

jitkaem
6. čer 2019

A co zkusit pockat do porodu az uvidite miminko? 😉

fififjonka
autor
6. čer 2019

@jitkaem no asi to bude něžná modrooká blondýna jako ta první 🙂 ale kdybych to nechala po porodu, prvorozená by byla Boženka.

radecka1
6. čer 2019

Líbí se mi Mariana. Vyloženě nelíbí Jasmína. Ostatní neutrální, ale nedala bych (Mia mi přijde nečeské a nelíbí se mi zdrobnělina Miunka, Terezie bude Tereza (i když to jméno je pěkné, tak mi přijde dost časté). Docela se mi líbí výše zmíněná Miriam a líbilo by se mi jméno Karla.

zoyee
6. čer 2019

Já to mám naprosto stejně jako @radecka1 + i ta Freja mi přijde divná...

veruuu_kubesovic
6. čer 2019

Nejhezčí za mě Mia a Jasmína, ostatní jména se mi vůbec nelíbí...

terka555
6. čer 2019

Nejvic se mi libi Mia a Freya, jsem Tereza a za boha bych nechtela byt terezie, tak mi obcas nekdo rekl kdyz me chteli nastvat😂karina je dost takovy tvrdy, mariana-to si predatavim robina hooda a tu dobu😂

ninive211
6. čer 2019

Místo Terezie jen Tereza a misto Kariny jen Karin. Ostatní se mi nelíbí. Jasmínu si vybavím Aladina anebo psa, to samé Mia ci Freja(to jsem jako jmeno v zivote neslysela)

barulina
6. čer 2019

Terezie bude tereza, Mia je jak na psa, byvala svagrova ma jorksira, jasmina je jak pro kone. Asi Mariana, je takove starosavne, nebi Freja, tonzas na me dycha prvni republikou. Karina je takove nejobycejnejsi ale taky fajn. Ja bych alle aninjedno nedala. Zallezi jake mate prijmenii a treba jmeno prvnindcerky. Jantreba pokud jeste nekdy buuntehotba a bude to holka tak budu hlledet na tonat k sobe jmena pasuji

pipi_puncocha
6. čer 2019

Taky záleží na příjmení, to nepíšeš. Mně se asi nejvice líbí Mia, ale ne ke každému příjmení a je to teď hodně populární, bojím se, že jich bude strašně moc.

ninive211
6. čer 2019

@pipi_puncocha Treba osobně zadnou Miu siroko daleko neznam (zato treba Thea/Tea, to vim o trech). My jsme dali v r. 2014 Elenu, do te doby jsem to snad nikde jinde neslysela...a hle, ve skolce ve tride jsou Elenky hned tri a jedna Ella

pipi_puncocha
6. čer 2019

@ninive211 fakt? Já zas neznám žádnou Teu osobně, ale taky je to moc hezké jméno ... jedné Mie říkají Mia zmija, vždycky se mi to vybaví. 😀 ale to tak je vždycky s tou "epidemií" nějakého jména. Já jsem Adéla a když jsem se narodila, tak se hodně lidí divilo že žádnou neznají a o pár let později to bylo jedno z 5 nejčastějších jmen.

jaja01k
6. čer 2019

Mně se moc líbí Mariana 🙂

sudylichozrout
6. čer 2019

Mariana, Terezie, Karin (bez a), pripadne Karine.

dora13
6. čer 2019

Mne se hrozne libi Karina, z Ortenovy (tusim) sedme elegie, takovy to “Pisi vam, Karino,...”, to je nadherny jmeno.
Jinak Freja uz je na me moc velky ulet a Jasminu mam spojenou s tou kockou od Rytmuse, ktereho fakt nemusim, zbytek jmen moc hezky🙂

jazizalova
6. čer 2019

Z těchto jmen se mi líbí Mia, my budeme mít Sofii 🙂

simdan
7. čer 2019

Líbí se mi Mariana jmenuje se tak moje známá a je to zvláštní a přitom pěkné jméno.
Nelíbí se mi jméno Freja 🙄

lenkajan
7. čer 2019

Karin. Žádnou neznám a jméno se mi hodně líbí.

vineta
7. čer 2019

Líbí se mi docela Karin (bez “a”), Terezie a Mariana. Freya by se mi líbila takto psaná, ale musela by odpovídat vzhledově, tj severská éterická divoženka, jinak by to bylo spíš trapné. Mia je módní jméno, nelíbí se mi a mám jí spojenou se psy, povětšinou velmi hýčkanými, kdyby se dávala dítěti, tak to podle mě taky ponese požadavky na vzhled, aby to nepůsobilo směšně- pokud máš po prvním dítěti podezření na “Boženku”, tak to asi nebude to pravé ořechové. Jasmína- no nevím, na mě je to moc princeznovské, ale líbí se mi, že se jí dá říkat Mína- i když to bych byla spíš pro Hermínu 😀

vineta
7. čer 2019

Btw Karin mám spojenou s překrásnou básní Jiřího Ortena Sedmá elegie (Píši Vám, Karino...), je to pro mě díky tomu taková emancipovaná femme fatale, takže pro tu mám ze shora uvedených jmen slabost největší 😉

Mia je teď nějaké oblíbené 🙄 mě to přijde jak pes.. mno chudák neteř 🤣 Jasmína je moc hezké. Též jsem nad ní přemýšlela 🙂

vineta
7. čer 2019

@dora13 Jee nějak jsem to přehlídla 🙈- nádhera, viď, tu báseň miluju ❤️

mourovatakocka
7. čer 2019

@fififjonka za mě Mariana, my máme Annu Marii, ale mělo to být Marie Anna nebo Mariana, říkáme jí Mája (nebo satanka, podle situace samozřejmě)

ondruchovat
7. čer 2019

Mia se mi líbí nejvíce , kdyby mi to doma prošlo tak ji máme taky , jen se nám to nehodí k příjmení .

julielim
7. čer 2019

@ninive211 o Elence jsem uvažovala v r. 2015 když jsem čekala dceru, ale najednou jsem jen u nás ve městě (a to nejsme nijak velké) věděla o asi 5 holčičkách. Tak je Julie a i ty jsou najednou všude :D :D

z výše zmíněných se mě osobně líbí Jasmína, Mariana nebo Karin (ne Karina), ale vybírala bych jméno i tak, aby se hodilo ke jménu první dcerky 🙂

kac9
7. čer 2019

Osobně se mi nejvíc líbí Jasmínka 🙂 bylo to jedno z jmen, které jsme také měli ve výběru 😊 ale dost záleží na příjmení...

dora13
7. čer 2019

@vineta ja taky, je naprosto uzasna 🙂

zmrzlinka
7. čer 2019

Nelíbí se mi ani jedno 😂