Kaféholičky

iviska
31. říj 2014

Ahoj, jmenuji se ... a jsem kafeholička 😉

silvapokorna
31. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj. Tak to já jsem pak také Keféholička .....krásný název. 😀

banitram
31. říj 2014

Zdravím, i já se připojuji k teraupeutické skupině popíjejíc svého třetího turka .... budeme s tím něco dělat nebo mám postavit vodu na další dávku ? 😀

iviska
autor
31. říj 2014

Hi hi hi, me uz vre voda 😉 tesim se na dalsi varku 🙂

llluckaaa
31. říj 2014

I já mám závislost na kávě a nejsem zdaleka jediná 😀 https://www.modrykonik.cz/blog/ebetka/album/jme...

llluckaaa
31. říj 2014

@iviska Á, teď koukám, že už tam jsi taky 😀

llluckaaa
31. říj 2014

Tak na zdraví 🙂

frantiska85
31. říj 2014

Já taky. Šest kafí jako nic.

iviska
autor
31. říj 2014

😀

co říká okolí na vaši závislost? Má někdo nějaké připomínky?

lemona
31. říj 2014

Ahoj Kafeholičky 🙂), přidávám se k vám! Dřív pro mně nebyl problém ani 5-6 kafí denně. Ale řekněte mi, jak jste se s tím vyrovnaly v těhotenství? Jsem v 6tt a pořád mám příšernou chuť na kafe. Samozřejmě ho nepiju, ale káva bez kofeinu mi nechutná, a ostaní náhražky taky nejsou nic moc...

frantiska85
31. říj 2014

@lemona Jen jsem to stáhla na asi 3 denně. Nebo stejný počet šálků, ale rovná lžička místo navršené.

lemona
31. říj 2014

@frantiska85 A nebála ses nepříznivých účinků? Dočetla jsem se, že kofein prochází placentou a má účinek na plod...

frantiska85
31. říj 2014

@lemona Nebála. Bez kafe bych si rozbila hlavu až bych sebou švihla slabostí.

llluckaaa
31. říj 2014

@lemona Ahoj, já pila i v těhotenství a piji i coby kojící 😉 Když si člověk dá dvě slabší espressa a doplní je dostatečným množstvím tekutin, tak to škodlivé není 🙂

frantiska85
31. říj 2014

K tomu kojení: Pila jsem kávu i při kojení a malý spal krásně. Od přelomu druhého a třetího měsíce celou noc. Muži připadal přes den jako motorová myš, prý po kofeinovém mléku, ale to bylo temperamentem a je takový i když už není kojený.

iviska
autor
31. říj 2014

@lemona první 3 měsíce jsem kávu nepila, málem jsem UMŘELA a to doslova. Jo, zkusila jsem kávu bez kofeinu, bože, takový sprostý slovo co jsem nyní napsala 😀 prostě náhražka. Vydržela jsem, ale pak jsem kávu pila i při kojení. Slabou, místo lžičky s kopcem kávy jsem si dala zarovnanou lžičku, snažila jsem se pít při tom hodně tekutin.
Pila jsem to při obou dětech, dcera je nespavec od mala a malý zase opačný případ, ten spí pořád 😀 takže kávu, jako viníka při nespavosti dětí, bych vynechala 🙂

killi
31. říj 2014

@lemona Mě doktor v těhu kávu doporučil 2 denně na velmi nízký tlak. Při kojení jsem ze začátku nepila vůbec a potom jsem si začala kupovat kvalitní kávu bez kofeinu na espresso z Ekvádoru. Je výborná. Teď má malá rok, pořád kojím, ale jednu ráno si dám s kofeinem a odpoledne jedno espresso bez kofeinu. 😉

salot
31. říj 2014

Taky se přiznávám/přidávám. Bez kafé ani ránu.🙂

jijulka
31. říj 2014

@lemona jí ze začátkupila Nescafe bez kofeinu. A pak jsem se na to vybodla a pila 1-3 kafe denně. Nepříznivý efekt na plod? Prý způsobuje nižší porodní váhu... mnou... malej měl 4570. Nevím, kaby na dorost, kdybych to kafe nepila 😀 jinak pila jsem kaafe i při kojení - zjistila jsem totiž, že dítě mi nespí s kafem i bez kafe 😀

vlnka09
31. říj 2014

Ahojky,ráda se připojuji k Vaší sympatické skupince 🙂 Také pro mně není problém dát 6 kafíček 😀 ale občas mně bolí žaludek :-/ ale ani to kupodivu mně moc neodrazuje ☹

ebetka
1. lis 2014

Jmenuji se Iveta, jsem kafoholička a nebojím se to přiznat! 😀

iviska
autor
1. lis 2014

😀 vitej

nonacek
1. lis 2014

@iviska 😭 jsem také kafeholicka,a neminim to menit,😉 proste káva je pro mne hnaci motor,relax, dobrota.... ale hlavně relax. holky umíte jsi představit schůzku s kamarádkou a pit třeba sifon? proste kavicka k našemu ženskému klaboseni neodmyslitelne patří 👌👍

llluckaaa
1. lis 2014

A dotaz na kafeholičky 🙂 Jaké kávě dáváte přednost? Já pila hlavně latté, ale poslední dobou mě nějak málo uspokojuje, takže jsem přešla na espresso s trochou mléka. A když je nejhůř, zvládnu i rozpustný velvet s mlékem. Jinak značku oblíbenou nemám.
Kdo mě zná, tak už o mé závislosti ví a když mi chce udělat radost, dá mi nějaký dárek s kávou spojený. Takže mám speciální nádoby na uchování kávy, ruční mlýnek, kávovar... No a jako dárek k narozeninám nebo Vánocům už dostávám nějakou dobrou kávu pravidelně 😵

iviska
autor
1. lis 2014

@llluckaaa já teda jedu na expressu s kapkou mléka, latté miluju je to ♥ záležitost 😎

@nonacek ježiš, nedovedu si představit sedět s kámoškou a objednat si vodu 😝 😀

iviska
autor
1. lis 2014

Kočky, co máte doma za "mašinky"?

sarkar
1. lis 2014

Ahoj holky 🙂 Taky kafčo miluju...i když teď co jsem čerstvě těhotná už trochu méně, hlavně za začátku se mi z pomyšlení na kávu zvedal žaludek.

Doma máme starou mašinku z Lidlu, kdysi jsem jí vyměnila za Dolce Gusto se ségrou. Nejvíc u nás ale jede French press a máme i mocca konvičku, ale já mám ráda větší dávky kávy v hrníčku, takže v té si už moc často kávu neděláme. Snažím se kupovat lepší kávy, občas beru i z pražírny, ale nejsem ještě odborník...Každopádně mi opravdu nechutná Standard, Jihlavanka a to levnější Tchibo, i když jsem někde četla, že je docela kvalitní.
Teď zvažujeme s manželem koupi air aeropress, máte ho některá?

@iviska

sarkar
1. lis 2014

@lemona slyšela jsem, že klasické espresso má míň kofeinu než třeba instantní kafe...proto ho taliání pijou tolik 🙂
Jinak u první dcery jsem kávu pila i v těhotenství i při kojení a žádný vliv nepozoruju, ale je fakt, že nepřekročím 2 hrnky denně a to ještě jak kdy - třeba v zimě piju daleko víc čaj než kávu a v létě zase dávám přednost čisté vodě, kvůli žízni.

llluckaaa
1. lis 2014

Toto je můj miláček staroušek. Až doslouží, chci něco vymakanějšího, co bude i mlít.

iviska
autor
1. lis 2014

@sarkar my tady ve vesnici máme chalupáře, který se věnuje kávě a mašinkám. Bavila jsem se s ním o kávě a on, že v těch kapslích atd. jsou hrozné šity, které ke kávě ani nečuchly, že je to jen umělotina.

sarkar
1. lis 2014

@iviska já jsem si to taky myslela, proto jsem vyměnila to Dolce gusto 🙂 Ale zase jsem někde četla (nebo viděla - možná že v některém pořadu R. Vaňka) - že to taková hrůza není? Ale těžko říct, já tomu moc nevěřím a myslím, že když ze sebe někdo dělá aspoň malého "odborníčka", tak kapsle nepoužívá.