Kojení na veřejnosti - co si o něm myslíte?

partyzanka91
10. črc 2014

ahojky, chtěla bych se zeptat jaké jsou vaše názory na to zda dítě kojit či ne na veřejnosti. Například manželova babička bere kojení ve veřejných prostorách jako něco spločensky absolutně nepřípustného, ale stejně tak se jí ani nelíbí když těhule nosí takové oblečení aby bylo dobře vidět bříško a chlubili se. Za jejích časů prý každá bříško spíše skrývala. Můj manžel z veřejného kojení taky není zrovna na větvi, částečně ho názory babičky ovlivňují, ale už se nechá přesvědčit mými argumenty. Přeci jen je dnes jiná doba a příjde mi že veřejné kojení už není zas tak tabu. Ostatně když my dostaneme někde venku hlad taky se najíme tak proč naše malé trápit? Že musíme ukázat prso? Pokud budou lidé slušní, nebudou na nás nějak obzvlášť civět a budou si hledět svého. Vždyt co je nejdůležitější když prostě musíme být delší dobu mimo domov a naše malé dostane hlad - přeci to aby se najedlo a nenechám ho přeci brečet hlady jen proto abych náhodou někoho nepohoršila. Ne moje dítě je důležitější. Samozřejmě dle možností si zalezu někam víc do ústraní kde není tolik vidět, shovám se za něco a pod. Už jenom kvůli tomu, že pro malou je nejlepší když pije v klidnějším prostředí. Ale pokud není jiná možnost, nakojím jí a je mi jedno kolik lidí to uvidí.
Tak jaký na to máte názor vy? Taky vám to přidadá sociálně nepřípustné a nebo je to v moderní společnosti už něco běžného a přirozeného. Moderní společnost by měla jít vpřed - vždyť si to vemte: v 19tém století bylo pohoršující mít sex před svatbou, neprovdaná žena s dětmi byla haněna - dnes už je běžné mít nejdřív děti a pak svatbu a nikdo se nad tím nepozastavuje. Dokonce jsou i páry které se neberou vůbec, nebo si nechávají své příjmení, či manžel příjme příjmení ženy, jsou homosexuální páry... a vše je tolerováno, tak proč i kojení by nemohlo postoupit?

andelka
10. lis 2014

@ladyhacek stačí nějaký klidný koutek. Ono když už pak to dítě máš, tak fakt že se potřebuje najíst, napít převáží nějaký pocit studu. Prostě to jde bokem. Dítě je přednější a většinou se dá kojit tak, aby se nikdo necítil špatně. Taky jsem si myslela že bude problém, ale kdybych neustoupila a nezvykla si a nebrala to jako přirozenou věc, tak se s dítkem nikam nedostanu. U toho člověk nevěděl kdy bude potřeba prso dát.

gracinka7
10. lis 2014

Zatím jsem tohle řešit nemusela. Těžko říct, jak se k tomu budu stavět, až to jednou přijde, ale zatím mi to přijde nevhodné. Většinou se setkávám s ženami, co kojí uprostřed chodby v nákupáku nebo v restauraci... Já bych dítě hlady nenechala, ale šla bych třeba na záchod nebo někam stranou. Švagrová ze zásady kojí u stolu u oběda. Všem nám je to dost nepříjemné. Je natolik stydlivá, že si s manželem nedá pusu ani před rodinou a nemá problém ukazovat prsa u jídla? I když slouží ke krmení dětí, přijde mi, že to není věc, kterou by musel vidět každý.

andelka
10. lis 2014

@gracinka7 taky jsem kojila v obchoďáku, normálně na lavičce mezi obchody. Ono totiž v jedné kojící místnosti bylo plno (a netrvá to 5minut abych třeba počkala) a druhá byla na opačné straně obchodˇáku, takže pořád lepší si sednout na lavičku a nakojit hned, než vézt řvoucí kočár přes obchoďák. A na záchodě ani náhodou, fuj.
Jo a já jsem taky kojila u oběda, aspoń jsem měla klid na jídlo. A umím perfektně jíst jednou rukou a lžící. U rodiny mi to přijde normální, i když taky bych se snažila zachovat podobné dekorum jako na veřejnosti. Nicméně fakt si pamatuju, že sednout si v klidu šlo jen tehdy, když jsem kojila. Jinak ani náhodou, dítko řvalo a u nikoho jiného být nechtělo.

hribecekbeztecek
11. lis 2014

@gracinka7 To znám u nás při obědě švagrová i přebaluje. Posledně nám hovínka "krásně" ovoněla nedělní kačenu. Byla to lahoda.

gracinka7
11. lis 2014

@hribecekbeztecek Tak to už u nás taky bylo :/

bunny123
11. lis 2014

@gracinka7 Kojit dítě na záchodě může navrhnout opravdu jen bezdětný 😀

gracinka7
13. lis 2014

@bunny123 Na většině záchodů jsou přebalovací koutky, tak jsem samozřejmě myslela tam 😉

blahova_andrea
13. lis 2014

kojím kdekoliv si dítě řekne. je mi přednější spokojenost miminka před blbými kecy, pohledy nebo názory kolemjdoucích 😅 myslím, že naprostá většina z nich už někdy ženské prso viděla, tak proč to řešit? stud jde stranou. zatím tedy největší zážitek mám z pondělí, kdy jsem kojila v brně na hlavním nádraží na peronu 5 minut před příjezdem vlaku 😀 mimčo zabalené v dece a honem honem. na vlak už se fakt čekat nedalo 😅

jaajaa
13. lis 2014

@gracinka7 tak s rodinou bych u stolu klidne nakojila, lepsi klidny tichy obed nez rvouci hladove mimino vedle stolu a nervni vsichni, kdo se snazi najist. Ale pointou je, ze se da kojit decentne. Ja teda u jidla kojim, kdyz se to tak naskytne- kdyz jsem u nekoho na navsteve, zeptam se. Kojim vzdy ale v okoli lidi, ktere znam. Na lavicce nakojim klidne taky, nikdy to neni o tom, ze bych se nekde ukazovala a vystavovala. Dneska jsem kojila v knihovne- sli jsme tam se synem, je tam hraci koutek pro jeho vek, plus kresla pro rodice, predcitajici, on si tam nosil knizky, ja nakojila a pohoda. Pujcili jsme knizky a sli po 20ti minutach domu.

happylenulka
13. lis 2014

podle mě je kojení přirozené a spíš nechápu reakce lidí, že je to hnusné apod. beru to tak, že já si taky klidně dám bagetu v parku na lavičce, klidně i v mhd, .... ;) stejně to mám i s kojením ;)

lu777
13. lis 2014

tak mně kojení na veřejnosti nijak nevadí - ale přiznám se, že musí být decentní 😉

protože ať je funkce prsou jakákoli, tak i mně jako ženě přijde zvláštní dívat se na prsa cizí ženě, protože mi přijde, že to je opravdu jen pro ni, jejího muže a její děti....
pořád to jsou nahá prsa 😉

ale na záchodě bych teda nekojila ani náhodou 😝 😝
spíš bych si pořídila třeba nějakou dečku nebo nějaké šikovné oblečení apod... třeba v Americe jsou v tomhle dost prudérní a švagrová, která tam žije, tak měla deku na to spešl dokonce (měla dvojčata, takže kojila imrvére)... mohla tak kojit fakt kdekoli i kdyby tam byl vedle něco opravdu prudérní... jako ty fotky jsou vtipné, děti pomalu není vidět, na druhou stranu jim to asi bylo jedno a ona věděla, že nikdo nebude očumovat nebo mít hloupé řeči 🙂

achjonetusim
13. lis 2014

@gracinka7 Jako na stojáka vedle přebalovacího pultu 😝 ? Souhlas s @jaajaa , jde o to ne KDE se kojí ale JAK se kojí. U decentního kojení není třeba žádný velký akrobacie, stačí selskej rozum a v sobě krapet "kinderstube".

tarra27
13. lis 2014

samozřejmě nenechat dítě hlady, ale když to jde, šla bych bokem, abych mela soukromí já i decko......každý na to není zvědavý a to nemyslím nijak zle.....myslím si, že nektere ženy to až přehánějí, kam přijdou, vytáhnou prsa, ani si je v rámci možností nezakryjí....sedíte v kavárně a vedle petky prsa, rozvalená paní....celá skoro odhalená...

za mě ano, at se dítě nají, ale nemusím mít u toho tisíce pohledů a lidí...

lu777
13. lis 2014

@happylenulka za mě je kojení krásné...🙂
i když teda zažila jsem už vyvalená opravdu nepěkná prsa a kojení takhle třeba v restauraci tak že měla dotyčná prsa venku když si objednávala a nad ní stál číšník (který nevěděl kam s očima)... a podobné situace...
takže to chce trochu soudnosti, přijde mi, že čím méně krásy, tím raději s někdo ukazuje snad (moje zkušenost z okolí) 😅 😖

kacca11
13. lis 2014

@happylenulka V MHD se jist nesmi.

Mne kojeni na verejnosti z pohledu svedka nevadi, ale ma to sve meze. Rozhodne se nebudu pohorsovat nad kojici matkou nekde v parku, ale byla jsem i svedkem dost silenych scen, kdy matka v MHD nebo dokonce v hledisti divadla vytahne na odiv obe prsa, bez ohledu na kohokoli /treba lidi sedici vedle na sedacce, kterym polozila zadek ditete i s nohami v botickach/ a za doprovodu hlasitych komentaru koji. Ja vzdycky mela pocit, ze je to soukrome a intimni, ne projev exhibicionismu.

Jak jsem psala, proti kojeni na verejnosti nic nemam, ale ma to meze slusneho chovani jako vsechno ostatni.

shinysun
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verusche
16. zář 2016

Jsem rozhodně PRO kojení na veřejnosti.
Když se můžou producírovat slečny v průhledném oblečení s titěrným prádlem, když nikomu nevadí slovo vagina v reklamě uprostřed dopolední pohádky, stejně jako reklama Můžem hned
Když se slovo sex skloňuje častěji, než jakékoli jiné podstatné jméno, tak v čem je špatné být milující matkou pečující o své dítě?! A pri nejhorším se přehodí plena či šátek a je to 😉