Vybíráme novou pračku - Indesit nebo Whirlpoll?

magdalenax
24. čer 2018

Ahoj děvčata, moc vás prosím, poradíte? Jsme týden bez pračky a já se nemůžu rozhodnout. Nechci investovat moc peněz, jelikož mám už špatnou zkušenost - tedy s chladničkou vyhlášené značky, po měsíci neopravitelná vada, výměna a ta šla po dvou letech a jednom měsíci do čau také, takže i když nemám nějak finanční omezení, nebudu dávat víc, než jsem si řekla. Mám dva koně (parametry stejné, horní plnění, energ. třída, otáčky...), prostě stejné. Cenový rozdíl cca tři stovky, takže jakoby žádný.
Jeden výrobce...
Indesit, nebo Whirlpoll?
Prosím, rozhoduji se mezi těmito dvěmi, díky za vaše rady, ale už jsem si hodila i korunou, nějak to nepomohlo.
Měli jsme pračku Candy, spokojenost, ale ta již končí výrobu, - doprodává se, tak již ji znovu kupovat nebudu, jelikož nebudou případně náhradní díly k dispozici

letadylkokane
24. čer 2018

@magdalenax Urcite Whirpool. Je kvalitnejsi. Ja jsem ted kupovala pracku a kdybych mohla, Whirpool bych brala. Zel jsem mela hodne omezeny vyber, potrebovala jsem predni plneni, 5kg pradla minimalne a hloubku 35 cm maximalne. Brala jsem nakonec drahou Electrolux. Nebylo moc jinych moznosti.

xcassiopea
24. čer 2018

Whirlpool, mají přímo na jejich stránkách nabídku prodloužené záruky o 5 let za slušných podmínek. Neváhala bych.

magdalenax
autor
24. čer 2018

@letadylkokane Určitě se shodneme na tom, že je to na křišťálovou kouli, já zase potřebuji plnění horem. Švagrovo bratr je opravář praček a ledniček, dělá tuto práci již léta, žádnou jinou. Myslím, že říkal, že Electrolux je výborná, jo a ještě Zanussi. Civilně jsem slyšela Bosch, ale to platit fakt nebudu

magdalenax
autor
24. čer 2018

@xcassiopea I Tobě dík. Na prodlouženou se vykašlu, to si myslím, - a nejen já, říká to i náš Liborek, nemá cenu, že když vydrží dneska pračka 6 let bez opravy, tak je to super. Měli jsme Candy skoro 9 let, nechtěl tomu snad ani věřit

magdalenax
autor
24. čer 2018

Prodavač v Datartu mi právě říkal, - je to jeden výrobce, a stejně jako každý výrobce má nějakou tu top značku.., proto by měla být lepší, ale zase - otázka náhody, ale tu nikdo neví. I život je jen náhoda

xxx3d
24. čer 2018

Whirlpool.
My jsme teda měli Indesit(ku) a velká spokojenost, mnoho let, než odešla. Pak jsem taky řešila kterou a vybrala jsem si Candy, protože je se sušičkou (ještě jsem to nevyzkoušela, tuhle funkci a to už ji máme asi rok... no) Ale pokud je cenovej rozdíl minimální, volila bych Whirpoolku, sama za sebe.

letadylkokane
24. čer 2018

@magdalenax tchyne mela Candy 15 let. A my jsme v roce 1998 kupovali Bosch. Funguje dodnes, i kdyz uz ji tri roky nepouzivam kvuli rozmerum.

magdalenax
autor
24. čer 2018

@xxx3d Nejlepší na tom je, že nám ta Candy odešla na asi totální kravině. Nejprve tedy lanko ve dvířkách, ale lanko nepere...., to a začal padat řemen. Liborek mi tvrdil, že mi řekl vyhodit, - to si asi myslel. neřekl to ani mne, ani manželovi..., koupila jsem nový asi za dvě stovky a ten šel do čau při prvním ždímání.....

magdalenax
autor
24. čer 2018

@xxx3d
@letadylkokane Indesit 5680,- whirpůlka necelých 6

magdalenax
autor
24. čer 2018

Také koukám na dopravu a odvoz staré. Podmínky stejné. Rozhodla jsem se pro Datart

magdalenax
autor
24. čer 2018

@letadylkokane
@xxx3d
@xcassiopea Děvčata, snad jsem žádnou z vás nevynechala. Děkuji za rady, rozhodnuto. Jdu do Whirlpoll či jak se to píše🙂

bayt
24. čer 2018

@magdalenax měli jsme a máme Bosch...ta původní byla menší, dostali ji rodiče na chalupu a již osm let tedy bezchybně šlape

doživotní záruka na problémy s únikem vody, to je taky super

priefi
24. čer 2018

@magdalenax my mame bosh a jsme spokojeni. Vybrali jsme si starsi typ, ne ten nejnovejsi, ale ani ne z tech nejstarsich jeste dostuonych novych a jsme prozatim spokojeni. Zaruku mame na motor 10 let

kafr
25. čer 2018

No koukni ještě na decibely. Měli jsme kdysi (10let zpět) Whirlpool horem plněnou a hlučnější bys nenašla. Pak jsme šli ještě do dalších výrobků od Whirpool a katastrofa, trouba dokonce vyhodila trafačku pro celou vesnici... Známý elektrikář, když jsme mu to popisovali, tak se jen smál, že no jo Whirpool, to mě nepřekvapuje... Už od nich nechceme nic. Ještě je doma myčka a ta drží už 7 let, jen loni manžel měnil čidlo.

viki999
25. čer 2018

Z těchto dvou značek bych nevzala ani jednu.. s oběma velice velice velice špatné zkušenosti.

cuuza
25. čer 2018

Včera jsem tchýni koupila Whirlpool, tak doufám, že bude spokojena. 👍

magdalenax
autor
25. čer 2018

Děvčata, snad vydrží nějaký rok, pak se vrátím k valše. - To jako myslím vážně. Na valše jsem prala dva roky a žádná pračka ji nenahradí... .
Valcha a důchod - varinata jedna, a nebo varianta dvě,- máme kousek prádelnu 🙂

barumat
25. čer 2018

A nekoukalas na Beko? Měli jsme od nich myčku (asi deset let a jede furt, ale u bývalého manžela doma), v podnájmu jsem rok prala na pračce a taky spokojenost a je o několik tisíc levnější než stejně vybavené pračky konkurence...

magdalenax
autor
25. čer 2018

@barumat Ahoj, koukala, ale potřebuji vlnění vrchem a to Beko nevyrábí

newwi
25. čer 2018

Vcera mi whirpoolka odesla... slouzila cca 5 let... vysypany lozisko-neustale diky tomu pada remen a buben se ani nehne!Mam VELMI sikovneho chlapa-opravi temer vse,ale na to zatraceny lozisko se nemuze dostat 😕 pozitri prijde Elektrolux... tak snad jsem neslapla vedle... asi tak me zkusenosti...

hojda
25. čer 2018

Mali jsme AEG tu původní vyrobnou ještě v DE a letos odešla po 14 letech bez jedíné poruchy a to jsem jí fakt dávala zabrat, co máme děti, takže 10 let! Teď jsem koupila Bosch za 10 tisích, dle recenzí na heureka a dtestu. Jinak do bytu, co pronajímáme jsem koupila nejlepvnější beko za 4 tisíce a je tam už 6 let.

ditamarie
25. čer 2018

Whirlpool ani omylem, tuhle značku už nechci. Během 5let na mateřské jsme kupovali 2x tuto značku pračky s předním plněním a pokaždé vydržely do konce 2lete záruky.🤔

veselaopicka
26. čer 2018

@magdalenax indesit a whirlpool je dneska uz jedna fabrika ale z pozice servisu urcite whirlpool a fajn je 5 leta nebo 8mi leta zaruka.. dneska uz ty pracky tak nevydrzej tudiz se urcite vyplati.

hojda
26. čer 2018

Jinak, co jsem vyčetla, tak nyní vyráběné pračky jsou konstruovány se životností max 7 až 8 let☹

zaludova
26. čer 2018

Whirpool. Máme s vrchním plněním a spokojenost. Ťukám to radši teda :D

magdalenax
autor
26. čer 2018

Nám ta Candy vydržela 9 let

anazuzzuzana
26. čer 2018

měla jsem Indesitky, jedna OK, druhá po třech letech odešla...vždycky spíš ty levnější kolem 7000Kč...teď mám novou kuchyň, část spotřebičů jsem koupila přes firmu, která mi tu kuchyň dělala, oni spolupracují s Whirpoolem a všechny ty tři spotřebiče jsou na houby - hrozný poměr cena/výkon a třeba digestoř už je v reklamaci...takže za mě Whirpool nee

jbzirafa
27. čer 2018

@xcassiopea na tu prodlouženou záruku pozor, známí nateseni jak to bude výhoda, připlatili si a super podmínky se nekonaly ani při bezne době, na pračku čekali měsíc nejmíň, prostě na to měl výrobce vymezeny čas a hotovo..

jbzirafa
27. čer 2018

@magdalenax dobré budou asi obě., sympaticka třeba v ovládání, přehlednosti nastavování, ..vychytávka navíc se vám u nektere nezdá? My meli dlouho indesit a ze zvyku jsem podruhé pořizovala také a slouzily dobre. Jinak myslím že obecne čim vic elektroniky, knoflíků. .Tim více možností závad 🙂

sonaxoxo
27. čer 2018

Meli jsme whirpool a taky katastrofa.Vydrzela 3 roky a ted uz asi lezi nekde na skladce..🙅hlucna a utrhl se buben.teto znacce se radeji uz vyhybam.ted mame zanussi pracku a zatim drzi,ale mame ji zatim kratce,tak snad neco vydrzi holka🙏😂..