Linda vs. Laura, jaké jméno se vám líbí více?
Holky jaké se vám více líbí jméno Laura nebo Linda? Stále ještě nejsem rozhodnutá nebo máte nějaké zajimavé tipy na jiná?
Stručné shrnutí
- V diskuzi převládala preference jména Linda nad Laurou a více respondentek uvedlo, že preferuje Lindu.
- Hlavní rozhodovací kritéria jsou shoda křestního jména s příjmením, výslovnost a dostupnost zdrobnělin; uživatelky doporučují zkoušet jméno společně s příjmením a kontrolovat kalendář jmen.
- Několik příspěvků uvádělo, že na Slovensku je Laura v současnosti mezi populárními jmény (tvrzení z diskuze, neověřené) a že Laura může být hůře vyslovitelná dětmi (příklady Laula, Raula, Lavro).
Nejčastější otázky
Q: Jak vybrat mezi jmény Linda a Laura?
A: Zvažte, jak jméno zní s příjmením, jaké z něj vznikají zdrobněliny, jak se vyslovuje malým dětem a kdy má jméno svátek; v diskuzi byly doporučeny také kontrola kalendáře jmen a metoda "číselné vibrace" (numerologie jmen).
Q: Je Laura nebo Linda snazší na výslovnost pro malé děti?
A: V diskuzi uživatelky uváděly, že Linda je obecně snáze vyslovitelná, zatímco Laura se může dětmi měnit na tvary jako Laula nebo Raula; byl také příklad, kdy někdo řekl "Lavro".
Q: Jaké běžné zdrobněliny vznikají z jmen Linda a Laura?
A: Z Lindy byly v diskuzi uvedeny zdrobněliny Lindo, Linduško, Lindin, Lindine, Lin, Linduš, Lindinko, Linducha; z Laury byly zmíněny tvary Laula a Raula (chybná výslovnost dětí).
Q: Je Laura populární v Slovensku nebo v Česku?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že "na Slovensku je teraz Laura jedno z top mien" (tvrzení z diskuze, neověřené) a několik respondentek uvedlo, že Laura je v některých oblastech častější než Linda.
Q: Měla by volba mezi Laurou a Lindou záviset na příjmení?
A: Ano; v diskuzi opakovaně zaznělo doporučení zvolit jméno podle toho, jak ladí s příjmením, a jedna rada konkrétně uváděla, že pokud je v příjmení písmeno "r", může lépe sedět Linda.
Q: Co dělat, když se nemůžete rozhodnout mezi dvěma jmény?
A: Doporučené postupy v diskuzi byly porovnat jména s příjmením nahlas, zkontrolovat kalendář jmen kvůli blízkosti narozenin a zkusit numerologickou metodu "číselné vibrace" pro konečné rozhodnutí.
Závěry z diskuze
Shoda
- Obě jména jsou považována za hezká a vhodná volba.
- Volba by měla brát v úvahu shodu s příjmením a výslovnost.
- V diskuzi byla častější preference jména Linda.
Sporné názory
- Někteří preferují Lauru pro její zvuk a eleganci, jiní preferují Lindu pro "český" nádech a snadnější výslovnost; obě možnosti byly v diskuzi prezentovány jako platné.
Otevřené otázky
- Zda se popularity Laury na Slovensku přenesou do Česka a změní lokální trend jmen.
- Jaké zdrobněliny a výslovnost si dítě skutečně osvojí v rodině a okolí.
Zmíněné značky a firmy
žádné
Zmíněné produkty a metody
číselné vibrace, kalendář jmen, zdrobněliny jmen
Místa a osoby
Slovensko, Česko
..asi zavisi od priezviska, ja by som brala asi Lauru a na ''L'' pridavam moje srdcove meno, ktore este pred rokom bolo v plane 😅 Livia, tak tu by som brala najsamvacsmi 😵
ja bych k tomu pristoupila ze dvou uhlu: jednak, jak to jde k prijmeni (navic pokud v nem je "r", tak bych sla do lindy) a pak bych se koukla, ktery je mene uzivany a to bych dala🙂 mne se taky libi obe.
@girl86clarres osobně se mi líbí víc Linda a myslím, že se jí to bude i líp vyslovovat, až se bude učit mluvit, z Laury často vzniká Laula
Mně se Laura moc nelíbí, zato Linda je nádherné jméno! Nikdy jsem si ho nevšimla, než se narodila mojí kamarádce 🙂 A jak mám s holčičími jmény problém a nelíbí se mi skoro nic, tak Lindu bych brala 🙂
mě se líbí spíše Linda, ale nevím jak by jsem jí řikala zdrobněle 🙂 jinak my máme Sáru
Já Linda, kamoška Laura - takže jsme nepomohly 😎 Z praktického hlediska záleží na příjmení, aby se k němu hodilo, dobře vyslovovalo. Jestli se nemůžete rozhodnout a líbí se vám obě jména stejně, zkuste kouknout na "číselné vibrace" těch jmen, najdete to na netu, jedná se o tabulku, kde jsou přidělena písmenům čísla, dělá se to i s přijmením a vyjde vám výsledné číslo a kouknete... třeba pocit z toho vám pomůže. Ale jinak jsou to obě krásná jména 😉
Mame Lindu.....Laura se hure vyslovuje.....JAchym ma spoluzacku ze skolky Lauru( nic mene starsi dceru maji Lindu) a rict mu to moc nejde furt ji rika Raula:D
Tahle jména se mi líbí obě 😉 , takže bych přihlédla k příjmení a do kalendáře (aby to nebylo blízko s narozeninami).
Linda, chtěla jsem ho pro svoji dceru, je to nádherné vznešené jméno, ale nemohla jsem najít moc hezkých zdrobnělin, nakonec máme Lucii 🙂 a to se přesně hodí pro tu naši dračici 🙂
Ahojky, já mám pro případnou holčičku už cca 15 let vysněný jméno Laura. Bohužel manželovi se moc nelíbí.... ☹ A nakonec mi čekáme kluka, takže jsem nemusela zatím ani moc bojovat. Ale Linda je taky krásný jméno 🙂
@girl86clarres Linda....na Slovensku je teraz Laura jedno z top mien, tak ak tento trend dorazi aj do Ciech, budes aspon originalnejsia 😉

z těchto dvou bych si vybrala Lauru :o)