icon

Linda vs. Laura, jaké jméno se vám líbí více?

avatar
girl86clarres
22. dub 2015

Holky jaké se vám více líbí jméno Laura nebo Linda? Stále ještě nejsem rozhodnutá nebo máte nějaké zajimavé tipy na jiná?

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 20. čer 2026 · 29 příspěvků

Stručné shrnutí

  • V diskuzi převládala preference jména Linda nad Laurou a více respondentek uvedlo, že preferuje Lindu.
  • Hlavní rozhodovací kritéria jsou shoda křestního jména s příjmením, výslovnost a dostupnost zdrobnělin; uživatelky doporučují zkoušet jméno společně s příjmením a kontrolovat kalendář jmen.
  • Několik příspěvků uvádělo, že na Slovensku je Laura v současnosti mezi populárními jmény (tvrzení z diskuze, neověřené) a že Laura může být hůře vyslovitelná dětmi (příklady Laula, Raula, Lavro).


Nejčastější otázky

Q: Jak vybrat mezi jmény Linda a Laura?
A: Zvažte, jak jméno zní s příjmením, jaké z něj vznikají zdrobněliny, jak se vyslovuje malým dětem a kdy má jméno svátek; v diskuzi byly doporučeny také kontrola kalendáře jmen a metoda "číselné vibrace" (numerologie jmen).

Q: Je Laura nebo Linda snazší na výslovnost pro malé děti?
A: V diskuzi uživatelky uváděly, že Linda je obecně snáze vyslovitelná, zatímco Laura se může dětmi měnit na tvary jako Laula nebo Raula; byl také příklad, kdy někdo řekl "Lavro".

Q: Jaké běžné zdrobněliny vznikají z jmen Linda a Laura?
A: Z Lindy byly v diskuzi uvedeny zdrobněliny Lindo, Linduško, Lindin, Lindine, Lin, Linduš, Lindinko, Linducha; z Laury byly zmíněny tvary Laula a Raula (chybná výslovnost dětí).

Q: Je Laura populární v Slovensku nebo v Česku?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že "na Slovensku je teraz Laura jedno z top mien" (tvrzení z diskuze, neověřené) a několik respondentek uvedlo, že Laura je v některých oblastech častější než Linda.

Q: Měla by volba mezi Laurou a Lindou záviset na příjmení?
A: Ano; v diskuzi opakovaně zaznělo doporučení zvolit jméno podle toho, jak ladí s příjmením, a jedna rada konkrétně uváděla, že pokud je v příjmení písmeno "r", může lépe sedět Linda.

Q: Co dělat, když se nemůžete rozhodnout mezi dvěma jmény?
A: Doporučené postupy v diskuzi byly porovnat jména s příjmením nahlas, zkontrolovat kalendář jmen kvůli blízkosti narozenin a zkusit numerologickou metodu "číselné vibrace" pro konečné rozhodnutí.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Obě jména jsou považována za hezká a vhodná volba.
  • Volba by měla brát v úvahu shodu s příjmením a výslovnost.
  • V diskuzi byla častější preference jména Linda.


Sporné názory

  • Někteří preferují Lauru pro její zvuk a eleganci, jiní preferují Lindu pro "český" nádech a snadnější výslovnost; obě možnosti byly v diskuzi prezentovány jako platné.


Otevřené otázky

  • Zda se popularity Laury na Slovensku přenesou do Česka a změní lokální trend jmen.
  • Jaké zdrobněliny a výslovnost si dítě skutečně osvojí v rodině a okolí.


Zmíněné značky a firmy

žádné

Zmíněné produkty a metody

číselné vibrace, kalendář jmen, zdrobněliny jmen

Místa a osoby

Slovensko, Česko

avatar
anetka1701
22. dub 2015

z těchto dvou bych si vybrala Lauru :o)

avatar
atinkaa
22. dub 2015

..asi zavisi od priezviska, ja by som brala asi Lauru a na ''L'' pridavam moje srdcove meno, ktore este pred rokom bolo v plane 😅 Livia, tak tu by som brala najsamvacsmi 😵

avatar
lv
22. dub 2015

od dětství se mi líbilo Laura, teď zas víc Linda..to jsem ti pomohla, což 🙂

avatar
sasanka033
22. dub 2015

ja bych k tomu pristoupila ze dvou uhlu: jednak, jak to jde k prijmeni (navic pokud v nem je "r", tak bych sla do lindy) a pak bych se koukla, ktery je mene uzivany a to bych dala🙂 mne se taky libi obe.

avatar
alen_ka
22. dub 2015

@girl86clarres osobně se mi líbí víc Linda a myslím, že se jí to bude i líp vyslovovat, až se bude učit mluvit, z Laury často vzniká Laula

avatar
ninive211
22. dub 2015

Mně osobně se víc líbí Linda a jak píší holky, závisí též na příjmení.

avatar
michael2611
22. dub 2015

Jednou jsem šla po chodníku a naproti šel chlap a říkal dcerce Lavro 🙂))))

avatar
romca05
22. dub 2015

Mně se Laura moc nelíbí, zato Linda je nádherné jméno! Nikdy jsem si ho nevšimla, než se narodila mojí kamarádce 🙂 A jak mám s holčičími jmény problém a nelíbí se mi skoro nic, tak Lindu bych brala 🙂

avatar
milin
22. dub 2015

mě se líbí spíše Linda, ale nevím jak by jsem jí řikala zdrobněle 🙂 jinak my máme Sáru

avatar
edeltraut
22. dub 2015

Víc se mi líbí Linda, Laura mi zní dost tvrdě...

avatar
werka9
22. dub 2015

Linda 🙂

avatar
v_anilka
22. dub 2015

Za mě zase Laura... 🙂

avatar
lindaaax
22. dub 2015

Já Linda, kamoška Laura - takže jsme nepomohly 😎 Z praktického hlediska záleží na příjmení, aby se k němu hodilo, dobře vyslovovalo. Jestli se nemůžete rozhodnout a líbí se vám obě jména stejně, zkuste kouknout na "číselné vibrace" těch jmen, najdete to na netu, jedná se o tabulku, kde jsou přidělena písmenům čísla, dělá se to i s přijmením a vyjde vám výsledné číslo a kouknete... třeba pocit z toho vám pomůže. Ale jinak jsou to obě krásná jména 😉

avatar
eloana
22. dub 2015

Mame Lindu.....Laura se hure vyslovuje.....JAchym ma spoluzacku ze skolky Lauru( nic mene starsi dceru maji Lindu) a rict mu to moc nejde furt ji rika Raula:D

avatar
babunka1
22. dub 2015

Mně se líbí Linda 😉

avatar
hindin
22. dub 2015

@eloana Raula je náhodou taky moc pěkný. 🙂

avatar
84misicka
22. dub 2015

já mám vybranou Lindu 🙂

avatar
curdibilka
22. dub 2015

Záleží na příjmení, ale křestní se mi víc líbí Laura. 🙂

avatar
hindin
22. dub 2015

@milin Máme Lindu, říkáme jí nejčastěji fakt jenom Lindo, ale taky Linduško, Lindin,Lindine, Lin, Linduš,Lindinko, když zlobí tak je to Linducha... 😀 Je toho dost, co ti pak příjde na jazyk 🙂

avatar
berynka
22. dub 2015

Tahle jména se mi líbí obě 😉 , takže bych přihlédla k příjmení a do kalendáře (aby to nebylo blízko s narozeninami).

avatar
paru
22. dub 2015

Linda

avatar
marrei
22. dub 2015

Mě se víc líbí Linda.

avatar
lucca13
22. dub 2015

určitě Linda 🙂 je to můj favorit na druhátko 🙂

avatar
starbucks
22. dub 2015

Linda, zni mi to vice česky 🙂

avatar
ester34
22. dub 2015

Linda, měli jsme ji v nejužším výběru také 🙂

avatar
elen222
22. dub 2015

Linda, chtěla jsem ho pro svoji dceru, je to nádherné vznešené jméno, ale nemohla jsem najít moc hezkých zdrobnělin, nakonec máme Lucii 🙂 a to se přesně hodí pro tu naši dračici 🙂

avatar
lucinka58
22. dub 2015

Ahojky, já mám pro případnou holčičku už cca 15 let vysněný jméno Laura. Bohužel manželovi se moc nelíbí.... ☹ A nakonec mi čekáme kluka, takže jsem nemusela zatím ani moc bojovat. Ale Linda je taky krásný jméno 🙂

avatar
bajana
22. dub 2015

@girl86clarres Linda....na Slovensku je teraz Laura jedno z top mien, tak ak tento trend dorazi aj do Ciech, budes aspon originalnejsia 😉

avatar
vashti
28. dub 2015

My budeme mít Lindu 🙂 ale obě jména jsou krásná

avatar
lonala
Odpověď byla odstraněná