Máme úplně klidné a spokojené miminko. Kdo ještě?

partyzanka91
21. srp 2014

ahoj
jsem strašně ráda za naši dcerku a překvapuje mě že je malo plačtivá a spíš se směje. čekala jsem že až budu mít miminko že alespoň ty první měsíce budeme zažívat dny plné dětského křiku ze kterého bolí uši i hlava a probdělé noci. A zatím MIchalka probrečí dohromady max. 3 hodiny z celého dne (pokud má hlad, bolí jí bříško a nebo pokud jí vytáhnu z vany), když chce pochovat tak spíše pokřikuje než pláče. Jinak je většinu dne klidná, je třeba vedle mě na dece, sleduje věci okolo, hraje si s ručičkama, občas se usměje, většinou si pro sebe něco zažvatlá. Když jedeme ven s kočárkem tak jízdu buď prospí a nebo sleduje co je kolem (líbí se jí zavěšený řetěz se zajíčky). Návštěvy taky říkají že máme velmi klidné a hodné miminko. Já jsem spokojená a v noci se vyspím. Michalka spí tak napůl, někdy v postýlce, ale většinou se tam různě vrtí a pokřikuje tak jí vezmu spát vedle sebe, hlavy máme u sebe, přidržuju jí ručičkou a je nám tak oboum dobře. Po noci které prospí u mě většinou přicházejí usměvavá rána, hned po probuzení se krásně culí a je ráda že zase spala se mnou.
Je to hodně časté že jsou miminka takhle hodná a nebo jsme výjimka?

P.S. a to já jsem nervák, v těhu jsem se šíleně stresovala a každý mě varoval že dítě bude úzkostlivé a já mám pohodářku 🙂

lucyanek
21. srp 2014

My jsme na tom podobně. Miláček je strašně hodnej. Když má hlad tak si samozřejmě zařvat umí, ale taky to není že by prořval celou noc. Posledních par dní dokonce spí v noci 7 hodin 🙂 A já jsem taky nervák 🙂

anetka1701
21. srp 2014

Miminko probrečí max. tři hodiny z celého dne???

Mladší dcerka byla celé "miminkování" pohodářka, neplakala téměř vůbec, tři hodiny za den neproplakala nikdy v životě...

tkanicka
21. srp 2014

My si zkusili prvního uřvánka. Dcera byla celkem náročná. A druhý byl poklad, nebrečel snad skoro vůbec. Do půl roka to bylo zlaté miminko, spal dlouho, budil se s úsměvem, nebo jen pokňourával. Všichni z něj byli vedle. Ono se zdá, že těch hodných moc není, protože většinou maminky řeší, co dělat, když pláče, nechce spát atd.

macinka0007
21. srp 2014

taky mám hodňoučké a usměvané miminko...ale stane se že máme špatnej den a bulí 🙂 ale to tak často není jen výjmečně 🙂

dora13
21. srp 2014

Mozna je to i o tom, jak to clovek vnima a co povazuje za pohodove -- ja naseho chlapecka radim spise mezi uknourane a uplakane deti, ale kdyz tak nad tim premyslim, tak vic jak ty tri hodiny, ktere zminujes, place malokdy. Tak nevim, mozna mam hodnejsi dite, nez si myslim a jsem na nej moc narocna 🙂

romantika
21. srp 2014

ja bych rekla ze co mame zname a tak tak všichni mame klidna miminka. mne nebreci vůbec, ale mají nerest, ani jeden nespi 🙂))))))) to jsou schopni prokecat a probreptat celou noc. Jak prijdou mezi lidi tak jsou stastni nejvíce. Takove to urvane miminko je podle mne prezitek, to az casem jak se zacnou vztekat s vývojem mozecku a tak, ale to prijde tak az od roka nohoru. TO si to pekne užívejte a setrete sily. Krom toho moje deti jsou nejdokonalejsi a vase je pro vas taky, myslim, ze jako mamy je taky vidíme nejlíp. Když se vzteka cizi tak mi uz z hlavy vypadlo ze moje to taky dělalo a často si rikam, je to mozny takovy vztekloun, to ta moje nebyla. Alew prdlajz byla, ale pak to bude takova smrst, ze to vždycky prekonate, zapomenete a tesite se na další obdobi. Moje obe deti přes den nezabreceli ani jedny, jen porad brblali, smaly se. Jak prisla noc, zaclo peklo 🙂))))

osicenka
21. srp 2014

Náš Maty byl jako úplně malinký zlatý a moc hodný, usmíval se brzo a i smát nahlas se umí už hodně dlouho, nikdy moc neplakával a když už měl třeba hlad nebo něco, tak spíš jen kňoural. Asi do 5. měsíce mi spával celou noc. Pak se to trošku změnilo, začal se budit v noci na kojení třeba i 2x a teď už nějakou dobu se budí jedenkrát, ale mě to nevadí, vezmu si ho do postele a spíme spolu. A to plakání se nezměnilo skoro vůbec, pořád je veselý a spokojený, jen málokdy pláče a když už tak to má takový důvod, který se dá vyřešit 🙂

ladenka
21. srp 2014

my to měli podobně jako @tkanicka - krušně jsme si zkusili u prvního dítka, dcerka prořvala 3/4 dne, v noci nespala, budila se i po půl hodinách, já byla zralá na Bohnice, vyspali jsme se poprvé až po jejích 6 měsících, byla hodně náročné miminko a je náročná dodnes, na pozornost, na vše, je neskutečně aktivní a uřvaná dodnes, vše si vynucuje řevem ... kdežto syn je andílek, odmala témeř nebrečel (krom koupání), krásně spal a je to nenáročné a mazlivé dítko, pravý opak dcery. Buď ráda, že takové miminko máš a užívej si ho. Druhé, pokud jej plánujete, může být pravý opak. 😉

zlababa07
21. srp 2014

Buď ráda, že to takto vnímáš a užívej si "pohodového" miminka 😉

evulina77
21. srp 2014

😀 holky nebojte, to ještě příjde... 😀 😀 😀

kripli
21. srp 2014

Jáchym je taky pohodář. Usmíval se od prvního dne, už v inkubátoru, protože je nedonošenej. Spíš nespokojeně vrní, my říkáme, že škvrká. když brečí tak to je velká výjimka. Jestli říkáš, že Michalka propláče maximálně 3 hodiny denně, i to je na Jáchyma hodně. Jak říkám, spíš si poškvrčí.

Hned jak se vzbudí, směje se a i jinak vyloudit na něm úsměv není nic těžkého.

Říká se, že s povahou se člověk už narodí. Výchova v tomhle směru moc nezmůže. A já jsem ráda, že Jáchym je kluk do nepohody.

lrg
21. srp 2014

Já měla velmi uplakané miminko kvůli opravdu silné a dlouhotrvající kolice. A ani teď není pohodářka, je to dračice, vzteklá divoška, v očích jí hraje sto čertíků a myslím, že je s ní mnohem větší zábava než s těmi hodnými puclíky, kteří sedí na dece a koukají tupounce kolem 😝

Ba ne, buď ráda, že máš klid. Já klid nemám ani na minutu, ale každé dítě je pro mámu báječné takové, jaké je 🙂

benjik
21. srp 2014

Holky jsou u nás též zlaté,ale syn nám to dal vyžrat dokonale.Ted když Kubča s Nelčou povyrostli,nepoznáš kdo byl jaké mimčo,na zabití jsou stejně 😀