Miminko stále brečí. Jak dlouho to potrvá? Rady?

klari_14
26. bře 2020

Krásný den, obracím se na Vás s dotazem ohledně nespavosti a brečení miminka. Už jsou to dva měsíce co moje kamarádka porodila, malý Mišák nechce ale moc spát, v noci se tedy moc ne vyspí a přes den zlobí. Vypadá to jakoby se nudil, je pravidelně kojený, jakmile se ho podaří uspat, tak do 20ti minut opět brečí. Dost často také má bolení bříška, mamina si ale jídlo hlídá, napadlo nás, zda mu třeba nevadí jogurt a mléčné výrobky které mamina jí k snídani. Pak je třeba den kdy spí 3 hodiny přes den v kuse a je hodný ale poslední dobou je víc těch nespavých dnů. Už je z toho celá zoufalá, ani přes den si nemůže na chvilku odpočinu jak dlouho toto období u Vas trvalo a máte nějaké rady či fígle? Moc děkujeme za každou reakci ❤️

malytlustyhroch
26. bře 2020

Tech informaci, co pises, je malo: ale co me k tomu napada: nektere deti proste rvou a je to strasny, a neudelas nic. Nektere se uklidni, kdyz jim vyjdes vstrict. Pises, ze je kojeny pravidelne - to znamena po trech hodinach? Muze mit hlad, dvoumesicni klidne muze chtit pit po hodine. Pokud je to brisko, mohou ty mlecne vyrobky vadit hodne (ale taky nemusi), nekomu vadi i kojici caje, fenikl atd., pomaha nahrivani briska ( treba fenem), kapicky, masaze, jina znacka vit. D. Muze mit taky tichy reflux, nebo kiss syndrom, mozna je kontaktnejsi a chce byt v naruci... To ti tady nikdo nevyvesti. Nejlepsi rada je pro me: prezit a nic dalsiho po sobe nechtit (nepracovat z domu, zredukovat peci o domacnost na minimum, dat obcas mimino manzelovi a dospat se).

klari_14
autor
26. bře 2020

@malytlustyhroch děkuji za reakci, malyho kojí teď pravidelně po 2 hodinách, přes den i v noci, dle doporučení lékaře. Porodní váhu měl 4,140 a po dvou měsících má 5,2 kg, lékař říkal, že má momentálně optimální váhu k porodní váze 3,5 kg a že má víc kojit. 🤷‍♀️ Je možné, že má například slabé mléko ale kolikrát odmítá prso a delší dobu s ním bojuje než se zase prisaje. Na bříško davaj vývar z kmínu, uvidíme, teď zkusí potěšit hlavně to kojení, aby začal přibirat, jenže jak když nechce jist a ani z lahvičky. 🤷‍♀️

texetka
26. bře 2020

@klari_14 at si vezme malého k sobě do postele a kojí dle jeho potřeby. Klidně nonstop. Vyspí se mnohem lépe. Bříško může bolet právě kvůli malému přísunu mm, špatnému přisátí . Může to být touha být prostě s mámou a ne být sám.
At si pozve LP a vykašle se na blbé rady pediatra

klari_14
autor
26. bře 2020

@texetka vyřídím, děkuji. 😊

dmiska
26. bře 2020

1. Miminka často brečí a neuděláš s tím nic
2. Dvouměsícční miminko zlobí? To jako fakt? Věř, že ať už řve z jakéhokoliv důvodu, není to schválně ani jen tak z nudy...
3. Slabé mléko není
4. Rady pediatra brát s rezervou, Někteří jedou jen podle tabulek a neberou v potaz různé okolnosti jako třeba že děti rostou skokově apod.

klari_14
autor
26. bře 2020

@dmiska děkuji za reakci a omluvám se zda jsem to nějak špatně popsala to "zlobení" vím, že to nedělá naschvál, bohužel kamarádka už neví jak dál, tak se snažíme hledat nějaké rady či tipy jak na to, aby se mimčo trošku uklidnilo, jelikož je to její první miminko a my se o mimčo teprve snažíme.

lennus
26. bře 2020

@klari_14 Zkoušela šátek? Mně hrozně pomohl u druhé, která první tři měsíce proplakala, ale to nebyl pláč, to byl řev! Bříško to nebylo. Existuje i termín čtvrtý trimestr. Kamarádky malý taky hodně plakal, teď má čtyři měsíce a je to lepší! Vše je jen období a přejde to, ale u prvního miminka je to těžší. Držím palce!

puhelin
26. bře 2020

At si ho uvaze do satku, nabidne mu prso a budou fungovat oba.
Budi se, protoze ji muze hledat. Nechce byt bez ni.
A kojeni co 2 hodiny muze byt malo. Ani my dospeli nejime podle budiku.
Uz se jiste diva okolo sebe, vnima vse. Nudit se muze, ale maminka urcite muze vymyslet spolecnou cinnost, aby k nudeni nedochazelo. Jeste se nedokaze zabavit sam.
A az pujde maly spat, at jde spat s nim. Ma jen jedno dite a spoooustu casu, tak toho muze vyuzit.

klari_14
autor
26. bře 2020

@lennus
@puhelin

Děkuji. 😊 Teď ji pomohlo, že malej usíná dneska jen ve velký posteli v perinach, je možné, že ji tam cítí, tak uvidíme, snad to brzy přejde toto období. 😊😊

swan42
26. bře 2020

@klari_14 mne mala rvala 4 mesice. Pediatra taky rikala ze ji nic neni, ze je proste plactivejsi. Ale 12 hodin za den jako fakt neni normalni... Pak jsme konecne zjistili, ze ji boli krk... Proste zkusit uplne vsechno... 🤷

olga_
26. bře 2020

@klari_14 Doporučím šátek (ergonomické nošení), společné spaní, a hlavně teda kojit na požádání podle potřeb dítěte, ne podle (nesmyslných) představ pediatra.

p4vl4
26. bře 2020

@klari_14 Někde jsem nedávno zachytila, že pokud dítě třeba přes den nechce usínat v postýlce / kočárku, dát mu tam povlečení apod., na kterém pár dní spala jeho máma. Možná blbost, ale za pokus by to mohlo stát... 😉

olicka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
klari_14
autor
26. bře 2020

@swan42
@olga_
Moc děkuji, vyřídím. 🙏😊
@p4vl4 jojo, to jsem taky říkala, Teda s tričkem které třeba zrovna nosí, takhle se to dělá i se šťeňaty 😂🤷‍♀️, takže to prý také funguje na děti.

texetka
27. bře 2020

@klari_14 nepřejde. Je to miminko a chce mamu.
At se opravdu na vse vykasle a je a nim. Tuli se, koji kdykoliv miminko chce.
Koupi si satek a ma ho na těle.
Uziva si to, že 3 jsou spolu, doma a v klidu.
Urcite to bude lepší

lennus
27. bře 2020

@klari_14 Ještě jsem s malou zkoušela kraniosakrální terapií a trochu to asi pomohlo

asojakova
27. bře 2020

Mně starší řvala cca do roka. Fakt od toho 2. měsíce, přešlo to až po tom 1.roce. Zkusili jsme faaakt všechno, my,babičky,a nic. Prostě z toho "vyrostla". To jen tak pro uklidnění 🙂

martiniquest
27. bře 2020

@klari_14 Mam 3m dceru. Kojim na pozadani, nosim v satku, dost se mazlime, spime spolu. V noci spi ukazkove 11-12hod s kojenim po 3-4hod, ale pres den je to katastrofa. Nespi. Nespi u prsa, v satku, hacce, posteli, nikde. Pouze venku v satku nebo kocaru se necha ukecat na dyl, ale jsem ted nemocna a nechci trajdat po venku, tak z toho lehce silim. Bohuzel jsem neprisla na zadny figl, aby mi spala vic nez 10-20 min (cca 4x denne, coz je zoufale male u tak maleho ditete). Zkusila jsem uz i dudlik a zavinuti a nic. Musime vydrzet. A je to moje druhe dite, syn mi i pres den spaval pekne...

klari_14
autor
28. bře 2020

Všem moc děkuji za reakce. ❤️😊

p4vl4
19. kvě 2020

@klari_14 Jak to vypadá po dvou měsících? Já jsem aktuálně 7 týdnů po porodu a řeším (skoro) to samé 😀, až na to přibírání na váze, to je ukázkové. Zkoušela jsem toho dost, "všechno" rozhodně ne, protože jsem si ze začátku říkala, že ho to určitě brzy přejde... Nicméně po návštěvě známých, jejichž dítě za 4 hodiny ani nekníklo (a to bylo několikrát vzhůru a je jen o měsíc starší), si říkám, že bych k tomu možná měla přistoupit aktivněji... Navíc už je to fakt na palici, doma neudělám nic, pokud nechci fungovat s permanentním řevem na pozadí. A internet je, přijde mi, plný chytrolínů, který nikdy dítě v amoku neviděli 😅

beruska555
19. kvě 2020

ahoj, z mé zkušenosti doporučuji kompletně zkusit vysadit mléčné výrobky. ať se drží 💓

klari_14
autor
20. kvě 2020

@p4vl4 už je to lepší, hodně ho trápilo bolení bříška a prdiky a jak říká @beruska555 vysadila komplet mléčné výrobky i bezlaktózové a uklidnilo se to trošku. Už neprobrečí celou noc, už je to takové knourání, když mu vypadne dudlík a nebo má hlad. 😊 Jen se obáváme, že za chvilku přijdou zoubky, tak bude zase řev. 😊

p4vl4
28. kvě 2020

@klari_14 Nám teď naštěstí už noc neprobrečí, byť to někdy stále trvá třeba hodinu, než se uklidní. Tak asi se to začíná zlepšovat. Doktor mi včera řekl, že ty koliky (částečně je to určitě i z toho) trápí hodně děti, které rychle přibírají na váze, tak to bude asi náš případ. Přibírá rychleji než tabulkově... A další věc, kterou jsme vymysleli a přes den nám teď opravdu dost pomáhá, je houpátko. Je to drahý, ale jsou to asi nejlíp investovaný 3 tisíce v rámci celé výbavičky... Stačí zapnout, do 20-30 minut spí, a můžeme ho přenést do postýlky. Tak kdyby se to náhodou vrátilo, třeba by to mohlo pomoct i tady.

klari_14
autor
28. kvě 2020

@p4vl4 jojo, taky teď houpatko pořídili a krásně se malýmu v něm prdí. 😊👏