Mladé snažilky a maminky

kristy007
7. zář 2016

Ahoj holky, někdo si myslí že jsem na dítě moc mladá, je mi 21. Žádné miminko zatím nemám ale moc bych si ho přála. Jsou tu nějaké mladé maminky nebo snažilky se kterými si budeme navzájem kratit čas čekáním na to vytoužené mimi?

janakoldova
19. zář 2016

Ahoj, mě je 22 let, s přítelem jsme se snažili skoro rok o mimi a hned jak jsem dodělala maturitu tak jsem otěhotněla :D nervy hrály svou roli. Teď mám 3 měsíce a 8 dní starou holčičku Amálku. Ráda si s tebou pokecám a kdyby jsi měla nějaké otázky, pokusím se je zodpovědět. 🙂

12misulkq
19. zář 2016

@kristy007 Ahojky hele mas několik možnosti jak zjistit ovulaci 🙂 ja jsem lina na měření teploty každý den, mám v mobilu appku takovej kalendář kde si píšu kdy sem to dostala a ono ti to pak cca vypočítá takže u mě napr. Kopretinky znamená ovu tak dva dny před a dva dny po ,,ovu" si dělám ovulacni testy abych věděla jak moc se sekl nebo fakt mi to sedí 🙂 jistota je jistota 🙂

kristy007
autor
19. zář 2016

@janakoldova
Ahooj, mě je teď 21 furt doufám že jsem mladá tak to klapne hned 😃

@12misulkq
Já teda merim teplotu teď každý den, mám i appku i testy, jsem jak blázen ale moc chci aby to vyšlo 😃 hlavně to potřebuju kvůli práci. Jsem na neschopence mam rehabilitace se zadama do 11.11.. a do práce se ani za boha nechci vrátit je to tam peklo, tak to chci stihnout 😃

kristy007
autor
19. zář 2016

@deni92
Jojo ob den jsem taky četla, ale co když zrovna ten den co nebude styk bude ovulace? 😏

12misulkq
19. zář 2016

@kristy007 tak to držím palce 🙂 ja si taky říkala jak lehce to půjde už asi 4 roky neberu antikoncepci s přítelem sme si mysleli ze super ze to půjde dobře a ejhle.... už je to přes rok a pořad nic .... :/ a STOÚ práci ti to věřím ja tam byla na brigádě kdysi a vydržela sem tam 5 dni a odnesli to moje zada...

tynice
19. zář 2016

Ahoj holky, tak já se přidám 🙂 Je mi 20 a za 14 dní mám termín. 🙂 Spousta lidí říká, že je to brzo, ale můj gynekolog zase tvrdí, že jsem jediná co má rozum :D

12misulkq
19. zář 2016

@tynice tak to gratuluji 🙂 ono jak se to vezme je není brzo znám případy kdy by si to zadalo jako počkat a znám i ty kteří sou za to rádi ze tak brzo( ze vůbec)..... 🙂

tynice
19. zář 2016

@12misulkq děkuju. Já jsem otěhotněla cca po dvou měsícech, takže jsem šťastná. Na neštěstí zároveň s matkou. To už jsem šťastná nebyla :D Ale myslím si, že je to akorát. Školu mám, už jsem byla zaměstnaná a stavíme s přítelem dům, tak snad mužu říct, že jsem stihla všechno :D

12misulkq
19. zář 2016

@tynice tak to je super.... víš jak jsou případy kdy si někdo pořídí minci jen proto ze chce nebo aby si udržel přítele či manžela... v téhle případě to asi nepochopím 🙂 ale ty mas vše co můžeš mít a to je perfektní 🙂

tynice
19. zář 2016

@12misulkq jo bohužel i takové případy znám :( já jsem s chlapem od základky a na 18 jsme se zasnoubily 🙂 teď ještě aby už mimco vylezlo ven :D je to desny.

geee
19. zář 2016

@tynice Ahoj. To jsi jako těhotná ty i tvoje mamka? :D A která z vás s tím přišla dřív?

tynice
19. zář 2016

@geee bohužel, ona už to má za sebou. Má 4 dítě. Malý už má dva měsíce, ale tajila to, jinak bych do toho nešla :(

geee
19. zář 2016

@tynice Tak to si nedokážu představit. Ale tak přece tady jde především o tebe a tvou malou rodinku, na ni bych se nevázala... 🙂

Ale mě se to říká. Můj taťka už odpočítává dny, kdy z domu odejde poslední dítě (samozřejmě v dobrém 🙂 ) a mamka je ráda, že už má celkem klid.. 😀 Takže u mě něco takového snad nehrozí 😀

tynice
19. zář 2016

@geee tak je fakt, že bydlíme jinde i teď a nechci se nijak vázat, ale přece jen je to zvláštní. Z otcem se rozvedli a hned si poridila dítě :D

Jinak teda koukám, že máš taky život naopak :D v noci vzhůru :D jak ti to jde pak v práci? :D

geee
19. zář 2016

@tynice To věřím.

Zatím studuju, ještě mi nezačala výuka a nával letních brigád mám úspěšně za sebou, takže v tuto chvíli vesele ponocuju 🙂

kristy007
autor
20. zář 2016

@12misulkq
To zní jako bys vedela kde pracuju, nebo jsem to špatně pochopila? 😃

12misulkq
20. zář 2016

@kristy007 no jestlin sem četla dobře tak si tu zmiňovála nějakou fabriku 🙂 a myslím ze je to ve všech stejný 😀

tynice
20. zář 2016

@geee tak to máš super 🙂 já naštěstí na začátku nevěděla že jsem těhotná a žádné nevolnosti nic :D a asi v 6 měsíci jsem musela na nemocenskou a od té doby to začalo :D někdy usnu ve 3 ráno, někdy až v 5, jak chlapak jde do práce :(

kristy007
autor
20. zář 2016

@12misulkq
Joo taak, já už myslela že máš zkušenost ze stejný práce 😃 jinak máš pravdu je to všude podobný 😃

deni92
20. zář 2016

@kristy007 spermie vydrzi i nekolik dni 🙂 kolem dvou tri dnu urcite.takze si na vajicko pockaji,to nemusis mit strach 🙂 ja mela sex den pred ovulaci a vyslo to 🙂

kristy007
autor
21. zář 2016

@deni92
Takže chápu dobře že není potřeba trefit přesně ovulku? I když by jsme to dělali třeba 3 dny před tak to stačí? Ale po ovulaci už asi není šance že? A ještě by mě zajímalo jaké jsou rizika když to budeme dělat každý den? Hrozí treba že spermie nebudou dost vyvinuty a nedostanou se k vajíčku?

deni92
21. zář 2016

tak urcite je nejlepsi v den ovulace,ale jak rikam,spermie dva tri dny vydrzi,takze den dva pred ovu by nemel byt problem 🙂 jinak vajicko je po uvolneni schopno oplodneni 12 hodin..takze je lepsi kdyz tam ty spermie radeji pockaji nez aby prisly pozde 🙂 kdyz je sex kazdy den tak pry ty spermie nejsou tak akcni..ale nekdo ma sex kazdy den a problem nebyl..tak tezko rict 🙂

deni92
21. zář 2016

@kristy007 jujkyy to predchozi bylo pro tebe 🙂 spis takle...aby ty spermie byly fakt fit tak ob den 🙂

kristy007
autor
21. zář 2016

@deni92
V pohodě ja jsem věděla že je to pro mě 🙂 jojo tak ob den pro jistotu. Ale kolem ty ovulace radši každý den to snad vadit nebude 😃 a uvidíme. 12.10 mám mít další červenou kamarádku tak se budu modlit abych tu už mohla postnout fotku testu🙂

geee
22. zář 2016

@tynice To máš blbé 😒 Já doufám, že budu v pohodě. Ráda bych úspěšně dokončila i druhý semestr. Výuka mi končí zhruba v době, kdy bych měla mít termín porodu, tak to budu muset nějak zvládnout. Kdy ale budu dělat zkoušky, to fakt nevím 😀

tynice
22. zář 2016

@geee To nějak snad zvládnes 🙂 držím palce! Já včera přestala chodit, malá mi leží na nervu nějakém a musí mi vyvolat porod. V pondělí jdeme nato :D

alikoaliko
22. zář 2016

Ahoj holky, nevím, jestli se mezi vás můžu taky zařadit jako mladá maminka, jsem v 5. měsíci a je mi 25, což podle mě není zas tak málo, ale v ročníku na gymplu budu teprve třetí s dítětem. V naší třídě první... takže jak exot mezi všema těma studujícíma a cestujícíma lidma mojí generace...

lekra
22. zář 2016

Já měla první v 21 a druhé ve 30. Obrovský rozdíl! V jednadvaceti jsem běhala jak laňka, všechno zvládla , o devět let později jsem fakt byla vyčerpaná. Teď mám dvouletého vnoučka, je mi 40 a jsem z něj megavyčerpaná 🙂. Jsem pro mladší věk, ale tak nějak v mezích, ne jako moje dcera v 16, to je potom babička megavyčerpaná z toho všeho 🙂

michaela_pol
22. zář 2016

@kristy007 ... Ahoj, mně je 23 🙂 . Když jsem v srpnu zjistila, že čekáme rodinu byla jsem z toho hrozně rozhozená a neuměla jsem si to představit (nijak extra jsme v tu dobu neplánovali).. Bohužel nám to na poprvé nevyšlo, ale hned jak se dám zase trochu do pořádku, tak se o mimčo začne snažit 😉 . Tentokrát plánovaně.. Byl to nádherný pocit, spousta očekávání a radosti - o to horší bylo, a stále je, smíření s tím, že jsme o obě mrňata přišli 😒

bbubble
22. zář 2016

Ahoj holky, ja mam 24, neviem ci som este mlada? :D ale tento rok koncim VS, kedze som pred par rokmi zmenila obor tak mi to trva dlhsie. Ja som si zas naopak myslela ze ked sa raz zacneme snazit tak to bude trvat nejaku dobu, no a pak sme sa raz tak nejak zabudli a v pondelok som si nasla //... Takze neplanovane a nie uplne vhodne, ale snad to nejak dame (pokial to teda vsetko vyjde). Nie ste inak niektora z Ostravy? 🙂