Může se do obchodu s dítětem?

klokanka31
19. říj 2020

Asi jste už zaznamenaly opatření proti kovidu, že do obchodu smí pouze dvě osoby. Četla jsem, že se to nevztahuje na děti které doprovází dospělá osoba. Ale asi jsem blbá a nechápu to. Znamená to, že když půjdu já s manželem, tak můžeme mít i malou, a nebo to znamená že můžou jít pouze 2 dospělý, nebo 1 dospělý a libovolný počet dětí?

marketka_m
19. říj 2020

muzes jit s ditetem

livianapuntik
19. říj 2020

@klokanka31 ahojky, já mám dvě malé děti a manžel se pozdě vrací domů. V tomto případě mohu na nezbytný nákup s dětmi. Pokud je manžel doma,jdu do obchodu sama. Dva rodiče + dítě v rámci opatření nemusí pustit.Když je rodič sám plus dvě děti,pohlíží se na to jinak.Snad Vám to pomůže 👍hezký vecer

terka555
19. říj 2020

@klokanka31 muzou jit klidne dva dospely plus deti tusim do 12 nebo 15 let🙂

lolam10
19. říj 2020

A neni lepsi se rozdelit?u nas chodi v dobe pandemie nakupovat jen 1 dospely...kdyz by manzel nemohl tak chapu ale takhle mi to prijde zbytecne zvysovani rizika ze se tam 1 z vas nakazi...

sajul
19. říj 2020

Ano, dva dospělí. Nebo jeden dospělí a děti. A druhý dospělí dva metry za ním. Já mám děti dvě, chlapa přes týden pryč, normálně chodím nakupovat s nimi. Jedno před obchodem nepřivážu 😂😂

jjasmina
19. říj 2020

@lolam10 třeba konkrétně můj si rád vybírá a kupuje jídlo sám,navíc je řidič, tak leda by čekal v autě a pak bysme se prohodili

elencze
19. říj 2020

ahoj, blbá nejsi, je to tak nejasně napsané, že i právníci nabídli hned několik výkladů, které by měly být všechny legitimní (řešili jsme v herničce, co smíme a nesmíme). Děti žijící ve společné domácnosti se do limitu 2 osob nepočítají a pustit by tě s manželem s nimi měli, pokud jsou mladší 15 let. Z této diskuze je krásně vidět, jak vláda komunikuje všechno, co nařizuje, a nikdo pak nic neví. Ach jo.

jako_mala_holka
19. říj 2020

Nejsi blba... u nas chodi nakupovat jen manzel, ale jen max 2x tydne, vetsinou vse objednavame

merope
20. říj 2020

@livianapuntik Podle toho, co čtu, tak na děti mladší 15 let v doprovodu zletilé osoby ze společné domácnosti se toto opatření vůbec nevztahuje. Takže z hlediska opatření jako by nebyly.

klokanka31
autor
20. říj 2020

Děkuju všem za odpovědi. Na běžné nákupy kdy se dokupuje pár věcí posílám manžela, a s malou jsme doma, ale jednou měsíčně jezdíme na velký nákup, a nic proti manželovi, ale raději si vše vybírám sama...

klea81
20. říj 2020

Pro rodiny to neplatí.

heligona
20. říj 2020

No tak nech děcko s manželem a jdi si nakoupit sama, ne? Psalas, ze k decku nepustis ani babičku, aby něco nechytlo. Ale tahat ho do obchodu, to jo. Logické 🤦‍♀️

klokanka31
autor
20. říj 2020

@heligona Dělala jsi někdy měsíční nákup?

martinahost
20. říj 2020

Máme dve deti a byli jsme o víkendu normálne na velky nákup a všichni... Já řidičák nemám, tak manžel musí semnou a popravdě, raději si nakoupim sama, to co vím že potřebuji, než psát manželovi seznam a i tak mi pulku veci nekoupi, anebo koupi neco jiného.. A on si taky rád koupi něco sám, na co má chuť.. Hlídaní pro děti nemáme a jedno dítě neprivážu před krámem.. Videla jsem tam dokonce i tři dospělé spolu a jedno dítě. Já jsem to opatření pochopila tak, že se to nevztahuje na deti do 15 let...

heligona
20. říj 2020

@klokanka31 samozřejmě. Mnohokrát.

klokanka31
autor
20. říj 2020

@heligona A sama jo? 😄

heligona
20. říj 2020

@heligona ano, sama. Na tom je snad něco obdivuhodneho, zajet do krámu? 🤤

klokanka31
autor
20. říj 2020

@heligona Takže basy pití, balíky hoblin, potraviny, drogerie, prostě plný koš a dovedeš to uvést sama jo? Tak to jsi dobrá 👏

klokanka31
autor
20. říj 2020

@heligona Pitomý týdenní nákup je pohoda, ale nakoupit na celý měsíc není taková sranda. Jako já jsem ráda že mám manžela, já prostě plný koš fakt neuvezu.

felixfelicis
20. říj 2020

@klokanka31 Basu piti by si manzel mohl koupit sam, hobliny a drogerii doveze Alza/DM primo ke dverim a zbyva jidlo pro dva?

klokanka31
autor
20. říj 2020

@felixfelicis Tak alza taky nemá všechno. Ale fakt nechápu co rozebíráte, já se zeptala jak to je s tím opatřením, mě fakt nezajímá jak jinak si obstarat věci. Ono i ty potraviny si člověk může nechat dovézt.

felixfelicis
20. říj 2020

@klokanka31 Ja to pochopila tak, ze do obchodu muze 1 dospely plus deti, tzn. cela familie ne 🙂. A existuje x zpusobu, jak to udelat, abyste tam nemuseli.

klokanka31
autor
20. říj 2020

@felixfelicis Na to jsem se neptala 😉

heligona
20. říj 2020

@klokanka31 Přesně na to ses ptala. Já to chápu stejně - pokud jsou na děti dva dospělí, jeden má dítě/děti, druhý nakupuje. Pokud je např. matka samoživitelka bez možnosti hlídání, může vzít děti s sebou do obchodu.

lora1987
20. říj 2020

Asi to kazdy chape jinak, je v tom bordel. Zaridila bych se podle sveho svedomi, tzn. ja osobne bych nechala dite a muze doma, stejne jako vzdycky. Ty si to udelej jak uznas za vhodne...

jipe
20. říj 2020

tak vládní představitelé tvrdili, že můžou bud dva dospělí bez dětí nebo jeden dospěly a děti, jaká je praxe v obchodech nevím. Na velký nákup jezdí manžel sám (basy, hobliny, petky čehokoliv, apod. nekupujeme, ale neřídím) nebo si nechám dovézt tesco. Drobné nákupy, když manžel není k dispozici, absolvuju já s dětmi.

klokanka31
autor
20. říj 2020

@lora1987 Jak už jsem psala, tady jde o jeden nákup za měsíc. Na drobné nákupy chodí manžel.

lora1987
20. říj 2020

@klokanka31 jak pisu, jezdim na velke nakupy sama. Nic jineho mi jaksi nezbyva. I z auta to musim vynosit sama 🤷‍♀️

klokanka31
autor
20. říj 2020

@lora1987 Copak nemáš chlapa?

lora1987
20. říj 2020

@klokanka31 pred trema mesicema rozsahla brisni operace, pote komplikace, po mesici preoperovan a opet komplikace. Stale verim, ze se casem da do kupy a opet budu mit zpet sveho chlapa v plne sile.