My, holky z beremese červenec 2008

evulebobule
18. lis 2009

Tak se stěhujeme z beremese na koníka, všechny vás tu hezky vítám, ať se vám tu líbí. 😉

terjar
8. led 2010

Aspoň o tom nevím. Tady jsou noviny pro Prahu 4 a tam teda vždycky píšou o vítání občánků. Chodí nám 1 za 2 měsíce a vždycky je tam tak 50 miminek, celkem mazec. No jo, holt je Praha 4 největší črtvrť v Praze a taky nejlidnatější. U nás na ulici vidíš samé maminy s kočárky a kousek mám nějaké mateřské centrum, to kdybych se nudila. Ale to asi nehrozí 😀

evulebobule
autor
8. led 2010

to víš, vy tam máte hodně dětí, to by asi ani nešlo to vyfotit 😀
mateřšké centrum u nás v Blatný taky je, ale možná budeme chodit až bude starší. co teď tam s ním 😅

terjar
8. led 2010

To asi ne, to by museli ty noviny nejmíň udělat dvakrát tak tlusté 😀 ale aspoň, že to tam napíšou. Ale tada to jsou občas jména. Se u toho s Járou třískáme smíchy. 😀 Rodiče si občas neuvědomí, že to dítě s tím musí žít. U nás v baráku jsou dvojčata, kluci, asi 1,5 roku. A ten jeden se jmenuje tak strašně zvláštně. Nějak od M nebo od B. Já jsem zůstala stát, jak opařená, když na něj zavolala jménem. Až si vzpomenu, tak napíšu 🙂

Ale zas je dobré, že jsou takovýhle centra. Já budu matka debil. Vůbec se o dítě neumím postarat, přebalit se snad naučím v porodnici, ale pak ty příkrmy a jak a hlavně co uvařit. no to bude. A dětem se nic nesolí, že?

evulebobule
autor
8. led 2010

teri: to já si taky myslela, v životě jsem předtím pořádně mimčo nepřebalila, nevykoupala nic. To se naučíš. Jen se neboj, skočíš do toho, v porodnici ti to všechno ukážou jednou a snaž se 😀

nevím,jestli jsem sem psala ty dvě jména co nás ve ST daly dvě maminky.

Santiago Kopejtko

Nathan Pytel 😀 😀 😀

terjar
8. led 2010

Evčo, 😀 tak to jsou teda fakt boží jména 😀 . To se asi nechají v dospělosti přejmenovat

Tak já jsem na tom obdobně. Já budu doufat, že až budu v porodnici, že tam ta moje kamarádka sestřička bude, že bude mít služba. Ona tam není každý den, má 3 děti, takže asi na poloviční úvazek. Ale právě pracuje na šestinedělí.

Tak mi teď kolega řekl, že šéf zrušil večírek. V úterý jsme si ho na poradě naplánovali a nebyl žádný problém. No jo, ani odměny, ani přidání a teď ještě tohle. sliby chyby 😢

evulebobule
autor
8. led 2010

teri: to jsou boží jména, taky myslím, že se nechají přejmenovat, vždyť si s tímhle jménem protrpí ažaž

Tak to máš fajn, že tam budeš mít kamarádku, přeci jen to bude trochu jiný přístup.

Tak šéf je koukám sliboválek... 😠

terjar
8. led 2010

No jo, to je, a pořádnej. Ale už to tady nějak doklepu a smířím se s tím, že mi prostě nepřidá. Slibotechna. 😠

Ten jejich chlapeček se jmenuje nějak jako Baltazar, no prostě hrozně. Už jsem je dlouho neviděla. Asi chodili ven jen když bylo hezky. Tak jsem zvědavá, jak se bude jmenovat to druhé dvojče 😀

To je jako v tom filmu Fort je lotr - Gejlord Jebal 😀 . To je boží film 😀

evulebobule
autor
8. led 2010

No to je gól Jebal 😀 😀 😀

je to slibotechna jako blázen. Takový lidi miluju.

My začínáme konečně pořádně s příkrmy, Dneska měl mrkev, brambor pórek 😀 a teď tu prdí 😀

terjar
8. led 2010

A ještě když mu v tom filmu říkají Geji Jebale 😀

Když mě nejvíc štve, že vidím, že kluci dostali. Nebo mu křivdím, a dal jim jako míň, ale na 2 měsíce. Mají spolu nějaké čachry machry. Ale prostě na faktuře mají 2x tolik. A to mě strašně s..e. Co by mu udělalo pitomých pár tisíc, mně by to obrovsky pomohlo a jemu by se nic nestalo. Stejně má naškudleno za ty roky.

A to mu tu zeleninu uvaříš a rozmixuješ? Já se dívala a ty skleničky jsou teda pěkně drahé. Já si teď občas kupuju Hamánka jahodovýho, tak ten jde, ale ty zeleninový s masem, to jsou pálky. To si to raději uvařím doma a zamrazím.
Tak hlavně, že prdí 😀 To se musí, člověku je hned lépe. A co se říká. Lepší jeden prd než 10 doktorů 🙂

evulebobule
autor
8. led 2010

No to je super. Geji Jebale 😀

to víš, to zamrzí a naštve zároveň, každej by to tak měl, to je logický. Je to nespravedlivý.

Zatím jsem dávala skleničky, protože začínáme a ještě toho třeba tolik nesní a dopíjí se mlíčkem, ale dneska jsem si už koupila mrkvičku, brambor máme doma a udělám už domácí. 😀
Nás prdíky na začátku dost potrápily, teď už si s nima poradí v pohodě. 😀

simicak
8. led 2010

ahoj holky,
tak to je mazec s temi jmeny. Kamaradka ma tady syna Everest a dceru Sedonu-ale taky se to tak neresi,jenze v cr dat takove jmena,chudak deti. Hlavne pak ty ceska prijmeni jsou vtipna s ti dokupy.

Tery,neboj,ja taky nikdy neddrzla mimco,neprebalovala a plno maminek to nedelalo,proste budes vedet jak. Ale detske centra jsou urco dobre,maminky si tam davaji typy,rady,figle-ktere nikde nevyctes a treba by te to samotnou nenapadlo a hlavne je to dobre,ze se mas kde vykecat 😉

My taky zacli s prikmy,male jedou presnidavky,zatim davam sladke a denne sni jednu mini presnidavku a to jsme ted zacli a jeste stahne celou flasu mlika,tak snad ji to vydrzi. a u zmela brambor s mrkvi jabkem a mlikem rozdelane a taky ji to chutnalo.
A prdy jsme taky meli hrozne,mudr,rekla,ze ztoho vyroste a vyrostla. NO nic,jdu lezet,mala spi,starsi je s tatkou na nakupu na kufry,tak mam klid 😵

evulebobule
autor
8. led 2010

simi: tak vy jste se taky dali do příkrmů, tak to je super, že malá dobře baští. Davídkovi taky moc chutná. 😉

simicak
8. led 2010

no prvni se nato tvarila jak kdyby jedla citron a uplne ji strepavalo,ale ted uz ji docela jede,sice jeste nevi pordne co s tim a je ja mlinek,ale papa. A vzdycky se u toho pokadi 😀 Dostava na obed a na veceri.
Evi a sedi ti maly v zidlicce nb o jak krmis? Nase je jeste ma licka a neumi sedet,tak ji daam do takove,neco jak autosedacka a podkladam to dekama,bojim se ze ji znicim pater,i kdyz mi rekli,ze ji mam dat do sedacky na krmeni 😕

evulebobule
autor
9. led 2010

ahoj holky
tak my máme po křtinách. Měli jsme je ráno v 10.
bylo to krásný, až malej usne hodím pár fotek 😉

evulebobule
autor
9. led 2010

simi krmíme v takovém lehátku a jde dám víc do vzpřímené polohy,tak zatím v tom, taky ještě nesedí,tak si to v židličce neumím představit

terjar
11. led 2010

ahoj holky,
tak to je hnus to počasí. Fakt síla. Dneska při cestě do práce stály tramvaje snad 3kilometrovou kolonu a čekaly až jim dopraváci vyčistí koleje. Už aby to roztálo. A navíc nám opět stávkuje topení. O víkendu má přijít topenář, tak mu to hned řeknu.

V pátek jsem si byla pro tu autosedajdu. Je nádherná. Už jsem si jí umyla a celou vyprala. Nějak divně smrděla, asi jí měla někde uskladněnou. Ale je fakt jako nová. Jen má pár škrábanců, jak jí stavěli, ale to bychom udělali taky.

Evi, tak to se podívám na fotečky. Muselo to být strašně dojemný. 🙂

Troufla jsem si o víkendu na guláš a dopad výborně. Dostala jsem super recept, ani nemusel do papiňáku. Stačila trouba.

Já budu mít takové to lehátko pro mimina, tak v tom krmíš Davídka? To je dobře, že hezky papaj. 😉

evulebobule
autor
11. led 2010

tei: zatím mu to vždycky přizvednu, je skoro v sedě, ale jak právě ještě sám nesedí,tak do jídelní židličky ho nedávám.

to je fajn, že je pěkná ta sedačka, určitě budete spokojení.

jj bylo to dojemný a kostel tady v Sedlici prostě nemá chybu.

Guláš se povedl? tak to jsi šikovná kuchařinka 😉

terjar
11. led 2010

já si myslela, že jste to měli v Sedlici. Já v tom kostele byla bohužel jen na pohřbu, ale občas juknu přes dveře, je moc pěknej. Chodíme tam jen na hrob prababičce a dědovi.

Tak jsem dnes objednala i cestovní postýlku. Je v akci.

Já si o to lehátko budu muset říct, budu ho muset pořádně vydrbat. Doufám, že se to z toho dá taky nějak sundat. A ještě vyprat potah na kojící polštář a pak dovézt postýlku od tchyně a složit jí a opravit. Má tam nějaký špatný šroub, tak snad to manža spraví. A pak už jen ty "drobnosti". Kamarádka má rodit 1.4 a oni ještě nemají vůbec nic. Jen nějaké oblečení. Prý je dost času. Našetříno mají asi 12 tis. a myslí si, že jim to bude stačit. Vždyť jen pitomý kočár s postýlkou jim to sežere. Ale je to jejich věc. Nám ten kámoš říká, že jsme blázni. Ale ono se to nedá nakoupit najednou. Všechno je tak drahý.

Já dostala super recept. Je to bez míchání, dolévání vody, kontrolování. Všechno nahážeš do pekáče a pečeš 1,5 hodiny na 225 C pod alobalem. Ingredience máš přesně na lžičky a byl výborný. To já potřebuju. Babička mi vždycky řekne trochu toho a trochu tamtoho a pak něco vař. 😀 . V týdnu budu vařit dušenou mrkev s bramborem a kuřecími prsíčky. A o víkendu si troufnu na knedlo, zelo, vepřo, ale místo vepřo uděláš krůtí a prošpekuju ho. Zelí snad zvládnu a knedlíky mám od mamky přesný recept. A druhý den asi lívance.

evulebobule
autor
11. led 2010

teri: je nádhernej, fakt úžasnej. Moc se mi tu líbí.

tak super, budeš to mít pěkně pohromadě. Já tenkrát začala všechno pořizovat až dýl. Tak ty to budeš mít aspoň za sebou a budeš si užívat prcíka.

To víš, 12 tis. v dnešní době není nic. To bych nepořídila ani ten kočár. Tenkrát mi tedy naši přidali, tak se to hodilo a postýlky máme jednu od sousedky za 200, je krásná bílá. A druhou máme půjčenou,takže to jsme investovat nemuseli.A jak píšeš určitě je lepší kupovat to postupně, naráz to je pak velká darda.
Já jsem kupovala kočárek v 24 tt. to si pamatuju přesně, tenkrát jsem jela z ČB z vyšetření,tak jsme se tam jeli podívat do Baby centra a hned jsem si vybrala.

My budeme chodit na plavčo do Písku s kamarádkou a jejím Honzíčkem. Měli jsme to mít už teď od ledna, ale mně se moc nechce v tom mrazu,tak jsem tam zavolala a přesunuli jsme to. Tak jsem spokojená. Začneme tedy asi v dubnu.

jo a na lívance máš lívanečník, nebo v čem to budeš dělat? Já už na ně měla kolikrát chuť, ale nevím v čem to ukuchtit, lívanečník nemám

terjar
11. led 2010

A jak se jmenuje Davídek druhým jénem?

To se ti ani nedivím. Mně by se taky nechtělo. Už aby začalo jaro. Jak já tu zimu nemám ráda.

Ona by Lada třeba i kupovala, ale Petr nechce. Přitom už říkal, že balí tašku do porodnice. Tak to fakt nechápu. On je takovej trošku jinej. Přijde mi, že všechno co uděláme je podle něj špatně. I s tím monitorem dechu to Járovi rozmlouval. Prý budu hrozně úskostlivá atd. Asi bych si ho nekupovala, ale když mi ho půjčí, tak proč ne. Prostě oni budou úplně jiní rodičové. Lada se pořád snaží být "štíhlá", přibrala snad jen kilo a to má jít za chvíli rodit. Petr se na ní pořád vzteká, protože jí jen sušenky, bagety a co on uvaří, tak ona v práci vyhodí.
domlouvaly jsme se, že půjdeme plavat, ale je bohužel pořád nějaká nemocná. Tak bych si trošku zasportovala. Pořád jen uklízím, ale jinak pohyb jiný nemám.

Mám, ale ještě jsem ho ani jednou nepoužila. Tak to zkusím o víkendu. Hezky si na ně dáme marmeládu a vrstvičku zakysané smetany 😀 . A budou boule až za ušima 😀

evulebobule
autor
11. led 2010

je to tak, že pokud je jméno svaté, tak se druhé dávat nemusí.Takže my to zrovna řešit nemuseli. Druhé budeme dávat až při biřmování.

každej to má asi trochu jinak,to já nejdřív zařizovala výbavičku a pak až nakonec tašku do porodky.
Monitor jsem si kupovala. A jsem ráda, že ho mám, pro klid duše. V noci se mi klidně spí a nebudím se a pořád neposlouchám jestli dýchá. Mamka říkala, co se nás naposlouchala, když jsme byli s bráchou mimča. Seděla v noci u postýlky a poslouchala, to ještě neměla chudák možnosti co my. A když ta možnost je tak proč ne.

tak lívance bych si taky dala mňam mňam

evulebobule
autor
11. led 2010

ty jo já dostala chuť na bramborový placky s máslem a cukrem,tak ty udělám

terjar
11. led 2010

bramborový placky s máslem a cukreM????? Tak to jsem teda nechutnala. Já je jim jen tak samotný s čajíčkem. Moje babička si je zas namaže pomazánkovým máslem.

aha, tak to jsem nevěděla.

Já ho sice dostanu asi až v červenci, lae i tak ho využiji. To se ten první měsíc pořádně nevyspím a budu pořád TAdáška poslouchat. 😒

evulebobule
autor
11. led 2010

teri: to víš, není nad monitor, já to říkám pořád. Ale neboj jde o zvyk, dřív to mamky taky neměly a co mohly dělat.

jj my je děláme s rozpuštěným cukrem a máslem a babička je dělávala s mletým mákem, cukrem a rozpuštěným máslem 😵

terjar
12. led 2010

no, to je zajímavá kombinace. Ale proč ne. A to si to tím napatláš?

Tak máme doma cestovní postýlku, je úžasná.

dneska při cestě do práce jsem cítila takový šťouchaneček, tak snad to byl Táďula. TA cesta busem hrůza, tak mi to asi dával najevo 😀 . Pak jsme mrzli 20 minut na tram. zastávce a žádná tram nejela, tak jsem vyrazila pěšky a v půli cesty jely snad 4 hned za sebou. Přišla jsem řádně promrzlá. No budu si muset na příští zimu koupit boty, co má Jára a taky bundu místo kabátu. Tenhle vůbec nehřeje a s kočárkem bych někde umrzla. tak aspoň vím, co si přát k svátku a Vánocům 😀

tak nám přišlo potvrzení na úroky z hypo, teda to jsou vydřiduši. Takových peněz jsme zaplatili. Kdybych si to, co platíme na úrocích dávala stranou, tak mám ty 2 mega za chvíli nastřádaný. Tak aspoň doufám, že nám pěkně ty úroky vrátí z daní. Už jsme si oba to potvrzení vzali do práce. Penízky by se hodily. 😉

evulebobule
autor
12. led 2010

teri: ty daně jsme si loni vyřizovali v lednu prvně a vrátili nám penízky a hodili se. Schovali jsme si je tedy do obálky, kdyby přišla nějaká pohroma, ale zaplatím si z toho asi novou sedačku pro Davču.

o těch tramvajích jsem včera viděla ve zprávách, no nemáte to tam v tý Praze lehký to ti povím. A určitě se už Tadeášek začne projevovat, už máš na to týdny 😀 Davídek se začal ozývat taky tak nějak a pak výrazněji až po tom 20 tt, ale to je jak u koho.

na cestovní postýlku jsem koukala, je moc hezká.

jj udělá se normálně bramborová placka, ještě na horký se dá rozteklé máslo a pak posype cukrme. Nevím, jestli ty placky děláme stejně.

terjar
12. led 2010

já jdu zítra podat přiznání k dani z nemovitosti a pak to musím zaplatit. Doufám, že nám vrátí aspoň pěkný balík. Vůbec nevím, kolik jsme zaplatili daní ze mzdy. na hypo jsme zaplatili 70 tis. na úrocích. Hrůza. Po zimě budeme dávat kontrolovat auto (jako teda každý rok), tak to taky něco sežere a zbytek hezky schovat. Pro mímo už skoro vše máme a v bytečku taky. Jen dodělat pultík do kuchyně, ale to nebude tak hrozná pálka.

Evi a když si teď doma, můžeš si taky nějak zažádat o vrácení těch úroků, když vlastně neodvádíš státu žádné daně? Mně ještě přijde papír na životko, ale tam je to pár korun, pač to mám asi od listopadu.

já myslela, že už to budou mít vyčištěné, když nesněží. ale asi jak to namrzá. ale měli by ten sníh někam odklidit. se nedá ani chodit.

já je ještě nezkoušela. Musím se zeptat babi, jak je dělá, ale miluju je 😀 . stejně jako bramboráky 😀

simicak
12. led 2010

teda vy sjte se zase rozjeli 🙂 docetla jen na rychlovku

tery,prd budes uzkostliva kvuli monitoru. Ja u Veru ho nemela a co hodku jsem kontrolovala jestli dycha,u Viki ho mam a spim jak dudek a halvne kdyz jsem v obyvaku a ona s pi v loznici,tak v obyvaku slysim jak mi ten telefon pipa a vim,ze spinka,dycha a je v poradku a nemusim ji tam chodit a budit ji pri kontrole. Jen si ho pujc,kdyz muzes.
My vybavu taky kupovali postupne,kocar nam pro Veru koupili nasi,postylku jsme meli z ikey a oblecky jsem si nakupovat postupne kde co bylo v akci,levne a tak sama i pleny. Viki ma vse po veru,jen postylku ma novou,krasnou bilou a oblecky jsme vsechny dostali. A prenosnou mam na pude,modrou se zviratky,novou,skoda ze jsem tak daleko,jsem ti ji mohla dat,my ji nikdy nepouzili.

evulebobule
autor
12. led 2010

teri: no přišel nám papír z banky s úrokama a naše účetní v práci říkala, ať si tam s tím zajdu,tak nevím, jak to je.

terjar
12. led 2010

ahoj Simi, díky za uklidnění. Bude to něco nového a asi budu taková vyjukaná, ale zvládly to jiné, zvládnu to taky. A budu aspoň klidná.
Já si to kupování autosedajdy a postýlky užila 😀 . Jsou to skoro jediné věci, co pro Tádu kupuju. Pak už jen plíny, nějakou tu kosmetiku, odsávačku na rýmu, teploměr. Ale tyhle velké už žádné. Ale tak se s nima pomazlím, až je budu drhnout, pač ta moje teta na čistotu moc není 😀 .

Holky, co jste používali pro prcky za kosmetiku? Teď to probíráme na té naší diskuzi. Já toho moc kupovat nechci, abych nevyhodila prachy a mimču to pak nevyhovovalo. Jen si koupím - i pro sebe - Bepanthen, olejíček od Avirilu a něco na to koupání. Holky tam radí Welledu, ale je v tom snad heřmánek a já alergička se bojím, aby to ten bobík taky neměl. a pak jsem si říkala krém na opalování. Už jsem se dívala v lékárně. Ale jedna holčina psala, že prý se mazat mimčo nemá. Já vím, že vůbec nesmí na sluníčko, ale když bude vedro, tak ho přeci nenavlíknu do dlouhých kaťat a trika s dlouhým rukávem. A ještě jsem přemýšlela, taky prodávají v lékárně, spešl brýle pro mimčo od 0 do 2 let. Ale nevím, zda by to snesl.

Tak poraďtě, vy zkušené maminy 😉

A to máš přinést teď do práce? Vždyť za tebe zaměstnavatel už nic neplatí? Já se asi teda taky zeptám účetní. Má to být prý do března, aspoň toto řekli dnes Járovi v práci a prý chtějí origoš. Já nám to zkopírovala. Ale týkalo by se mě to stejně až příští rok.

Jo a to včera ještě přišel ten Járův kolega s nějakou tabulkou bezpečnosti postýlek. Pořád něco leje do hlavy, naštěstí manža je rozumný a druhým uchem to pouští ven. Říkal mu, že máme postýlku po dvou dětech a on, že to nezaručuje kvalitu. To vím, ale přeci nemůžu sledovat, jak je co bezpečné a ani cena nezaručí kvalitu. Vždycky jsem tak nasupená, když mi to večer povídá. Ať se stará o svoje dítě a naše nechá na pokoji. 😠

Podobné diskuze

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru