Náročné dítě, jak jste to zvládly?

sijane
15. únor 2018

Taky se setkavate s tim, ze kdyz vase dite (na fotce) vypada zdrave a spokojene, ze nemate pravo si stezovat? Co by clovek jako chtel? Ať si nestezuje. Ale co, kdyz se vam narodilo narocne robatko?

Ty, co mely narocne dite asi vi, jak je to kolikrat o nervy. Jak jste zvladly tohle obdobi?

dc2015
15. únor 2018

@treasurka Holky, já asi končím, 20, 25 let? Upadám do větší deprese :D

odula
15. únor 2018

@dc2015 hele ale slyšela jsem,že když je mazec do puberty tak puberta prej bejva na pohodu. jestli to spíš není tak že už si do ty doby vypestujes nervy zenovyho mistra a už tě nic nepřekvapí 😨😆

odula
15. únor 2018

@dc2015 založíme spolek pro týrané rodiče ;)

dc2015
15. únor 2018

@odula Jo, po dnešku se klidně přidám. Já si jen říkám, jestli je TOHLE ještě normální... :(

zizala7
15. únor 2018

@vladienka Tak švagrové si raději vůbec nestěžuj!!! Některé švagrové nejsou normální 😉🙂 S dětmi je to náročné, mám dvě, velmi živé. Na kontrole si doktor dělal legraci, že "živé dítě je vždy lepší"... Smáli jsme se tomu do okamžiku, než jsme vyšli na chodbu a viděli na obrázcích, že dítě může zemřít i pár dní před narozením... Tak hodně sil a pevných nervů, a vydržet.... Pochopí jen ten, kdo je v podobné situaci. Ke mě chodí na časté návštěvy svobodná bezdětná švagrová. Pořád povídá to samé, a diví se, když lítám kolem děcek a ona si musí opakovat žádost o (osmé) kafe 🙂 Pevné nervy a hodně sil, v téhle situaci je nás více 🙂

marketa11112
15. únor 2018

I ja mam doma sileneho tri-letaka a neodlozitelne temer deviti kilove mimino.....cely den jsem s nima sama, ale samozrejme vsichni na tom byli a jsou hur 😉)...je neuveritelne, co se clovek nauci delat jednou rukou....nastesti uz vim, co me ceka, vim, jak na ne......peklo je vzdy druhy den po navsteve babicky a hur vzdy, kdyz je doma tatinek...syn ho vydira, vse si vyrvava..
Postezovali jsme si jednou na unavu pred svagrovou...
To jsme nemeli delat....kdyz vam radi nekdo, kdo ma jedno dite ve stridave peci, kdyz ho ma, tak je do trech ve skolce, pak u babicky ci na krouzku ci s jejim pritelem, o vikendu u pritelovo rodicu....a navic je zvykla, ze ji vsichni poslouchaji, kazdeho urazi.....
...ooobri chyba si postezovat pred ni...

Takze od te doby mam uzasne krasne deti, ktere me prakticky nepotrebuji, sami se najedi, nemusim se o ne starat, sami si hraji, spi celou noc.......😉

zizala7
15. únor 2018

@marketa11112 Přesně tak 🙂😉 Máš geniální děti, které se vše naučily samy a ty si doma jenom odpočinkuješ 😉🙂 Takhle to praktikuji také - nestěžuji si, chválím svoje nezbedy, které lezou po nábytku, shazují na zem úplně všechno, rozlívají, nožkama roznášejí po bytě, ale chválím je, a všechno je v pořádku 🙂😉 Mám jednu rozumnou kamarádku na mobilu, má 4 děti během 6 let 😲 Sama, nemá možnost hlídání, ráno všechny oblíknout, větší 2 odvézt do školy a školky, další nechat doma a nezbláznit se z toho. Ta mi dobře poradí. Jinak zbytek- všichni mají geniální a skvělé děti. Ale kde ti všichni géniové jsou??? Když k nám přijdou na návštěvu, větší děcka zbijí mého 3 letého syna, že je samá boule a modřina, jídlo pohážou po zemi, udělají ještě větší binec.... Ale jejich matinky jsou z nich podělané. Kdybych ty Spratky vyrazila i s nima, asi by se divily. Takže chválit, chválit, chválit, a měj na paměti, že je nás více. Můj první syn první rok života prakticky nespal, nevím, jak se nám podařilo pořídit si druhé... Musím přežít, prý to jde 🙂🙂🙂

prejeta_zaba
15. únor 2018

Setkávám se spíš se soucitnými pohledy - nejdřív "jéé, ten je roztomilý" a za chvilku, "ou, takové scény si od svých dětí fakt nepamatuju" :D Občas si s někým vzájemně postěžujem, jak nejí, nespí, furt něco musí vymýšlet, ale opravdu bych neměnila. Pořád to beru tak, že radši 3 takové než jedno nemocné. 😉 Když už ho mám plné zuby tak si řeknu, že se nám taky mohly narodit paterčata a máme "jen" jedno, takže to vlastně vůbec není tak špatné. 😀

marketa11112
15. únor 2018

@marketa11112 🙂...ja mam znamou se trema detma...zname se dvacet let, ona to ma jen jinak rozvrzene..nejstarsi je uz pubertak...🙂...take si uziva.. A s tou je to prima, postezujeme si navzajem a pohoda...clovek preci nic neocekava.....
A mas pravdu...ja bych o toho spratka svagrove zlomila hul....to muj syn je sice sileny, ale umi byT desne roztomily, na navstevach se chova jak ma, ve meste, na ulici apod. mi ostudu nedela...na rozdil od toho co vidim jinde.....proste jen chce neustalou pozornost, nesmi se nudit, to nastava peklo...ale zase toho s nim hodne zazijeme, clovek musi porad neco vymyslet a byt hodne venku..
Tady u nas jsme jedini, kteri chodi celou zimu na hriste, aby se prcek zabavil...dcerka nastesti spi alespon v kocarku..doma teda nee... 🙂)..
Ale co, alespon nebudu tlusta mamina, vse s detma vylitam....

eithelwing
15. únor 2018

Taky mám doma náročňátko. Možná ne ve všech ohledech, ale boj s ní je. A fakt to někdy nedávám.
Ovšem nikde moc nepochopím. A nejvíc mě dojmou otázky lidí z práce - "tak co, užíváš si?" Vůbec je nezajímají mé starosti. Jediný, kdo mě pochopil, byl kolega. Je to zvláštní, ale kolegyně vůbec. Ty vidí jen to, že si doma válím šunky, pak vystrčím kočárek, udělám si obýdek a prostě pohoda.
Jo, kéžby :D

zmrzlinka
15. únor 2018

@eithelwing jeeee to znam.... užíváš si? Divím se že jsem při této otázce ještě nikoho neprastila 😂

zmrzlinka
15. únor 2018

@odula chci taky do spolku pro tyrane rodiče 👍😀Dcery lezou stoličky a tak nespi, nejí a jenom jeci 😬

zmrzlinka
15. únor 2018

Autorce doporučuji najít si spřízněnou duši s kterou si může o narocnatku pokecat a jinak si nestezovat. Nikdo to nepochopi a je to strata energie. Taky pomůže přijat dítě takove jake je a nebrat si řeči ostatních k srdci. I když chápu že to zamrzí.

treasurka
15. únor 2018

Holky, doporucuje tenhle dokument, kdyz si rikam, ze uz nemuzu, tak si na nej vzdycky vzpomenu http://www.ceskatelevize.cz/porady/10076980472-...

zizala7
15. únor 2018

@prejeta_zaba Tohle je hezký přístup 🙂🙂🙂🙂 Soused má postižené dítě - chybí mu 28 chromozom - prostě v 7 letech leží, se vším jsou potíže, absolutně závislé na rodičích nebo na někom dalším. Takže brát to všechno tak, že pokud je dítě zdravé a jen zlobí, tak je to dobrý. Vyroste z toho, a třeba se o nás na stáří i postará

luciksima
15. únor 2018

@dc2015 věřím byla jsem na tom podobně ani dnes to není žádná sláva unavená jsem z dcery pořád,ale bachovky úžasná věc malé pomohli moc proti vzteku,líp usíná a spí a hlavně ji trápili úzkosti,ale moc atd.proste celkové je to mnohem lepší😊znám více maminkek že zkušenostmi a někomu tedy pomohli někomu ne u nás tedy ano.objednavam od jedné paní na fb si zadejte Bachovy esence a hned vyjede.proctete tam zkušenosti a uvidíte😊držím palce

zizala7
15. únor 2018

@luciksima díky za tip, zkusím objednat a podělím se o zkušenosti 🙂

dc2015
15. únor 2018

@luciksima také zkusím. Nemám co ztratit. Dnešek byl fakt tak "hustej", že jsem ho prostě nevydýchala a ještě teď se vzpamatovávám. Syn je asi 40 minut v postýlce a já jsem to ještě nechroupla... Hysterák fakt snad kvůli všemu, jde do opozice kvůli čemukoliv... ponožky, tričko, že jdeme ven, že jdeme dovnitř, že nechce jogurt, že nechce umýt ruce a do vany... Zkrátka každá naděje dobrá :D

isabelafuentes
15. únor 2018

@blackhole Jak se rika - zkusenost je neprenosna.

Ja si tedy nikomu v okoli nestezuju - za prve nejsem stezovaci typ a za druhe vim,ze ti nema smysl - kdo nezazil,nepochopi,a jeste by me meli za fnuknu. Navic se nechci rouhat - nase dite miluju,i kdyz z nej nekdy padam nausta😁.

isabelafuentes
15. únor 2018

Nejlepsi fory ma moje svagrova,kdyz se me stale pta,zda se na te materske nenudim,jak dopadl biatlon (mam ted preci spoustu casu cumet na bednu) a podobne 😁 Je roztomila a vlastne se ji nedivim,protoze ona sama na materske z nudy smazila PC hry a vysivala obrazky😁

dc2015
15. únor 2018

@isabelafuentes A jak to dělala? :D Nechápu...

isabelafuentes
15. únor 2018

Jo a kdyz jsem si jednou jedinkrat postezovala,ze je nase male pekne ero,tak nasledovaly otazky na moje tehotenstvi - jestli jsem se nejak nenervovala,nebo nemela nejke stresy. Cha cha,pohodovejsi tehu si predstavit neumim...

valeri10
15. únor 2018

@bamak přesně takové dítko máme. Všude andílek, společenská, vysmáta a když jsem s ní sama tak někdy tak řve,že nemůžu ani uvařit. A už měsíc s ní musím chodit spát v osm,protože sama v místnosti ani v postýlce prostě nespí. U nás to vše o dceři jak nespí všem vypráví manžel takže myslím,že me sem tam i nekdo polituje.🙂😃

isabelafuentes
15. únor 2018

@dc2015 Normalne- ma uplne jine dite-spalo pres den,vyhralo si samo,neplakalo... To se to pak nudi na materske!😁

dc2015
15. únor 2018

@isabelafuentes To bych chtěla prožít :D

stefikat
15. únor 2018

Holky, mluvíte mi z duše!!! Syn sámostatně ,,chodí" spíš lítá od 10 měsíců, od roka přez den nespí vůbec, ve dvou letech mluví ve větách - takže na mě huláká přez celý krám a ještě je nepředstavitelně vzteklej - řev, lehání na zem a podobné lahůdky. Pochod přez celou vesnici s hurónským řevem máme taky ne denním pořádku. Máma je otrlá, tak to občas v případě potřeby zvládne. Moje babička mi říká, že tohle nikdy v životě neviděla. Ale jak všichni píšou - je zdravej, strašně šikovnej - ale aby to pes vydržel 😀

dc2015
15. únor 2018

@stefikat To je jak když popisujete nás :D Musíme být silné.

normalnimatka
15. únor 2018

přidej se do zdejší skupiny "náročné" dítě...:D garantuju ti, že to pomůže🙂 (když si tam občas něco přečteš a napíšeš a přečteš...) :D

teatime
15. únor 2018

@dc2015 Ten první příspěvek, to bylo jak o nás. Synovi je teď 4,5 a pořád je to fakt nářez. Ale víte, kdy to bylo úplně nejhorší? Právě když jsem čekala druhé. Jakmile se malá narodila, syn se dost uklidnil. Aspoň natolik, abych každý den neuvažovala, jestli si nezajit pro plato Lexaurinu 😀. Tak třeba i u vás se to po porodu zlepší.
Moje děti mají spoustu bezva vlastnosti, ale taky jsou extrémně divoké, hlučné, tvrdohlave a bohužel i neposlušné, což spousta lidí, kteří měli štěstí na "hodne" děti, přisuzuje špatně výchově. Třeba moji rodiče neopominaji čas od času zdůraznit, že si za všechno můžu sama, protože jsem jim už od roku a půl nedávala na zadek, jak mi radili. Paradoxně největší oporou je mi tchyně, která mi občas vyjádří obdiv za to, že jsem ještě nikam neutekla 🙂

sijane
autor
15. únor 2018

Moje mama mi tvrdi, ze je to kvuli dudliku, ale jinak to nezna. A to mela tri. Je nam zatim osm a pul, ale uz ted to stoji za to. Vim, ze je to jenom dite. Ale zda se mi prehnane, aby neustale opakovalo jednu vec kvuli ktere pak breci.