"Nečekané následky" těhotenství

treasurka
11. únor 2018

Milé maminky, stalo se vám některé, že jste na sobě zpozorovaly poo porodu nějaké "zvláštní" změny? Já mám např. o číslo větší nohy (boty, které jsem nosila dříve mi prostě nejsou), a narovnaly se mi vlasy). Myslíte, že je to jen náhoda, nebo existuje nějaké racionální vysvětlení, jak to s těhotenstvím a porodem souvisí? A máte některá podobnou zkušenost? Prosím berte to jako téma pro odlehčení 😉

makiszek
11. únor 2018

Jj taky větší nohy 😂 a nemůžu nosit náušnice, bolí mě dírky.

petapetruska
11. únor 2018

I ja mam vetsi nohy...

monouch16
11. únor 2018

Větší nohy mohou být způsobeny zborcenou klenbou, ale to bys pocítila spíš uz během tehu než až po porodu. A narovnání vlasů nejspíš hormony. Ale každopádně zajímavé změny, já bych brala zvlneni vlasů, tak se budu těšit 😀

treasurka
autor
11. únor 2018

@makiszek Jo, náušnice taky nemůžu nosit, to mě vůbec nenapadlo s tím spojovat 😂

treasurka
autor
11. únor 2018

@monouch16 Já bych taky chtěla zpět svoje lokny! 😒

blahova_andrea
11. únor 2018

tak vlasy neposoudím. ty stály za prd před i po 😀 ale nohy jsou běžné. prostě se přizpůsobí té váze a zátěži, aby to unesly. mám je delší i širší. dřív jsem nemohla sehnat boty, vše mi padalo, jak byly úzké. dnes už je to lepší 😀 zrovna toto mi přijde logické.

makiszek
11. únor 2018

@treasurka to už mi teda začalo na konci tehu. A to jsem vždy nosila bizu, těžký náušnice a teď nesnesu ani stříbro ani chirurgickou ocel. A nohy jsem měla děsně otekly hlavně po porodu ale jednoho dne se objevily moje ztracené kotníky 😂 ale stejně si kupuju větší boty než dřív

treasurka
autor
11. únor 2018

@blahova_andrea Vidíš, mě to vůbec nenapadlo, ještě kdyby se noha "rozplácla" do šírky, ale do délky? To by se nějak musely natáhnout kosti, ne?

hankaros
11. únor 2018

Vetsi noha a zacaly mi rust odrostky vlasu nad celem.

dapele
11. únor 2018

Mírně mi vyrostla noha, jak už psali výše a teď po druhém porodu mi byla zjištěna histaminová intolerance. Cca tři týdny po porodu jsem otekla a začala se dusit po hermelínové pizze, dřív jsem to s největší pravděpodobností neměla, protože ještě pár dní před porodem jsem sama sblajzla celý nakládaný hermelín a vůbec nic mi to neudělalo.

treasurka
autor
11. únor 2018

@dapele Tak to je teda mazec. Zajímalo by mě, nakolik jsou tyhle změny trvalé (ta tvoje intolerance, nebo i to, že najednou vadí náušnice a pod.).

janall30
11. únor 2018

Taky mi narostla noha, vlasy jsem mela skoro rovne a ted mam kudrnate, takže to jde i opacne

dapele
11. únor 2018

@treasurka Doufám, že snad nejsou trvalé, protože jsem kvůli tomu dost omezena v jídle obecně a najíst se někde v restauraci je občas docela lušťovka. Doktorka říkala, že jsou dvě varianty, buď jsem to v sobě měla, porodem se to probudilo a budu se s tím potýkat dlouhodobě nebo se imunita rozhodila jen dlouhým a náročným porodem (34 hodin a nakonec císař) a za půl roku, za rok se to srovná a budu zase v pohodě.

treasurka
autor
11. únor 2018

@dapele Ha, já jsem měla taky dlouhý a náročný porod (28 hod, nakonec kleště), tak se mi z toho možná hrůzou narovnaly vlasy 😲

vevero13
11. únor 2018

Nesnesu podprsenky s klasickým zapínáním vzadu a s kosticemi. Škrábou mě, škrtí a nevím co všechno. Zatím nosím sportovní a doufám, že to přejde 🙄. Zavřel se mi pupík. Nevím jak to jinak popsat. A nohy mám samozřejmě také větší. A taky mi přibila záhadná kila tuku 😒

verunka11221
11. únor 2018

Rozhodne mi zustala sirsi panev jinac asi zadna zmena. Uvidime co nastane tet 🙂

alkapinka
11. únor 2018

To s těma nohama je fakt zajímavý.. taky je mám větší..taky jsem měla těžkej porod(22hod), mě se záhadně vyléčila alergie na Panthenol, naopak se mi brutálně zhoršila alergie na jablka( něco v nich) opucham u půlky alkoholů a výrobků co nahrazující jabkama...🙄 Ze začátku to vypadalo že jsem se zbavila celiakie,ale to byl asi jen šok.. jsem 7 měsíců po porodu a"následky" mám stále.. myslím že to je trvalý a už se to nevrátí...
Naopak mám šíleně hormony, teď to zrovna řeší vyndat a obvodakem co semnou, ale aspoň tohle mi MUSI srovnat,jinak se zastrelim dobrovolně 😫😫

treasurka
autor
11. únor 2018

@alkapinka Já mám vlasy rovné už skoro 4 roky, a noha se mi zvětšila až teď po třetím...

lv
11. únor 2018

Noha taky, půl čísla

kaja2016
11. únor 2018

@treasurka Hele s těma nohama jsem to i někde četla. Stává se to. Jinak mě zůstali pigmentove skvrny na obličeji, podstatně se mě zmensily prsa a zvětšil zadek😀 Jako ty dvě poslední "závady" jsou spíš důsledek toho, že se podstatně méně hejbu😀

whiteswan
11. únor 2018

Po porodu jsem mela znicehonic rovnejsi vlasy, az ted 2 roky po se mi zacinaji zase kroutit. 😊 A od porodu mam alergii na travy, obiloviny a potravinove alergie - rajcata, vlasske orechy, pohanka.. neco urcite jeste, ale nemuzu na to prijit. “Porod” jsem nemela lehky, temer 29 hod kontrakci s otevrenim na pouhe 2cm, pry jsem ani nezacala rodit, ukonceno sekci. Alergie pricitam chemickemu koktejlu behem porodu - tablety na vyvolani + vse k narkoze a sekci. Prvni rok po porodu ty alergicke reakce byly silene, velmi silne, druhy rok uz mnohem lepsi a ne tak brutalni. Nohy mam o pul cisla vetsi. 😊

mumik
11. únor 2018

Také noha o půl čísla větší, větší dvorce, tmavší vlasy (což mám teď obarvené stejně ještě tmavší,tak je to jedno) .. všechno trvalé,od porodu jsem jedenáct let 🙂 a dlooooouho po porodu jsem nemohla cítit (stejně jako v těhotenství) smažená jídla.

barchen
11. únor 2018

@treasurka Mam sirsi nohu, vsechny moje krasne lodicky musim rozprodat nebo darovat 😢. Tohle ma pry souvislost s lymfatickym sytemem a pry lymfa.masaze muzou pomoct - nemam vyzkouseno. Taky mi vadi bizuterie ale i zlato v usich, do porodu mi nevadilo nic. Rozsirili se mi rebra, ne prsa ale proste obvod hrudniku je vetsi.A posledni trimestr mi vylezly hrozne pigmentove fleky na tvari,nastesti zmizely. Za to v prubehu tehotenstvi mi nevypadnul ani jediny vlas, tak huste vlasy jsem nikdy nemela. Az teprve po sestinedeli se to vratilo do puvodniho stavu ale stejne mam ted hrivu jako nikdy predtim. Uvidime, co za prekvapko bude v dalsim tehotenstvi.

ivuska1986
11. únor 2018

Ahojky, mam tez kudrnaty vlasy, zatim zustaly, otazkou je, zdali vubec zustanou, po tretim mesici po porodu se mi zacaly brutálně sypat z hlavy. Mame doma plesaty miminko, plesatyho tatku, takze asi budeme rodina plesounu😂😇🙃 jinak mi to rikala ma kadernice, ze se to obcas stava, ma par klientek. Je to zpusobeno vlivem hormonů. Jinak taky vam tak brutálně padaly vlasy? A kdy to prestalo?

lv
11. únor 2018

@ivuska1986 3.-6.měsíc po porodu, denně hrsti vlasů, na bocích hlavy vidět pokožka, a pak podrůstky. A taky, měla jsem husté vlady, poprvé v životě 🙂

kaja2016
11. únor 2018

@ivuska1986 Jo no padaly🙂 Ale zastavilo se to cca po roce a půl... taky jsem dost zesedivela🙂 Ono to bylo spíš nevyšpanim a tím, že jsem nekojila, tak mě ani prolaktin neudržoval při zivote🙂

treasurka
autor
11. únor 2018

@ivuska1986 S padáním vlasů jsem to měla stejně. Během těhotenství mi při mytí vypadly třeba dva vlasy. Kolem třetího měsíce po porodu se mi z hlavy začaly sypat po hrstech, teď kolem šestého měsíce mi už padají tak normálně.

ivuska1986
11. únor 2018

ty jo holky, za dalsi dva mesice budu plesounka🙃😕 a to jsem myslela, ze budu muset šetřit jen na upravu prsou, abych je po ukončení kojeni nestrkala do teplaku😂 ještě k tomu nastreleni vlasů😇

soleilll
11. únor 2018

Jo, věltší chodila mám taky, ale připisuju to nárůstu váhy, věku a otokům. Myslím, že každému se noha během života zvětší, jakoby "rozšlápne". Od konce 1. těhotenství nemůžu spát ve své nejoblíbenější stabilizované poloze (ve které jsem úplně normálně spala až do 6. měsíce), protože mě za pát minut strašně bolí záda v bederní oblasti. Asi se mi tam něco pohnulo a už tu polohu bezbolestně nedám. No a další doživotní změna (následek) jsou strie a metličky, ale na ty jsem zvyklá i předtím, jen v mnohem v menší míře.

hanih
11. únor 2018

Mě se s prvním těhotenstvím výrazně zmírnily alergie, hlavně pylová, a taky astma. Teď s druhým zatím je astma ještě lepší 🙂 a jak to vypadá s pylovou alergií uvidím na jaře 🙂 Mě už na začátku těhotenství moje alergoložka říkala, že těhotenství má na alergie velký vliv - některé se mohou zmírnit či úplně zmizet, jiné třeba zhoršit či objevit nové. Takže to vůbec nemusí být těžkým porodem nebo chemií, kterou do vás nacpali. Obyčejné těhotenství stačí 🙂 To se týká i těch naušnic. S největší pravděpodobností to bude alergie na nějaký kov.
Jinak co se týká vypadávání vlasů, tak to je prý způsobené hormony a časem se to zastaví. To mě naštěstí nepotkalo, já si vybrala jinou chuťovku - pár měsíců po porodu dcery se mi rozjel nejdřív na jedné ruce, pak i na druhé zánět šlach, a to takový, že jsem dceru nedokázala bez ortézy zvednout z postýlky. Podle doktora to taky způsobily hormony. Pomohla mi pak až terapie laserem, od té doby dobrý. Teď jen doufám, že po druhém porodu se to neobjeví znovu...