Něco na zamyšlení ....

7. kvě 2021

Ahoj! Tak nějak nad tím přemýšlím delší dobu a musím se o svoje myšlenky podělit verejne.
Hrozne mě mrzi, jak se k sobě, my maminky, chováme.
Dneska jsem v jedné fejsbukove skupine narazila na dotaz od jedné paní. Úplně normalne se zeptala, co si ostatní mysli, ze by mohlo trápit jejího trimesicniho chlapečka. Pod videem byla spousta hodně nehezkych komentářů typu:”Vy jste hrozná matka, když dáváte dite do lehátka.” “Jako mas dite tři měsíce a nevíš, co mu je? To jako vážně?”
Uprimne se ptám - doprdele, proč?!
Pro každou z nás je to nové a nepoznane. Sama mám první dite (dva měsíce) a i když se strašně snažím, aby bylo spokojene, někdy to proste nejde. Muzu se postavit na hlavu, ale proste nepřestane plakat.
Jsem pro to špatná matka? Myslím si, ze ne. Učím se všechno za pochodu. S manzelem se radime, premyslime nad tím, co udělat, aby bylo naše dite spokojene.
Kdybych si přečetla podobně “povzbuzující” komentář, dost by mě to vzalo.
Je opravdu tak těžké místo urážek vyjádřit slova podpory?
Chápu, ze se člověk snadno schová za anonymitu internetu, ale proste je fajn si uvědomit, ze tyhle jedovaté poznámky opravdu mohou bolet.
Každá jsme jiná, každá máme jiné dite, které má jiné potřeby. Někdo je spokojený v kocarku, někdo v nositku, někdo v houpatku. Ať se každá z nás rozhodne jak chce, děla to s nejlepším svědomím pro to, aby měla šťastné dite.
Vím, ze na teto stránce je hodně maminek, proto to píšu.
Zkuste si představit, ze to, co pisete jiným, by někdo napsal Vám.
Moc bych si přála, aby si kazdy trochu sahnul do svědomí a pripadne změnil své vyjadřování na internetu.
Díky ❤️

klokanka31
8. kvě 2021

@llluckaaa To by ses divila, manžel má kolegy co mají malé děti v rozmezí 0-3 roky, a prý o pauzách furt řeší děti, chlubí se fotkama, baví se co které umí v kterým měsíci, a manžel mi pak domů nosí spoustu info 😂

xxx3d
8. kvě 2021

ne, myslela jsem na zdejší zeď.

llluckaaa
8. kvě 2021

@klokanka31 No tak to bych se asi opravu divila. Protože když slyším chlapy v práci mluvit o dětech, tak je to spíš o tom, že miminko celou noc brečelo, takže se nevyspali, nebo s ním vstávali ve 4, aby se manželka vyspala, takže jsou unavení a ti otrlejší se staršími dětmi řeknou něco ve smyslu" už aby ti rozmazlení smradi šli zase do školy". Že by se někdo rozplýval nad prvním zoubkem, hovínkem v nočníku nebo krůčkem, jako to dělají ženské, jsem nikdy nezažila. Zřejmě je tady jinej gang 😀

klokanka31
8. kvě 2021

@llluckaaa Tak asi záleží na chlapech...jestli to jsou cíťové nebo drsňáci...

lovemusicsun
8. kvě 2021

@zelenaesmolda Mě teda vždycky učili, že neexistuje blbá otázka.. A pokud si někdo klade nějakou otázku, šance je, že si ji v místnosti (okolí, stejné sociální skupině) klade i někdo další, jen se bojí zeptat.

Myslím, že na internetu lidé ztrácí zábrany a co by nikdy neřekli člověku do očí, tak klidně napíšou. Jsou to nešťastní lidé. Ale taky je třeba si uvědomit, že psaný projev je složitější a lehce se interpretuje jinak, než byl myšlen. Osobně mám ráda ironii a sarkasmus, ale v psaném projevu to vypadá arogantně a nemusí být spravně pochopen, tak to nepoužívám. A třetí věc je, že některé matky mají patent na všechno a jsou příšerně militantní ve avých názorech. Mě stačil krátký pobyt ve skupinách o barefoot botách a o zdravém stravování pro malé děti, takových podologů a výživových odborníků na jednom místě..

zelenaesmolda
8. kvě 2021

@lovemusicsun
co reknes treba na velice castou otazku tady-"mam den zpozdeni,boli me prsa.jsem tehotna?"
Promin,ale tohle zrovna debilni otazka je.A kdyby aspon se namahaly dane uzivatelky vyhledat uz vytvorenou diskuzi,to neeee.Kazda musi mit svoji vlastni takze podobne dotazy tu vidis 10x denne a ty normalni diskuze se v tomhle nesmyslnem balastu uplne ztrati.A pak se divi kdyz dostanou sarkastickou odpoved.
Na internetu hlavne lidi ztraci mozek a snahu si vubec nejake informace najit sami nebo nedejboze dokonce myslet.

eviicka
8. kvě 2021

@lovemusicsun vše krásně napsáno a máš pravdu, že ten militantismus (či jak to napsat) je hodně na škodu, protože i já jsem ty dvě nejznámější skupiny na FB (Barefoot a Vaření od...) i díky tomu přestala sledovat.

eviicka
8. kvě 2021

@zelenaesmolda co na to řeknu? Nic, když se mě ta otázka netýká, či nemám čas odpovídat, tak to ignoruju, ten kůň zase tolik nežije, aby se díky pár duchařským otázkám za den přehltil... (a ne nikdy jsem takovou diskuzi nezakládala...)
Za to mně nebaví tu pořád číst o trolech, pokud si myslím, že je to trol, tak ho zkrátka nekrmím (a nesnažím se spasit koně, či ostatní uživatelky nějakými svými dedukcemi).

zelenaesmolda
9. kvě 2021

@eviicka no vidis a nekdo treba chce at fora ci skupiny funguji jak maji.Bez trolu a neustale opakujicich se dotazu ala zvlastni skola.

tinaprofi
9. kvě 2021

Posílám obejmuti

eviicka
9. kvě 2021

@zelenaesmolda a kde je ta hranice, který dotaz je zbytečný a který ne? Pro tebe je zbytečný, pro někoho hodné důležitý. Tohle rozhodovat přísluší jedině adminum, ne tobě.
A co se týká trolů zrovna tak, opět je tu možnost upozornit adminy.

zelenaesmolda
9. kvě 2021

@eviicka ta moznost tu je ale admini nefunguji,kdyby fungovali tak to bude vypadat jinak...

lovemusicsun
9. kvě 2021

@zelenaesmolda Neřeknu nic. Když o tom nic nevím nebo na to nechci odpovídat, tak to přejdu, ať se k tomu vyjádří ten, kdo chce a něco k tomu může přidat. Stejně jako třeba na přednášce ve škole. Ač se mi otázka někoho dalšího může zdát stupidní, určitě ho nahlas nepošlu do oných míst s doporučením na google, ale prostě mlčím pokud mu nemůžu nebo nechci sama pomoct. Od toho ta diskusní fóra a čas na otázky jsou.

lovemusicsun
9. kvě 2021

@zelenaesmolda Pokud admini nefungují, nic Ti nebrání nabídnout své služby.. Ale samozvaně tady soudit, čí otázka je ještě ok a čí už je zbytečná nebo hloupá, to Ti myslím nepřísluší.

mourovatakocka
9. kvě 2021

Mně třeba přijde zbytečná jak diskuze "mám příznaky, myslíte, že jsem těhotná", tak diskuze "na ručníku jsou divné fleky, co by to mohlo být". Ale pro tazatelku jsou důležité, dala si práci je položit a třeba se najde někdo, kdo bude vědět a poradí. Pokud mě něco nezajímá, nestojí mi to ani za to odpovídat. Protože na rádoby chytré arbitry důležitosti není nikdo zvědavý. A abych měla čas vypisovat do diskuze někomu, že je blbý, když se ptá na pitomost, to fakt ne. Asi by to od každé chtělo trochu pokory a empatie.
Každému podle jeho povahy. Jen je to pak trochu smutné, aspoň na serveru pro maminky by měla vládnout jiná nálada. Ale jak už zaznělo, děsně chytré horákyně a militantní odpůrci/obránci čehokoliv jsou bohužel všude.

zelenaesmolda
9. kvě 2021

@lovemusicsun
a mas pocit,ze se musi dospela svepravna zenska ptat jestli si ma udelat tehotensky test?
Co bude delat az bude resit opravdovy problem?Treba kvuli urazu ditete?Pujde psat dotaz na MK nebo s nim pojede k lekari?Jak pozoruju mistni osazenstvo tak tipuju,ze udela to prvni...

lennus
9. kvě 2021

Pomůže naučit se útoky ignorovat a nebrat osobně, jinak by ses z toho zbláznila, vážně je lepší to neřešit. Jsou různí lidé a musí se s tím počítat a věřím, že pořád to pozitivní a snaha pomoc převažuje. Já se většinou raději obrátím na kamarádku nebo v nějaké respektující kontaktní skupince, tam není tolik negativních žen. Ale s druhým dítětem už jedu více podle intuice, u prvního se všechny učíme a prostě tápeme.

lovemusicsun
9. kvě 2021

@zelenaesmolda Upřímně - je mi to fuk. Lidi jsou různí a mají různé příběhy. Třeba prostě neměly fungující matku, která jim všechno vysvětlila a teď hledají odpovědi jinde. Jak píšu výše, pokud jim nemůžu nebo nechci pomoci svou odpovědí, tak se do toho nezapojuju. Tím, že jí někdo napíše něco ve smyslu “jestli náhodou nedávala ve škole pozor” určitě nezabrání tomu, že pak se bude ptát na to, co udělat, když se jí dítě řízlo do ruky.

kaisermil
10. led 2022

Ja na česky internet moc nekoukam. Neuvěřitelně mi vadí ta hrubost, vulgarita, necitelnost.
To opravdu na anglických stránkách není. ( Možna je lepe cenzurují🙂
V Česku - rychle negativní odsouzeni, neuvěřitelná závist, HRUBOST!!!!
A tam, kde píší mladí muži je to nejhorší.
V angličtině - pochvala, obdiv, ocenění, dobře míněné rady s omluvou, ze radi...Povzbuzeni.
V Cesku Jen jako by si lide na internetu kompenzovali svou menecennost . A to jeste tady je to dobre.