Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

hojda
20. led 2012

@suzsssie @jasamin A co klučičí? To vás nenapadá, ke klasickému českému příjmení Hájek? Taky máme problém, že v okolí a rodině už všichni děti, tak není z čeho moc vybírat. Mě se líbí jména s "š", ale manželovi nějak ne ☹ . Matyáš, Tadeáš, Tobiáš,.....ach jo, pořád čtu v tom kalendáři a nic mě neoslovuje. Jako náhradní u prvního kluka jsme měli Lukáš, ale toho dali teď sousedi.....

michaela2310
20. led 2012

@hojda a jak se jmenuje první chlapeček??

hojda
20. led 2012

@fancy2 To se mi taky hodně líbí pro holku, jen mi připadá, že k tomu jde málo zdrobnělin, Napadá mě jen Markétka (to je moc dlouhé) nebo Majda.

hojda
20. led 2012

@michaela2310 Ondřej.

kristi
20. led 2012

@hojda mně se právš ty se s a š nelíbí,ale každej máme jinej vkus, to třeba Michael? David, Daniel, když už to š, tak Tomáš.....

kristi
20. led 2012

@hojda Markétě říkám Maky nebo Markét

hojda
20. led 2012

@kristi Tomáška máme teď osmimešíčního bratránka, Davídka má sestřenice, tak by to pořád bylo v rodině a sama vím, jak je to nepříjemné, když se pořád dohadujem o kom se mluví (já, moje mamka i švagrová se jmenujeme stejně). Michal je snad jediné jméno, na kterém se s manželeme jakžtakž shodnem, ale já o tom jméně nejsem 100% přesvědčená ☹ , prostě z něj nemám žádný pocit, je to takové neutrání jméno.... Daniel se manželovi líbí moc, já mám zase problém v tom, že každý den chodíme ven s holkou, co má taky Danielka ☹

hojda
20. led 2012

@kristi Právě to Maky se mi nelíbí ale nic krátkého mě k tomu nenapadá.

brusinka.pusinka
20. led 2012

Kamarádce narodila holčička a dali ji jméno Zuley 😀 😀 otec je Ir 😀 ale žijí tady v česku.
@hojda Jonáš, Ondráš, Tomáš, alr také to moc nemusím spíše se mi líbí klasika časké jména,Ota, Jan ,Roman,Marek,David, Michal, Jiří....adt 😅

brusinka.pusinka
20. led 2012

@hojda my Markétě říkáme Grétko 😉 😀

kristi
20. led 2012

@brusinka.pusinka jo, Marek je taky dobrej

vojtisek2007
20. led 2012

@hojda Aleš 🙂

hojda
20. led 2012

@brusinka.pusinka Díky za tipy🙂, problém je v tom, že každý si ta jména spojuje s něcím osobním Otík to je náš profláknutý gynekolog, Jan se mi moc líbilo, když jsem čekala prvního kloučka, jenže teď to dala kamarádka a pořád o něm mluví jako o Jendovi a tím se mi to jméno dost zošklivilo, Roman byl můj ex (jméno hezké, ale bylo by to divné ho dát), David a MIchal viz, co jsem psala výše, Jirku zase odmítá mamžel ☹ . No už jsem zjistila, že dítě se může pojmenovat až půl roku po porodu, jen bude mít v rodném listě napsáno Nezjištěno Hájek🙂, tak že bychom měli doma malého Nezjíšťka 😀 😀 😀

hojda
20. led 2012

@vojtisek2007 To bych taky brala hned, ale manžel 😠 😠 😠 nechce.

hojda
20. led 2012

@brusinka.pusinka Tak Grétka by mě nenapadla. Okamžitě se mi vybavuje polovina německých kolegyň z práce, co se jmenuje Gretschen.

hojda
20. led 2012

Holky díky moc za tipy, třeba z toho opravdu něco vybereme🙂

brusinka.pusinka
20. led 2012

@hojda 😀 😀 a co Takto Petr či Pavel, Elian,Eliáš,Damián,Darek,Denis,Dominik,Dylen,FilipFrantišek, Jindřich,Gabriel,Hugo,Ivo,Kamil,Kristián,Leo,Luboš,Martin,Marcel,Mikuláš,Milan,Norbert,Patrik,Radek,Stanislav

ellaell
20. led 2012

Ahoj holky, koukám, že hledáte pouze v kalendáři. 🙂 Co takhle si pořídit knihu od Miloslavy Knappové " Jak se bude vaše dítě jmenovat? Já mám vydání ještě asi z roku 1983. " Akorát upozorňuji, že je tam asi 6000 jmen pro jedno pohlaví a manžel po shlédnutí mi řekl: "Nic mě nezaujalo" 😀 Takže jsme zůstali u jména, které jsem měla už předem vybrané 🙂
Ale je určitě zajímavé si některá jména přečíst 🙂 Jinak tady jsou ještě stránky : http://www.babyweb.cz/Krestni-jmena.aspx Po zadání naleznete, jak častá jsou.
Jinak jsem pro jména méně častá. Pak se to jinak děsně plete a ve škole se častěji používá příjmení, aby se podle křestního nepletli.

hojda
20. led 2012

@ellaell Obojí znám, ale jak říkám, máme klasické české přijmení a k tomu se zase nějaké extravagantní jméno fakt nehodí☹.

ellaell
20. led 2012

@hojda My máte také staré české příjmení, tak jsme dali zapomenuté české křestní jméno, které se používalo před 100 lety. Je fakt, že se to nelíbí jen tak někomu, ale v porodnici se to doktorům moc líbilo 🙂 Sami mi to chodili říkat 🙂 Ale nebude si ho nikdo plést. Zato průšvihy budou doma dříve než on 😀
Ale máš podobný problém jako já. "H" na začátku a problém je, že se mi líbí zrovna jména s "H" Hynek, Hanuš, Havel...

lykanka
20. led 2012

Holky prosím kdo poradí jak hledat kdy má svátek Elizabeth, Elisabetth, Elizabet? Děkuji moc.

michaela2310
20. led 2012

@hojda a co třeba Kryštof nebo Štěpán? my rozhodovali mezi Robertem, Erikem a Vojtěchem....

lykanka
20. led 2012

@hojda Mě se líbí Leopold a Cyril a taky Kristián moc.

ellaell
20. led 2012

@lykanka Jako Eliška 5.října, nebo jako Alžběta 19.listopadu 😉

lykanka
20. led 2012

@ellaell Díky

ellaell
20. led 2012

@lykanka Máš stejný vkus 🙂 Leopold se nám také líbí, jenže se jim říkalo Poldik a to už se nám nelíbí. Ale samozřejmě záleží, jak naučíme své okolí své dítě oslovovat 🙂 Cyril nám nejde k příjmení a Kristiánů začíná být v mém okolí hodně. Ale jsou to přesně jména, nad kterými jsme přemýšleli 🙂 Teď už máme zase vybírat, tak jsem zvědavá 😀

ellaell
20. led 2012

@lykanka Jinak ale ve skutečnosti záleží na tiskárně, jak si ta jména do kalendáře zadá. Ale zatím to zadávají většinou stejně 🙂 Tuším, že po revoluci s tím ale trochu zamíchali. Nebo už před ní. Letos jsou ale někde přidána nová jména.

suzsssie
20. led 2012

@inffinity @hojda Michaela je moc pěkný jméno, ale jmenuje se tak sestřenka, tak mi to přijde takový blbý.. Ale ta Karolína je taky moc pěkný, nad tím už sem přemýšlela, ale zase jak ji říkat zdrobněle? Kájo? To se mi zas vůbec nelíbí, mám kamaráda Karla a tomu říkáme Kájo, takže to je pro mě prostě Karel a ne Karolína.. ☹ Na Markétu těch zdrobnělin taky moc není.. Přijde mi, že pro kluka je tolik pěkných jmen 🙂 Kdyby to byl kluk, tak je to Matyáš, Daniel,Šimon nebo třeba Filip? Taky se mi moc líbí jména se Š 🙂 Já myslím, že největší problém je v tom, že když se nám nějaký jméno líbí, tak ho má naše kamarádka, nebo prostě někdo v okolí a proto ho nechceme, co myslíte? 😀

hojda
20. led 2012

@suzsssie JJ mám to stejně.

inffinity
20. led 2012

@suzsssie tak třeba kamarádkama bych se já neřídila.. třeba v rodině někde blízko to jo.. no a nebo i Veronika 🙂 mě zas příjde že je pro kluka málo jmen pěkných 😀 byla jsem ráda že budeme mít holčičku 😉