Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

zelenaesmolda
2. kvě 2018

@babanci tak zalezi na prijmeni,ja jsem mela problem vybrat jmeno pro kluka aniz by tam bylo R protoze mame v prijmeni uz 2,nastesti mame holku :D

angelinie
2. kvě 2018

@babanci My máme Lilinku 🙂

babanci
2. kvě 2018

@angelinie Lili nebo Lilian nebo Lilianu?

babanci
2. kvě 2018

@zelenaesmolda Koukala jsem, krásné jméno jste jí dali.

angelinie
2. kvě 2018

@babanci Lilian 🙂 ale to jméno má spoustu podob...třeba i Lilly 🙂

zelenaesmolda
2. kvě 2018

@babanci Dekuji 🙂

odula
2. kvě 2018

@zelenaesmolda kom to spejem 😁 tak Sif. nebo Lagherta ;)

odula
2. kvě 2018

@zelenaesmolda jooi taky koukám. co jste vybrali je krásný jmeno... sice trochu jiznejc ;) a vlastni jmeno wonder woman... chápu 😉 neeeee uz koncim s nejapnyma narazkama na popkulturu 😀 krasny jmeno to je,fakt.

novisek
2. kvě 2018

Lili je moc hezké 🙂 mě se hrozně líbí tyhle zkrácené jména. Za mě je to Mia, ale přijde mi že jich je teď hrozně moc :( a Naira 🙂 A kluk Jakub a Tobias .

ladyhacek
2. kvě 2018

My chceme Damiána > ano nevím zd amusíem někam s títmto jméne > máte zkušenosti? V některém kalendáři není, ale v diáři ho mám a na netu jsem také našla - takže by problém být neměl, že? Děkuji

sofinkajulinka
2. kvě 2018

@ladyhacek Úplně v pohodě, teď se rozjel trend s Damiánkama. Svátek slaví 27.9 🙂

mignona
2. kvě 2018

@perpetuap1 Jak se malá nakonec jmenuje? 🙂

zelenaesmolda
3. kvě 2018

@ladyhacek Damiana bych fakt nedavala pokud nemate spanelske prijmeni,uz slysim jak se mu ve skole smeji Damian-Pavian

ladyhacek
3. kvě 2018

@zelenaesmolda no vidíš "nadávka" na paviána mě nenapadla - asi záleží na člověku- z každého jména jde udělat nadávka - a příjmění máme právě skvělé a hodí se k němu všechno - je krátké, slabiky jdou hezky vyslovit ve všech jazycích není tam žádná sykavka, nic - ideální . Můžeme si vybrat od Frederika po Řehoře apod. 🙂

zelenaesmolda
3. kvě 2018

@ladyhacek to je pravda,nadavku udelas z kazdeho jmena ale Damian je u nas hodne nezvykly,bude snadnejsi terc

kepu
3. kvě 2018

@angelinie máme Lilly ...(čivavu) .... 😊

ladyhacek
3. kvě 2018

@zelenaesmolda i to je možné, ale nám se zatím nic jiného prostě nelíbí měli jsem vybrané jméno, ale nesedělo nám když jsem tak oslovila "břicho" prostě mi to nešlo přes pusu. máme ještě 3,5m takže se uvidí 🙂
U prvího to bylo jasné - je po tátovi a manžel si teĎ dělá legraci, že bdue "tenhle" po mě Lucián 🙂 > ale to teda nechci

zelenaesmolda
3. kvě 2018

@ladyhacek jezis Lucian by byl fakt chudak.Ale je zvlastni ze Lucie je u nas naprosto bezna ale Lucian ne.Ja osobne kdyz slysim Damian tak se mi vybavi postava z Divokeho andela :D

ladyhacek
3. kvě 2018

@zelenaesmolda jo tka to si nepamatuji. Já našla knížku příběh o kocourkovi Damiánovi a to vypadá moc hezky.
Děkuji

zelenaesmolda
3. kvě 2018

@ladyhacek tak to zase neznam ja 🙂

dominika298
15. kvě 2018

Prosím chcem dať bábätku meno zouí . Viete my pomôcť ako sa to píše.

frndafrrr
15. kvě 2018

@dominika298 Zoe 🙂

frndafrrr
15. kvě 2018

@dominika298 a nevím jak ve slovenském jazyce, ale v českem kaldáři je 27.10. Zoe, rozdíl bude ve vyslovnosti...Am.seriál doktorka z Dixie, kde hlavní roli měla "Zouí" ji píše právě jako Zoe.

zelenaesmolda
15. kvě 2018

@dominika298 na SK ji stejne vsichni budou rikat Zoe tak jak se to pise

frndafrrr
15. kvě 2018

@zelenaesmolda ja si taky myslím, když jde o různě čitelné jméno, tak od školky bude prostě Zoe, my jsme ani nebyli cizokrajní od začátku se snažím jméno podávat v základním tvaru a pořád hledají lidi (i ti co dostali sms z porodky) od cěho je to vlastně odvozené...V roce a půl se mě holčina,co se vídáme docela často zeptala, "Je mi to blbý ,ale Adinka je Adéla, nebo Adriana?"...Adina je Adina😅 Ale počítám ve školce s Áďou.

zelenaesmolda
15. kvě 2018

@frndafrrr tak ja mam Dianu a taky pocitam s tim,ze ji budou vsichni rikat Diana a ne Dajana i kdyz me se libi anglicka vyslovnost,aspon ja ji tak budu rikat 🙂

dominika298
15. kvě 2018

No takže nič moc ale ja chcem aby bola zouí

maximaty
15. kvě 2018

Syn je Maxim... těch opravdu moc není.... dá se hezky skloňovat

zelenaesmolda
15. kvě 2018

@dominika298 tak to se asi budes muset odstehovat do anglofonni zeme 🙂

frndafrrr
15. kvě 2018

@dominika298 Omlovám se, pokud to vyzní sprostě, ale pokud nebude chtít zapsat další perlu typu doslova "Zoují" a zapsat se jako někdo neví, jak se vyslovuje jméno jeho dítěte...tak asi nemáte od Zoe moc na výběr.