Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kassandra1
9. led 2020

@kristyn.g Bych to neviděla tak dramaticky, zní to jako Luky (Lukáš), tak si většina lidí bude myslet, že se přeslechla 🙂

alemari
9. led 2020

@kassandra1 Klement- to mi hnedka naskočí Budař ve filmu Svět pod hlavou, taky mu tam říkají Klimo😂

aneritka
9. led 2020

Mě přijdou zajímavá a neobvyklá dívčí jméno Florentýna, Matylda a klučičí Bořivoj

mariegroth
9. led 2020

Mne prijde zvlastni, ze clovek musi mit povoleni dat diteti neobvykle jmeno. Jako jo, je jasny, ze nekdy to rodice vezmou fakt do extremu. V Americe je holka, ktera se jmenuje “ABCD”. Loni o tom byla reportaz, ze se ji nekdo smal kvuli jmenu. Sama znam lidi s neobvyklym jmenem a clovek pak poradne nevi, jak to vyslovit. To mi treba prijde mnohem horsi, nez dat diteti v CR neobvykle jmeno, ktere ale ma jasnou vyslovnost.

kristyn.g
9. led 2020

@aneritka Florentyna je krásný. My máme Hynka

kassandra1
Autor odpověď smazal
Zobraz
babanci
10. led 2020

Ještě mě napadl Leon.

kejt29
10. led 2020

@mariegroth to je pravda, proto jsme ustoupili od Zoe, porad by vysvetlovala jak ji rikat.... Ale nekterym lidem stejne neni pomoci, kamaradka nedokaze vyslovit ani Berenika aniz by to nezkomolila 🙄

puhelin
10. led 2020

@mariegroth Ani v USA neni 100% svoboda jmena. Adolf Hitler Campbell apod.

krupka3
10. led 2020

Diskuze na neobvykla jmena, ve ktere je nebetycne mnozstvi prispevku o tom, jak nejlepsi je Pepa a Adam, a ze nektere zeny nechapou, kam to dneska speje.... Proc takova zena otevira diskuzi o neobvyklych jmenech? 😉 My mame dceru s velmi obvyklym jmenem, jen v jine zemi 😀 A druha dostane take neobvykle jmeno, nemame teda ceske prijmeni, tak si to muzeme dovolit 🙂

mariegroth
10. led 2020

@puhelin Vzdyt se takhle jmenuje jedno dite tady - Adolf Hitler Campbell 🙂 Jeho sestra je Eva Braun. Netusim, jestli ty deti eventualne prejmenovali, ale meli rodne listy.
Ale Jinak mas teda pravdu, ze uplne 100% to neni. Nesmi to byt vulgarismus a nesmi absahovat cislici. Ve smyslu “C3PO”, ale muze byt “Thomas III”

codal
10. led 2020

@mariegroth to snad nemohlo matrikou projít, to je strašný 🤦🤦🤦!

puhelin
10. led 2020

@mariegroth To je vtipne 🙂

maminaodrachel
10. led 2020

My máme Ráchel ne moc používané v CR a v záloze máme Šarlotu a kluk Damián

krupka3
10. led 2020

@maminaodrachel Šarlota a Damián se mi zdá, že obě jména jdou zrovna do módy (viz i zrovna tahle diskuze kousek zpětně). My jsme dlouho chtěli Charlotte (případně Šarlotu), ale pak jsme usoudili, že pokud se manželovi nelíbí oslovení Lota (mně ano a moc!), v našich končinách se nabízejí pouze hodně divná oslovení typu "Šar" nebo "Čárly", což je běžné v anglofonních zemích, ale u nás to prostě zní zvláštně.

puhelin
10. led 2020

@krupka3 V nasi male vesnici se vloni narodili dva Damianove (jeden se pise Damien).

krupka3
10. led 2020

@puhelin Kamaradka pred par mesici mela prave Damiana taky, a ted vidim, ze hodne tehotnych kolem me to jmeno zvazuje nebo planuje taky.

mariegroth
10. led 2020

@krupka3 Charlotte chci jako prostredni jmeno pro budouci holcicku, jestli budu zase jednou tehotna. A znam Charlotte, ktere si rika Lottie. Krasne. Akorat moje rodina si mysli, ze se to cte “Čárlet” a me to strasne irituje. Stejne tak ctou Chicago “čikágo” 😆😆

krupka3
11. led 2020

@mariegroth Mne se libi Lota, Lotka i Lottie i jako samostatne jmeno, ale manzel rekl, ze tohle je jedina varianta Charlotte, kterou by nesnesl. Z druhe strany k nam prislo jine nadherne jmeno, tak nelituji 🙂

barumat
11. led 2020

@lion Nemám pocit, že jsou nudná. Mám pocit, že nuda je ta smršť hrooozně zvláštních a neobvyklých jmen, kterými se člověk doslova brodí. Kam zmizeli Honzíkové a Petrové, Aleny a Lenky? Všude sama Abigail, Damian, Stella, Mia... Už mi to přijde až takové dětinske a směšné...

maminaodrachel
12. led 2020

@barumat Proc nudná? Mě třeba osobně přijdou nudná naše česka, a máje každý druhy a nějaká Eliška a Anežka, Jiricek, Honzicek kterých je potom všude mraky a když na jednoho zavolate tak nevi, který se má otočit.

barumat
12. led 2020

@maminaodrachel Právě že u nás na vesnici je to teda naopak. Samá děsně originální jména a ta běžná v kalendáři člověk nepotká. Máme tu tisíc obyvatel, novou ulici plnou mladých rodin, takže hromada malých dětí, a žádné jméno se tu neopakuje. Mám jedinou Pavlu a Lenku široko daleko.

makyna1993
12. led 2020

Proti gustu žádný dyšputát!Ať si každý dá jméno jaké se mu líbí,ale ať trochu myslí na budoucnost!! My máme doma 5 měsíčního Ríši a v místě bydliště je to jediný Richard 💖 Nedávno navrhl manžel jméno na druhého kluka a to Tadeáše. Prozatím tu žádný taky není,tak snad nebude někdo rychlejší.Holčička je těžší. Manžel chtěl jedině Karolínu a já Stellu.Naštěstí je to ten kluk na kterém jsme se shodli. 😁

aguaverde
12. led 2020

@kejt29 máme Zoe a ještě nikdy nikdo se nezeptal, jak to vyslovit..... jediný co mne dostalo do křeče smíchu, byla moje máti, když mi malou zapisovala u dr, a napsala Zou S.....ová......😂😂😂😂😂 prej si myslela, že se to tak píše, když jí tak (ona) říká 😂

kejt29
12. led 2020

@aguaverde tak u nas by to bylo zarucene 🤭

fialovakobyla
14. led 2020

@soopy Vendelín je krásné jméno. Můj favorit. Bohužel nám nesedí k příjmení.

zelenaesmolda
5. lis 2020

@kejt29
Berenika je nahodou super

kassandra1
6. lis 2020

@aguaverde Hele a jak se teda vlastně Zoe čte? Zouíííí?

aguaverde
15. lis 2020

@kassandra1 Omlouvám se za opožděnou odpověď. My říkáme klasicky Zoe. Jasně občas ji řekneme i Zoji, Zojinko, Zou..... tak jak ji řeknu i druhým jménem Izíííí (psano Isabella)