• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

8. ledna 2017 
@lucisa o knapove sem cetla na internetu, je to dobra kniha? kolik je v tom jmen?
23. zář 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luuciee83 me se Alzbetka taky hrozne libi, ale bohuzel u muze to vubec ale naprosto neproslo... tak skoda...
23. zář 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gaudi já mám už hodně starou verzi z r. 1996, takže v novější budou zase další a další inovace, vidím ji v knihkupectvích celkem často.
U nás doma je to putovní knížka, půjčují si ji ode mě příbuzní i kámošky, je fakt hodně jetá. I já si tam ráda čtu, jména mě moc baví a zajímají.
A jmen je tam šíleně, českých cca 1700 + nejčastější orientální (evropská jsou zohledněna v základní části knihy přímo u českých nebo počeštěných verzí) - arabská, indická, íránská, afghánská, africká neislámská, turecká a albánská.
23. zář 2011 ve 22:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa to zni na typ pro pristi navstevu knihovnictvi:slight_smile:
23. zář 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa ...knihkupectvi... myslim ze uz bych mela jit spat:slight_smile:
23. zář 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak to je super, tak už to aspoň nemusím řešit :slight_smile:
24. zář 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luuciee83 ani u druhého neprojdou, to vím už teď :frowning2: leda, že by jsi ho zkusila přemluvit :wink:
@lucisa to jí máš docela novou, my máme r.v. 1985 a stála 22Kčs...co ale takhle koukám, co píšeš, tak to většinou sedí, jen oblíbenost se liší.....
24. zář 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro mě je netradiční jméno naší dcerky,teda ještě jsem ho nikde okolo neslyšela. Máme doma Melisu :dizzy_face:
24. zář 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@melca Známá má podobné pro dceru - Melánie. :slight_smile:
24. zář 2011 ve 22:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa Taky jsme o něm uvažovali,ale Melisa nám sedla víc, vím,že ve škole bude jediná no ve třídě určitě :wink: Ještě byla ve hře Sarah,ale to se mi znelíbilo,že v sms je to zdrobněle Sarinka jak Šárinka :sweat_smile:
24. zář 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@melca no vida, jak chybějící diakritika ovlivní výběr jména a hlavně změní význam. :slight_smile:
24. zář 2011 ve 22:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, mne se hodne libi jmeno Olívie, ale nevím, jak by byla zdrobněle, pak by z toho vyšla Olinka a to se mi nelibi. Jinak manžel by chtěl Evelýnu, ale to já teda odmítám. A překvapivě jsme zjistili, že se nám líbí Adrianka, ale to už zas není žadná "exotika" :slight_smile:
24. zář 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@achina Opět cituji Knappovou - domácí podoby Olivie (asi nic moc): Ola, Olivka, Livie, Olivuška ........
24. zář 2011 ve 22:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa - no právě, z toho si moc nevybereš, přitom Olívie zní tak hezky. Jak říkám, asi zůstaneme u nějaké klasiky.. :dizzy_face: A navíc, to ani nemusí být holčička :slight_smile:
24. zář 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@achina Liv, Livvie, Ollie, Livy
24. zář 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa Melanie se jmenuje moje kolegyně z práce, je to napůl Němka:slight_smile:
24. zář 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@melca Jméno Melisa je moc hezké :slight_smile: , taky mě jednou napadlo, napiš pro zajímavost, jak malé vy říkáte :wink:
24. zář 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fangi Díky :wink: Meliska,Meli, Melča,ale i jiné klasické zdrobněliny ne se jménem :dizzy_face:
24. zář 2011 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@melca Děkuju za odpověď. Napadlo mě totiž, jestli Melise neříkáte i Lisa - počeštěně třeba i "Líza", jen mě to napadlo :slight_smile:
25. zář 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fangi Lisa jí neříkáme,mě se víc líbí používat to s počátečním písmenem M :dizzy_face:
25. zář 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, holky, ještě jsem si vzpomněla, kdysi se mi moc líbila Luisa :dizzy_face: a popravdě, když nad tím tak přemýšlím, stále se mi líbí :wink: :slight_smile:
25. zář 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
když tady mluvíte o Melise, vzpoměla jsem si, že známí mají Vanessu :slight_smile: taky celkem pěkné jméno, nicméně moje tipy jsou Zrinka a Mario :slight_smile:
28. zář 2011 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@achina a co Ariana? Znami maji Arianku a je to moc pekny a lehce nezvykly :wink:
My cekame holku a je to narocny vybrat holcici jmeno. Je jich tolik peknych... Od vcera se mi libi Laura, pak Ella, Nina atd atd. :grinning:
29. zář 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka - to je teda nahoda, ze reagujes na tu "Adrianku" , zrovna tuhle jsem manzelovi rikala, ktere jedine holcici by si opravdu vybral a on ze prave tu Adrianku, tak mu zkusim nabidnout i Arianku, ale jak ho znam, tak se mu to libit nebude :frowning2: A je vubec v kalendari?
30. zář 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@achina v klasickem kalendari urcite neni (myslim), ale to neni ani Mia apod. Znama se provdala do chorvatska, ale jestli je tam obvykla nevim. Ale Adriana je hezka a pokud se shodnete :slight_smile: Je jeste fura casu a vzdycky to muzete nechat az na porod, az ji uvidite nazivo - jmeno samo naskoci :wink:
30. zář 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka - to je pravda, casu dost, a navic stejne ani nevime, co to bude, takze to muze byt kluk a je vymalovano. To by byl vetsi problem, na kluka uz druhe opravdu nevymyslim :frowning2: ...Jinak Laura a Nina se mi moc libi, Ella je jako Eliška a těch je moc, ale jinak taky pekny...Laura je takovy tvrdsi, ale Laurinka to uz je neco jineho.. :slight_smile:
30. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@achina není problém, že Ariana není v kalendáři. Je to jméno řeckého původu - variantou je i Ariadna - znamená "velmi se líbí, vážená, ctihodná". Ariadne se jmenovala dcera krétského krále Minose. Domácí podoby: Ara, Arka, Arika, Arianka, Riana, Ariadka, Arida apod. Jmeniny má podle franc. kalendáře 18.9. (dle knihy Knappové)
30. zář 2011 v 15:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A moc pěkné jméno je třeba i Linda :slight_smile:
30. zář 2011 v 15:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@achina jojo, pro kluka to je oříšek :slight_smile:
Mně se Laura dřív vůbec nelíbila, ale před pár dny mě to najednou napadlo a přijde mi to pro malou moc hezké :slight_smile: Tak jsem zvědavá, jestli to vydrží až do porodu :grinning: A máme měkké příjmení (bez R), tak jméno s R to hezky vyváží. i když jsem původně chtěla bez R, aby to bylo podobné jako William.
30. zář 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@melca Melisku má kamarádka. omentálně nevím, jestli ji náhodou nemá se dvěma L. Takže jistota , že bude ve třídě sama určitě není :wink:
2. říj 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek