Nezabržděný kočárek🙁

9. kvě 2021

Ahoj,potrebuju se z toho vypsat...pořád to mám před očima...prosím chápete anonym. Dnes jsme se vrátily s dcerou po týdenním výletu u kamarádky. Maminka pro mně přijela na nádraží a odvezla nás domu. Měla jsem hodně tašek a jednu přímo v kočárku na kterém byla nacvaklá autosedačka s 9m dcerou. Přijeli jsme do chodby před byt,kde bydlím a mamka vezla dceru..zastavila před dveřmi a já už byla uvnitř bytu jen že odložím batoh a tašku... mamka ale nezabrzdila kočárek a u nás v baráku to jde z kopečka a pokračuje to do druhého vchodu kde jsou schody dolů(4schody). Já vůbec nevěděla že není zabržděná...mamka že ať si ji vyndám. Byla to setina vteřiny a já se otočila do chodby a malá nikde...vybehla jsem a viděla jsem jak kočárek jede dolů...tak jak jsem běžela jsem v životě nebezela. Bohužel jsem nestihla a kočárek sjel z těch 4schodu a převrátil se na bok. Já jak skákala jak jsem dopadla kolenem na roh schodu...ale malá naštěstí v pořádku... jen záchvat ale po tom co jsem si ji vzala do ruky okamžitě se uklidnila(jen se lekla)...jenže co kdybych sklopila madlo na tom vajicku,nebo bych ji odpoutala...paneboze takových otázek co mám...umřela bych pro ní!!!!!!!!! Pořád na to myslim a mám to před očima. Je mi strašně...pořád Brecim a přeji si na to zapomenout. Prosím řeknete že nejsem jediná. Já bych si to nikdy neodpustila...puklo by mi srdce. Tak ji miluju!!!!

autor
9. kvě 2021

Maminka když říkala ať ji vyndam tak vycházela do bytu a ke kočárku byla zády. Opravdu vteřina. 😭😕

treasurka
9. kvě 2021

Tak ještě, že to dobře dopadlo. Já jsem teď četla tohle,a je mi z toho úplně špatně... https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek...

voskovkyapastelky
9. kvě 2021

Ja mam neco podobneho. Vecer jsme vytahli kocar z auta, ja asi uplne nedocvakla korbu na podvozek. Normalne jsme dojeli domu, rano jsem kocar dovezla do bytu, dala ditko dovnitr, vyvezla ven, zamkla. Otocila se ke kocaru a rozjela. Korba se vycvakla a s par tydennim mimcem spadla dolu a prevratila se na bok....asi se tou predchozi manipulaci postupne uvolnovala a finalni strceni uz nedala. Dcera se ani neprobudila, ja prorvala pul dne a nohy se mi klepaly jeste dva dny.

autor
9. kvě 2021

@voskovkyapastelky Paneboze😭...hlavke že se nic nestalo...bohužel je toho kolikrát hrozně moc a mamince moji to prostě jen nedoslo..ta je úplně vyrizena..plakala mi tady. Já jsem úplně v hajzlu...nemůžu spát a je mi z toho strasne. Do toho sotva jdu...skočila jsem z těch schodu šipku a přímo na koleno. Paneboze děkuju že je v pořádku i kdyby se stalo mně cokoliv...vše za ní!!!!!!

autor
9. kvě 2021

@treasurka Paneboze to je tragedie 😨😫

pexi
Autor odpověď smazal
Zobraz
marky232
9. kvě 2021

Hlavně, že je vše v pořádku. Malou bych sledovala, nebo pro klid duše i zašla k doktorovi. Nic si nevyčítej hlavně. Jsou to vteřiny, mě spadl syn z kočárku (nebyl přikšírovaný) po odpoledním spaní. Myslela jsem, že se zblázním. Ale pak zjistíš, že skoro každé dítě spadlo z postele, postýlky, nebo dokonce přebalováku. Nechci to zlehčovat, ale příroda si to pojistila, děti jsou dost odolné.

maaaadlaaaaa
9. kvě 2021

To já jela 7 dnů po porodu k dětské a mamka nesla malou ve vajíčku, protože já byla po císaři. Vzala madlo a vajíčko se uvolnilo do takové polohy, že malá byla chvilku vzhůru nohama. Byla naštěstí připoutana a ani o tom nevěděla, ale kdyby nebyla, dopadla by hlavou naprad na chodník. Vajicko od té doby už nepoužívám. 🙈 Madlo bylo špatně zajištěné a manipulaci povolilo.

nazka
9. kvě 2021

Já sice kočárky vždycky zabrzdila. Ale jednou jsem blbě pripla autosedačku (vajicko s tehdy 4m dcerou). Jedeme u nás po vsi a v první zatáčce rána. Říkám tě starší: "hele, spadly nám tašky v kufru". A ta mi rekla: "nene, to spadla Verunka". Teď se tomu už směju, ale byla jsem vyklepana ještě hodinu potom. Samozřejmě, že se ní nestalo, ani nebrečela. Jen zírala. Naštěstí byla ve vajíčku pripoutana a vajíčko se jen položil na bok.
Od té doby všechno kontroluji xkrat.

blondynka400
9. kvě 2021

Myslím, že to zbytečně moc řešíš. Takové věci se stávají a i horší. Děti jsou gumový a bude ještě mnohem hůř, než to že ti ujel kočárek 😀
Spíš jestli vajíčko dostalo náraz, což asi dostalo, by jsi ho měla vyhodit a koupit nové. Autosedačka se má vyměnit při jakékoliv autonehodě při rychlosti nad 10km/hodina. A to co popisuješ to určitě splňuje. Může mít vnitřní poškození, které nevidíš, ale v případě autonehody to může mít fatální následky.

zuzekk
9. kvě 2021

Hlavně kliiid..! Teď už stejně nic nezměníš, nic se nestalo, tak nepáchej škody stresem.

mysh_me
9. kvě 2021

Bylo to vlastne stesti, ze byla mala ve vajicku, to musi pri autonehode odolat i vetsim narazum a dite je tam chranene... a jeste byla pripoutana, takze mnohem lip zabezpecena nez kdyby to byl normalni kocarek. Vsechno dobre dopadlo 😉 mala je urcite v poradku a vy s mamkou uz nikdy nezapomenete zabrzdit...

merope
10. kvě 2021

Mně se teď nedávno stalo, že jsme jeli s malým v autě a zapomněla jsem ho připoutat. On si tam zalezl sám, pak tam něco dělal ještě chlap a mně nedošlo, že není připoutaný. Nic se nestalo, ale to "kdyby". Od té doby to raději 3x kontroluji. Prostě věci se dějí a dít budou.

@treasurka To jsem myslela, že už se dít nemůže - že výtahy, co by toto umožnily, jsou už zakázány. Šílená představa.

treasurka
10. kvě 2021

@merope Žejo, ja si ani neumim predstavit, jak se to stalo, v cinzaku u rodicu je uplne staricky vytah brz tech vnitrnich dveri, ale stejne nechapu, kud by tam clovek propadl 🙏🏻

autor
10. kvě 2021

Jeee holky to je příběhů...říkala jsem si,že určitě nebudu jediná...Hlavně že to vždy dopadlo dobře...opravdu bylo štěstí v každém případě. Věřím že tím že se to stalo,už maminka opravdu nezapomene kočárek zabrzdit...já to opravdu dělám i já nejrovinější rovině🙈

mishka87
10. kvě 2021

Důležité je, že to dopadlo dobře. Já osobně mám velkou jizvu přes celé levé podpaží. Bylo mi 5 let, když jsme se s bráchou vraceli z venku domů na oběd. Brácha zazvonil a mamka nám řekla, ať chvilku počkáme, že vyndavá zrovna knedlíky. No jo, jenže nám se nechtělo čekat a využili jsme toho, že zrovna sousedka vycházela ze vchodu. A protože jsme byli líní jít do 5. patra pěšky, tak jsme jeli výtahem, ve kterém jsme ještě sami neměli co dělat. Byl to ještě starý panelákový výtah bez ochranných dveří, takže dveře od šachty se míhaly kolem kabiny dolů a mě nenapadlo nic jiného, než si míčem jezdit po těch projíždějících dveřích. Samozřejmě mi to ten míč vcuclo do šachty a já za ním strčila ruku. Naštěstí se výtah zasekl, ale já měla natrženou ruku v podpaží. Nijak extra to nekrvácelo a mamka na tu velkou ránu přišla až při svlékání. Takže záchranka a pod narkózou mi sešívali i nervy. Chyběl kousek (2mm od tepny) a vykrvácela jsem. Pak mám ještě v zásobě 2 úrazy hlavy (jeden ne mojí vinnou mi způsobil poúrazovou epilepsii, ale dostala jsem se z toho), několik zlomenin a výronů...
A manžel ve dvou letech rumploval postýlkou, až se ta posouvací strana uvolnila a on letěl po bradě z postýlky. O 2 měsíce později prý lezl i přes zákaz na šicí stroj a spadl z něj čelem přímo na topení. Prý ani nebrečel a jen si tam přiložil plenu, aby to nekrvácelo. No tak jsme oba sešití náš kluk už má taky jizvu nad obočím, když dělal blbosti a spadl na hranu stolku.
Jo a kluk mi taky spadl z gauče přímo na dlažbu, nebo zakopl o práh a čelem bacil přímo o dlažbu na verandě a to dokonce 2x přesně po roce a vždy jsem u toho nebyla. Boule opravdu veliká, ale úplně v pohodě.

nikyliz
10. kvě 2021

Kdyz byli teta se strejdou mali, meli hlidat tatu v kocarku a bud ho zapomneli na hristi nebo ho pousteli dolu z kopecku a snazili se kocarek predbehnout- uz dopredu se temahle pribehaˇa vzdycky uklidnuji😄

konidana
10. kvě 2021

klííd. Já taky vyklopila své první mimino, už nevím přesně jak, ale určitě vlasní blbostí. Zvrhl se mi hluboký kočár i s miminem na asfaltu. Taky jsem byla chviku v šoku, ale mimčo i já za chvíli v pohodě😅

rozitta
10. kvě 2021

Ahojky, chci tě podpořit svým zážitkem. K východovým dveřím v bytovce jsem to měla pět schodů dolů. Kočárek jsme měli v bytě, sjížděla jsem schody opatrně s ním. Při jedné z prvních vycházek jsem špatně došlápla na nižší schod, spadla jsem na zadek, kočárek mi vyletěl z ruky, sjel po schodech a narazil do zavřených dveří 🤦 ve třech letech spadl syn ze stolu přímo na temeno hlavy. Na parkety. Byla to šlupka. Teď spadl tak nešikovně na kole, že si konec řídítka zabodl do břicha. Nemohl ani plakat přes bolest. Nejsem úplně pobožná, ale věřím, že každý člověk má svého strážného anděla. A také, že některé věci se musí stát, aby nás tyto zkušenosti později ochránily před něčím horším. Teď už si velmi budete dávat pozor na zabrždění kočárku. Pokud by se ti to nestalo nyní, mohlo to být někdy v budoucnu za jiných okolností horší. Ber to jako varování strážného anděla a už se netrap ❤️

sigyn
10. kvě 2021

Děti ledacos vydrží, naštěstí to nejsou porcelánové panenky. Hlavně klid. Však je tu každou chvíli příběh, jak někomu spadlo z postýlky, z gauče atd. Také znám případy, kdy přímo z kočárku vysypal miminko sourozenec, co si chtěl hrát atd. Zaměřte se na to, že dítko je v pořádku a dobře to dopadlo. Příště už si na to dáte pozor a za pár let budete dítku vyprávět...

mourovatakocka
10. kvě 2021

Náš kočárek nebrzdí, to je teprv vzrůšo ho někde postavit 😁
Já takhle dceru jednou vyklopila při vystupování z busu, prostě blbka jsem šla kočárkem napřed a dcera jen vyklouzla ven jak po tobogánu. To byla moje první a na dlouho poslední cesta kočárkem busem. Nic se nestalo, mám dojem, že to snad i zaspala, ale ty pohledy babek okolo 🤭 Stanou se různé nehody, lepší nedomýšlet, ale děti jsou naštěstí dost odolné, jinak bychom jako druh dávno vyhynuli 🙂

me_druhe_ja
10. kvě 2021

Minulej týden jsme v autě nepřipoutali vejce: já myslela, že to udělal přítel a on, že já (malá teda zapasana byla). Dojeli jsme domů z obchodu a vajíčko leželo vzadu na boku, malá spala. Vyklepana jsem byla taky...
Nikdo nejsme dokonalej, tohle se stává. 🙂

autor
10. kvě 2021

To jsou příběhy až mně mrazí 🙈...no já naštěstí kočárek brzdím opravdu i na rovince,jen maminka zapomněla a netušila že mi v baráku chodba jde z kopce(vždy chodila zahradou). No už to bude opravdu jen historka,které věřím že se později zasměju 🙈 Děkuju Vám všem za uklidňující zprávy...je to strašný,ale uklidnilo mně že nejsem jediná 🙏🏼

gracinka7
10. kvě 2021

To se někdy prostě stane. Buď v klidu 😉

makronka222
11. kvě 2021

@mourovatakocka Jezis, to jsem si vybavila svoji prvni cestu busem😀:D vubec jsem nevedela, ze se ma vystoupit po zadu. Proste ze mam jit zady a kocar taky jde zadními koly na chodnik. No to byl masakr. Stojim ve dverich, lidi cucej, nejde mi to. Pak mi nastesti poradili😀 no ja uplnej retard

llluckaaa
11. kvě 2021

Asi každá z nás má historku, ze které mrazí. Bohužel takové věci se občas stanou. Snaž se hodit do klidu, nic se jí nestalo, všechno je v pořádku a pro příště jsi poučená.
No a moje historka je, že jsem měla dceru na kole v cyklosedačce, ve předu jsem ještě měla těžký košík s nákupem a ten košík jsem chtěla vytáhnout. No a jak jsem ho vytáhla, tak se mi převážilo kole a dcera i s kolem letěla k zemi. Naštěstí byla připoutaná a nedržela se madel, takže se jí vůbec nic nestalo a nikde se nebouchla, ale byl to hrozný zážitek ☹ Od té doby jsem ji vyndavala jako první a stále jsem přes štangli, aby mi to kolo nemohlo ujet.

mourovatakocka
12. kvě 2021

@makronka222 Jé, super, nejsem jediná, kdo prostě vystupoval 😁 Aspoň jsi nevyklopila pasažéra 🤭

eviicka
12. kvě 2021

@mourovatakocka
@makronka222 opravdu nejste jediné, a to ještě před vystoupením jsem v buse kočárek otáčela 😀.