Oslovování dětí. Jak oslovujete své děti?

28. črc 2020

Ahoj, jak doma oslovujete svoje děti?
Hlavně tatínci. Mám tříletou neteř a švagr jí říká kočičko. Pořád. Zlatíčko nebo tak něco by mi třeba nevadilo, ale ta kočička mi od něj zní nějak divně. Až trošku uchylně.

zelenaesmolda
2. srp 2020

@kelerub
oslovovat tri lete dite lasko mi taky nepripada normalni

muhehehe
2. srp 2020

Jménama i všelijak jinak.... Taky třeba tlusťochu, ale to tedy jen ročnímu synkovi, kterému je to jedno... Větším by tak ani nešlo říkat, na těch chrastí kosti. Jménama oslovuji častěji. a k tomu, co tady řešíte - jako rozeného středočecha mne kdysi taky některé výrazy skoro šokovaly, pak jsem bydlela v Brně, Zlíně a teď v Blansku... Fakt hodně záleží na tom, kde zijete. ,,Prcino" tady nikoho nepohorsi, je to prostě obdoba ,,prdelky", to nevnímám nijak za hranou, stejně jako drtivou většinu lidí nepohorsi, když někdo řekne malému dítěti bobku. Curina = sranda... Záleží i na náladě v rodině a jak to mají mezi sebou, v pohodě si dovedu představit, že někdo říká dětem ,,pojďte smradi" a všichni jsou v pohodě. Nás nás oblíbený třídní učitel na průmyslovce oslovoval při vstupu do třídy ,,nazdar bando šmejdů!!!", vzpomínám na něj ráda, byl fajn. Akorát pro označení ,,pička" pochopení nemám ani já, z toho co tu padlo, ale nikdy jsem se s tím nesetkala.

muhehehe
2. srp 2020

Jo a ségra (jinak Veronika) byla jako dítě pro moji mamku František Prdelka :D ale používala toto oslovení naposled ve školce, ono se to časem přirozeně vyvíjí...

herbinaaa
8. srp 2020

mám dceru , má 5 let a oslovuji ji jmenem. Hodně lidí ma tendenci o dětech mluvit jako o malé, malý. Tohle oslovení nesnáším, protože dítě má svoje jméno

takyjedna
8. srp 2020

Rikame si vselijak, jmenem skoro vubec 😁 Svoji holce taky nekdy rikam kocicko a klukovi nekdy kocourku.. Jinak nejvíc hlavně broucku nebo zlatíčko. Divny mi to neprijde, uz jsme tak zvykly 🤷‍♀️ Moji rodice me a segre rikali jedine jmenem. Ne, ze bych rodiče nemela rada a vztahy mame dobre, ale vzdycky to byli a jsou takovi studeni cumaci..

vrabcak0007
8. srp 2020

Svyho starsiho obcas oslovuji "ty smrade mrnavej"...ale je to vzdy jen z legrace...je to hlaska ze Sam doma, kdy takhle kriceli ti zlodeji na Kevina a on se tomu vzdy rehta jak potrhlej...ovsem kdyby me slysel nekdo cizi, asi by si myslel svoje 😄

alcar
8. srp 2020

Rikame vselijak. Hlavne muj chlap je na ruzne prezdivky machr. Ja pri tuleni rikam synum “bobišečku”, jeden je Filip, tak tomu rikame nekdy Filípečku a z legrace Filipes, Filin nebo Fikus. Dceri taky obcas komolime jmeno Darina na Darix, Darik. Ale zdrobneliny jako brouček, láska, kočička, kocourek apod. nepouzivame. Hromadne je oslovujeme spis treba “pojdte vy lumpárny”.

kelerub
9. říj 2020

Tak jsem diskuzi dohledala. Uf 😀 zmiňovala jsem tu, že spolužačka oslovuje holku pičko. Slabý odvar co jsem našla dnes...

papaja123456
9. říj 2020

@kelerub :-O

klokanka31
9. říj 2020

To si děláte srandu ne? 😱

sarkoc
9. říj 2020

V naprosté většině případů jménem a to ještě bez jakýchkoli zkomolenin, zdrobnělin (to teda u jejich jmen není potřeba), atd...občas mi ujede beruško, koťátko, rošťák, ale hodně výjimečně...

aklin
9. říj 2020

Když mě naštve, říkám ji "Barbucho" nebo škareďoch.

swansong
9. říj 2020

@kelerub Tak to je síla😶😶😶zase další,která bude mít v hlavě úplně vymeteno😶

95newmommy2020
9. říj 2020

@kelerub Tak to musi být nějaká provokace. 😁

martaskaaa
9. říj 2020

@kelerub není to nějaká krasomila z výměny manželek nebo tak? Už jsem tohle totiž někde viděla a to je teda fakt HNŮJ !!!!

nejstarosti
12. říj 2020

Pufíku 🙂