Paříž, co vidět za jeden den?

volfikovi
6. bře 2018

Zdravím . Budeme mít s mužem výročí svatby a chtěli bychom si zaletět do Paříže .
Ovšem abychom mohli bez dětí máme na to jeden pouhý den. Což nám nevadí a vyhovuje nám to.
Byyl jste tak někdo ? Co vidět ještě krom Eifelovky ?

Prosím nepiště mi,že je to zbytečná cesta a tak ,nám to tak vyhovuje a i tak to pro nás bude zážitek dát si na výročí kafíčko v Paříži 🙂
Spíše prosím o tipy co kde a tak🙂
Děkuji

hanih
6. bře 2018

@volfikovi Já jsem z Paříže měla největší zážitek z baziliky Sacre Coeur, takže rozhodně doporučuji tu. To místo má úžasnou atmosféru. Jinak třeba Notre Dame, Saint Chapelle, krásná je i čtvrť La Defense (pokud si potrpíte na moderní architekturu), Jardin des Tuileries jsou taky krásné a dá se tam hezky posedět. Celkově je hezká procházka od Eiffelovky podle řeky k Notre Dame (po obou stranách je spousta památek). Muzea a galerie ani nevypisuju, protože to za den nemá cenu 🙂

volfikovi
autor
6. bře 2018

@hanih určitě muzea a tak mě moc neberou 🙂 Jde mi přesně o to co píšete , procháka , někde nějaké kafíčko , a bazilika by nás zajímala 🙂
Jen se chci zeptat jak to tam je s angličtinou ? Domluvíme se ?
Na letišti v Paříži bychom měli být kolem 9 ranní a odlet máme ve 20.10 tak snad bychom alespon něco viděli 🙂

rebe
6. bře 2018

Nám se tam nejvíc líbil ten běžný život lidí v ulicích. Bydleli jsme kousek od Montmartru v bytě přes airbnb, ráno zašli na snídani do kavárny v ulici, v noci cestou z metra poseděli u piva na chodníku v restauraci o blok dál. V pekařství koupili čerstvé bagety a o kousek dál sýry, na trhu na Champ Elysées si dali ústřice a šampaňské. Památky jsou fajn, Louvre, Notre Dame, Montmartre a Sacre Coeur ta čtvrť kolem Centre Pompidou. Ale když jedete na jeden den, bude lepší se nikam nehonit. A klidně se vykašlete na tu Eiffelovku, je stranou do všeho a lepší je na ni koukat z dálky.

hanih
6. bře 2018

@volfikovi My se anglicky domluvili v pohodě. V Paříži jsou asi ochotnější, než ve zbytku Francie. V Bretani třeba to bylo horší, ale taky se to dalo zvládnout 🙂

soleilll
6. bře 2018

@volfikovi Na 1 den Eiffelovku nedoporučuju - pokud poletíte v sezoně, je tam fronta na lístky tak na 3 hodiny. Krásnej výhled na Paříž i s Eiffelovkou je z Tour Montparnasse, osobně bych ale radši poseděla v některém z parků (Lucemburské zahrady, Jardin des Tuileries, Buttes-Chaumont) nebo se prošla po Ile de la Cité kolem Notre Dame, případně zmíněný Sacre Coeur, ale ten mě oslovuje jen zvenku a tam jsou davy lidí.

zlorenka
6. bře 2018

S tou frontou je to nesmysl, dají se koupit lístky předem online na konkrétní čas. Ale doporučila bych raději Montparnass, výhled stejný jako z Eiffelovky plus vidíte Eiffelovku 🙂

vanea
6. bře 2018

Byla jsem víckekrát, nikdy teda ne jen na den...ale Eiffelovka pro mně ve dne neměla kouzlo, mačkanice lidí nahoře i dole (ačkoliv nás procpali bez čekání), večer to je 100x lepší, to se mi líbilo mnohem víc, tak pokud si vyloženě nechcete "splnit povinnost" a vyjet nahoru, tak bych to oželela a jela se podívat jen k ní(nebo naplánovala co nejvíc na večer) a věnovala čas něčemu jinému - Sacre Coeur, procházka od vítězného oblouku až k Louvru skrz Champs-Elysees...muzea a spol opravdu nemají cenu=)

volfikovi
autor
6. bře 2018

Ještě jsme takto nikde nebyli zatím jsme cestovali jen po Čechách maximálně Rakousko a Drážďany 🙂
Neláká nás nějaké vyložené honění po památkách (určitě ne za jeden den) Nahoru se na věž se určitě šplhat nebudeme výšky nejsou nic pro nás :D
Spíše jde opravdu o procházku , zaujala mě ta bazilika .
Samozřejmě oblouk a tak 🙂 Měli bychom letět 20.května

vanea
6. bře 2018

@volfikovi ať vyjde počasí ! 🙂 a užijte si to, hned bych jela taky =))

volfikovi
autor
6. bře 2018

Ještě prosím o radu 🙂 z Letiště se dá dojet do centra metrem ?

vladienka
6. bře 2018

@volfikovi z letiska si zaplatte bud Airfrance, maju viacero zastavok v meste. Do centra to trva do hodinky podla provozu. Ak idete na jeden den, dala by som si prechadzku od Arc de Triomphe po Champs Elysees a dalej popri Louvre k Notre Dame. Potom sa metrom odvezte k Sacre coeur a zidite dole kopcom, tam je kusocek dalej Moulin rouge a za rohom kaviaren Cafe des 2 moulins z Amelie z Montmartru 🙂 ak si fanusicka

konidana
6. bře 2018

Jestli jen jeden den, tak velmi nedoporučuji stihnout vše. Bohatě bude stačit 1 až dvě atrakce. (My jsme vzhledem k dětem zvolili na jeden den Eifelovku (jen na věži jsme strávili asi 5 hodin) a druhý půlden chtěl muž vidět Tour de France, zrovna se tam jela etapa)

volfikovi
autor
6. bře 2018

@konidana Zdravím takže jste také byli na jeden den?

la_lilloise
6. bře 2018

Ja bych asi na jeden den navrhla projit se okolo Louvre smerem k Notre Dame, pres reku do Latinske ctvrti, (Pantheon, Rue Mouffetard...), projit Lucemburske zahrady a nakonec treba nahoru na Tour Montparnasse. Je to vsechno relativne blizko, zvladnete to pesky. Pro me mela Latinska ctvrt nejhezci atmosferu, kdyz jsem byla v Parizi poprve. Z letiste dojedete do centra primestskym vlakem/metrem RER, stoji to asi 10 eur. Na www.ratp.fr/en si muzete najit spojeni, je to podobne jako Idos.

volfikovi
autor
6. bře 2018

@la_lilloise Super to by bylo asi ideální . Děkuji jsme ráda za každou radu

Ještě mě zajímá s kým jste kdo letěl?

la_lilloise
6. bře 2018

@volfikovi Ja asi se vsemi, kdo tam leta - Air France/CSA, EasyJet, Transavia. Na ten kratky let je to asi uplne jedno. Jen urcite letet na letiste Orly nebo Charles de Gaulle, ne Beauvais, to je daleko.

volfikovi
autor
6. bře 2018

@la_lilloise a mohu se zeptat na kolik cca vyšla letenka ? Koukám na CSA a přijde mi to poměrně drahé

pajita
6. bře 2018

Pokud te muzea neberou, jela bych spise do Versaille a jejich zahrad, je to nadherne upravene misto, ktere stoji za vic nez Eiffelovka a vse z Parize 🙂

pajita
6. bře 2018

Na letenky se podivej vueling pripafne portal kayak.com 🙂 my jsme leteli z Curychu fo Parize a zpet vlakem, ale my ve Svycarsku zijeme 🙂

la_lilloise
6. bře 2018

No bylo to ruzne, podle terminu...treba kdyz jsme museli letet kolem Vanoc, tak asi pres 3 tis. na cloveka, jindy treba 2. Kdyz jsme nebyli vazani na konkretni termin, tak jsme nejlevnejsi letenku vyhledavali pres AZair.cz 😉

volfikovi
autor
6. bře 2018

@pajita
@la_lilloise děkuji to zkouknu přiznám se že na stránkách CSa v tom mam guláš a vubec nevim co teda vlastně platí a co ne..

la_lilloise
6. bře 2018

@volfikovi A musi to byt toho 20. kvetna jak jsi psala? Zkusila jsem hledat na kiwi.com a nejlevnejsi na jeden den s odletem brzo rano a priletem pozde vecer vychazi sobota 23. cervna (kdyz beru jen soboty nebo nedele). Zkus se tam taky mrknout, nastav si filtry jak potrebujes (prikladam obrazek, jak jsem je nastavila ja) a snad neco najdes 🙂 Kazdopadne pokud to ma byt vikendovy den, tak to pod 3 tis. na osobu nebude.

volfikovi
autor
7. bře 2018

@la_lilloise Super moc díky za pomoc. Bohužel jindy než o víkendu to nevyjde manžel je v nové práci tey ve zkušební době a takhle v týdnu ho nikam zatím nepustí ☹

slimacikmia
Autor odpověď smazal
Zobraz
konidana
7. bře 2018

@volfikovi my byli skoro mesic ve francii a v parizi jsme se stavili cestou domu. Prijeli sme v noci na kraj mesta, dojeli jsme podle reky na kolech k eifelovce a zpet, druhy den sme pockali az projede peloton a jeli dal.

jija
7. bře 2018

já bych doporučila Versailes, jinak atmosféra se mi taky moc líbila.
Byli jsme v Paříži na svatební cestě a letos jedeme na 10. výročí a bereme i děti takže půjdeme určitě do Disneylandu a pak asi Versailes a musíme vymyslet co by se ještě dětem líbilo.

volfikovi
autor
7. bře 2018

Ještě poprosím o radu kolik by jste i na ten den vzali ssebou euro ?

vladienka
7. bře 2018

@volfikovi zalezi ci chcete ist na obed (minimalne 50€ na dve osoby v normalnej restike).. ale my sme vsade platili kartou, aj v metre

vladienka
7. bře 2018

@volfikovi ale tych 50-100 ako istotu by som si vzala

volfikovi
autor
7. bře 2018

Ja počítala tak těch 120 EURO . Oběd asi nee spíše kafíčko a makronku 🙂))