Pes v paneláku. Jak to řešit?

misulka84
19. led 2024

Ahoj holky, pod nás se přistěhovali noví sousedé, a bohužel pro nás, mají psa. Pes jak je jeho zvyk, štěká. Je to bohužel slyšet až k nám do patra. Říkala jsem si, že to nechám pár dní usadit, třeba není zvyklí na nové prostředí a bla bla bla. Dost mě to vytáčí, ale moc to nepomáhá. Paní jsem ve výtahu naznačila problém, nikterat neřešila. Jak mám dál postupovat? Dost nás to obtěžuje. A z minulého bytu jsme se stěhovali mimo jiné i kvůli štěkání psů. Máte s tímto zkušenost?

miryp
19. led 2024

@klokanka31 to máš pravdu 👍

miryp
19. led 2024

@misulka84 co nepíšeš? To, že jsi ji konfrontovala ve výtahu, jsi tu napsala a stejně tak jsi měla potřebu vypíchnout, že jsi doma na HO, z čehož tedy bylo možné se domnívat, že ti to vadí kvůli práci a proto zmiňuji zátky do uší. Pokud ale pes štěká jen občas a práci ti to nenarušuje, tak mi asi uniká, proč tedy sousedku prudíš...

ninive211
19. led 2024

Já si bohužel myslím, že s tím opravdu nic nenaděláš. Zejména pokud je byt jejich, tak jim nikdo nemůže zakázat mít doma psa no a že psi štěkají, holt jsou to psi...stěžovat by sis mohla max. na rušení nočního klidu, pokud by pes provyl celou noc od 22 do 6h. jinak smůla. Ani policie to řešit nebude, max. domluvou, ale jako fakt si chceš ničit sousedské vztahy voláním policie?
Když jsem bydlela ještě doma u našich, tak kdysi sousedka pod námi měla kokra. ten, když odešli páníčci do práce, vyl jak na lesy a nepřestal, dokud kolem 16h nepřišli. Tak pořdili druhého psa, aby tomu chudákovi steskem nebylo smutno...no, tak pak vyli psi dva 🙂 A nenaděláš nic. Pokud nejde o rušení nočního klidu, smůla...

irmamala
19. led 2024

Tak ono dost zalezi jak to tam je s vlastnictvim. Pokud byt oni koupili a vy jste jen v podnajmu, tak se ti vysmejou. Jako podnajemnici by asi meli snahu vec resit spis, aby je majitel nevykopl. Kamaradka to ted resi, koupila si stene ke stavajicimu psovi a spolecne stekaji a ostatni najemnici si stezuji majiteli bytu. Tak to resi tak, ze je neustale s nima nekdo doma a zvazuje protistekaci obojek. Ja ti nahodou rozumim. Jasne, v panelaku musis pocitat s tim, ze hluk bude. Ale taky by se snad obyvatel panelaku mel snazit ten hluk kvuli ostatnim eliminovat. Stejne jako nenecham behat deti jak kone a mlatit micem o zed, tak nenecham psa v klidu cely den stekat. Kdyz to pes nezvlada, tak holt si ho musim brat do prace nebo si zaplatit hlidani🤷‍♀️

miryp
19. led 2024

@irmamala ale ten pes štěká jen občas, neřve tam celé dny a noci ;)

janule0123
19. led 2024

@misulka84 my jsme měli z jedné strany psa… a z druhé pana co měl 80plus.. neslyšel… takže na manzelku pořad ječel😝první jsme si myslela ze nervak… a když nás naboril na parkovišti… ikdyz manžel Troubil ať už necouva.. nepomohlo a tukl do nás … tak jsme přišli na to ze je skoro hluchy…. Někde zas huci výtah, hospoda… jako u paneláku s tím tak nějak musíš počítat 😞my se přestěhovali na dům .. a zas nemůžu vyhodit prádlo ven nebo vetrat poradně , pac sousedi v létě každý den grilují nám do oken … a v zimě zas topi vším možným 😝všude je něco

mourovatakocka
19. led 2024

@misulka84 Četla jsem nedávno nějaký průzkum, že lidem ve městech nevadí psí jako takoví, ale bezohlední majitelé. Čoklař, co nesebere bobek, protože je to pod jeho úroveň, nechá čokla skákat po lidech, nechá čokla štěkat v bytě, protože přece psi štěkaj. Máš bohužel dost omezené možnosti. Pokud to není soustavný štěkot, třeba i v noci, tak nemáš jinou možnost, než si zvyknout. Můžeš samozřejmě zkusit se s paní domluvit, zazvonit u nich a bez okolků a náznaků vysvětlit, že tě to ruší v práci a že bys moc prosila, ať ho to zkusí odnaučit. Ony prostředky k tomu jsou, spíš není vůle, to je vidět i tady. V baráku jsme jediní se psem, aspoň zatím, teď se sem stěhovali dvě nové rodiny a ta jedna vypadá, že to budou dost neohleduplní lidi, uvidíme, co život přinese. Krátce tu byla ženská, co její malý zmetek štěkal pokaždé, když šel někdo po chodbě. No nádhera, naštěstí od našeho bytu daleko. Věřím, že to dokáže být nepříjemné a ne, fakt nevidím srovnání s děckem, protože pes, jak se jednou naučí, že může a je to přece v pořádku si vyštěkat v bytě hlasivky, to bude dělat pořád.

baris
19. led 2024

@misulka84 si zvykneš. Taky jsem přesvědčená, ze když za dcerami přijdou kamarádky a ony tam "tančí ", tak sousedům se houpe lustr 😁.
Vše je o toleranci. Takže já po chvíli na holky houknu, ať jsou potichu. Když pes štěká a já jsem doma, tak jdu zjistit proč štěká .... ale nemůžu po nikom chtít, aby doma malém levitoval, nevařil, nemluvil a nejlépe i nedýchal

janule0123
19. led 2024

@mourovatakocka jezis no.. to me tak toci … zima .. sníh a velká část pejskaru si mysli, ze když napadl sníh… tak se ten bobek od psa ztrati na vždy pod tím sněhem .. takže co vylezem ven a dcera udělá krok mimo chodník - tak mužů čistit pokadeny boty.. každá vycházka … 👌ono ještě jak není zelená tráva, tak se to vizuálně opravdu ztrati …

klokanka31
19. led 2024

@baris A ani neprovozoval manželské povinnosti 😄

klokanka31
19. led 2024

@janule0123 A počkej z jara, to zas bude bobková alej 😄

baris
19. led 2024

@klokanka31 hlavně v létě při otevřeném okně 😂😂😂.

klokanka31
19. led 2024

@baris Já si říkám komu to vadí, tak akorát závidí 😃

miryp
19. led 2024

@janule0123 a teď si vezmi, když to takový majitel dotáhne k "dokonalosti" a nechá kálet psa ve výtahu a ve společném vestibulu a pak v klidu odejde, jako by se ho to netýkalo. V tu chvíli tedy zuřím, ale ne na psa, ale na toho kreténa, který ho vlastní. Mám pochopení pro ledacos, ale brodit se močí a hovnama, to fakt ne...

lilian2111
19. led 2024

Minulý rok se nám upozorňuji vedle do vchodu naštěhovala rodina, která měla psa co nezavřel hubu 6-15. To už mi po měsíci začalo fakt vadit upřímně, stěžovali jsme si s vícero nájemníky, bohužel ani po několikátém pokusu o domluvu se nic nezměnilo, tak dostali výpověď a museli se odstěhovat. Díky bohu za ten klid 🙏🏻
Jinak pokud jsou majitelé bytu nic nenaděláš, pokud jsou v pronajmu, můžeš si stěžovat u toho kdo jim byt pronajímá.

janule0123
19. led 2024

@klokanka31 u nás už je teď 🤣sníh není …

ninive211
19. led 2024

@klokanka31 A to sou zase kecy...že když někomu něco vadí, že musí hned závidět...fakt, ne jako. Ale zde v tomto případě pokud nejde o rušení nočního klidu, tak nevím, zda je nějaký mc velký prostor pro řešení. Snad jedině pokud jsou sousedi v nájmu, tak se zmínit majiteli bytu a musí to řešit s nimi on. Pokud je ale byt jejich, nenadělá nic...

miryp
19. led 2024

@ninive211 jako prudit případného pronajímatele, že pes nájemců občas zaštěká? Autorka připustila, že štěká jen občas. To je o její nesnášenlivosti, ne o tom, že pes dělá bordel nad míru únosnou pro život v paneláku.

janule0123
19. led 2024

@miryp to je jiná liga …

ninive211
19. led 2024

@miryp Jasně, to by bylo k extrémním případě, že pes štěká furt, ve dne v noci (zejména v noci). Pokud štěká jen občas, tak fakt není na co si stěžovat (nečetla jsem úplně všechny příspěvky).

klokanka31
19. led 2024

@ninive211 Já myslela hlučnější sex od sousedů, ne psa 😄

misulka84
autor
19. led 2024

@klokanka31 holky moc všem děkuji za diskuzi, pohkedy na věc, vždy je dobré zohlednit více pohledů👍 tak přejme si, ať je okolo nás více ohleduplných majitelů mazlíčků, věřím,že většina těch fajn ve společnosti stále převažuje👍

lenynka
19. led 2024

Je to opruz. Nás otravuje pes od někoho z vedlejšího vchodu. Víme, že každý pátek a sobotu nejsou doma, protože ten čokl štěká nonstop celé odpoledne asi do půl dvanácté v noci🤦 Ono to není zas až tak hlasité, ale jak to jede bez přestání jako kolovrátek několik hodin v kuse, tak je to fakt šílený 😬

linusha
19. led 2024

@misulka84 my máme pod námi psa, ten štěká jen když na balkoně věšíme prádlo, ale od nového roku se na naše patro nastěhovali se psem a ten štěká a hlavně vyje. 🫣
Co mě vytáčí víc jsou sousedi nad námi, jsou z blízkého východu a jižní Evropy a dupou jak sloni a aby toho nebylo málo poslouchají svoji hudbu na plný pecky třeba 4 hodiny v kuse tak že u nás je slyšet každé slovo z hudby, když to takto poslouchají v 5 ráno nebo v 11 v noci tak je to super stav. Domluva s nema není žádná. Naštěstí bydlí v nájmu a pan majitel je fajn a je s ním rozumná řeč.

kristyn86
19. led 2024

Je to pes,tak steka 🙏 Nektery pes steka mene,nektery vice...Jak by sis predstavovala reseni? My meli psa a ten treba stekal,kdyz vital nebo kdyz loudil jidlo. Nestekal v kuse,ani v noci. Jestli pracujes na HO,tak to vnimas vic,kdyz jsi sama doma a je ticho...

miryp
19. led 2024

@linusha v tyto hodiny se jedná o protiprávní jednání, takže klidně můžeš volat policii, pokud s nimi není řeč.

linusha
19. led 2024

@miryp policii volají jiní sousedé co je to taky ruší a moc to nepomáhá. Pan majitel řekl že to s nimi probere že se takto nemůžou chovat.

misulka84
autor
19. led 2024

@lenynka no to je strašné

miryp
19. led 2024

@linusha pokud by měli na háku i majitele, je dobré volat policii opravdu pokaždé, když je problém a nechat si z toho sepsat úřední záznam. S nimi bude mít důkaz jak majitel bytu pro okamžité zrušení nájmu, tak vy ostatní pro případnou žalobu, kdyby byl majitel nečinný a situace se stala neúnosnou...

misulka84
autor
19. led 2024

@kristyn86 vím,že pes štěká, to mi nemusíš připomínat, diky