Pes v paneláku. Jak to řešit?

misulka84
19. led 2024

Ahoj holky, pod nás se přistěhovali noví sousedé, a bohužel pro nás, mají psa. Pes jak je jeho zvyk, štěká. Je to bohužel slyšet až k nám do patra. Říkala jsem si, že to nechám pár dní usadit, třeba není zvyklí na nové prostředí a bla bla bla. Dost mě to vytáčí, ale moc to nepomáhá. Paní jsem ve výtahu naznačila problém, nikterat neřešila. Jak mám dál postupovat? Dost nás to obtěžuje. A z minulého bytu jsme se stěhovali mimo jiné i kvůli štěkání psů. Máte s tímto zkušenost?

linusha
19. led 2024

@miryp no pan majtel řekl že pokud se naše stížnosti po domluvě budou opakovat tak že jim ukončí nájem. Že on v domě potíže nepotřebuje.

kristyn86
19. led 2024

@misulka84 No,pro jistotu 🙂

petulkadodo
19. led 2024

@misulka84 Nechci tě zklamat, ale to, že pes občas intenzivně zaštěká, je normální. Náš pes to dělá taky. Štěká na televizi, na ptáky za oknem, na světýlka, co mají sousedi na oknech. Okřiknu ho, taky mi to vadí, ale co mám dělat? Nemáme ho od štěněte, dospělého psa nevychováš. Víc než štěkající pes přes zeď mi vadí půlnoční pejskaři, kteří nám v noci žvaní pod oknem a nechají psy venku se honit a u toho štěkat. V létě mi to budí dítě. Ale neudělám nic.

misulka84
autor
19. led 2024

@kristyn86 hmmmmmmm

lenynka
19. led 2024

@kristyn86 Asi bych si neporizovala psa do paneláku 🤷 Já celý život žila na vsi, u každého baráku pes. Každý zaštěkal, když někdo třeba prošel kolem... Ale neznám psa na zahradě, který štěká x-hodin v kuse. Ale slyšela o x psech (a dost jich i znám) šzěkajících bez přestání zavřených celý den v paneláku. Žiju 15 let v paneláku a psa plánuju až na důchod, kdy s ním budu celý den doma ;)

kristyn86
19. led 2024

@lenynka Tak ja sice ziji cely zivot me meste,krome vikendu a prazdnin na vsi. A reknu ti,i na vesnici psi stekaji dost dlouho,casto a nebo vyji. Naproti na chate mame nekolik psu. Jeden vecne steka na kazdeho,kdo jde...A ze ten ma hlas jako zvon. A steka i v noci nebo brzy rano,kdyz jdou lidi do prace. V noci podle me steka i na kocky atd...A druhy zase vyje a knoura,kdyz nejsou panicci dlouhodobe doma,kdyz jedou na dovcu. Takze ani na venkove se nezrelaxuji 🙂 S nadsazkou. Je to proste pes od psa...Je spousta lidi,co maji v panelaku psa a nevis o tom. A nekdo ma zase psa hlucneho. To je jako s detmi.

lilian2111
19. led 2024

@kristyn86 Ne, není to jako s dětmi. Dítě je dítě, pes je pes.

kristyn86
19. led 2024

@lilian2111 Za me je to stejne. Ve smyslu hlucnejsi pes/hlucnejsi dite.

madbetka
19. led 2024

Já asi půjdu proti proudu.
Když jsme se stěhovali do paneláku, tak jsme samozřejmě počítali s tím, že ledacos uslyšíme a klid tam nebude.
Ale zároveň jsme počítali s tím, že některé věci tam s ohledem na sousedy dělat jednoduše nebudeme.. a takový pes prostě patří mezi ně ( i s ohledem na toho psa, panelákový byt podle mě není prostředí pro takové zvíře). Stejně tak jsem dětem nikdy nedovolila doma odrážedla, klidním je, když dupou, klavír jsem si koupila elektrický a k němu sluchátka a tak dále a tak dále.
Úplně chápu, že je to obtěžující, jen řešení to asi moc nemá, bohužel…

lilian2111
19. led 2024

@kristyn86 Tak pes případně může z domu, dítě asi ne🙂

kristyn86
19. led 2024

@lilian2111 Jasne,pekne do utulku 😱

kristyn86
19. led 2024

@madbetka Ted to nemyslim na tebe,ale docela me fascinuje jak se lidi z vesnice ohani tim,ze psi do bytu nepatri a pak maji psa v kotci 😱

madbetka
19. led 2024

@kristyn86 Máš pravdu, je to dost absurdní.

Naše děti by taky moc chtěly psa - ale pes do bytu prostě nebude. A velkým důvodem je samozřejmě i to, že v tom domě jednoduše nežijeme sami.

kristyn86
19. led 2024

@madbetka Jj,je to fakt absurdni. My jako deti mely psa v panelaku. A i ted tu lidi maji psy. A nevim o nich.
Ted mame kocku. Psa jsme zavrhli,ale uplne z jinych duvodu. Ale je pravda,ze ani jeden duvod nebyl ten,ze tu nezijeme samy,ze mame sousedy. Kdyby nebyly jine duvody,tak tohle bych treba ja vubec neresila. Od detstvi ziji v Praze,v panelacich a psi jsou tam bezna vec. Treba jsme meli stesti,ale nikdy jsme nemeli v panelaku problemoveho psa,ktery by dlouhodobe stekal,knucel nebo vyl. Ani panicky debili,kteri by nechali znecistovat dum atd.

reeeza
19. led 2024

Mě by z toho asi jeblo a nedala bych to. My žijeme na polosamotě se zahrádkou a máme pohodu, ale hele i tady nám občas bečí ovce nebo bučí krávy pod okny. Ale je to jen občas. Ve městě, natož v paneláku, si nevybereš, buď tě ruší doprava, pařmeni, sousedi, nebo děti, psi...🤷‍♀️ Bohužel nevím, jak se to dá řešit a jestli vůbec..
Je fakt že děti vyrostou, dá se s nimi mluvit. Ale pes, pokud prostě není naučený neštěkat, tak ten se těžko změní. Navíc je to dáno prostě tím, že mu tam evidentně není dobře samotnému nebo bez výběhu, takže přirozeně vyje nebo šťěká.
Já bych třeba psa v paneláku zakázala. Osobně si myslím, že tam nemá co dělat.
No jak říkám, mě by jeblo.

madbetka
19. led 2024

@kristyn86 Naše tři zvířátka (rozuměj děti) nadělají i přes veškerou snahu hluku dost. Naštěstí máme skvělé sousedy. Tak mi přijde normální, že se snažíme přemýšlet nad tím, co děláme, aby to nebyl další zbytečný hluk navíc…
Nevím, no. Už když jsme se do toho paneláku stěhovali, tak jsme počítali s tím, že aby se tam dobře žilo, tak k sobě lidi musí být ohleduplní (a u nás teda fakt jsou). “Já chci psa a vy ostatní jste s tím přece měli počítat” mi přijde docela bezohledné.

klokanka31
19. led 2024

@lilian2111 Je to jako s dětmi, to máš i dospělí lidi. Někdo je hlučnější, o někom zas nevíš...

klokanka31
19. led 2024

@reeeza Dá se to vyřešit, nech se poslat do vesmíru, tam neuslyšíš díky vakuu nic 😃

vladienka
19. led 2024

Necitala som celu diskusiu, len prispejem… vedla nas sa do garsonky nastahovala slecna s 3 psami a je cele dni a noci prec. Ti psi vyju 10 hodin za den, aj v noci, pocut to teda na cely barak. Uz dvakrat jej dalsia suseda nechala odkaz na dverach, nezajem. Je nam tych psov luto, ale teda pocuvat sa to fakt neda. Takze riesenie nemam 😅

misulka84
autor
19. led 2024

@vladienka tak to vás upřímně lituju

kristyn86
19. led 2024

@madbetka Tak my se taky snazime chovat ohleduplne, deti se snazim krotit,kor v rannich a vecernich hodinach, stejne tak s vrtanim,hlasitymi pracemi jako prani ci luxovani. Nebo aby deti triskaly do hrncu,piskali na pistalu,skakaly pres svihadlo atd.Ale nepatri tam to,ze si kvuli tomu neporidim psa. Klidne poridim,kdyz bych ho chtela. Ale samozrejme bych se snazila,aby pes nadmerne nestekal,neknucel nebo nevyl. Ale rikam nadmerne. Ne vubec. Protoze nejaka mira hluku je normalni. Nekomu steka pes,nekomu vrze postel,nekdo dupe a nemusi to byt dite,nekdo mluvi vic nahlas. Je to celkove o toleranci a respektu. Ale jako toleruji to,ze nekomu vic zabreci dite,zadupe atd.,tak i toleruji to,ze nekomu obcas zasteka pes. Nemyslim tim ty psy,co stekaji imrvere,vyji po celou dobu,co jsou panicci v praci apod...A delat to muj pes,tak to zkousim resit,stejne jako zkousim resit jiny veci viz.vztekani deti apod..Autorka psala,ze ho obcas slysi. Tak to mi prijde normalni. A proste ji rusi i sebemensi steknuti. A hned to resi. Kdyby fakt resila extrem,tak ok. Je to o toleranci a respektu ze vsech stran. Ale vetsina psu snasi pobyt v byte uplne normalne. Ziju v panelaku 37 let,zila jsem v mensim o par bytech,ale i v 10 patrovym a nikdy jsem neresila stekani od psa. Sousedi naproti nam maji psika a jedine,kdy ho slysim steknout je,kdyz je vita. A pak slysim,kdyz bezi domu po schodech. Ale stejne tak zase slysi oni nase deti,kdyz si to jdou do 4.patra pesky. Takze tak to mam ja. Resila bych nadmerne stekani,kvileni. Stejne jako nadmerne dupani deti,lidi a jiny nadmerny hluk-hlasita hudba v noci atd...
Jinak asi zvykem me takovy ten bezny provozni hluk v panelaku nevadi. Me spis zase na venkove vadi to,ze tam najednou po obede reze cirkularka,nekdo seka travu,kokrha rano kohout apod 😀 A taky se ty lidi neohliti na to,ze ten kohout bude vysirat xy lidi...S nadsazkou...Ja snesu hodne...

reeeza
20. led 2024

@klokanka31 stačí nebydlet v paneláku a rušné části města🙈😉

klokanka31
20. led 2024

@kristyn86 Jestli někomu může vadit kohout (a jak tu někdo psal i ovečky nebo krávy), tak pak je na světě už fakt něco špatně...

kristyn86
20. led 2024

@klokanka31 A kdyz vadi pes,tak to neni spatne? Pokud me kazdy den kolem 4 rano budi kohout,co kokrha do 6,tak ano,fakt mi to vadi. Ale beru to tak jak to je,nejdu za sousedem,at mu zakrouti krkem..Pripada mi to stejne,jako kdyz autorce vadi,ze steka pes. Proste zvuky jspu a budou kolem nas,at ve meste nebo na vesnici a kazdeho proste s..re neco jineho 😀

klokanka31
20. led 2024

@kristyn86 Taky to je špatně, pokud neštěká nonstop. A já bývala u babičky kde nás taky budil kohout, tak mi neříkej že ten u vás kokrhá 2 hodiny v kuse...xx metrů od nás mají lidi taky kohouta, xxx metrů od nás ovečky. A když jsou slyšet, je to krásný, uklidňující zvuk. Lepší než furt zvuky aut.

kristyn86
20. led 2024

@klokanka31 Ano,je...precti si muj prispevek pecliveji. Ja jsem velmi tolerantni vuci zviratum i lidem. Ten kohout byl takova nadsazka. Ano,tenhle kohout byl jak prasteny. Nekokrhal v kuse,ale proste nekolikrat ty 2 hodiny. A kdyz chces proste spat,tak sorry,kokrhani nepovazuji za krasny uklidnujici zvuk 😀

isabellacheerful
23. led 2024

@misulka84 Tak každý pes potřebuje jinou dobu na zvyknuti a ne vždy je to v řádu pár dnů.

Pokud ještě ke všemu chodí do práce, tak pro psa je to velmi stresova situace kdy neví co se děje a ještě v novém prostředí
Někteří psy to prostě psychicky tak mají, nejsou to hračky taky mají city
Stejně jako když dítě pláče celou cestu v autě nebo v MHD a maminky je omlouvaji a ostatním to vadí.

Jestli je to přes den tak s tím nic neuděláte, jen to že se budete hádat se sousedy což nikam nikdy moc nevede.Mw osobně by byli sousedi u zadku .
Co jsem se ptala policie tak přes den kdy není klid e s tím prostě nic neudělá. Přes noc už ano tím že by se to dvakrát opakovalo a dvakrát jste zavolala tak pak půjdou majitele před komisi a tam jim můžou psa odebrat.

Popravdě na to bych tedy žaludek neměla,jelikož pro psa je jeho pan celý vesmír. Takže jsme se nějak s pejskem od vedle zzily tak strašný to není.
Sami tedy psy máme, a trvalo to než si v bytě zvykly a i přesto že jsme jim věnovali celý náš volný čas, stejně to trvalo. Teď jsem tedy snimi doma na rodicaku a stěhujeme se do domu .

Ale to samé jako jsem musela poslouchat opravdu neskutečný rámus dvou dětí pod námi, to tam snad bouraly nábytek nebo já nevím a maminka je pak dávala ráda na balkon aby křičely tam ,místo toho aby šly na hřiště 😁 takže já po noční, nepomohlo nic ani telka to bylo horší než ten pejsek od vedle to byl pyskot😄 pak si rady všechny tři povídaly s babičkou přes dva balkony slyšela jsem vše přes televizi i intimní problémy to byla mnamka ale bydlíme v bytovém domě tak se s tím počítá no.....

Ale ještě že jdeme do rodinného domu 😄

nikola38
23. led 2024

Bohužel s tím nic dělat nejde. Jednou je to pes, jindy dupání, jindy skákání přes švihadlo. Hlučné děti po 8 večer. Atd atd.. nám tady hned vedle nás v bytě štěká pes klidně hodinu v kuse v 6 ráno. Náš pes tohle nedělá. Mám od sousedů echo, že si třeba 10 minut zanaříkal, když jsem nastoupila do práce, ale pak ticho a klid. Ale teď můžu jít už kamkoliv a je ticho, schválně sem čekala i na chodbě. Protože sem chtěla sousedům říct že je to neúnosné a chtěla jsem mít jistotu, že nemůžou říct oni to samé mě. Když to řekneš na bytovým, tak oni na tohle páky nemají.

evaviki
23. led 2024

@misulka84 mám psa. Občas štěká, obvykle když někdo zazvoní, nebo dupe po schodech. Nad nama je pes prcek,který štěká přes den nonstop. A ti jsou s nim doma. Pod nama občas hučí dítě, vedle brečí mimino, hooodne brečí, už se stalo,že jsem i nespala. Úplně stejně, jak je slyším já,musí slyšet oni mě. Pokud pes nesteka v noci, neuděláš nic. Ze jsi na HO, to nikoho zajímat nebude. A jak tady bylo psáno,předělávky bytu jsou výrazně horší. To jsem byla na HO a nad hlavou 3 měsíce predelavali byt, kango jelo asi dva týdny, neudelala jsem nic. Pokud štěká občas,neřešila bych to vůbec.

lucie_1986
23. led 2024

Jsem rada ze nemusim bydlet v byte 😄 Mam rada svuj klid. Chapu ze ti to vadi. Nicmene jak myslis, ze by to meli majitele resit?