Pijete vodu z kohoutku?

aviho
17. dub 2019

Pijete teplou vodu z kohoutku?

bayt
18. dub 2019

@wxkatuska pěkná blbost, samozřejmě i teplá voda je pitná

kuliseks
18. dub 2019

@malenka3 chapu, to samozrejme taky ne.. pit teplou urcite nehodlamz vic duvodu.. jen bych neresila tak to vareni a myti apod.. proste taky nenapoustime detem studenou vanu a tak no.. tot vse 😉 ale jinak verim, ze na piti vhodna neni

wxkatuska
18. dub 2019

@bayt davala jsem vyhlasku, proste pojem ,,pitna” se pouziva pro studenou. Tepla je tepla, drive se urcite oznacovala jako uzitkova. Kdo chce pit teplou, tak prosim, nanejvys se z toho pos...a vetsinou ani to ne 😉 i ta tepla musi splnovat urcite parametry.

bayt
18. dub 2019

@wxkatuska Ano, ale jde o to, že za pitnou je považována jen studená voda, je to slovíčkaření. Oboje musí být v domácnostech samozřejmě pitné a nezávadné https://voda.tzb-info.cz/priprava-teple-vody/30...

wxkatuska
18. dub 2019

@bayt tak shodneme se na tom, ze pitna je pojem pro studenou a obe (tepla i studena) ma sve parametry, ktere musi splnovat. Vetsi sance se pos....je proste z teple. Nedavno jsem videla trubky zevnitr a nepila bych to ani nahodou 😉

bayt
18. dub 2019

@wxkatuska a trubky na studenou si viděla?:D

wxkatuska
18. dub 2019

@bayt jo a neda se to srovnat 😉

malenka3
18. dub 2019

Ať si každý pije, co chce, ale ten důvod, proč se ta teplá nemá pít, je jasný. Ano, je vyráběná z pitné vody, ale problém je ta udržující teplota kolem 50 stupňů, která je ideální na množení bakterií. Pokud je ta voda někde ve výměníku, bojleru, je to ideální prostředí pro bakterie. Proto není garantovaná jako pitná a nedoporučuje se to. Po převaření by se měly bakterie zničit, ale já osobně nevím, kolik která bakterie potřebuje minut a stupňů (Legionela má něco kolem 70 stupňů na zničení myslím, ale fakt netuším, jestli něco potřebuje víc). Takže já jsem prostě naučená, že se nepije. A kdo jste viděl trubky na teplou a studenou vodu, museli jste vidět diametrální rozdíl, já viděla asi patery trubky v různých bytech / domech a vždy byly teplovodní zanesené výrazně víc.

drep
18. dub 2019

@malenka3 měli jste legionellu nebo legionellovou pneumonii? Jsem samozřejmě ovlivněná prací na aro, takže nač se neumírá, to mě nestresuje 😂 já obecně jsem přesvědčená, že potřebujeme kontakt s přírodou a do toho počítám i brebery a nechápu, proč bychom měli žít v hygienicky čisté domácnosti a mít hygienicky čisté oblečení (jak se říka v jedné reklamě)😉ale nechci to bagatelizovat. Teplou nepiju, nevařím z ní, ale myju v ní nadobí a svoje ruce.

monika4577
18. dub 2019

ano

bayt
18. dub 2019

@malenka3 Tak to máš asi pravdu, s ítm bojlerem.

malenka3
18. dub 2019

@drep nežiju v ultrahygienické domácnosti, teplou vodu používám, i na nádobí, i na oplach potravin, ale prostě ji nepiju a nevařím z ní.

marta41
18. dub 2019

já piju jen z kohoutku

aviho
autor
18. dub 2019

Vyloženě přínosná diskuze 👍 Děkuji za příspěvky

martaskaaa
19. dub 2019

Holky, necetla jsem úplně vše, ale nam teče studena a kdyz chci teplou, máme plynovy kotel na ohrev a topeni. Tak kdyz klasicka studena se ohreje a v trubkach dojede do kohoutku, tak co? Ja ji teda nepiju, ale obcas taky na vareni dam teplou at je to rychlejsi 😂 zajimave je., že v koupelne tece moc dobra voda a v kuchyni na piti nam vubec nechutna. Máme dvoji prisun vody v byte, nechapu proč

slimacikmia
Autor odpověď smazal
Zobraz
merope
19. dub 2019

Když mi to chodilo dálkovým potrubím kdovíodkud, tak jsem nepila. Co máme karmu, kde prostě vím, že co přijde, je před chvílí ohřáté, tak klidně.

jannym
20. dub 2019

@aviho Ano, i když už jsem jednou měla nějakou střevní chřipku z vody ale to tenkrát většina zasažené Prahy jelikož se tam během oprav dostala nějaká znečištěná voda či co - PVK tvrdí, že je voda v Praze pitná, a já ji stejně většinou převářím jelikož jsem závislá na čajích