Plánujete IVF v roce 2017? Přidejte se 🙂

nita1984
27. pro 2016

Ahoj holky.. po cca 2,5 leté snaze o miminko, jedné laparoskopii, hysteroskopii, odstranění endometriozy a dvou neúspěšných IUI, jsem se nakonec smířila s myšlenkou, že naśe mimi počneme přes IVF.
V lednu jdu na první konzultaci přímo ohledně toho co vše to konkrétně pro nás bude znamenat a nejpozději v létě do toho chceme s manželem jít .... je tu na tom někdo podobně? Plánujete IVF v příśtím roce?

europa00
19. kvě 2018

@juliia aha no to mas toho dost zasebou...ale verim ze tentokrat s uspechem...s tim nativem je to tezko..ono i zdravy clovek ma 30% sanci ze s oplozeneho vajicka bude vysledek dite...u umeleho je to proste nizsi..a cetla jsem i pripady kdy nevysly klasicke ivf a naopak nativy...mozna vzhledem k tomu ze jejich embria nedavaly pobyt mimo tu zenu...takze asi je to tezko....a ja uz mam 35 ted cerstve takze taky verim ze kazde vejce nemusi byt ok...ale jak rikam prisli u nas jen na saptny spermio...a to mame za sebou faakd hodne testuuu..oba s aprtnerem mame deti z predeslych vztahu...takze to pr nas neni uplne otazka zivota a smrti...proste to zkusime, ale nebudu to lamat pres koleno...a co teda pritel bral na zlepseni spermio..dekuji

europa00
19. kvě 2018

@rosalline ahoj vitam e new ale mam ho doma a macu nevim co je vubec .-)

jeanne_g
19. kvě 2018

@juliia Juli, to je skvělé, moc držím palce 😚 @koudelka82 Zlato, to me mrzi Zkousejte se svýma určitě, vždyť už se jednou i chvíli chytlo, tak to nebude tak spatne. Ale zkusila bych čerstvé, ne zmražené, pokud by přítel byl ochotny jít znovu do operace...To me mrzi, ze vas Štelcl takto nepotesil, je to můj top lékař. Ale i ten se muze mýlit no, respektive darce by byla asi jednodušší cesta, ale určitě mate šanci i s vlastními, když jsou!!! Zajimave, my máme 4. Ivf, tolik neuspchu za sebou a nikdy nikdo o darovanch buňkách nemluvil. Nabidli ti cyklus s Elonvou? Ono to je skoro jako klasicky ivf, jen to min stojí. Drž se zlato, určitě se dočkáte 😘 🍀

europa00
19. kvě 2018

@juliia jj tuhle metodu si prave priplatime tusim 3000 navic...na kolik vas vysel nativ v tech klinikach v olomouci maji 15 000 nativ 1000 oplozeni a 3000 Picsi... i tak je to palka .-)

juliia
19. kvě 2018

@europa00
U nas chteli za nativ 12000, transfer 6000, PCSI 3000, MACS 8000 a vic si uz nepamatuji.
Spis je to beh na dlouhou trat a logicky trvá delsi dobu nez se urodi to prave zdravé vajicko.
M jedl 4 para orechy denne- zdroj drasliku, fertil man , vigantoil kapky- vitamin D

juliia
19. kvě 2018

@jeanne_g
Dekuju moc, jsi hodna :-*

@koudelka83
Ja bych jeste zkusila s vasima, popřípadě pul na pul s darcem. Ale urcite bych jeste nehazela flintu do zita. Zkuste ten fertilman, u nas fakt zabral.

europa00
19. kvě 2018

JO HOLKY JESTE DOTAZ...CO SE TYCE TEHU TESTU...a celkove nidace embrya...takze kdyz do vas vkladaji 2 denni tak by se melo do 5 dnu zanidovat ne? prirozene cesta trva vajicku 6 dni z vjcovodu? a pak je hned nidace ne? takze treba 7 den niduje a pak se pomalu tvori hcg proto netere ho objevi ducha uz 9 den po oplodnení...jak je to u embryi z ivf??? když do vas treba vlozi 5 denni nemelo by se uz druhy nebo max 3 den nidovat??, nebo kdy si bezne delate testy a jake ocekavate duchy newbo carky? je to u toho jine?? protoze jakto ze vlastne u 5 denni embrii uz nejsou 4 den od zavedeni pozitivni tehu testy nebo ano??

merilina
19. kvě 2018

@europa00 Ano, u 5 denního embrya je nidace skutečně 2-3 den a já to cítila velice zřetelně i se špinenim. Pak par dní nic a 8 den po ET už jsem viděla zřetelného ducha 😉

juliia
19. kvě 2018

@europa00
Protože chvili trva nez se HCG dostane do moci...cca 2-3 po uhnizdeni uz muze byt zaznamenatelne. Proto, kdyz jde o 5denni embryo, tak za 1-2 dny dojde k uhnizdeni a za dalsi 2 dny je uz pozitivni test. 🙂

fanunka
21. kvě 2018

@juliia no parada. Tvle to je urodicka!!!! Fak skvely vysledek!!! Jj me taky dr na transferu rikal co se ma stat to se stane at lezite doma na kavci nebo lyzujete. Ja po transferu zase odjela na hory lyzovat a to jsem i vytlacovala mazela se zapadlym autem ze zaveje 🙂 a i tak se povedlo 🙂 takze hlavne bud pozitivni a věř

fanunka
21. kvě 2018

@europa00 ahooj muj manzel mel ze zacatku taky spatny spermio... koupili jsme Macu, omega 3 kyseliny a fertilan a za pul roku jsme my i dr valili oci jaky byl skvely vysledek!!! Ani tomu dr nechteli verit ze to funguje

fanunka
21. kvě 2018

@europa00 ja to mela tak ze do me davali 4denni morulu a krev na kalhotkach (asi nidace) byla az 8. Den po ET a 10. Den uz byla dalnice

europa00
21. kvě 2018

@fanunka no nam reil ze neni treba to resit ze z toho 1% vyberou...ale i tak je prece lepsi na tom byt lepe...protoze tak blby spermio nema clovek jen tak pro nic za nic ze....uz si neumim predstavit to protahovat dalsi pul rok atd...odbylo mi 35 ....a ja proste do klasickeho ivf nemuzu jit...proste mi t homony nesedi dela mi to hroznou paseku...a to na me zkusili jen clostik...a kdyz navrhli dalsi leky coz byly nejake prasky co berou zeny s prodelanou rakovinou prsu a jejich doprovodnym ekektem je vyburcovani vajecniku..no rekla jsem si neee nikdy...a vidim ze i me telo se meni pred dvama roky jsem mela menss treba 5-6 dni...a ted tak 4-5...takze jde videt ze uz se to zkracuje atd...no jsem z toho cela rozhozena...obdivuji fakt holky co tohle resi nekolik let a maji tu silu..protoze me jenom nestihli odebrat vajicka praskly drive a ja byla nasupena jako cert .-) hlavne na sebe ze jsem pristoupila na ten clostik blila z neho a fakt ho musela vysadit a i presto mui telovyprodukovalo 3 vajicka krasne a nestijli se odebrat...takze v sobe sracku hormonalni a vajicka stejne nemam...me tyto nezdary proste rozesmutni..a pak si predstavim zeny tady cim vsim prosly a jak bojuji...no je o veliky zahul na telo i psychiku....drzim vam vsem palce aby na konci cesty bylo vytouzene dite

koudelka82
21. kvě 2018

@jeanne_g ahoj zlato. Dekuju 😘 Elonvu mi nenabídl. Premyslime, ze půjdeme do 3.ivf na pojišťovnu a případně, když zbydou nějaké další léky, tak až pak by jsme zkusili tu minimalku. Zkusíme ještě toho a androloga z Olomouce a kdyby byla možnost nějakých léku na podporu spermii, tak možná zkusíme to a pak Tese.

koudelka82
21. kvě 2018

@juliia ten Fernilman jsme zkoušeli, ale my máme Azoo, tak to moc nepomohlo a jestli se výsledek zlepšil při odběru, to nevime. Uvidíme co ten androlog. O dárci nechci slyšet, budeme zkoušet s našimi, Hold to bude asi běh na dlouhou trat, ale snad to jednou vyjde 😘

juliia
21. kvě 2018

@koudelka82
Určitě ano !!! 🙂
Budu vam moc držet palečky. Důležité je se nevzdávat...bojujeme dál :-*

juliia
21. kvě 2018

Holky prave jsem dostala zpravu z CAR a mame 7 mrazacku. Jeden to pry jeste dohnal a v den transferu dosel take do blastocysty. Takze z 11 oplozenych to nedaly jen 3. Mam z toho velkou radost. Je to opravdu nase posledni IVF, jak kvůli financím, veku, zdravi....vse dohromady. Ale strašně věřím, že mezi tema nasema 8 bojovnickama prostě ceka ten pravý vyvolený.

jeanne_g
21. kvě 2018

@juliia Hlavně to bude poslední, protože to už vyjde 🙂 A ty už jsi navíc i po ET, že? Je to super výsledek. Máte i pgs u těch mrazáčků? My jsme ho teď nedali, prostě budeme zkoušet...

rosalline
21. kvě 2018

@juliia to je tak krásný výsledek..:o). Víš i známkování? Já si o něj tenkrát zavolala do laboratoře... .o)

rosalline
21. kvě 2018

@jeanne_g ahoj brouku, tak co svatba? Už bude co nevidět?

jeanne_g
21. kvě 2018

@rosalline Ahooooj, no už je to za pár, 9.6. 🙂 Maminky už se třepou a my jsme furt v kliduuu 😀 Vše je tak plus mínus zařízený, teď budeme jen ladit detaily a modlit se za počasí, protože je vše plánováno primárně venku. No a cca za měsíc mě čeká transfer, máme zamraženy 2x5AA a 1x3AB. No a co ty a mrňous? Už tě kopká?

koudelka82
21. kvě 2018

@juliia dekuju moc 😘😘taky držím palečky 🙂

juliia
21. kvě 2018

@rosalline
Ty mas cislo do laboratore? Me ho nedali a znamkovani si pamatuji jen, že 2 byli v sobotu 5AA, pak tam doktorka cetla vic nejakych 5AB a dal nepokracovala...nekde mrazi jenom AB a CD uz ne.... tak nevim

juliia
21. kvě 2018

@jeanne_g
Tak jsme se ted uz na PGS vybodli a budeme radeji zkouset. Vyslechla jsem si i takove nazory, že po PGS se muze vyradit i naprosto zdrave embryo...

rosalline
21. kvě 2018

@jeanne_g ty jo, za necelé tři týdny. Jaké budou šaty? Nedáš nám ochutnávku? K mrazáčkům gratuluji, takže po svatbě na tě čekají? A svatební cesta bude?

rosalline
21. kvě 2018

@juliia ne, přepojili mě. Jinak to vypadá na moc dobrou kvalitu. Tady mrazí i C.

rosalline
21. kvě 2018

@jeanne_g jinak se mi zdá, že lehké pohyby už cítím, ale opravdu lehké. Nejsem obézní, ale břicho jsem měla špekaté, snad je to tím.

jeanne_g
21. kvě 2018

@rosalline Šaty budou tyhle http://www.naive.cz/katalog/detail/jesus-peiro/..., nechtěla jsem nic složitého. Budeme mít venkovní obřad v botanické zahradě. No a po svatbě bude brzo transfer, takže jako svatební cestu buďto předtím vezmem auto a pojedem někam k moři nebo na hory, nebo to dáme až po transferu s tím, že pár dní lehárko na chalupě a pak by se teda někam jelo. My to ještě moc neřešíme, budem řešit po svatbě a taky už jsme se narajzovali dost 😀. Ale všichni se na to nějak pořád ptají, no 😀

rosalline
21. kvě 2018

@jeanne_g tak ty jsou překrásné. Budeš krásná panna nevěsta 😃

juliia
21. kvě 2018

@jeanne_g
Saty krasny jemnoucky....mela jsem loni hodne podobne 🙂