Plánujete IVF v roce 2017? Přidejte se 🙂

nita1984
27. pro 2016

Ahoj holky.. po cca 2,5 leté snaze o miminko, jedné laparoskopii, hysteroskopii, odstranění endometriozy a dvou neúspěšných IUI, jsem se nakonec smířila s myšlenkou, že naśe mimi počneme přes IVF.
V lednu jdu na první konzultaci přímo ohledně toho co vše to konkrétně pro nás bude znamenat a nejpozději v létě do toho chceme s manželem jít .... je tu na tom někdo podobně? Plánujete IVF v příśtím roce?

matys13
23. led 2019

@tea1909 jj on mi řekl že nezná to oddělení umělého odpodnění.. tak se na ty léky koukal na net co dělaj a tak:D já jsem si pak volala do caru jestli je fakt mám brát jak mi řekl on nebo ne.. tak prej mám gel brát do 9 týdne po 2 denně a pak můžu snížit na 1 a dobrat balení..

já se ho na to budu muset v úterý zeptat.. jako moc se mi do práce nechce.. hlavně kvůli tomu stresu.. a já ho docela dost chytám.. já totiž trpím lupénkou (momentálně v klidovém stádiu) ale ta se mi rozjede když jsem ve stresu nebo mě něco trápí.. měla jsem olezlá celá záda, nohy a ruce.. ted jak jsem v klidu tak záda jsou úplně čistý, na rukách pár světlých míst a na nohách asi taky jen 2 kousky. a to jsem to ani ničím nemazala..zmizela sama jak přestal stres

tea1909
24. led 2019

@matys13 určitě to s ním řeš. Je to opravdu spousta okolností, které je potřeba vzít v úvahu. Myslím, že i kdybys nebyla na neschopence celou dobu (jako na rizikovém), ale myslím, že vzhledem ke všem těm okolnostem by ti měl dát neschopenku ještě alespoň na nějaký čas. I kdyby třeba 2-3 týdny.

matys13
24. led 2019

@tea1909 to už možná ani nebude mít význam.. uvidíme v úterý po ultrazvuku co se všechno dozvím.. ani nevím kdy bych mohla dostat průkazku a jestli bych vůbec mohla chodit i na odpolední a nebo už jen ranní

juliia
25. led 2019

@tea1909
Tak jak dopadla krev, vzpomnela jsem si na tebe, drzim palecky :-*

tea1909
25. led 2019

@juliia
moc děkuju! Jsi zlatá!🤗
Počáteční gravidita tam byla, odchází. Výše těhotenského hormonu je nízká (40 j.), mám vysadit léky a v úterý ráno na kontrolní odběr. Až se to odloučí všechno a těhot. hormon se dostane na 0, tak cca 4 týdny pauza a pak by se nabraly odběry na imunologii (má výsledky z jiného CARu, 2 roky staré, vše ok, ale chce ji udělat sám a aktuální - v mezičase už jsem měla jedno biochemické z přirozeného otěhotnění). Po výsledcích se pak domlouvat na dalším postupu.
Zatím ze všech výsledků (ultrazvuk, spermiogram, genetika, původní imunologie) není nic, proč by to nemělo jít. Žádný problém.

luciebx
25. led 2019

@tea1909 to je mi líto. 😢

matys13
25. led 2019

@tea1909 taky je mi to moc líto.. určitě se ti brzo zadaří.. nesmíme to vzdávat

tea1909
25. led 2019

@luciebx
@matys13
Holky děkuju moc. Obrečela jsem si to včera. Včera ráno ještě čárka sílila, ale ne nijak výrazně a hlavně sílilo to krvácení. Věděla jsem, že to nemůže být dobré. Dnes už jsem tam jela smířená. Moc vám děkuju za podporu!!

juliia
25. led 2019

@tea1909
To je mi moc lito, ze to nedopadlo.
Biochemka jsem mela dve za sebou, tak vim, že clovek tajne pořád doufa, ikdyz mu je uz jasne, že tohle nemuze dobre dopadnout. Bojuj dal, příště tp urcite vyjde uvidis! :-*

tea1909
26. led 2019

@juliia je to taky mé 2. biochemko. Musím říct, že na jednu stranu jsem ráda, že to skončí takhle a ne později. To musí být šílený. Na druhou stranu jsou to hrozné nervy. Říkám si, proč to prostě nemohlo jen nedopadnout a musely tam být tyhle naděje. Je fajn, že člověk ví, že to "jde". Že se vajíčko oplodní a uchytí. Ale úplně v pořádku to není, když tam nevydrží. Přemýšlela jsem nad tou genetikou - dělá se z krve. Tzn. rozbor DNA (?). Ale z toho se nepozná, jak v pořádku geneticky jsou spermie (příp.vajicko - tam se ta kvalita dá odhadnout asi lépe, z toho co jsem pochopila). Partner má skvělé množství i pohyblivost. Ale špatná je morfologie (tvar) - to je pravděpodobně důvod, proč se nedaří přirozeně - spermie se nedokáží zavrtat. Proto by mohlo pomoct IVF. Ale v jiném CARu mi před 2 lety říkali, že ta morfologie dost souvisí i s genetickým "zdravím" té spermie. Tak nevím. Snad se příště podaří spojit zdravé vajíčko i zdravou spermii. Nevzdáváme to, snad se miminka dočkáme. Navíc - synovi je už 8,5 - už tak by od sebe měli sourozenci velké rozpětí věku. Mám strach, aby si ve svých životech rozuměli, nebyli si cizí. To by mě moc trápilo.

jeanne_g
26. led 2019

@tea1909 To me moc mrzi. Ja mela taky jedno biochemické a jednou odeslo v 6tt. No a ted uz striham metr do porodu. Taky mame spatnou morfologii, ale nakonec se zadarilo. Drzim palce, at to brzo vyjde!!!

tea1909
26. led 2019

@jeanne_g Děkuju, věřím, že nám to taky vyjde. Uvidím, co bude doktor říkat a co doporučí. Co jsem vyčetla, tak většinou doporučují pauzu 2-3 měsíce. Ale s ním jsem o tom ještě nemluvila.
Po jaké době se vám zadařilo? Čím vším sis prošla? Teď už se těšíš na broučka 😍. Víš, jestli to bude holčička nebo kluk? A je první nebo už na něj čeká sourozenec?

jeanne_g
27. led 2019

@tea1909 Ahoj, cekame kluka🙂Bude to nase prvni. Vysel az na 4. ivf cyklus, 6. transfer.

tea1909
27. led 2019

@jeanne_g páni, jsi statečná! ...6. transfer ..a já tu smutnim z prvního... To bych se až styděla. Jaké jste vybrali jméno? My už jednoho kluka máme. Je mu 8. Respektive já - je to syn z předchozího manželství. Současný partner své děti nemá a spolu se snažíme 3 roky. Máme za sebou 1 biohemické z přirozeného, 4 neúspěšné IUI a teď to 1. IVF (bez zamražených embrií). Asi nás čeká ještě dlouhá cesta...

matys13
29. led 2019

tak já byla dneska u dr, říkal že mimi velikostně odpovídá.. tluče mu srdíčko.. 19.2. jdu na další kontrolu a pak 21 odběry a 22 poradna a tam mi prý dá průkazku

juliia
29. led 2019

@tea1909
Určitě to vyjde uvidíš:-* U nas vysel celkově 5.transfer. Z 1.IVF zamkle tt, z 2.IVF spont.potrat v 7.tydnu, 2xtransfer s výsledkem biochemickeho těhotenství a ted 17.tyden po 4.transferu 2.IVF

tea1909
30. led 2019

@matys13 tak to je super!! Samé dobré zprávy 😊

@juliia takže vlastně všechny transfery se chytily...a až 4. vyšel. Ach jo... Snad se taky dočkáme.
Mě dnes objednali na 27.unora na odběr na imunologii. Tak se aspoň něco děje.

volfici
30. led 2019

@misko5 Ahojky, sice se zpožděním, ale reaguji na tvoji zprávu, že přirozeně otěhotnět jde, ale neudrží se a přesto tě tlačí do IVF. Nepročetla jsem ostatní reakce, možná se teda budu opakovat, ale v tomto případě si myslím, že by opravdu mohly pomoct bylinky, tradiční čínská medicína, prostě pomoc z přírody. Pokud jsi teda už nezkoušela.
Každopádně držím palečky, určitě to letos klapne ❤️

volfici
30. led 2019

@tea1909 další pokus už určitě dopadne, strašně moc držím všechny palce. Je to zázrak, co dnes medicína dokáže.

volfici
30. led 2019

@tea1909 a k tomu věkovému rozdílu sourozenců - mám o deset let starší ségru. Je fakt, že když jsem byla malá, bylo to hodně znát, ona prostě už měla jiné zájmy, postupně se osamostatnila, odešla... Zase jsem ale byla už ve dvanácti letech teta 😂 a kolem mé dvacítky, když se mnou přestala mlátit puberta, jsme k sobě našly cestu a dneska je to můj nejbližší člověk. Takže neboj, sourozenecká láska je silná a zvládnou to.

juliia
14. únor 2019

Ahoj, hlásím novinky z poradny, ktera proběhla vcera. Tak budeme mit holčičku a za 2 tydny nas ceka velký screening.

luciebx
14. únor 2019

@juliia 💖🤩💖🤩 krásná zprava

misko5
15. únor 2019

@juliia jůůů, tak to je krásný, moc moc přeju

hanimili
20. únor 2019

@juliia juuu gratuluji ☺️

hanimili
20. únor 2019

My dnes byli poprvé v Ivf clinic Olomouc u doktora Machače. A musím uznat že jsme oba nadšení v dubnu bude asi 3.IVF. Dal mi zadanku na hormonální profil můžu s Tím k obvodakovi nebo musím na gyndu?

misko5
20. únor 2019

@hanimili já bych šla do laborky, ne? jinak super, držím palce

juliia
21. únor 2019

@hanimili
Super, uz se zase neco děje🙂
Budu moc držet palce :-*

jeanne_g
23. únor 2019

Ahoj holky, ve stredu se narodil nas vymodleny zazrak. Roky cekani, 4 ivf, 6 transferu, 2 hospitalizace, operace v těhotenství a nakonec císařský řez, ale stalo to za to. Je uzasny

koudelka82
23. únor 2019

@jeanne_g jeee, ten je úžasný 🥰 moc gratuluju zlato 😘

juliia
23. únor 2019

@jeanne_g
Chlapecek rozkošnej!!! :-*
Vsechno to cim jsis prosla stalo za to vid a najednou to dává ten jediný a správný smysl.
Moc gratuluji a užívejte se navzájem :-*

Ty jsi mela planovany císařský rez?