Poraďte hezké neobvyklé jméno na chlapečka nebo holčičku

hanulka91
26. únor 2016

Ahoj, potřebovala bych trošku poradit. Mám termín porodu 5.9 a zatím nevíme jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka. Ale ... už řešíme jména. Chceme být připraveni. Náš první syn se jmenuje Maxíček (Max) a na druhé miminko by jsme chtěli zase nějaké takové jméno jako je Oliver, Jáchym, Sebastian, Bruno a na holčičku Eli, Nelly, Emily ...
Jaká jména jste dali svým dětem vy?

nininka23
26. únor 2016

My v okruhu našich kamarádů máme tři Terezky, 2 Matyášky, Štěpánka, Vincence, Rozárku, Johanku, Barborku, Lucinku, Leničku a Martínka , takže bych to s tím, že všichni mají neobvyklá jména, tak tragicky neviděla

barumat
26. únor 2016

@nininka23 Tak u nás je to fakt tak 2/3 neobvyklých na 1/3 běžných.
Jo, zapomněla jsem na Jáchyma.

mikilenka
26. únor 2016

Ahoj, my máme Christiana a Erika. Pro holčičky jsme měli připravená jména Lada a Julie.

evulinka27
26. únor 2016

@barumat Já ani nevím, že taková značka existuje 😀 😀 😀 Jinak vůbec, dnes se dá vše zkomolit a zesměšnit..

barumat
26. únor 2016

@evulinka27 To jo, ale právě tady je jen rozdíl jednoho písmenka a to už mi přijde prostě moc 😀 http://www.timotei.cz/ Ale neberte to jako kritiku, jen mě to zaujalo, protože i kdyby se mi třeba sebevíc líbilo jméno Lada, tak prostě pořád vidím žigula, neumím si pomoct 🙂 Tak mě zajímalo, jak to máte Vy.

stekkna
26. únor 2016

Kamarádka má ted Zoru 🙂

barumat
26. únor 2016

@evulinka27 Případně třeba spojení Lydie a vložky 😀

jerynka
26. únor 2016

Zoja 🙂

yelowangel
26. únor 2016

My máme Michaela a holčička by byla Eliška nebo Klárka ale pro inspiraci http://tn.nova.cz/clanek/podivna-jmena-v-cesku-...

pampeliska1
26. únor 2016

My mame Dorotu a Editu. Chtěla jsem něco malinko neobvyklé, ale aby to jmeno bylo v kalendáři. Pro kluka jsem chtěla poprvé Mikuláš, ale věděli jsme, ze to bude holka a podruhe jsme nevěděli a napsali na kluka Vilém. Z holcicich jsem jeste hodne uvažovala o Mariane a dal se mi líbilo Nina a Evelina, ale neprošlo to u manžela ani to moc nešlo s příjmením.

barumat
26. únor 2016

@pampeliska1 Můžu se zeptat, jak jste oslovovala Editu jako miminko? Mně se to jméno taky líbí, ale přijde mi takové dospělácké, a "Editka" se mi nelíbí a i obecně mi ty zdrobněliny od Edity přijdou takové tvrdé...

cica002
26. únor 2016

@barumat Dotaz sice není na mě, ale kamarádka má Editu a jako miminku jí říkali Ditulka, Dituška nebo Edulka 🙂 Teď když má 3 roky na ni volají Edi 🙂

martiniquest
26. únor 2016

Otázka je, co je dneska neobvyklé. Myslím, že se dávají všechna jména. Mně se třeba líbí Vendelín, ale je mi jasné, že by se mu lidi smáli, takže nic. Kamarádka loni porodila Zvonimíra, což je opravdu neobyvklé. Jsou v ČR, tuším, tři. A aby bylo jméno hezké a neobvyklé, to je jen otázkou vkusu.

sapinek
26. únor 2016

Jsem učitelka - momentálně na MD 🙂 a opravdu Matyášů, Matějů, Jakubů, Filipů, Dominiků, Patriků apod. je hromada.. ale to neznamená, že to nejsou pěkná jména ;) u holek je častá Nela, Ella, Natálka, Adéla, Rozárka, Amálka, Ema, Anna, Anežka apod. Naopak neznám moc dětí s klasickými jmény - Josef, Jiří, Jaroslav, Miroslav, Vladimír, Petra, Věra, Hana a vůbec "Slávky" a "Slávkové" se teď moc nedávají.. Jinak my máme doma Antonii. Z neobvyklých klučičích se mi líbí Richard, Dorián a manžel by např. chtěl Diviše (já tedy ne). Z holčičích třeba Jolana, Klaudie, Zora, Justýna, Viola.. 🙂 je jich spousta, tyto mě napadly při psaní jako první

zuzineckah
26. únor 2016

Kamarádka má Kevina, svátek 3.6., žádného jiného neznám, kluk má už 16 let, takže to přežil a myslím, že dnes už se nad jeho jménem nikdo nepozastaví 😀 Známá dala Alan, jiná zase Eduard, taky to nejsou špatná jména a nejsou tak profláklá.

deniska_92
26. únor 2016

Mě se líbí Stelinka 😊

lucca13
26. únor 2016

Já mám Olivii, to si myslím není zrovna caste jméno 🙂

dannyblakely
26. únor 2016

Máme Stellu, ale poslední dobou Stellinek rapidně přibylo.. Na druhé dítko, pokud to bude holčička, se mi celkem zamlouvá jméno Heidi, ale ještě váhám.. Jinak se mi hodně líbí třeba Maylene, ale to už mi na ČR přijde až moc odvážné skrz výslovnost.

lovelik
26. únor 2016

@lucca13 To je hezké jméno, jak jí říkáte? Olivko?

marcicek84
26. únor 2016

@lovelik - spíš bych si dokázala představit, že budou říkat, Liv, Livi, Oli, Oliv

kaya80
26. únor 2016

Mne sa páčila Lana, Noelle, Stela alebo Lara, ale drahý mi to zatrhol a máme Améliu. Chlapčenské sa mi páčilo Noel, Liam, Viktor alebo Benjamin. Máme však zahraničné priezvisko, tak som sa mohla troška viac "odviazať". Ale koniec-koncov, každé meno je pekné, ak sa pekne povie. Malo by sa to však aspoň troška hodiť k tomu priezvisku.

lucca13
26. únor 2016

@lovelik Olinko, Olivko, Olivo, Oliváčku, Olísku, Olí...časem ještě na něco přijdem :D
Jinak puvodne jsem nechtěla aby se ji říkalo Olivo nebo Olivko ale ted mi to přijde spíš roztomilý a nevadí mi to 🙂

lucka024
26. únor 2016

Ahoj,já jsem sice ješte tehotna ale maly se bude jmenovat Alex 🙂

lovelik
26. únor 2016

@lucca13 my máme vybraného Olivera, ale kdyby byla holčička, tak hned Olivka 😊

lichtakova
26. únor 2016

Matea 🙂, Thea, Alina...🙂

bubbligum
26. únor 2016

My jsme vybírali mezi jmény Alfréd (moc se mi líbí, ale k příjmení moc nejde ☹ ), Alvin, Bruno, Eduard, Mikuláš a nakonec to bude nejspíš Vincent. Pro holku by se mi líbilo Anika, Bianka, Ludvika, Marieta, Marika, Miriam nebo Milena, ale pokud se nám narodí děvčátko, bude to nejspíš Tatiana. 🙂

lusyy
26. únor 2016

My mame Juditu a Jachyma 😀

evulinka27
26. únor 2016

@lusyy Jáchym - tak na tohle by mě zajímalo jak na něj voláte? taky jsem si říkala, že to není zlé jméno, ale jak volat?

nataly007
26. únor 2016

@hanulka91 Hodně záleží, jestli neobvyklým jménem myslíš jméno, které není typicky české, i když se už třeba dnes hodně používá (např. Timothy, Henry, Nella atd.), nebo jméno, které může být třeba i v kalendáři, jen se teď moc nedává (ale třeba dřív bylo časté). Např. táta je Miroslav a mezi dětmi jsem tohle jméno neslyšela ani nemapatuju, přitom dříve se tak jmenovala spousta chlapců. Nebo moje jméno dostalo v roce, kdy jsem se narodila přes 2000 děvčat a v roce 2014 už jen 158, takže i když nás jako malých bylo na hřišti 5 stejného jména, dneska už tak holku málokdo pojmenuje. Já mám takto vybrané třeba pro kluka typicky české jméno - Bořivoj, ale za celý svůj život jsem potkala 3 - přítele, jeho otce a dědečka, takže je to vlastně jméno neobvyklé. Taky třeba co jeden považuje za neobvyklé jméno, může být pro někoho naprosto normální, když třeba s někým takovým chodil do školy, a tedy to bylo jméno jako všechny ostatní. Třeba já měla spolužačku Tamaru a 3 učitelky byly Taťány - zdaleka nejčastější jméno v učitelském sboru, takže pro někoho to mohou být jména raritní, pro jiné naprosto normální. Hlavně každý má jiný vkus, proto je nejlepší nikomu dopředu jméno neříkat, vždycky se najde někdo, kdo měl o jméně vašeho dítěte jinou představu a bude se to snažit rozmluvit.

dannyblakely
26. únor 2016

@nataly007 Taťána je supr jméno 🙂 Díky za tip 😉