Poraďte mi prosím s rozhodováním se jménem 🙂

hanulka91
5. kvě 2016

Ahoj maminky 🙂
ráda bych vás poprosila o radu. V září se rozrosteme o dalšího chlapečka a momentálně nás trápí "téma jméno". Máme už dvouletého klučíka Maxe a chceme, aby vybrané jméno mělo něco společného s Maxovým 🙂
Nejvíc se nám líbí jméno Ben nebo Alex, ale samozřejmě jsme se setkali jen s negativními názory na obě tyto jména. Také se nám hodně líbilo jméno Oliver, ale bohužel má svátek 2.10 a my máme termín 12.9 zase nechceme, aby všechno slavil takhle po sobě.
Jaký je váš názor na jména? A nebo jaké by jste nám doporučili? Příjmení je Doležal.
Děkuji za rady a názory.

camillaq
5. kvě 2016

Tak mě se líbí víc Alex. ale proti Benovi taky nic nemám. My čekáme miminko teď v květnu a ještě nejsme pořádně rozhodnuti. Přítel chce aby se syn jmenoval Erik. Moje první reakce byla v žádném případě, ale už si na to nějak zvykám a asi ho dáme, začíná se mi líbit, že jich není tolik. Jméno necháváme pro ostatní jako překvapení, protože myslím, že budou všichni hledět a nechtěla jsem aby nám do toho někdo kecal a navrhoval jiná jména, je to jen naše věc, jak si miminko pojmenujeme a ve výsledku si člověk na každé jméno zvykne 🙂

byra
5. kvě 2016

známá má chlapce Maxe a Felixe 🙂

alen_ka
5. kvě 2016

Já bych dala toho Alexe. Max a Ben... To už zní fakt jak dva psi.

yelowangel
5. kvě 2016

Já jsem taky pro Alexe ale zvykněte si na to že mu budou říkat Saša. Jinak nevím jestli máte Maxe nebo Maxmiliána, v tom druhým případě bych ještě navrhovala Sebastiána to jde taky k sobě.

bervidova
5. kvě 2016

Kolegyně v práci má vnuka Alexe (Alexej - je mu už dvacet,to se ještě asi moc krátší verze nedávaly) a říká mu Alex - Saša neříkala nikdy. Asi je to i tom,jak je rodina zvyklá oslovovat- náš syn je Maxim, říkáme mu Maxime, Maximku a pokud mu někdo říká Maxi, tak je sám opraví nebo na to prostě nereaguje,protože je to pro něj cizí jméno. Alexandru jsem měla spolužačku na základce a rodina by ji neřekla jinak než Sašíku - její ségra byla Zuzík, pak si Sašík vzal Lubíka.... 😀

mandala
5. kvě 2016

Tak z tvého výběru se mě líbí víc Alex, i k příjmení hezky ladí a nemyslím si, že by mu měli lidi říkat Sašo, pro mě je to úplně jiné jméno a nikdy by mě nenapadlo oslovit tak dítě, pokud jej tak neoslovují rodiče. Ben mě teda taky připomíná jméno pro psa, vím, že to jsi asi nechtěla slyšet, ale u nás na vsi tu je Benů na každém rohu a jde taky o to, aby se mu jednou děti nesmály. 😉

petra1306
5. kvě 2016

@halulka91 Alex je krásné jméno 🙂 a Alex Doležal zní skvěle 🙂 ...máme v rodině Alexe a nikomu to divné nepřišlo nikdy 🙂 říkáme mu Alinku a je to super 🙂

sosama
5. kvě 2016

Mě se líbí Robin a Filip, kdybych měla jednou syna, vybrala bych některé z těchto jmen 🙂

magdalenan
5. kvě 2016

@hanulka91 Ahoj, muj syn je Matyas a narodil se jen par dni pred tim, nez ma ofiko svatek. Neprijde mi to nejak zvlast dulezite tohle resit. Druhy syn se narodi koncem cervna a bude se jmenovat Mikulas. Take jsme chteli, aby se ta jmena k sobe nejak hodila. A Matyaseka Mikulasek se nam proste tak nejak libi nejvic 🙂 A uprimne, je mi uplne jdno, co si o nasem vyberu kdo mysli, ja tak ynejsem odvarena ze vsech tech Sofinek a Isabelek 🙂

Co se tyce tveho vyberu, pokud mas Maxe Dolezala, tak mi k tomu lepe zni Alex Dolezal, nez Oliver nebo Ben.

Takze za me take Max a Alex 🙂

alisek
5. kvě 2016

Já bych se ještě jednou zkusila zamyslet nad vybraným českým jménem Matyáš, k Vašemu příjmení ze všech uvedených variant asi pasuje nejlépe. pak leda ten Alex. U nás v rodině je ted jeden puberťák Matyáš a jinak se mu neřekne než Maty, takže Vaši kluci by měli stejné začáteční písmeno v křest. jméně. Max a Maty...

alikam
5. kvě 2016

Nejvíc se mi líbí Alex, a i se mi nejvíc hodí k Maxovi a příjmení.. Takže já hlasuji pro Alexe..🙂

hani1234
5. kvě 2016

Alex !

hanulka91
autor
5. kvě 2016

Holky moc děkuji za názory. 🙂 tak dle všeho to vypadá na Alexe 🙂

shine2015
6. kvě 2016

@ivis_b ale ja psala,ze se mi ben nelibi . K ceskemu prijmeni tedy...