Poraďte mi prosím s rozhodováním se jménem 🙂

hanulka91
5. kvě 2016

Ahoj maminky 🙂
ráda bych vás poprosila o radu. V září se rozrosteme o dalšího chlapečka a momentálně nás trápí "téma jméno". Máme už dvouletého klučíka Maxe a chceme, aby vybrané jméno mělo něco společného s Maxovým 🙂
Nejvíc se nám líbí jméno Ben nebo Alex, ale samozřejmě jsme se setkali jen s negativními názory na obě tyto jména. Také se nám hodně líbilo jméno Oliver, ale bohužel má svátek 2.10 a my máme termín 12.9 zase nechceme, aby všechno slavil takhle po sobě.
Jaký je váš názor na jména? A nebo jaké by jste nám doporučili? Příjmení je Doležal.
Děkuji za rady a názory.

maxinkaa
5. kvě 2016

Ben Doležal, to zní hezky 😉

hanulka91
autor
5. kvě 2016

@maxinkaa moc děkuji 🙂 Zatím mi jen každý říka, že je to jméno pro psa a né pro dítě. Potěšil mě tvůj názor 🙂

mercedesse
5. kvě 2016

Mně se asi víc líbí Alex, asi proto ze Brna jsme měli psa a je to s ním nějak spojené. A na cizí řeči a negativní reakce nedej. Vždycky bude mít někdo problém. Když se vám to líbí, tak je to jen vaše věc.

mercedesse
5. kvě 2016

@hanulka91 sakris jsem se teda zrovna trefila, promiň

hanulka91
autor
5. kvě 2016

@mercedesse Děkuji za názor 🙂

hanulka91
autor
5. kvě 2016

@mercedesse nic se neděje 😀 chápu, je to jen názor 🙂

denousek
5. kvě 2016

mě se líbí ten Oliver 🙂 a že má svatek u narozek na to bch se vykašlala ... já to mam od sebe 3dny a žádnou ujmu z toho nemám 🙂

darinka84
5. kvě 2016

@hanulka91 musí se líbit hlavně vám..co na to ostatní je jedno...když si napsala to o těch psech..znám z okolí i Bena i Alexe a oba dva jsou psiska 😀 ale mám třeba neteř a její jméno se dává taky psům hodně neřešila bych to..my jsme rozhodlí jméno říct až po narození, abychom se vyhnuli jakýmkoliv připomínkám

anzet
5. kvě 2016

Mě jde k Maxíkovi nejvíce Alex. Je to asi kvůli tomu X. Max, Alex 🙂 Jinak na ostatní se neohlížejte, to by se vaše dítě nejmenovalo nijak. Vy máte právo vybrat jméno, ostatní už to udělali a nebo je to teprve čeká.

papalinka
5. kvě 2016

@hanulka91 mě se líbí jména Max, Alex i Oliver, Ben se mi nelíbí. Bohužel myslím, že k vašemu příjmení se nehodí ani jedno. Pokud bych musela vybrat, tak nejhorší je Oliver Doležal. A celkem se dá Alex Doležal.

hanulka91
autor
5. kvě 2016

@papalinka a jaké jméno by jste mi doporučila k našemu příjmení? 🙂

bervidova
5. kvě 2016

@hanulka91 Musím se smát, jak lidem ladí stejná jména - my máme doma Maxima a to jsme se tak do sedmého měsíce rozmýšleli mezi Maximem a Oliverem. Tak třeba ještě někdy nějaký bude 🙂 Zvažovala jsem ( v případě druhého, jak my, ženský, to tak děláme....kdyby náhodu bylo druhé, tak by se jmenovalo...) i Alexe, kvůli tomu stejnému X. U vašeho příjmení se přikláním k Alexovi 😅

hanulka91
autor
5. kvě 2016

@bervidova my původně chtěli Maxe a Bruna, ale Brunovi nejde moc říkat jinak, to jméno prostě není tvárné. Přesně se nám líbí že Maxe a Alexe spojuje to X. 🙂 Jen máme trošku nevýhodu v tom, že moje sestra se jmenuje Alexandra a ještě ani nevíme zda by ji to nevadilo. Převážně se ji říká Alex, Alino ... Tak uvidíme, ještě máme nějaký ten čas na přemýšlení. Děkuji za názor 🙂

elinkav
5. kvě 2016

Znám krásného kluka/chlapa, který se jmenuje Jan Doležal... takže mi k tomu příjmení pasuje jedině tohle jméno 😀 česká jména se Vám nelíbí? Máte typicky české příjmení, tak bych k němu hledala i takové jméno 🙂

shine2015
5. kvě 2016

@hanulka91 hlavne si reknete jak mu budete rikat.....maxi maxik a maxicek je jasne u starsiho....me k nemu sedi alex....ale budete mu rikat jak? Aby vam to hezky znelo....
Ben se mi do cr nehodi nejak mi to neladi ani s prijmenim.....oliver taky mi moc neladi...z uvedenych nejlepsi za me alex... 😊 a jinak je dobre si to napsat psacim i tiskacim s prijmenim...taky to pomuze 😉
Tak at dobre vyberete....

shine2015
5. kvě 2016

@elinkav pokud maji prvniho maxe tak uz bych typicky ceske nedavala....max a treba pepa nebo franta je na hlavu dle me teda...

hanulka91
autor
5. kvě 2016

@elinkav právě, že typické česká jména se nám moc nelíbí. Jediné na kterém jsme se domluvili by byl Matyáš 🙂

konekokira
5. kvě 2016

ALex je pěkný 🙂 No a můžete mu říkat třeba Sašo 😀

anzet
5. kvě 2016

@hanulka91 Matyáš je také hezké. A kdyby to byl ten Alex - byl by to Alexandr nebo Alexej? Myslím, že v kalendáři jsou obě varianty.

hanulka91
autor
5. kvě 2016

@konekokira To mě právě od toho jména odrazuje 😀 Sašo je hrozný :D

hanulka91
autor
5. kvě 2016

@anzet Jen Alex, Max je taky jen Max. A taky není v kalendáři a slaví to na Maxmiliána a Alex by slavil na Alexeje 🙂

anzet
5. kvě 2016

@hanulka91 Tak to byla ta třetí varianta, kterou jsem neuvedla. Tím lépe.

elinkav
5. kvě 2016

@shine2015 😀 jsou i hezká česká jména.. Nemyslela jsem zrovna Frantu, Pepu, Standu ani cokoliv co končí na -mil nebo -slav 😀 to bych taky v životě nedala...
@hanulka91 Matyáš se mi taky líbí a máme ho ve výběru 🙂 I by to šlo hezky k vašemu příjmení..

metallico_mondo
5. kvě 2016

Alex k tomu sedí nejvíc. Máme syna Alexandera což je prostě totéž a zdrobňovat to jde hezky.

ivis_b
5. kvě 2016

@shine2015 no jestli ladi jmena sourozencu, je snad celkem jedno ne, copak se budou cely zivot predstavovat spolecne? Spise by melo ladit jmeno a prijmeni a priznam se, ze k typicky ceskemu mi ta cizi jmena moc nejdou... Samozrejme je to jen a jen na rodicich, na druhou stranu, oni s tim jmenem pak zit nebudou a meli by myslet na to, aby ditko nebylo ze sveho jmena a potazmo z reakci okoli nestastne. Treba Ben je v zahr.normalni pekne jmeno, ale co naplat, jsme v Cechach a tady se tak jmenuje kazdy druhy pes...tak nevim, nebude vam vadit, az se vasemu synovi budou spoluzaci chechtat, ze se jmenuje jako jejich pes? Nemusite se mnou pochopitelne souhlasit, to je jasne.

taao
5. kvě 2016

Mně se líbí Alex

metallico_mondo
5. kvě 2016

@ivis_b když budou děti chtít budou se chechtat na jakékoliv jméno, vždy se dá něco najít 😉

prostejina
5. kvě 2016

A co Jáchym? 🙂

papalinka
5. kvě 2016

@hanulka91 Jak už tu padlo, k českému příjmení více pasují česká jména, ale určitě se dá najít nějaké neobvyklé, nečeské, které pasovat bude. Např. mi pasuje Bruno Doležal, hezky to zní. Nebo Ivo Doležal. Nepasují moc jména na tři slabiky jako právě O-li-ver Do-le-žal, stejně jako Antonín Doležal. Z českých hezky zní Petr, Jiří. A určitě spousta dalších. Ale je to samozřejmě naprosto na vašem rozhodnutí, píšu jen svůj názor.

marketa11112
5. kvě 2016

když se mel narodit syn, chteli jsme jmeno méně obvykle. v nasem dohledu byl i max, maxim.....nakonec vyhralo jiné, ale třeba ještě u nas kluk bude. u nas tedy ještě ve vyhledu bylo i jmeno vilem, olivera, bruna jsme zamitli jen kvůli r. ted jsem nekde zahledla napsane jmeno elias.. také se mi libi. huga mi manzel zamitl.. uz ani nevim proc.
ja mela požadavek nemit ve jmenu r, je totiž v nasem prijmeni a když pak clovek rackuje, je to des.