Poučování od cizích. Jak na to reagujete?

klokanka31
25. srp 2021

Taky se vám už stalo že by vás někdo úplně cizí na ulici poučoval jak se máte starat o svoje dítě? Jak na to reagujete?

felixfelicis
25. srp 2021

Lidi proboha kde to žijete🙂 Už jsem se taky srazila s blbcem, ale jinak si žijeme celkem spokojene a nikdo se o nás nezajima.

amazonkajanik
25. srp 2021

@klokanka31 nás ze srandy , že má kluk ještě pleny. Tak odpovím, že doma lítá nahatý a ví, kde má nočník , ale dnešní doba brání tomu, aby dítě mohlo být nahaté a nikoho nepohoršovat, tak musí mít plenu, páč to jinak pustí do gatí, jak ještě nevnímá rozdíl. A berou to. Nevím, jestli to je mým vzezřením,nebo pohledem , ale moc mi rady nedávají, pokud sama neřeším určitý problém, třeba na hřišti. A starší generace, s tou si většinou jdeme na ruku, rozpory čekám u vrstevnic, co přečetly všechny knihy o mateřství, nebo mají min o dítě víc než já a jedou alternativní styl výchovy, ale že špatného směru ...

dyechampion
25. srp 2021

nic proti kolarum, ale oni si fakt mysli, ze jsou svetovi :D

amazonkajanik
25. srp 2021

@orisek56 tu bych poslala do háje s tím, že kdyby použila mozek, tak místo kritiky přijde na pomoc!😉

katule1990
25. srp 2021

A velmi častý je taky to, že lidi na chodníku neuhnou a čekají, že sjedu s kočárem do vozovky, abych je obešla. Nejvíc cikáni a důchodci 😂.

95newmommy2020
25. srp 2021

@oveckaluky Manžel už bral do ruky klacek. S tím, že jestli ještě někdo zazvoní, tak mu ho strčí do kola. 😂😂😂

amazonkajanik
25. srp 2021

@oveckaluky nám málem dědek přejel psa/štěně a ještě pyskoval, tak jsem mu řekla, že můžeme zavolat MP a zaplatíme pokutu oba. On za jízdu na kole po chodníku a já za psa na volno. Sklapnul a odjel. Za týden čuměl jak tele,když jsem mu přinesla důchod 🤣
Jinak cyklistu zpucuji, ať mladý,nebo starý. Vždycky hlásím , že "chodník je od slova chodit "!!!

mmichaella
25. srp 2021

Tak z posledni doby, cizi babka me servala, ZE NEMAM ROZUM ze necham maleho krmit kone, ze ji jednou (ale ne tento) kousl do ruky. Nerekla jsem nic, jak jsem to necekala a maleho natruc nechala krmit pak kone jeste dal :D (ale teda uz jsem drzela travu pred jeho rukou, kdyby nahodou)...
Dalsi- prodavacka, "jezis, to ho zvednete z te zeme, je spinava"... a ja ho vzala... ale chapete, ze jsem si vzdycky pak prehravala "stiraci" komentare? Nejak neumim pohotove zareagovat a jsem odzbrojena, protoze vubec necekam, ze se nekdo do nas bude sr@t.
Rodina- no, kdyz ho budete porad tahat na rukach, tak nezacne chodit nikdy.... a porad neco, ale u rodiny si to uz odargumentovat umim, spise cizi lidi me prekvapi

mourovatakocka
25. srp 2021

@klokanka31 Jednou jsem paní řekla, heleďte vidíte támhle tu paní u zeleniny, bylo to v obchodě, třeba by od vás taky chtěla poradit. A šla jsem. Lidí mě serou děsně, občas se mi prostě stane, že někoho děsně chytrého potkám a fakt mi to vadí. Kéž by se tak každý raději staral o sebe... Ale dneska mě pro změnu něco potěšilo - dcera hysteráček jako z hororu, synek kňoural v kočárku a já nervy na pochodu, ale všechny maminky a další lidi, co jsme je míjeli, se chápavě usmívali a to mi dodávalo nečekaně hodně síly ❤️

klokanka31
autor
25. srp 2021

@95newmommy2020 Přitom kolaři nemají na chodníku co dělat ne?

amazonkajanik
25. srp 2021

@klokanka31 odpovím též, pokud není chodník veden zároveň jako cyklostezka, tak tam nemají co dělat. Pokud je to pěší a cyklo,bývá dělená čarou a cyklisté a pěší se mají držet na své půlce. Takže ježibaby mají smůlu a navíc užívají dopravní prostředek, který nekoresponduje s jejich životním stylem 🤣

klokanka31
autor
25. srp 2021

@mmichaella Právě v rodině to je furt něco, ale u cizích mě to udivuje, že si to dovolí. Já mívám taky problém lidi odpálkovat, ale dneska se hodilo jak jsem byla vytočená, že ze mě odpověď vylítla nějak automaticky, ani nevím jak ☺

orisek56
25. srp 2021

@jarla nevím co to bylo. Byla stejně stará jako já, ale vypadala spíš jak když utekla a byla rozjetá z kravina. (Pri vsi úctě k těm co dělají v kravíně, bo je to záslužná práce) ale z těch zabahnenych bagancat na poště asi taky z ní nebyli nadšení.

orisek56
25. srp 2021

@amazonkajanik no do prdele jsem ji přes půlku města poslala to jo.

amazonkajanik
25. srp 2021

@orisek56 Tvl, na kravíně jsem dělala taky a od hoven jsem jezdila i do kauflandu (nebyl čas a hlad byl velký) ale rozhodně by mě nenapadlo jako tehdy bezdětnou jebat těhuli,proč nevezme další dítě do náruče, ale naopak nabídla pomoc! Klidně vzala i tu malou,pokud bych jí nesmrděla a nechala by se...sakra,dyť my ženské z hospodářství máme páru za dva chlapy!

jane46
25. srp 2021

Nase deti vypadaji starsi a uz co zacaly chodit, kocar sel z domu... Ale kdyz uz toho na prochazce usly hodne, nesli jsme je na ramenou a porad dokola "Takhle velky/a kluk/holka a nese se, Ty nemas nozicky? A ja: je mu rok a pul a uz mame v nohach par km... "Chudinko, maminka Ti mela vzit kocarek, vid." Aaaaaa
A na mladsi parkrat: "Copak, nechce se Ti do skolky? Ja: Jeste ji nejsou ani 2!!" No proste pecka...
Vzdycky to rikaji tem detem 😆😆😆 Hooodne kecaji mistni babky do obleceni... Hlavne, kdyz jim prijde, ze je ho malo 👍

lenulacek
25. srp 2021

@klokanka31 ne a poslala bych ho do prdele.

berenika39
25. srp 2021

Jen pro pobavení - nejsem "stará" (syn se narodil v mých 39), ale když mu bylo asi osm, jedna milá paní prodavačka si myslela, že jsem jeho babička (no naserinkala mě, ale budiž). Kupovala jsem mu zmrzku, dva kopečky, a ona: no babička ti dopřává, kdyby to viděla maminka......málem jsem padla na ústa, a hrdě jsem zahlásila: maminka vidí!

sbabeta
25. srp 2021

@klokanka31 Já mám teď aktuální zkušenost s jednou neskutečně drzou ženskou. Znám jí jen od vidění, ani jméno nevím. Nalepila se na nás na hřišti, kde jsme byli sami a jaký to mám krásný a šikovný dětičky, jak zdraví, jak si hezky hrajou. Malý (2,5 roku), se ten den přecpal zeleninou a měl trochu průjem, tak jsem mu dala radši plenku, abych nemusela řešit nehodu. A on přiběhl, tahal plenku dolů a volal "Maminko bobek". Vzala jsem ho stranou, že ho přebalim, ale ona šla pořád za mnou. A pak to začalo. "ježiš, von má pořád plínu? No to nevím, kdybyste to měla prát, to byste se jinak snažila" Já na to, že jsem látkovala celou dobu a teď už mám jen pár jednorázovek. Na to ona, že se ale jednorázovky nikdy nerozloží a jak jsem nezodpovědna. Já ale kupuju výhradně papírové. Ženská nasraná, že nemá argument povídá "kdybyste ho pořádně seřezala, on už by se to naučil, já svoje děti taky řezala a jak jim to prospělo" To už jsem začínala pěnit, ale ještě jsem se držela. Řekla jsem, že věřím, že svoje děti vychovávala jak nejlíp mohla, ale že já ty svoje rozhodně řezat nebudu. Ona na to "no jen aby z nich taky něco bylo" A to už jsem se fakt nasrala. Ukázala jsem na děti, které rovnaly šišky na zídku a smály se a říkám "máte pocit, že ty děti mají nějakej výchovnej problém!?!" a ona na mě zařvala přes rameno "no když se ještě posrava, tak asi jo!" No pochopíte to? Já se vzteky úplně klepu i teď, když to píšu.

klokanka31
autor
25. srp 2021

@sbabeta To je šílený 🤔asi zamindrákovaná ježibaba. Jako celkově si myslím že všichni co mají potřebu se starat o ostatní, mají nějaký problém sami se sebou.

katule1990
25. srp 2021

@sbabeta Chápu, klepala bych se vzteky taky. Ale budiž ti útěchou, že ty na bábu brzo zapomeneš, zatímco ona bude dál permanentně nasraná, že dělají všichni všechno špatně. Na ty jedy, co plivala, by se jí slušelo říct něco ve smyslu: paní, pokud chcete za každou cenu někomu kazit den, vyberte si, prosím, jinou oběť. Jen mě tyhle věci většinou napadnou až později, v danou chvíli jen nevěřícně zírám.

vonrataj
25. srp 2021

Stalo se mi se psem…. Byli jsme kouknout na vystave na Konopisti a evidentne tam byli i lidi nezaintetesovani, kdy chlapek, tata s rodinou, rika tak jako bokem , kdyz fena curala, ale hrbi se nekdy jako kdyz 💩 kdo to bude sbirat (?!). Tak rikam, ze ch*anky fakt nesbiram…. A kdyz mel nekdo i z blízkych, ze maly chodi pozde spat a takove ty kecy o socialce, tak rikam s oblibou, at je klido zavolaji, ze jsem krajska a holky jsem dlouho nevidela 😁 tak na to taky nemaji co dodat. Jinak bud nejak odpalkuju, podekuju nebo nekomentuju😉

eeevee
25. srp 2021

Já mám teď celkem čerstvou zkušenost. Byli jsme s manželem a dětmi v Zoo, bylo to nějak po 3 hodinách procházení, bylo horko a syn (4,5) už byl unavený a hladový a my jsme ho nepustili do lanového centra (musel se najíst, bylo už hodně hodin a ujel by nám Safari vláček). Samozřejmě Teo spustil brekot a jekot, my jsme poodešli a už jak jsme procházeli kolem, tak jsem viděla, jak se na nás jeden dědek zamračeně divá. Ušli jsme asi tak 5 metrů, stali jsme stranou, syn pořád brečel, já jsem hledala v batohu rychle jídlo a v tom k nám přišel ten dědek a začal na syna řvát, ať se OKAMŽITĚ uklidní, že na jeho řev tu není nikdo zvědavý a že ruší zvířátka! (zrovna tam žádná zvířata moc nejsou a ty, co jsou nejblíž ruší spíše vláček, který jim co 15 minut projíždí výběrem). Tak jsem dědkovi odpověděla, že takové chytré řeči malému v tuto chvíli určitě hodně pomůžou a na to on zařval na mě “no to teda pomůžou!”. V tu chvíli se do toho vložil manžel, stoupnul si mezi mě a dědka, zvedl ruku a ukázal “tady je cesta a běžte si laskavě po svých”. Měla jsem v tu chvíli co dělat, abych se nezačala smát 😂 Dědek rudý vzteky, očividně nepočítal s tím, že mu budeme odporovat, se za pobaveného úšklebku své dcery (možná vnučky), odporoučel někam do pr*ele…

eeevee
25. srp 2021

@jane46 ježíši, úplně vidím u nás ty důchodkyně, jak se chytají za srdce s dotazem “a kde má čepičkůůůůu?” Pokaždé, když je méně, než 20 stupňů 😂🤦‍♀️

orisek56
25. srp 2021

@amazonkajanik však říkám. Sama jsem ze sedlacke rodiny a vím že to byli vždycky lidí od páry, ale srdeční. Nevím asi měla paní spíš nějakou frustraci. Jako i tak jsem nesla v 7 měsíci 15 kilové dítě, nemůžu táhnout ještě 20 kilovou, která už musí chodit po svých. O pomoc si moc říkat neumím, přijde mi to blbe i když já klidně pomůžu, ale jsem tak naučena, ale když někdo pomoct nechce tak ať aspoň drží pysk.

orisek56
25. srp 2021

@eithelwing to mi připomíná. Mame jednu sousedku, starší paní, stylem života trochu podivinka, co nemá děti ani může, ale má kozy.... Ehm myslím ty rohate, kopytníky, má je jako svoje děti...kozy mohou všechno, i do postele. A já když se vrátila s druhorozenou z porodnice, tak popadla psi, utíkala za mnou a narvala se do kočáru se slovy.... Ukaz já nikdy neviděla ještě lidské mládě 😂

eviicka
25. srp 2021

@vonrataj tak jako matka (nejstarší dítě pětileté) toto fakt neznám nebo nevnímám, či vypouštím.

Ale s tím psem to je přesný, já vždycky poctivě hovínka sbírám. Kdysi jsem měla velkého bílého psa, který před tím než začal kadit "tlačil nanečisto". Jako moje nervy, já vždycky pytlík na ruce a demonstrativně jsem dala najevo, že ten bobek hledám, a přesto mě občas někdo upozornil. Teď mám fenu a po vymočení už jsem si taky vyslechla, že to mám jít sebrat.

oveckaluky
25. srp 2021

@berenika39 To znám, dvojčata ve 38 a starší dceři 17 let... hlášky typu "uz babička??? To si Kája pospíšila!" Byly pořád... odpovídala jsem "ne už zase matka, a Kája je má na trenink, až to přijde..."😂😂😂

oveckaluky
25. srp 2021

Jo, a to se s vámi ještě podělím s top zážitkem. 😂
Dvojkám bylo asi 10 měsíců, šly jsme s nimi se starší na procházku a cestou se stavily v oblíbené pekárně, bohužel, s nepříliš oblíbenou prodavačkou, která je právě strašně chytrá a moc ráda radí.
Šla jsem dovnitř, nakoupila pečivo, a mimo jiné loupák pro prcky a pro mě a Káju polomáčené linecké banánky, dva. Abych trochu šetřila planetu, a jí kroky, jako vždycky jsem ji řekla, ať mi to dá klidně do jednoho sáčku.
Vyjdu ven, Péťa už brblal, tak mu říkám "vydrž, hned ti něco dám" a sáhla jsem po tom sáčku, že mu jako dám půlku toho loupáku. Baba, v krámě nikoho nemaje, vylezla ven a vyděšeně povídá:"To jim snad ale ještě nedáte, s čokoládou???"
"Ne, samozřejmě, že ne..."
"Uf, no vypadalo to, že jo. Na to mají ještě dost času..."
Já se nadechla, že ji pošlu už vážně někam, a v tom mě to napadlo. Jen jsem suše odpověděla:"Mají, až doma. Zasvinili by mi kočár. Na shledanou. A nezakopnete o ten schod..."
No, to byla její poslední rada. 😂😂😂
Kája se dusila smíchy, doma to vyprávěla manželovi, a nezapomněla dodat "jako ta mamka byla fakt hustá...".😂😂😂

95newmommy2020
26. srp 2021

@klokanka31 No právě!!! 😄😄😄