Poučování od cizích. Jak na to reagujete?

klokanka31
25. srp 2021

Taky se vám už stalo že by vás někdo úplně cizí na ulici poučoval jak se máte starat o svoje dítě? Jak na to reagujete?

jako_mala_holka
26. srp 2021

@oveckaluky stejně to měla moje mamka, měla moji sestru ve 39 a mně bylo cca 17 😁

zzuzinda
26. srp 2021

Já taky dostala milion chytrých rad. Dcera byla batole jako z příručky o zuřivých dětech - řízla sebou o zem a řvala, slzy jí tryskaly, ručičkama mlátila do země, nožičkama kopala kolem sebe - tolik chytrých rad, co jsme dostali.... A jednou měly děti svůj den, protivné byly, vzteklé byly, já taky, na nákup jsme museli a děti ani mě už to fakt nebavilo, tak prckové kecali a přišel pán, bafnul Báru za ruku, a že si je odvede, když tak zlobí maminku. JAk jsem byla rojetá, tak jsem ho sprdla, ať mi nesahá na děti a že nevím, jak on, ale já své děti nedám, i kdyby vyváděly sebevíc. JE fakt, že se děti zklidnily 😉. Ale já se klepala ještě doma. A nej je, když dostávám rady ohledně našeho puberťáka - moc velký, moc hubený, málo mluví, nepomáhá ..... - od lidí, kteří ho v životě neviděli. JO, vyrostl, je hubený, moc nemluví (někdy, jindy mu pusa jede 😉 ), prostě normální puberťák.

lachipie
26. srp 2021

@klokanka31 Malej nedoslýchá, má autismus a mentální retardaci. Takže prostě je hlučnější a v metru mu jeden plesnivej dědula okřiknul aby neřval. Malej nebyl nijak extrémně hlučný, to se ho zase snažím krotit, takže v mezích normálu, to tam kolikrát puberťáci řvou víc a nikdo nic. Tak jsem okřikla dědka "dítě má postižení tak se z toho neposerte a jedinej kdo tady křičí jste vy" On na mě hulákal něco o tom že jsem sprostá. Tchyně mi říkala, že jednou mi někdo prý rozbije držku, za to jak jsem drzá, ale jako pardon, to si mam nechat srát na hlavu radši?

mika88
26. srp 2021

U poučování cizích většinou jen lapám po dechu a až doma mě napadnou lepší argumenty. U známých reaguju rychleji a mnohdy odesílám do pryč...
Co se týče sahání do kočáru, štípání za tváře apod. - to jsem rozzuřená doběla. Včera mě nakrkla jedna ženská. Pronásledovala mě a syna z vlaku do vlaku. Synovi jsem vysvětlila, že ho vysadím do vlaku a pak vytáhnu po schodech kočárek. Nebyl problém. Jenže ta baba si usmyslela ho chytit za ruku a odvést do kupé. Ani se mě nezeptala a hned ho smýčila pryč. Při vystupování ho zase chtěla chytit, tak už jsem jí důrazně řekla, že to zvládneme sami. Ráno se stalo totéž s jakýmsi dědkem. Aniž by se mě zeptal, vzal malého do náručí a že ho odnese do vlaku. Syn se na mě vyděšeně díval a chlap měl štěstí, že nezačal ječet. Navíc by malý zvládl nastoupit sám - tento vlak byl nízkopodlažní. Ach jo.

lachipie
26. srp 2021

@mika88 kdyby mi syna někdo chytil za ruku a chtěl ho odvést do kupé nebo ho bez ptaní vzal do náruče tak bych šílela. Že ho někdo chytí za ruku nebo za ramínko a čeká než já vynesu z vlaku 30kg kufr (když jsme jeli do lázní) tak mi to nevadilo, syn by se jinak vrhnul z vlaku za mnou střemhlav, ale že ho někdo rovnou odvádí to bych se neznala. Na svoje dítě potřebuju vidět.

klokanka31
autor
26. srp 2021

@mika88 To by mě hodně vyděsilo někdo mi takhle brát dítě 😮

zrzeckas
26. srp 2021

@oveckaluky bych ji rekla, ze kolo na chodnik nepatri, a ze muze byt rada, ze ji nenadavas, ze pokud nezna pravidla tak at na kolo neleze 😁

zrzeckas
26. srp 2021

@oveckaluky zazvoneni bych nebrala jako drzost (i kdyz zalezi jak je to mysleno)... Ja bych zvonek uzakonila, aby kazdy cyklista ho musel mit.....za me prijde fajn, kdyz jdes po ceste a ozve se zvonek, ze vis, ze je za tebou cyklisza a bude predjizdet nebo abys upozornila dite, pridrzela ho....

mmichaella
26. srp 2021

@sbabeta tak to je naprosta krava ty jo

veruuu_kubesovic
26. srp 2021

@lachipie taky to čekám... 😀
@klokanka31 nijak...jaksi nikdo nemá odvahu mi cokoliv říct, páč já jsem od narození držka, co si jen tak nenechá kecat do ničeho, kór od cizích lidí...

treasurka
26. srp 2021

Já jsem s dětmi, když byly menší, měla štěstí na všelijaké samozvané pomahače. Chápu, že jsme si o to říkali, tři děti do 3 let v autobuse nebo tramvaji... asi to vypadalo, že nemůžeme dojet ve zdraví, ale fakt jsme to měli zorganizovaný, že pomoc většinou nebylo potřeba. Často mi je ale při nastupování a vystupování někdo proaktivně někam tahal za ruku nebo odnášel. Jako na jednu stranu jsem si říkala, že je vlastně fajn, že se lidi snaží pomáhat, ale kdyby se zeptali, bylo ty to mnohem lepší. Takže jsem za nima volala "děkujuuuu, nechte jeee, to je dobrýýýý, my to zvládnééém...", ale pomahač s dítětem už někde v dáli a já za nima s kočárem a druhým někde vlála :D Jinak výchovné poučky na děti nedostávám, oni jsou milé, hodné, hysteráky si nechávají nadoma, spíš já dostávám céres typu že tolik dětí v dnešní době, kdo to bude živit a tak. Na to, ač mám vymyšlenou odpověď, se vždycky zmůžu jenom na čumění s otevřenou pusou...

gracinka7
26. srp 2021

@zrzeckas souhlasím. V dnešní době většina cyklistů zvonek na kole nemá a když se člověku bez varování vyřítí za zadkem, je to dost blbá situace.

gracinka7
26. srp 2021

@mmichaella a víš o tom, že cizí zvíře se nekrmí? 🤦 Můžeš mu tím ublížit. A to, že by vás zvíře mohlo kousnout, to je taky fakt. V tom měla paní pravdu.

lachipie
26. srp 2021

Nevyžádaných rad jsem taky dostala milion. Malej je prostě "jinej, speciální" takže ve 3 letech, ještě jsme tehdy neměli diagnózu ale já už tušila nejhorší po několika epi záchvatech, nemluvil, na hřiště se přivezl v kočárku neb špatně chodil. A tam ty matky co vystudovaly pískovištní univerzitu. No to naše Sabinka mluvila ve dvou letech ve větách. Ale my jsme teda na ni doma hodně mluvili. A mluvíte na něj doma? (ne ty vole, a to se musí, já mu píšu sms). A nebo... A od známý kluk taky dlouho nemluvil, tak mu nakonec koupili takový to autíčko na baterky a on se do něj úplně zamiloval a začal na to autíčko mluvit. (fajn, takže moje dítě nemluví protože nemá auto na baterky). Dneska už na hřiště chodíme jen brzy ráno, kdy tam ještě nikdo není, protože už na to nemam nervy.

lachipie
26. srp 2021

@gracinka7 to je pravda, mohl kousnout nebo mu člověk může ublížit. My máme na šumavě ovce a když k nim jdu a vidim už zdálky jak jim lidi nabízí trs trávy, tak už rostu a jdu to tam srovnat. Protože ovce mají na louce přesně to co vím že jim neublíží a taky to tam kontrolujeme, že jim tam roste jen to co můžou sežrat, jenže vedle kde to člověk utrhne už může být něco, co je pro ovce jedovaté nebo čert ví odkud to tam ty lidi nesou a otráví mi ovce. Už se to takhle stalo. Otrávili nám berana tím že ho takle krmili ☹.

rnika
26. srp 2021

@jako_mala_holka Taky mam o 17let mladsi segru 😉😊

rnika
26. srp 2021

@klokanka31 ja si doted pamatuji, kdyz mi na hristi radili jak naucit nejstarsiho syna chodit. Zacal mi chodit az ve dvou letech a tech nervu, slz a snahy co nas to stalo. No a na hristi mi jina matka rika" To jeste nechodi, nejakej velkej ne.... bych mu proste sebrala kocar a on by se naucil, moc ho vozite" . No ani jsem ji neodpalkovala jak me rozhodila.

evawest
26. srp 2021

Ja mam v hlave pripravenou odpoved, ale nevim, jestli v dane situaci, az prijde, budu mit odvahu ji pouzit 🙈🤣 ale je fakt, ze tady v Anglii si te lidi nevsimaj, nemaji potrebu komentovat jako v CR

lachipie
26. srp 2021

@evawest v tom případě se asi stěhuju do Anglie... Protože komentářů apod jsem na adresu mojí nebo mého syna zažila už dost a mam toho až po krk

soda365
26. srp 2021

@eithelwing sla jsem v tydnu na hristi koupit s nejmladsim nejakou drobnost na zakousnuti, stojim s nejmladsim v ruce ve fronte a on se najednou zacal tak divne kroutit-tak jsem se otocila a za mnou stal chlap a drbal ho ve vlasech a na zadech... ja byla ve stavu mezi hysterickym revem a omdlenim... jak si muze vubec nekdo dovolit sahat na cizi dite-nechapu

klokanka31
autor
26. srp 2021

@rnika To člověka zamrzí 🙁 asi nějaká slepice co si chtěla do někoho kopnout 🤔

sirinfirst
26. srp 2021

@klokanka31 nestalo, asi to dělám dobře 😀

95newmommy2020
26. srp 2021

@lachipie Jé, ty jsi vtipná. 😄😄 Tím myslím, doopravdy. Ty bys měla psát nějaký vtipný příběhy .😂😂 Pískovistni univerzita 🤣🤣🤣🤣🤣

95newmommy2020
26. srp 2021

@rnika Uff, to zabolí. Tohle znám. Teď vím, že u druhyho mi bude jedno, kdy se rozchodi. Ale u toho prvního je to snad nejcitlivejsi, když děla něco později.

mmichaella
26. srp 2021

@gracinka7 kdyz kun dostal travu ze stejneho mista, odkud se sam pase, tak mu tim nijak neublizim. Jina zvirata nicim nekrmim a ani by mne to nenapadlo, zase blba fakt nejsem... takze ano, chapu zamer komentare, ale smerovany na mne byl naprosto zbytecne

gracinka7
26. srp 2021

@mmichaella ublížit mu můžeš i trávou. Co když je zrovna v rekonvalescenci? Nebo něco jiného? To zvíře neznáš, nevíš nic o jeho zdravotním stavu. I obyčejná tráva mu může ublížit.
Představ si, že někdo jde kolem vašeho domu a začne ti dítě krmit rohlíkem. Vždyť je to jen rohlík, který jedí všichni.... Líbilo by se ti to? Asi ne viď?

soda365
26. srp 2021

Jinak ja jsem na tom asi podobne jako @lachipie, protoze nejcasteji me poucuji jak mam lepe a hlavne prisneji vychovavat naseho prostredniho syna a byt se jim snazim vysvetlit, ze je to autista a ze mu par na zadek opravdu nepomuze tak si to nechteji nechat vymluvit a ukonci to slovy, ze kdyz syna "dle normalnich meritek" nezvladam tak jsem neschopna matka..

mourovatakocka
26. srp 2021

@gracinka7 Paní napsala, že se jednalo o trávu, ze stejného místa, kde se pásl sám, a že záměr komentáře chápe, tak není to už trochu zbytečné?

mmichaella
26. srp 2021

@gracinka7 ne nelibilo. Kun nebyl v rekonvalescenci, pasl se stejnou travou, jakou jsme mu my proste jen rucne natrhali. Abych to vysvetlila tvym zpusobem - je to jako bych koupila rohlik diteti, rozdelila ho napul a nekdo vzal tu druhou pulku a dal ji memu diteti misto te prvni pulky. Asi tak nebezpecne by to bylo (s nadsazkou, bylo by to hodne divne...). Ja rozumim tvemu sdeleni a opet rikam, ze nejsem blba a nikoho nicim nedovolenym/cizim/svym nekrmim.

oveckaluky
26. srp 2021

@zrzeckas To jo, ale ne na chodníku...