Pověry a Nový rok. Věříte?

1. led 2023

Ahoj holky chci vytrit nebo luxovat …ale hodně verim na pověry na nový rok, ale píše se o zametaní, že se to nesmí ne vytírání.. tak nevím
Děkuji 😀

95newmommy2020
2. led 2023

@kvmatonka Ty wogos, to muselo být něco 😄 Já úplně nedávám to zvracení. A to i když blil jen mléko, tak jsem měla co dělat.

kvmatonka
2. led 2023

@95newmommy2020 mám to stejně. Manžel hooodně pomáhal. 😁

bohumilakupkova
2. led 2023

@ivivi Slyšela jsem pověru o omotané pupeční šňůře kvůli mytí oken a věšení prádla. Tlak samozřejmě chápu i že činnost jako taková může být nebezpečná.

meganx
2. led 2023

Tyto pověry vznikly, aby si ženské odpocinuly. Aby se měly na co “vymlouvat”

jerrabina
2. led 2023

@bohumilakupkova v tom těhotenství to má zcela fyziologické důvody. Jednak kvůli motani hlavy a padání a jednak asi i kvůli natahování se. Zvlášť v prvním trimestru člověk někdy potrati ani nemrkne, stačí přepnout síly. Ale jinak jo.

bohumilakupkova
2. led 2023

@jerrabina Myslela jsem pověru, že když těhotná věší prádlo nebo myje okna, omotá se dítěti pupeční šňůra kolem krku. Závratě z mytí oken ve výšce samozřejmě chápu i nebezpečí pro těhotnou.

bonavoxa
2. led 2023

Věřit pověrám je přestoupení prvního přikázání. Jsou to překroucené běžné zvyklosti. Různé práce se ve velké svátky, slavnosti, nedělají, stejně jako v neděli. Dodržuje se svěcení svátečního dne. Tudíž se odkládají hlavně práce, které snesou odklad a naplánování, jako třeba to praní a věšení prádla. Toť vše.

barumrallyebum
2. led 2023

@bohumilakupkova tohle jsem cetla i v jedne knizce o ceskych zvycich a tam autorka psala, ze si ty povery lide vymysleli, aby nemuseli delat 🙂 uz nevim presne jak to tam bylo vysvetlene, ale proste neco v tomto duchu.