Pověry a Nový rok. Věříte?

1. led 2023

Ahoj holky chci vytrit nebo luxovat …ale hodně verim na pověry na nový rok, ale píše se o zametaní, že se to nesmí ne vytírání.. tak nevím
Děkuji 😀

jjasmina
1. led 2023

Kašli na pověry

bereni
1. led 2023

Ja na povery neverim, delam kazdy rok temer vse co se nesmi a ejhle nejak ty povery nefunguji😃

veru181
1. led 2023

Taky jsem dnes premyslela, jestli vadí i luxovani 😀 Vyhýbám se akorát praní a věšení prádla, to mi nějak uvízlo a vnitřně vadí, co kdyby náhodou 🙂

michaela666
1. led 2023

Dodržuju akorát věšení prádla. O zametání jsem neslyšela a jestli bych tomu měla věřit, tak jsme v háji. Právě jsem vyhodila stromeček a celý byt zametla od jehličí. 😃

klokanka31
1. led 2023

Já na pověry věřím a nepokouším osud...a pokud se nesmí zametat,tak to beru i jako luxování 🙂

kolibricek36
1. led 2023

Hih, ono se říká "Jak na Nový Rok, tak po celý rok."
Takže já tedy nic nedělám krom nutného. Takže pokud je třeba vysát vysaju, normálně vařím, myju nádobí.... Ale neperu a nežehlím.

kvmatonka
1. led 2023

Vzhledem k tomu, že dcera poblila celou postel, šly pověry stranou. 🙈😂

pavca1982
1. led 2023

Dělám všechno.Dneska i prádlo i zametání a chystám se teď i luxovat 🤫🙀

ivivi
1. led 2023

Ja jsem normalne vysala😁 s kocourem to anijinak nejde😁 a zapla susicku😁

jane46
1. led 2023

No beru to spis jako tradici a stejne si pak rikam "jestli budu cely rok uklizet a moje zdrava rodinka bude delat dalsi bordel, tak proc ne..."

martt
1. led 2023

@veru181 Ja třeba praní a věšení prádla znám, že se nesmí na Štědrý den na nový rok jsem to ještě neslyšela , tak ze peru a věším, každý nový rok a zatím se nic nestalo 😉

dura175
1. led 2023

Mně by zajímalo, jak smyšlený shluk čísel, který si lidstvo odsouhlasilo jako orientaci v čase, ovlivní, co se bude v budoucnu dít...

palja
1. led 2023

Nevěřím na to, dělám všechno, co je potřeba. Pokud máš pochybnosti, tak vyluxuj až zítra.

carameels
1. led 2023

My dneska stěhovali pokoje 🙈 Takže vytírám, peru, zametám, uklízím… prostě zřejmě vše, co se nesmí. Neřeším, naštěstí se zatím nic za ta léta nestalo. Myslím, že to vždy porušuji.

kubesovaadelka
1. led 2023

Na pověry věřím, ale tohle jsem si vždycky říkala, že se nesmí zametat, aby se nevymetlo štěstí z domu, nebo u nás se to tak říká, no a já si říkám, že když vysavam tak všechno zůstane pod střechou, nic ven nevymetame😁 s malým lozicim miminem a 4 chlupatými zvířaty to totiž nejde vynechat ani na nový rok, vytřít jsem dneska taky vytřela protože o tom už se nemluví

levandule_k
1. led 2023

@dura175 Myslím si, že tam bude fungovat sugesce, prostě, když zameteš a dle pověry se zametat nemá, protože by sis mohla vymést štěstí a budeš tomu věřit, tak se budeš zaměřovat na to špatné a víc to budeš vnímat a bude ti připadat, že ten rok je horší, protože jsi to blbě odstartovala a pak to může v tobě podvědomě zůstat a místo toho, aby jsi v krizový situaci mákla, tak si řekneš, že to nemá cenu a vzdáš to předem. Tohle je jen moje domněnka.

Pověry neřeším.

klokanka31
1. led 2023

@martt Nesmí se prát i 28.12. To jsem teda zjistila až tak 3 roky zpátky, ale od té doby taky dodržuju.

victress
1. led 2023

dnes jsem převlékala ložní prádlo, vyprala 3 pračky a prádlo šlo do sušičky, takže jsem snad žádný zákaz neporušila, když prádlo neviselo😀 jinak pověry moc neřeším, ani čočku jsme neměli...

iva_kucerova
1. led 2023

Poslední roky byly nic moc, ať jsme dodržovali, nebo ne. Takže letos jsem uklízela, na balkoně mi visí prádlo, zametla jsem balkon.... Jestli jsem si vymetla štěstí, tak už určitě dávno.

katkas57
1. led 2023

Dnes jsem byla u rodičů, matka je teď nemocná, tak jsem jí chtěla utřít horní police v kuchyni, to už nestihla. No jak jsem tam vylezla, koukla na mě a spustila, že bych to neměla dnes dělat, protože "jak na Nový rok, tak po celý rok". Tak jsem jí odpověděla, že je to naopak - právě když to udělám dnes já, nebude to muset pak dělat přes rok ona 🤷 A v létě že jí to přijdu zas klidně uklidit 😉

barumrallyebum
1. led 2023

Ne, vzdyt je to jeden z mala dnu kdy mam volno 🙂

bohumilakupkova
1. led 2023

Nevěřím na tyto pověry. Spíš si říkám, že ženské dřív chtěly mít aspoň někdy klid, tak si vymyslely k tomu důvody. Myslím, že i věšení prádla a mytí oken v těhotenství bude mít podobný původ. 🙂Po zlém to dřív k chlapovi nešlo, tak na to musely jít mazaně. Jak bych mohla vymést štěstí smetákem, no to za mě prostě nesmysl... Uklízím jak je potřeba nezávisle na pověrách.

klokanka31
1. led 2023

@bohumilakupkova Ale proč to pokoušet...u nás kdo pověry porušil tak se mu to vymstilo...

lenkalubina
1. led 2023

Tak vzhledem k tomu, že je zrovna i neděle, tak jsem prostě nedělala nic😉 já totiž opravdu dodržuji nedělní klid..navíc nový rok,tak tím tuplem nic😉

ninive211
1. led 2023

Vyprala jsem jednu pračku, protože jsme přijeli od příbuzných, kde jsme byli 4 dny, takže prádla fůra a koš přetíkal. No tak uvidíme, jak se mi to vymstí

ivivi
1. led 2023

@bohumilakupkova tak zrovna v tehotenstvi, tam to je, protoze tehotne dost casto lita tlak. Tak aby se ji nezamotala hlava. V okne by to byl docela prusvih

markves83
1. led 2023

@klokanka31 A proč se nesmí prát zrovna 28.12? To je divné ne? Já četla spíš o Vánocích. Možná jsem zrovna v ten den prala, přece nenechám ty pleny zasmradnout jen kvůli nějaké pověře.

klokanka31
1. led 2023

@markves83 Neříkají ti nic mláďátka?

95newmommy2020
2. led 2023

@kvmatonka Tak takhle jsme to taky jeden rok měli, a to i opakovaně. 😂 Nejdivočejší Silvestr, co jsem kdy zažila. A to to mělo být s dítětem nudné. 😄

kvmatonka
2. led 2023

@95newmommy2020 přes celé svátky na střídačku blily obě děti 🙈 Už ani nepočítám kolikrát jsem převlíkala peřiny. Ale top byla zblitá autosedačka rybí polívkou. To jsem málem vrhla taky 🤢