Vánoční pověry. Věříte na ně?

nikis97
23. pro 2023

Maminky jak to máte Vy?
Věříte na Vánoční pověry?

me_druhe_ja
23. pro 2023

Ne.

veroniquecz
23. pro 2023

Já ano, jeden nikdy neví…..

gdpr
23. pro 2023

Nie ani asi žiadne nepoznám 🤣

me_druhe_ja
23. pro 2023

@gdpr já znám akorát, že na Štědrý den nemá viset na sušáku vyprany pradlo😀

pipi_puncocha
23. pro 2023

@me_druhe_ja vidíš a to jsem zrovna myslela, že se říká na Nový rok. Ale máme sušičku ve které suším i nemožné, tak neřeším 😁

klokanka31
23. pro 2023

@nikis97 Jasně že jo, a všechno dodržuju 😊

klokanka31
23. pro 2023

A musím dodat, že Štědrý den považuju za tajemný den...

martinka_33
23. pro 2023

@pipi_puncocha to taky znam s Novym rokem

honatko092
23. pro 2023

Na pověry nevěřím, co se má stát, stane se...bohužel jsme měl smutný rok, oběsil se nám kamarád a ano, prádlo jsme měli pověšené (protože jsme měli doma měsíční miminko a nešlo to jinak). Ale myslím, že kvůli našemu prádlu se to určitě nestalo...přeji všem krásné Vánoce a pokud možno klidný rok 2024 prožitý ve zdraví a se všemi, které máte rádi. A pokud jste někoho už dlouho neviděli, ozvěte se mu, ať není pozdě jako u nás.

merope
23. pro 2023

@me_druhe_ja Prádlo je na Nový rok, ne?

merope
23. pro 2023

@klokanka31 Co vlastně? Já nic neznám.

me_druhe_ja
23. pro 2023

@merope Já to znám se štědrým dnem 🤷
Každopádně v noci se mi vypere pračka, takže zítra stejně bude viset. 😀 já naštěstí na nic nevěřím. 🙂

klokanka31
23. pro 2023

@merope Na Štědrý den nesmí viset prádlo (to samé na Nový rok a 28.prosince). Nesmí se vstávat od stolu během večeře, nesmí se chodit přes pole, nevynášet odpadky, nesmí se zametat, nic stříhat...

dendy88
23. pro 2023

@klokanka31 proč 28.12 ? Já to slyšela na ty Vánoce a Nový rok

merope
23. pro 2023

@klokanka31 Nezametat? To je asi nějaká historická záležitost s hliněnou podlahou - protože jinak si to v domácnosti s dětmi neumím představit.

To o vstávání vlastně znám.

Proč nesmí viset prádlo zrovna 28.12.?

klokanka31
24. pro 2023
martina8084
24. pro 2023

snažím se to dodržovat. Nevím, ale asi pro nic za nic to nevniklo.

kamino
24. pro 2023

Věřím - nevěřím, ale dodržujeme - nesmí viset prádlo a nevstává se od stolu, Zlaté prase nevyhlížíme, v tomto počasí máme jedno bílé chlupaté a to stačí 🙂

dyechampion
25. pro 2023

my dali dedovi prkynko s nozem, a vubec jsem nevedela, ze kdyz darujes nuz tak ti ten druhy musi dat korunu 🙂

jaja01k
25. pro 2023

Ne, nevěřím na žádné pověry.

kubesovaadelka
25. pro 2023

@merope zametat se nesmí, aby sis nevymetla štěstí z domu. Nebo takhle to aspoň znám. Nicméně si říkám, že nezametam, nýbrž vysavam vysavačem a bordel zůstane ve vysavači v domě. Jen jsem včera opravdu nestihla ani vysát, taky dodrženo 😁. Jinak vydávám každý den

klokanka31
25. pro 2023

@kubesovaadelka A prý se nesmí na Štědrý den ani vynášet smetí.

somalicats
25. pro 2023

@kubesovaadelka Takže se vlastně může i zametat, pokud to smetí nevyneseš ven 😀. Já teda včera zametala, s malými dětmi v domě je to nutnost, ale binec šel ze smetáčku do koše a ten vynesu až dnes 😀

kubesovaadelka
25. pro 2023

@klokanka31 to jsem taky slyšela, ale s košem plným plen, bych to další noc nedela 🤭🤣. Nicméně, popelnice jsou částečně taky ještě pod střechou 🤣
Samozřejmě pak jsou tu ještě další věci, jakože nesmíš celý den jíst maso a kdo ví, kolik toho ještě je
U nás je známé akorát, vynášení koše, zametání, nejedeni masa (až na večeři), věšení prádla
@somalicats tak si myslím, že je to cajk😁

martinka0209
25. pro 2023

Podle mě to vzniklo tak,aby se ženy odpočinuli od domácích prací,jinak já na Vánoce neperu a vstávání jsem dodžovala s mými rodiči,teď to tak neděláme, protože prostřední dcera stejně nevydrží celou dobu sedět

klokanka31
25. pro 2023

@kubesovaadelka Houby že se nesmí jíst maso, nesmí se jíst všechno, abys viděla zlatý prasátko 😃

klokanka31
25. pro 2023

@martinka0209 Já se letos bála u naší tříleté, ale vysvětlila jsem jí že se prostě nesmí vstát ať se děje co se děje, a zvládla to na jedničku 😊

odula
25. pro 2023

Ne. Ja jsem to úplně nesnasela jako malá. Strašně mi to vadilo. Zvláště "nesmí se vstávat od stolu". Z toho jsem měla úplně trauma. První co jsem udělala když jsem slavila první vánoce sama s "novou" rodinou - vstala jsem a sla pro nášup uprostřed večeře. Zatím jsem furt tady - krásný patnacty vánoce kdy vstávám od stolu jak je libo :D. Ne, fakt je nedodrzuju a jsou mi z duše protivný.

kubesovaadelka
26. pro 2023

@klokanka31 moje bude mít dva, ale do židličky ji necpu od léta (přes 15kg, do vozíku v obchodě mám co dělá 🤣) no takže jí buď u sebe na židličce u stolečku nebo ji nahráním všude možně,ale na štědrovečerní večeři seděla na velké židli a byla jak přibitá a to jsem 2 noci k tomu nemohla usnout z nervozity, jak nebude chtít sedět a budu ji nahánět a nemají se ve finále nikdo. Děti to beztak vycítily

me_druhe_ja
26. pro 2023

@odula My to naštěstí doma neměli, ale nedovedu si představit "násilím" děti držet u stolu kvůli tomu, ze ja jsem pověrčivá. A ještě abych se kvůli tomu stresována. 🙈 Sice je to protivný, ale nikomu se tim neubližuje. 🙂