Pověry o těhotenství, věříte na ně?

helousek20
30. lis 2016

Dobrý den, jak věříte na pověry v těhotenství? Já třeba četla to o kočárku, postýlce atd... a na netu zas psal gynekolog , že to jsou pověry, že lidé by na ně neměli věřit, páč nějaký kočárek to neovlivní .... i když někomu se to stane.... že prý těhotenství by si měli ženy užívat a ne se zbytečně stresovat pověrami..... měli jste někdo doma tyhle věci a jak to dopadlo ??? 🙂 děkuji já jsem v 25tt a už jsem kočárek objednala páč se nám líbil a byl v akci zrovna ... myslíte že to kočárek ovlivní ??? nebo postýlka??? děkuji za odpovědi 🙂

luj89
30. lis 2016

@helousek20 To myslíš vážně? Jak by mohl kočárek nebo postýlka ovlivnit těhotenství? 😀 Chápu, že někdo to dodržuje spíš tak z legrace nebo z tradice, ale snad žádný dospělý člověk s průměrným i lehce podprůměrným na tohle nevěří. Nevím co máš na mysli s postýlkou, ale většinou je nachystaná už před porodem. Kočárek spousta lidí odkládá kvůli záruce a pak ho má třeba u příbuzných nebo ve sklepě.
Omlouvám se za ten úvod, nechci se ti vysmívat, ale asi mě ta otázka HODNĚ překvapila.

helousek20
autor
30. lis 2016

Hele já proti temu nemám nic , kdybych si myslela, že to ovlivní těhotenství asi bych ho nekupovala.... ja jsem za to , že co se mám stát stane se a žádnej kočárek to neovlivní jen mě to napadlo našla jsem diskusi kde to ženské řešili a psali že třeba miminko umřelo před porodem ... tak mě zajímal jen názor lidí....

luj89
30. lis 2016

@helousek20 Ano, to se bohužel stává a stávalo i v době, kdy žádné kočárky a postýlky nebyly.

helousek20
autor
30. lis 2016

noo to já vim no ... právě sem si říkala stalo se to i ženám, které doma kočárek neměli... já jen chtěla vědět kdy asi kdo co kupoval včetně kočárku atd....

astyna
30. lis 2016

Moje babička toho pamatovala ještě víc - třeba že by těhotné neměly nosit pásek, neměly by běhat apod. resp. to bys musela sedět doma a nic nedělat - radši 😀

PS: my měli všechny věci doma a malý se narodil zdravý, živý a čílý 🙂

helousek20
autor
30. lis 2016

@astyna tak to je dobře 🙂 já doufám , že i u nás všechno dobře dopadne už se na prcka těšíme 🙂

msimankova
30. lis 2016

@helousek20 ja chytla kdoviproc hysterak, kdyz jsem v 6. tydnu zjistila, ze je na pude pronajateho domku cizi postylka, tak ta sla 🙂 Ale postupne jsem si domu hezky natahala vsechno, vyprala, vycistila, nemel by mi kdo pomoct a v sestinedeli fakt nic delat nechces 🙂. Jenom kocarek jsem koupila az po navratu z porodnice, protoze jsem mela vajicko s podvozkem a nehorelo to. Asi tak 🙂

helousek20
autor
30. lis 2016

@msimankova tak to jo já na to vůbec myslet nebudu ....

twesik
30. lis 2016

ano, je pravda, že pokud má těhotná žena v bytě, kde žije, kočárek, negativně to ovlivňuje dozrávání plodu a to díky špatným signálům, které kočárek vysílá... 😀 😀 takže asi tak nějak?? Promiň, nemyslím to zle ale nějak si nedokážu představit, jak by mohl kočárek ovlivnit zdraví dítěte nebo průběh těhotenství.. Samozřejmě pokud se stane něco špatného a kočárek je v bytě, staré babky a ty kdo věří pověrám, se toho hned chytnou a řeknou, že to bylo tím ale soudný a alespon trošku rozumný člověk snad ví svoje ne? Jinak já měla kočárek v těhotenství asi metr od postele cca dva měsíce před porodem a řekla bych, že to mé těhotenství ovlivnilo ale spíš pozitivně, protože při pohledu na něj se mi hned lépe vstávalo.. 😀 😀 takže tak...

sammaelka
30. lis 2016

@helousek20 U prvni dcery jsem mela doma kocarek o pul roku driv, nez jsem vubec byla tehotna. Me nejvic bavi povera, ze tehotna nesmi chodit do sklepa, nebo ji odnese cert. Veris i tomuhle? Tak asi tak 😉

helousek20
autor
30. lis 2016

@twesik hele to je jasne me jen zajimaji nazory ostatnich .... ja to taky nechapu jak by to kocarek mohl nejak ovlivnit co se deje u me v brisku a podle me si to hodne zen namlouva a ja stejne verim v to ze se nam narodi zdrave a krasne miminko 🙂

twesik
30. lis 2016

@helousek20 to je dobře, psychika dělá hrozně moc a pozitivní myšlení je nejdůležitější!!!

sammaelka
30. lis 2016

Mimochodem vsechny tyhle povery jsou odvozeny jen od toho, ze kdyz se nedej boze v tehotenstvi neco spatneho stane, je to samo o sobe tragicke a velmi bolestne. A pohled na vyzehlene kominky malych dupacek, na nacancanou postylku nebo na nabkyskany kocarek na zranene psychice neprida.

helousek20
autor
30. lis 2016

@sammaelka toto ani neznam 😀 jo certi budou chodit ale pochybuji ze by me chteli uz jsem dost velka abych na ne verila samozdrejme pred prckem budu muset delat ze verim i v mikulase 😀

twoangels
30. lis 2016

Za našich babiček se říkalo že těhotná se nesmí fotit 😀

helousek20
autor
30. lis 2016

@twesik no jasne 🙂

helousek20
autor
30. lis 2016

@sammaelka jo to chapu 🙂

helousek20
autor
30. lis 2016

@twoangels aha 😀

pet359
30. lis 2016

@sammaelka jéééé tak to mě pobavilo...to jsem v životě neslyšela 😀 kolegyně mi strašně klade pořád na srdce, ať za žádnou cenu nežehlím 😀

magdadunajova
30. lis 2016

Ja jsem treba slysela ze by se nemelo v tehotenstvi strihat vlasy, pry pak dite bude mit kratky rozum 😂 a jeste ze kdyz se tehotna neceho lekne tak by se nemela chytnout treba na oblicej jinak dite bude mit na tom miste znaminko. Ale ja jsem tomu taky neverila 😂 kocarek jsme meli u rodicu ale jen proto ze nemame doma misto, a postylka cekala na malou asi od 8 mesice 😉

helousek20
autor
30. lis 2016

@magdadunajova jo to jsem taky slysela i ze zena nema koukat do ohne nebo mimco bude mit ten ohne nekde na tele

nuggett
30. lis 2016

Já slyšela že se nesmí umývat okna protože se zamota pupeční šňůra 😁

helousek20
autor
30. lis 2016

@nuggett i to jsem slysela 😀

nuggett
30. lis 2016

@magdadunajova hm tak moje mamka se asi lekala furt protože já mám znaminek požehnaně...aspoň vím z čeho to vzniklo 😂😂

8slunicko6
30. lis 2016

Já už taky sháním kočárek a mám vyhlídnutou i postýlku... Až to koupíme asi to dám k rodičům (z důvodu místa) ale nedovedu si představit lítat ve 38tt týdnu nebo po porodu po krámech, a shánět všechno na poslední chvíli... Jinak,máme doma kočárek (kterej neni náš ale neteře, a neměli ho kam dát, tak ho šoupli nám do domku) už asi 2 roky-tak nevím co by se muselo stát😉. Už jsem jim teda říkala ať si ho odvezou, aby bylo místo pro náš-ale zatím nic...

lucy131311
30. lis 2016

Nejsem pověrčivá, nic z toho jsem neřešila.Malý se narodil v červnu, kočárek jsme objednávali asi v lednu, ale spíš pro uklidnění rodičů jsme ho nechali u nich. Postýlku jsme dostali k vánocům a od února byla pro prcka připravena v pokojíku, vše nachystáno, načančáno, jen když jsem se pak nudila, jsem to znovu vyprala, vyžehlila. Nyní s druhým to nebudu řešit už vůbec, protože kočárek bude po starším synovi, který v něm zatím pořád jezdí a rozhodně ho nebudu dávat z domu. Postýlku asi ze skříně vyndáme a složíme později čistě ale jen kvůli prostoru. 🙂 Je to čistě o tom, čemu věříš a čemu chceš věřit. Jak píšeš, co se má stát, stane se.

cinula
1. pro 2016

a nejde třeba spíš o to, že kdyby to náhodou (nedejbože) nevyšlo, tak ať holka nekouká na prázdný kočárek? I když to by muselo platit pro všechno 🙂 Jinak my měli vše nachystáno cca měsíc dopředu včetně postýlky a kočáru a vše OK 🙂

pet359
1. pro 2016

@cinula je jedno asi o co jde....co se má stát, to se stane. já teď zakončuji třetí měsíc, mám už objednanou postýlku a kdyby se nedej bože něco stalo, tak mě to bude bolet stejně, jako by tam ta postýlka nebyla....tím chci říct, že lidi se zdravým rozumem nejspíš neřeší takovéto věci...

yerry
1. pro 2016

@helousek20 jsou to povery. U dcery hsem kupovala kocarek v zari. A byl u nasich a postylku manzel daval dohromady az kdyz jsem byla v porodce. A nyni mam vse doma. Jelikoz to mam po prvnim ditetu y nemutu porad nekam neco stehovat. Kdyby to neco znamenalo nerodily by se sourozenci 🙂

eliska2002
1. pro 2016

Já pověry nějak neřeším, budu mít kočárek teď v prosinci sice ho budu mít u babičky kvůli místu, látkové plenky budu objednávat taky teď v prosinci kvůli akci no a zbytek po novém roce. Všechny věci pro mimčo mám již okouknuté a jenom čekám co budeme mít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru