Retro jídla. Vzpomínáte, která jste jedli?

klokanka31
30. kvě 2022

Vzpomínáte si na retro jídla, která jste v dětství jedly? Jíte je dodnes, nebo jen při pomyšlení se vám protáčí žaludek?

te_reza
30. kvě 2022

Nemám ráda kuře na paprice, rajskou a rizoto. Rajskou a rizoto mi zprotivilo až vlastní dítě 😂

klokanka31
autor
30. kvě 2022

@te_reza Jakto? 😃 Jinak já nesnáším všechny omáčky 😄

krisstina93
30. kvě 2022

Co je to retro jídlo? Tak nějak pozoruji, že se ta jídla moc nemění, aspoň ne co se podává ve školce, škole, co vaříme doma. Takové to moderní vaření ve stylu MasterChef moc nevyznávám :D

klokanka31
autor
30. kvě 2022

A co bych už nikdy opravdu nesnědla je kvasnicová, paštiková a rybičková pomazánka fuj 🤢
Ale zase třeba zapečené chlebíčky miluju dodnes.

zlorenka
30. kvě 2022

mně se stejská po obalovaným gothaji :D ale co jsem pobrala rozum a znam slozeni, tak ho asi ozelim.. :D

wladimira
30. kvě 2022

@klokanka31 godhaj na všechny způsoby 😁 ( na ohni ,obalovany, ve spagetách ,s cibulí a otcem ) maso s broskví , knedlík ve vajíčku , family frost pizza 😂

levandule_k
30. kvě 2022

Jako dítě jsem milovala párky, dneska je nejím a vadí mi už jenom ten odér, když se vaří.

Nikdy jsem nejedla kvasnicovou pomazánku a ani nemám potřebu ji testovat. Ve školce jsme měli různé druhy pomazánek a většina mi nechutnala, tak 90%. Rybičková, tuňáková jsou fajn pomazánky, ale mám je ráda dělané doma, když vím, co do nich dávám.

Koprovka, hodolanská mi nechutnaly v dětství ani teď.

Svíčková je dobrá, ale musí být kvalitní hovězí a zase mám ráda vyvážený poměr zeleniny a koření, tak jak jsem zvyklá z domu. Jo jsem v tomhle hodně rozmazlená.

kevi1
30. kvě 2022

Ja som neznasala plnenu papriku a neznasam ju doteraz. Inak retro jedlo je pre mna najviac granadir ale ten milujem aj teraz

klokanka31
autor
30. kvě 2022

Pro mě jsou teda i retro jídlo domácí chlebíčky a jednohubky, a když to někde cpou na návštěvách, tak se mi dělají osypky 😣

terulin
30. kvě 2022

Já nechápu pojem retro jídlo 😀 Jako jídlo co vyšlo z módy? 😀 😀 😀

emillyhk
30. kvě 2022

Za mě je retro jídlo kuřecí plátek s broskví a sýrem 😄 Kdykoli jsme byli s rodiči v restauraci, tak jsem si vybrala tohle 🙈 Dneska už bych to do pusy nedala.

klokanka31
autor
30. kvě 2022

@terulin Spíš co se hodně jedlo před xx lety... Je dokonce knížka Retrojídlo 😃

klokanka31
autor
30. kvě 2022

Ještě jsem si vzpoměla na chleba ve vajíčku nebo brambory na loupačku.

novamamina
30. kvě 2022

Teda tak jsem asi úplně retro a to mi není ani 30 🤣🤣. Maso s broskví si občas dělám na grilu, chleba ve vajíčku se sem taky dáme a brambory na loupacku? Mňam! S mlékem! 🤣

jane46
30. kvě 2022

Chleba ve vajíčku děláme pravidelně (když už u nás leží chleba, padne na tohle, nikdo ho jinak nechce jíst), kuře na paprice je TOP omáčka... Dobrá jednohubka je luxus (chlebíček jednou za sto let, domácí od tchyně, taky). Pomazánky miluju (kromě teda té kvasnicové, to jsem díkybohu jen slyšela, ale snad nikdy nejedla. Nebo jsem si to z dětství radši vyblokla 😀).
Jo rajskou fakt nemusím (ještě když v ní plave ta plněná paprika). Ale miluju fakt dobrý tmavý kvalitní guláš nebo segedín.
Brambory na loupačku bych si klidně dala hned.
Kuře s broskví jsem nechápala už tehdy...
Hodně jídel z dětství už nejím, protože "už vím" Ale nemyslím, že jsou retro.
@kevi1 Mňam, ten jsme dělali hodně často a já na něj úplně zapomněla...

klokanka31
autor
30. kvě 2022

@novamamina Však i lidi z 90.let jsou už retro 😃

klokanka31
autor
30. kvě 2022

@jane46 Svým způsobem je to retro, a neznamená že se to dnes už nejí...jako spousta hraček co byla za nás, tak dnes se dají znova koupit...třeba kočka s míčky, mozaika Včela zdobí úl...

luci_ela
30. kvě 2022

@wladimira obalený godhaj s bramborovou kaší a okurkový salát, jsme si udělala v sobotu s dcerkou a jak se nacpala a chutnalo jí 😂🙂 jednou za čas si dáme, chutná mi to stále. Chleba ve vajíčku k večeři miluje a kuřecí plátek s broskví.... No dostala jsem chuť 😂

odula
30. kvě 2022

Koprovka. Já ji tak strašně nesnáším.... 🤮

jane46
30. kvě 2022

Mám to, mám to... Mléková polévka je horor-retro 😀

klokanka31
autor
30. kvě 2022

@jane46 To jsem v životě neochutnala ale jen při tom názvu mi vstávají vlasy hrůzou 😄

chrystyanna
30. kvě 2022

@klokanka31 já ji zazila asi dvakrát.. Raději hlad než toto

veraakubik
30. kvě 2022

@klokanka31 jo a topinky s míchanym vajíčkem a chleba se sadlem..🙈 Fuj,dnes bych to do pusy nedala.. Dalsi retro-vzpominky na školku-mlikova polevka..🤮 (pardon,ale to jako neeeeee)

klokanka31
autor
30. kvě 2022

@chrystyanna 😂 Stejný zážitek mám já ze školky s kvasnicovou pomazánkou. Lepší hladovět než tohle 😃

hezz17
30. kvě 2022

Strasne rada vzominam na skolni jidelnu- koprovku, smetanovou omacku s fazolkama a vejcem, zadelavana mrkev s bramborem, ryzova kase. Miluju.
U nas doma se porad delaji klasicke chlebicky a casto se sni jeste pri vyrobe 😀😀 chleba ve vajicku jsme meli na veceri vcera.

klokanka31
autor
30. kvě 2022

@veraakubik Chleba se sádlem jsem v životě nepochopila, naši to jedli ale já nikdy, odmítala jsem 😄 to samé chleba se slaným rozmíchaným tvarohem.

hezz17
30. kvě 2022

@klokanka31 tak chleba se sadlem a cibuli je super 😀 prodavli ho jako obverstveni na akcich kam jsme jezdili 😀😀😀

terulin
30. kvě 2022

Kvasnicovou pomazánku jsem teď viděla jako top zdravého stravování v jednom pořadu z Anglie 😀 (a recept mi dost evokoval babičku, takže asi bude i stejně hnusná) 😀 😀 😀

klokanka31
autor
30. kvě 2022

@hezz17 Jako se syrovou cibulí?😮

sanyy22
30. kvě 2022

@klokanka31 já nesnáším vývary 😠😠😠