Svíčková v těhotenství. Jedly jste?

nika110818
26. lis 2023

Ahoj, prosim, jedli jste svickovou v tehotenstvi? Ptam se protoze, ze je tam celer a petrzel, ktery by se pry moc nemeli. Prosim, sama citim, ze je to vtipny dotaz, tak prosim bez pichlavych poznamek. Dekuji. 😊

nagojka
26. lis 2023

@nika110818 ano naprosto normálně🙂jedla jsem úplně všechno na co sem měla chuť...klidně sem si obalila hermelín,když byla příležitost dala sem si i trochu tataraku..já tohle moc neřešila ale chápu že každý to má postavené jinak...takže za mě si klidně dej 👍

barbora1102
26. lis 2023

Jsem v 14 TT a nejím akorát tatarák, hermelín a nivu, jinak na co mám chuť, to si dám 😁 a že ty chutě mám 🤣

emillyhk
26. lis 2023

@nika110818 Kromě tataráku který nejím ani normálně jsem jedla všechno. Větší pozor jsem si dávala u pití - žádný alkohol, tonik, u bylinkových čajů jsem koukala na složení.

ilone
26. lis 2023
lencaa11
26. lis 2023

@nika110818 jedla jsem normálně a zelenina jako mrkev a petržel neni nic zakázaného

cilkat
26. lis 2023

Ve svíčkové je zrovna té zeleniny fakt "trochu". Tam bych vůbec nezaváhala a s chutí si ji dala. ... nad čistě celerovým salátem jako přílohou k jídlu bych se už zamyslela.

fire85
26. lis 2023

@cilkat proč vadí celer? Pokud toho člověk nesni kilo, myslim ze může vše. I pivo🙂

bubbi
26. lis 2023

no, já normálně svíčkovou nemám ráda, ale zrovna v těhotenství, na jedné svatbě, jsem si na ní fakt pošmákla a ještě si přidala 😉 Že by se neměla slyším teď poprvé... Každopádně po porodu se to vrátilo do starých kolejí a od té doby už mi zas nechutná 😉

cilkat
26. lis 2023

@fire85 Pokud toho nesní kilo... což u toho salátu asi i může. Cerel mimo jiné "usnadňuje vykašlávání a rozpouští hlen a snižuje krevní tlak". ... obě věci se v těhotenství prostě doporučuje nepřehánět (respektive léky s těmito činky vůbec nepoužívat). Ale fakt je to o tom "nesníst kilo". Jedna svíčková fakt nic neudělá. ... fakt bych se bavila o tom, že možná není ok sníst každý den čtvrt kilo. Ale v běžném jídle to nemá smysl řešit.

drakenn
26. lis 2023

Hele. Kdyby se kořenová zelenina používala jako prostředek pro potraty, tak by generace žen neřešila nechtěná těhotenství a levobočky!

drakenn
26. lis 2023

@cilkat kořenová zelenina i na kila nezpůsobí samovolný potrat!

marge_s
27. lis 2023

@drakenn …ale to, ze se poblijes 🤣

j.a.n.i
27. lis 2023

Ja se občas divim, ze lidstvo ještě nevymrelo, když je vetsina veci tak děsně nebezpečná v těhotenství 🤔

glimmer
27. lis 2023

@nika110818 já u obou těhotenství jedla i tatarák, nivu i hermelín. Mimochodem na tatarák jsem měla neustále chuť.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru