Mrkev v prvním trimestru. Jedly jste?

nika110818
18. říj 2020

Ahoj, holky, prosim, jedli jste mrkev v prvnim trimestru? Cetla jsem, ze by se kvuli vitaminu A nemela, pak jsem ale cetla i protichudne nazory. Konzultovali jste nekdo s lekarem? Dekuji.

jaja01k
18. říj 2020

@nika110818 Nekonzultovala jsem, normálně jsem mrkev jedla a mně ani dětem se nic nestalo.

palja
18. říj 2020

Taky jsem ji normálně jedla v přiměřeném množství.

leymea
18. říj 2020

Jedla jsem, ani jsem nevedela, ze by se nemela.

lokesa
18. říj 2020

@nika110818 Ahoj, mrkev neobsahuje vitamin A, ale beta karoten, tedy provitamin A, ze kterého si tělo vitamin A vyrábí. I dospělý člověk se může otrávit přemírou vitaminu A (stávalo se u polárních výprav, jelikož jej snědli velké množství, které bylo obsaženo v játrech ledních medvědů). Plod má ještě nižší toleranci vůči jeho hladině v organismu, proto je nevhodné jíst větší množství potravin obsahujících vyloženě vit A, tedy játra (celé těhotenství nejím pro jistotu vůbec), žloutky a tučné ryby (tady to prostě jenom nepřeháním 🙂). Z beta karotenu si tělo nevyrobí větší množství vitaminu A, než miminko zvládne, takže mrkev je v pořádku. 🙂

jakreb
18. říj 2020

@nika110818 Jedla a pila som vsetko v oboch tehotenstvach co aj mimo tehu. Nikdy som neriešila. Mam 2 zdrave a krásne deti. Samozrejme okrem alkoholu.

hanyzka11
18. říj 2020

@nika110818 Nedávno jsem četla článek, kde bylo napsáno ve zkratce: pozor na větší množství vitamínů A. Výjimkou je mrkev, kde se vitamínem A predavkovat nelze. Takže ne játra ve velkém množství a pozor na multivitaminy s vitaminem A. Mrkev je ok 🙂

tasimia
18. říj 2020

Nic jsem s nikým nekonzultovala ani jsem se nedivala na net a normálně jsem mrkev jedla.

keksik002
19. říj 2020

@nika110818 jedla jsem to na co jsem mela chut, cele těhotenství.. Myslim ze to některé nastávající maminky hroti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru