Retro pamlsky, co nám chybí. Na co rádi vzpomínáte Vy?

klokanka31
8. zář 2020

Dneska jsem si tak vzpomněla na sušenky Koukou roukou, a říkám si, že je škoda, že některé dobroty našeho dětství se už neprodávají... Na co rádi vzpomínáte vy?

miba10
8. zář 2020

@klokanka31 Fialky 😊😍

klokanka31
autor
8. zář 2020

@miba10 Tak to jsem nikdy neochutnala, jsem se bála že to bude chutnat fakt po fialkách 😊

kmarie81
8. zář 2020

@klokanka31 chutnalo 🙂 nebo teda aspon krásně vonělo🙂

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
sways
8. zář 2020

Rumenky, nebo jak se to jmenovalo... Nebo je ještě prodavaji? 🙃 🤪

elencze
8. zář 2020

Mi se stýská po sušenkách Meduňky, ale to jsem byla opravdu ještě hodně malá, konec 80. let. Z těch devadesátkových ani ne tak po sladkosti, ale po tom albu k tomu - Království zvířat. Dneska se sice taky sbírá, ale to s omalovánkami bylo lepší.

elencze
8. zář 2020

@sways jo, rumové perníčky, myslím, že se ještě prodávají 🙂

klokanka31
autor
8. zář 2020

@kelerub Jo, griliášové vlnky, mňam...

klokanka31
autor
8. zář 2020

A nebo jsem milovala bonbóny, ale nevím jak se jmenovaly. Byly tvrdé ve tvaru malého kvádru, a uvnitř byla ovocná kašička, broskvová nebo jahodová. Mám pocit jestli se nejmenovaly karneval nebo tak něco, ale nikde na netu to nemůžu najít... A každý byl zvlášť balený.

miba10
8. zář 2020

@kmarie81
@klokanka31 holky a já na ně asi před 2lety i narazila. Tak jsem si je hned koupila 😊
@elencze jo Království zvířat....to pro mě bylo něco jako dneska Ferrari. Prostě nedosažitelné

klokanka31
autor
8. zář 2020

@miba10 Na co jsi narazila? Neříkej že vlnky...

mon_88017
8. zář 2020

Zoretka, Vlnky, co měly "víc pater" a Letní/zimní směs v plechovej pixle 😀

mon_88017
8. zář 2020

@miba10 fialky se daj občas ulovit na poutích ve stánkách s cukrovinkama. Onehdá sem si je kupovala překvapilo mě, jak je to vlastně neuvěřitelně hnusný bonbon 😀 😀 😀

klokanka31
autor
8. zář 2020

A nebo Flipz, preclíky v čokoládě... Spoustu let nebyly, ale teď se zas začínají objevovat, jen za vyšší cenu. Nebo malé pohádkové čokoládky od Sfinx, byl na obalu obrázek např. Červené karkulky, Popelky... to bylo něco jiného než ta tenká čokoládka od Království zvířat...

kmarie81
8. zář 2020

Jo a ještě jsem milovala čokoladu od zora - myslím, že se tojmenovalo Sojová pochotka - byla to taková nečokoládová hmota zvláštní chuti, ale pro mě, co nejí čokolády jako takový, prostě pecka čokoláda 🙂

klokanka31
autor
8. zář 2020

@mon_88017 Jojo, vlnky byly vysoké, pak je ufikli na půlku, a pak ufikli zbytek a nejsou 😄

klokanka31
autor
8. zář 2020

@kmarie81 Mě chutnala nugátová čokoláda od Zora. Asi před dvěmi lety jsem si ji koupila, ale už to není tak dobrý, a hrozně tvrdý.

linethe
8. zář 2020

Bonbóny Junáky jsem milovala

michaela666
Autor odpověď smazal
Zobraz
klokanka31
autor
8. zář 2020

Nebo byly fajn na Vánoce kolekce, plněné ovocnou kašičkou, a ve tvaru autíček, každý kousek byl v jiné barvě alobalu. A ne jako dneska, stejný tvar, a jen dvě barvy...

mon_88017
8. zář 2020

@klokanka31 na preclíky v čokoládě sem narazila v Globuse. Nicméně se přiznám, že sem neměla odvahu 😀
Nugátová, arašídová a bílá Zora.... dobrej hnůj, ale jak já je milovala 😀 😀 😀
Vánoční kolekce nosil tatík z práce, jakože od ROH, žrali sme jenom dutý figurky, ty plněný nikomu nechutnaly. A úpe nejhorší byly ty střapce plněný jakousi bílou mentolovou substancí 😀 😀 😀

mon_88017
8. zář 2020

Nalezeno na gůglu.... Schválně, kdo měl rád slávistický a kdo měl rád atlasky 😀 😀 😀

miba10
8. zář 2020

@klokanka31 ne,na ty Fialky

klokanka31
autor
8. zář 2020

@mon_88017 Jojo, těm střapcům děda říkal štětky ☺ ty preclíky někdy vyzkoušej, jsou hrozně dobrý, je to super kombinace, slaný preclíček a čokoláda 😊

eloise02
8. zář 2020

@mon_88017 Slavie se prodávají pořád☺.

Já jsem milovala čokoládu, tuším, že se jmenovala Bona, polovina byla bílá - smetanová a a druhá tmavá. Po té světlé části jsem se mohla utlouct.☺

miba10
8. zář 2020

@mon_88017 já je zbožňovala a i po těch letech mi chutnaly

mon_88017
8. zář 2020

@eloise02 Bona za 18 Kčs... jo, blbě se šetřilo, když měl člověk kapesný 5 kčs na týden 😀 😀 😀

lv
8. zář 2020

Sevak žvejky, jejee ted si nemůžu vzpomenout na jmeno, takova tvrda tyčka cca 20cm, hnědá s par barevnymi čárkami, nesmeli jsme to kousat, že si zkazime zuby.. Vlašák a chlebíčky, co byly v krámě 1x týdně a ukrutně dobrý

lv
8. zář 2020

A Alma ve škole

letalnica
8. zář 2020

Atlasky 🙂 Žvejky Bajo s obrázkem, a pití Olympus, kterýmu se říkalo Pompela 🙂