Samovolně se nám spouští monitor dechu? Nejhorší noc v mém životě

duhovakony
4. srp 2018

Holky vcera sme byli u dr.na kontrole s malou ve 14dnech a vsechno v pohode. Vecer v 9 sem ji dala do postylky a tak za 15minut zacal vejt monitor dechu oba sme s muzem vylitli chytli malou ale ta spinkala dychala takovou dobu sme ji hlidali dech...a studovali na navodu z jakych pricin to po 12 dnech zaclo vejt.muz byl vzhuru do pul 1 a malou hlidal,ja v 1 kojila a vse v poho no a ve 4hodiny zase zacel monitor vejt,opet sme vylitli vyndali z vazacky a mala dychala,zdalo se byt vse v poradku.opet sme studovali kde se stala chyba .myslite ze by po 12dnech zacel monitor zlobit a nebo je nejak blbe rozlozen?mame ho na postylce na tech tyckach(na rostu)myslite ze by bylo dobre dat pod nej nejakou desku? Kazdopadne jedeme dnes s malou na pohotovost at ji radeji zkontrolujou...reknu vam zensky,nikomu tenhle strach nepřeju 😢😢
A ja si asi zajdu na gyn.ambulanci s tim cervenym fleke. Na prsu kdyby to byl zacinajici zanet...

sviva
4. srp 2018

@duhovakony a je v plence zabalená na volno nebo zavinutá?

martiniquest
4. srp 2018

Zahod monitor, dej si miminko k sobe do postele a budes v klidu.

ev.ka
4. srp 2018

@duhovakony nepotřebuje zavinovačku, potřebuje Tebe, vem si ji k sobě do postele a bude Vám oběma líp

katka900
4. srp 2018

Tak nám to občas dělá taky. Prostě už nevydrží na té desce a cestuje po postýlce

duhovakony
autor
4. srp 2018

@sviva polozim do plenky zavinu ale ne na pevno...

katkatomaskova
4. srp 2018

Vyměňte baterky. Apnoe hází falešný poplachy při slabších baterkách. Nám to udělala dvě noci za sebou pár dní poté, co jsme se vrátili z porodnice (apnoi jsem koupila od kamarádky a nechala tam baterky, co tam byly) - oba jsme s mužem byli za zlomek vteřiny u postýlky, mě už se v hlavě mlelo, jak budu resuscitovat... A malá zvesela chrněla a dýchala 🙂 Btw - na dítěti okamžitě poznáte, že má problém s dýcháním, protože během vteřinky výpadku dechu promodrá kolem pusinky 😉 Takže pokud si nejste jistí, jestli se fakt něco dělo, nebo ne, podívejte se na barvu kůže okolo pusinky.

g_m
4. srp 2018

@duhovakony Nevím, jakou máte zavinovačku, ale doporučuju pořídit swadlleMe, jsou tenčí a teď na léto ideál.

luska__
4. srp 2018

me rval nekolikrat za noc( syn spal na perove zavinovacce) po mesici jsem to vzdala

pavla555
4. srp 2018

Presne jak uz bylo psano, nebalte ji v tech vedrech a klidne mohla na malou chvilku prestat dychat. Urcite bych si ji nedavala do postele jak tu nekdo psal. Jinak ten stres chapu, ale vzdycky lepsi i falesnej poplach a hlavne kdyz je vse OK. Ja v 6t zazila zaskocene mleko a nastesti to dopadlo dobre, ale uz jsme volali rychlou. No uz se budeme bat porad☺🙋 Tak drzim pesticky at jste OK a.nic uz nepipa☺

duhovakony
autor
4. srp 2018

@ladyhacek a co kdyz ji do te zavinovacky nezabalim ale jen ji v ni polozim a v posteli rozevru...a vyndam hnizdo?

lotosek
4. srp 2018

Do plenky se dá zavinout i na pevno, pohledej na netu, ukazovali nám to v porodnici, nebo koupit tu lehkou swadleMe. Monitor jsem domů nechtěla, manžel by to zapomínal vypnout a měli bychom furt diskotéku.

katkatomaskova
4. srp 2018

@pavla555 I to se dá řešit - dítko si položíte bříškem na spodní stranu předloktí (hlavičku čelíčkem do dlaně), a párkrát ho bouchnete mezi lopatky, je to stejné, jako když zaskočí dospělému 🙂 Tuším, že si teď asi řeknete "nojo, tý se to kecá, neví, co by dělala, kdyby se jí to fakt stalo, určitě by zareagovala, jak teď říká, haha". Už za sebou nějaké resuscitace mám, i mezi členy vlastní rodiny... A já osobně tak reaguji - navíc ještě jsem zdravotník. Horší mi přijde, že se mezi laiky neví, jak resuscitovat. A to jak dospělého, tak i dítě 😕 Případně jak řešit situace, které jí můžou předcházet - viz to zaskočené mléko. Jediné štěstí je, že dispečer navádí při záchraně, než dorazí rychlá. Jen člověk musí být schopen dělat, co mu říkají... Adrenalin, stres z nastalé situace, strach o toho člena rodiny, tohle všechno může člověka až paralyzovat... Nechci tu nějak šířit paniku ohledně SIDS a podobně, ale je dobré si něco načíst a znát a vědět, protože štěstí přeje připraveným...

linee
4. srp 2018

@duhovakony mas hnizdo? Tak v tom pripade by mel byt monitor dechu hned pod hnizdem, ne az pod matraci a rostem....aspon tak to je v navodu co mam (ale ja mam pujceny). Duvodu muze byt nekolik. Pokud mas novy - rozhodne ho reklamuj a vrat nebo minimalne vymen. Pak urcite vymen baterky. Pokud mas hnizdo, tak ty desky se davaji hned pod hnizdo. Pokud hnizdo nemas a mala je hned na matraci, tak desky jdou na rost pod matrac.
Ted v tom horku ale malou do zavinovacky opravdu nedavej. Pokud muzes ze zavinovacky vytahnout vlozku a nechat jen bavlneny obal, tak to udelej a bud ji dej jenom tenke body a nebo ji nech jenom v plince, popr.plena+ponozky a jen do toho obalu. A nebo ji zavaz napevno do pleny a vloz bez zavinovacky do hnizda - je to tzv. karpuv uvaz - video je nekolik, napr. tady

https://www.youtube.com/watch?v=2Gr7n9O32SQ

nebo

https://www.youtube.com/watch?v=cJdA4UR7Bho

V podstate z toho udelas zavinovacku swaddle me a dite se citi v bezpeci (a usetris penize za swaddle🙂).
Ja monitor mam a poridila jsem i u druheho na prvni pulrok. Citim se bezpecneji, i kdyz rozumim, ze ted se zbavit strachu, aby to nezacalo zase houkat bude tezke.
Hlavne, ze je mala v poradku! Drzim palce

linee
4. srp 2018

@duhovakony jinak bych se ale opravdu projistotu podivala a nastudovala, kdyby nedejboze k zastave doslo, co delat. Clovek opravdu nikdy nevi.

dasa.77
4. srp 2018

Buď v klidu,určitě je to monitorem. Stáčí ho dát na kartónovou krabici. Nebo úplně nejlépe zespoda do matrace, Pokud máte sundávací potah.

svetlus_pepca
4. srp 2018

@duhovakony V první řadě doporučuju se naučit neplašit 😉 Nemyslím to zle, ale jinak se zblazníš. Jet na pohotovost je dle mého kravina. K sobě do postele, jak tu někdo radil, bych si dítě nedala. Měla bych větší strach, než když je na tom monitoru a nevyspala bych se. Krom toho první syn třeba už jako miminko u nás spát nechtěl. Vrtěl se, kňoural, budil se. V postýlce spal krásně. Zkalibrovaný by měl být, pokud je nový. Já mám třeba monitor už z roku 2012 (byl z druhé ruky). Teď před narozením druhého syna jsme ho poslali do autorizovaného servisu, kde ho zkontrolovali a vystavili certifikát. Každopádně já mám v postýlce jen jednu desku. Někde jsem četla, že když jsou obě, může jedna dech chytat, druhá bude lehce mimo a už to zlobí. No a na závěr, a to především - NIKDY bych nepustila z úst ani slovo o falešném polachu. Čtu to neustále - je to samý falešný poplach, akorát nás to otravuje; dali jsme to pryč kvůli falešným poplachům atd. Ti, co to tvrdí, by si měli uvědomit, že ten monitor spustí alarm, pokud se mimčo delší dobu nenadechne. A protože obvykle spustí dost nepříjemný tón a poměrně nahlas, způsobí, že se mimčo lekne a nadechne. Nebo se také samo o sobě prostě jen nadehne o dvě vteřiny dýl než je ta prodleva na monitoru. Takže ano, třeba se ti dnes v noci malá dvakrát nadechla trošku později. Ale to se u miminek prostě stává. Ale abych kvůli tomu vzala monitor a vyhodila ho oknem, to fakt ne. Protože příště tě může upozornit na opravdový problém! Nejednou monitor dechu zachránil život. Nenapadlo by mě ho dát pryč jen proto, aby mě "nerušil a nestresoval". Jinak i já sama mám tyhle zkušenosti, takže tvůj strach rozhodně nijak nepodceňuju. Když se mi to stalo poprvé (a to i teď u druhého syna), vždy jsem tu noc pak hůř spala. Ale vědomí, že je ten monitor hlídá, mi další noc už dovolilo spát normálně. Takže za sebe doporučuju - dát jednu desku tak, abys mimčo pokládala přesně nad ni (desku mám normálně pod matrací), nebalit do zavinovačky (v tomhle vedru už vůbec ne) a nestresovat se. Ten monitor ti má pomoct se nenervovat, být v klidu a hlídat tvůj poklad. Tak mu to umožni 😉 Přeju klidné noci bez poplachů!

ladyhacek
4. srp 2018

@duhovakony
@duhovakony takto jsem měla syna v otevřené zavinovačce a desku pod matraci a bez falešných poplachů

duhovakony
autor
4. srp 2018

@linee dekuju.jsem ted opravdu psychicky v p*****😢

tycinkatwix
4. srp 2018

Mě se přesně to samé stalo s malou neteří, kterou jsem hlídala sestře. Byla jsem v obýváku a najednou siréna ... No krve by se mi nedořezalo 😳 ... Malá spinkala jak andílek. Prostě se to stává, že to začne samo houkat. Je to ale hnus ... Člověk by se z toho po.... 😬😬

luj89
4. srp 2018

@duhovakony Ahoj, ja tedy taky nejsem zastance monitoru dechu pro zdrava miminka... Co aby dxera spala v satku u tebe, tak budes mit jistotu zda je ok. a v noci vedle tebe v posteli, taky ji tak lepe ohlidas. jinak zavinovacka opravdu zvysuje riziko sids (deti jsou prehrate a upadaji do hlubsiho spanku). Kdybyste monitor dechu chteli zachovat, dala bych hovna reklmaci.

pavla555
4. srp 2018

@katkatomaskova uz se nam to parkrat stalo a delala jsem jak pisete, ale ted to bohuzel moc nepomahalo a ono cekat az uz to bude uplne blbi a cekat tak dalsi minuty (kdyz jde o vteriny) jsem fakt nechtela - asi nejsem takova frajerka. I tak to trvalo dost dlouho nez to bylo OK! Jinak mate pravdu, ze je dobre to znat. Jinak diky adrenalinu se clovek nehrouti pri ,,zasahu,, ale az potom☺

fifina86
4. srp 2018

@duhovakony nam takhle “zlobil” monitor na plenku u prvorozeneho ditka, ja hormony rozhozene, totalne ko, ze ma mala trable, dle detske ok. Manzel zasahl a jeste v sestinedeli sel monitor pryc a zadny dalsi nebyl, ani pak pro sourozence. A byl klid.

pavla555
4. srp 2018

@duhovakony nestresuj se. Vzdyt i lekari Ti rekli, ze je OK ☺

katkatomaskova
4. srp 2018

@pavla555 V tom případě je super, že to znáte a zkusila jste to tak udělat 👍 🙂 Pak naprosto chápu vaši reakci, že když nepomáhalo, volali jste pomoc 🙂

duhovakony
autor
4. srp 2018

@janawaes dekuju moooc

pavla555
4. srp 2018

@luj89 kdyz maminka spi, tak dite neuhlida, zda dycha a navic ho muze zalehnout nebo udusit polstarem, perinou.... Monitor davat k reklamaci, kdyz 2x zahoukal a nevis zda nedoslo k prodleve dechu? Tak to bych taky nedelala! Ja jsem rada, ze ho mam a i klidneji spim.

1nelinka
4. srp 2018

Dulezite je to,ze se nic nestalo a zbytecne bych se nenervovala a pocitala bych s tim ze muze zacit houkat..kdyz se to stane zachovej chladnou hlavu rozsvit a koukni jestli je miminko ok..jestli mate novy monitor tak bych to vic neresela jestli pouzivany tak bych ho vymenila za novy..my kupovaly novy a nikdy nehoukal chybne..-ty starsi uz bohuzel obcas houkaj bezduvodne..rozhodne bych si nedavala dite do postele s tim ze prcka ohlidam to je podle me naprosty nesmysl to by si se uz nikdy nevyspala a hlidala bys jestli prcek dycha..

linee
4. srp 2018

@duhovakony hlavne klid. To sestinedeli je svine, navic, pokud se neco takoveho stane a u tak maleho miminka, tak to na klidu nepridava. Urcite to bylo tim monitorem - bud blbe umisteny nebo slabe baterky. Moji sousedce se stalo tohleto take v prubehu tydne asi 3x. Byla z toho tak na prasky, ze volala rz, i kdyz mala dychala a byla v poradku. Takze urcite nepodcenovat a neplasit. Jsi z toho jeste vystrasena, ale zkus se prospat, spanek a klidna mysl je pro sestinedeli to nejdulezitejsi. Potom mas i vice sily na cokoliv. Mala je v poradku, to je to nejdulezitejsi, slo o plany poplach. Vzdy si to rikej. Jinak se nevyspis.
Jinak, ja jsem treba byla klidnejsi, kdyz jsem mela malou na monitoru, nez kdybych si ji dala do postele - rikala jsem si, ze monitor to ohlida a kdyby cokoliv, spusti se alarm. Kdezto kdyby byla u mne, porad bych ji hlidala, zda dycha a nevyspala bych se vubec a pres den bych uz vubec nefungovala. A ver, ze spanek, predevsim na zacatku, potrebujes jako sul.
Neboj, vse je v poradku!

duhovakony
autor
4. srp 2018

Holky vsem za pozitiva dekuju...daly sme monitor pod hnizdo...nebude to tvrde na jeji zadicka?

garalela
4. srp 2018

@duhovakony nevim co mate za monitor ale v návodu nanny je citelne uvedeno ze se ma dat na desku pod matraci, nechali jsme si pred porodem uriznout. Druha vec je, ze nakonec nepouzivame,ale jen na rost bych to nedala