Sledujete dokument Paterčata?

rajecka
27. zář 2014

Sledujete dokument na ČT1 o paterčatech? Jak ta rodinka na Vás působí? Já jsem jim hrozně fandil a těšila se na ten pořad, ale z dalších a dalších dílů jsem fakt zklamaná. Přijde mi, že se pořád jen na někoho zlobí. Že jim nikdo nesponzoruje pleny, že ošetřovatelky jsou špatné, že museli všechny darované věci samy prát a žehlit, proč nedávají peníze mamce, když jí pomáhá atd..... Proč by měli platit mamince, když je stejně nezaměstnaná? Tak jí přece má čas pomáhat i bez peněz. Kdyby měla zaměstnání, ze kterého by kvůli dceři odešla, tak to pochopím. Přijde mi, že si vůbec neváží (nebo to alespoň není patrné), že jim tolik lidí chce pomoct. V dnešní době a rozpočtové krizi bych čekala, že se na ně každý vyprdne. A tatínek se chová jak celebrita a předvádí se, jak kdyby to celé bylo o něm.

kaijko
27. zář 2014

@misaskul já s ní mluvila v Podolí 😅 a pořád jede to samé 😀 Já vím v čem to je 😀 Jde o vychování a základy slušného chování.. Ale jo je fakt, že každý jsme jiný.. 😀 😀 😀

r.severanka
27. zář 2014

@bunny123 V Sama doma říkala, že manžel je na neschopence. Takhle přesně vznikají drby a fámy, občas někdo něco překroutí... 😒

berticka
27. zář 2014

@kaijko Ale Saša si stěžovala na legislativu, která neumožňuje, aby pečovatelkou byla její matka, která, pravda, sedí na zadku a tudíž by tu práci mohla krásně vykonávat, dostávat za to plat a stát by ušetřil na její podpoře. Zatímco takhle stát platí pečovatelku a ještě matku na podpoře (která ovšem Saše tak jako tak samozřejmě taky pomáhá, to bylo myslím z toho dokumentu zcela patrné).

berticka
27. zář 2014

@bunny123 Možná v Bille už nepracuje, to nevím. Ale pokud dokument dodržel časovou souvislost, tak ta paní je pomlouvala v době, kdy v Bille ještě pracoval - a o to jde, o pomluvy a předsudky.

kristyn.g
27. zář 2014

@bunny123 asi se jim nelíbila ta medialita v práci :-/ Nebo to doma nezvládali, mě by z toho kleplo...

petrad93
27. zář 2014

@misaskul Jak jsem psala nekoukám na tento dokument, takže nemůžu říct co vše dostali. Ale oblečení jim určitě posílají jiné maminky, a postýlky apod taky určitě dostaly. A to je ten základ. Plínky apod, jim taky určitě někteří pošlou. Když jsem koukala na snídani, dostali tam odrážedla, její partner než dostal práci ( nyní je na neschopence). A kdo z nás by toto dostal? Dobře dostává rodičovský příspěvek na jedno dítě, ale to tady dostávají maminky s dvojčaty, trojčaty apod. Takže samozřejmě kdyby dostala víc, tak by to nedopadlo dobře. Ale předpokládám že mají další příspěvky. A nehledě na to že dostaly byt a pečovatelky. Ikdyž jí pečovatelky nesmí šahat na děti, tak si myslím že úklid apod jí pomůže dost.

dokument
27. zář 2014

já bych si taky stěžovala na pečovatelku, která jde k paterčatům a nikdy v životě nepřebalovala mimino a nemá žádné zkušenosti s tak malými dětmi

adinka_k
27. zář 2014

@bunny123 nekde jsem cetla, ze kvuli operaci Sasi musel byt Tonda na osetrovacce pul roku s detmi, tedy jsem z toho pochopila, ze tam "pracuje", jen je doma, protoze Sasa po dvoji operaci kyly nesmi nic tahat.
Nikde jsem necetla, ze skoncil pracovni pomer v Bille...

misaskul
27. zář 2014

@petrad93 V pohodě, mě šlo o větu, kterou jsi napsala, že "oni dostanou všechno".

bunny123
27. zář 2014

@berticka Jo jo, to určitě, to od těch lidí bylo zákeřné. Pochybuju, že by chlap s takovými starostmi hrál automaty, jak říkali.

petrad93
27. zář 2014

@misaskul V poho 🙂

katcha21
27. zář 2014

@kristyn.g Já chápu jak to myslíte, ale přeci je to práce, kterou musí vykonávat osoba s určitým vzděláním. Není to zahradník např. 😉 To je jako kdybych dávala dítě do školky a moje máma zrovna neměla práci a já bych si řekla, proč má moje dítě učit cizí ženská, když moje máma nemá práci, tak by to mohla jít dělat ona 🙂 (Příklad samozřejmě)

berticka
27. zář 2014

@petrad93 Opravdu si myslíš, že když ti najednou řve pět dětí (umí si to vůbec některá z nás představit?), že ti pomůže, když máš čistou podlahu? Rozuměj, nesnižuji to, chápu, že i čistá domácnost má vliv na to, jak se cítíme, ale v okamžiku, kdy pláče pět miminek, by mi nějaká podlaha nebo utřený prach byly asi dost ukradené 😒

petrad93
27. zář 2014

@berticka Rozhodně to není nejpříjemnější věc, ale má tam manžela který je doma, myslím si že i starší syn je dost zatížený takže se musí starat. A určitě jí tam chodí dost pomáhat rodiče. A ano v tu chvíli jí bude čistá podlaha k ničemu. Ale v tomto je zákon blbý když už tam má někoho tak by se mohli i o ty děti postarat. Ale určitě jí to usnadní práci. Nemusí celý den lítat okolo 5 dětí a do toho uklízet. V tomto směru každá pomoc dobrá.

kaijko
27. zář 2014

@katcha21 jéé, tak to bych mohla rodit a rodit a pak zaměstnat mamku 😀

misaskul
27. zář 2014

@berticka Já si myslím, že 90 % maminek (nebo obecně lidí) si to vůbec nedokáže představit. Proto to v této diskuzi za pouhé tři stránky vypadá takto.

kaijko
27. zář 2014

ona, ale řekla, že ty pečovatelky nesmí vzít do ruky mimča, když tam není, ne že je nesmí vzít vůbec.. jo, to je špatný předpis, ale i tak to pomůže.. zase kdyžby Saša měla čas být v kuchyni a vařit, tak by si mohly role vyměnit, ne? jde jen o domluvu 🙂

rajecka
autor
27. zář 2014

@berticka Tak ono to asi není tak jednoduché, jen tak jí dávat peníze. Musela by být zaměstnanec toho úřadu, určitě mít nějakou rekvalifikaci, možná kdyby si ještě zavčasu udělala kurz a nechala se zaměstnat třeba by to po dohodě šlo, těžko říct. Stát to přece musí nějak vykázat.

berticka
27. zář 2014

@bunny123 Možná to od nich ani nebylo zákeřné, spíš se tím jen projevuje, jak lidé opravdu trpí značnými předsudky a mají sklony věřit a šířit to špatné, protože prostě obecná představa o romské komunitě už je taková, tak proč by zrovna ONI měli být jiní 😒 . Já neobhajuji ani neodsuzuji Romy, já vidím jen rodinu, které se narodilo pět dětí, což je podle mě natolik mimořádná situace, že bez ohledu na charakter rodičů se prostě té rodině pomoci musí.

bunny123
27. zář 2014

@adinka_k
@r.severanka
Aha, teď jsem si to pustila ze záznamu, Tonda říká: "V práci jsem dlouho nebyl, marodím se zádama."

berticka
27. zář 2014

@rajecka Právě že jednoduché to není, souhlasím. Ale pokud by měl zvítězit zdravý rozum a ne čistá byrokracie, tak by to tak být mělo. Já jsem jen chtěla říct, že plně chápu, proč si Saša na pečovatelky stěžuje.

berticka
27. zář 2014

@petrad93 To ano, každá pomoc dobrá, to souhlas, taky by stát nemusel poskytovat vůbec žádnou péči. Já jen, že by ta péče podle mého mohla být trochu logičtější, než jak je to teď.

bunny123
27. zář 2014

Babička je prý zaměstnaná z úřadu práce (Sama Doma, 2.6.). Já asi prozrazuju něco dopředu 🙂

katcha21
27. zář 2014

@kaijko No asi tak, pak by ovšem záleželo na tom, jestli by Vám uznali nárok na pomoc na 5 jednotlivých dětí 🙂

@berticka Ta ona se asi ta "představa" nezakládá na bujné fantazii lidí, ale na kruté realitě. Jinak nechápu, proč by se jim muselo pomáhat, přeci pomáhá ten kdo může a hlavně ten kdo chce.

berticka
27. zář 2014

@katcha21 Realita je možná nějaká, ale to nic nemění na tom, že mi je líto každého člověka, kterého ostatní posuzují na základě předsudků a ne na základě toho, jaký skutečně je. Ohledně té pomoci - to už je asi otázka individuálního sociálního cítění každého z nás, někdo to tak cítí, někdo ne, v pořádku.

katcha21
27. zář 2014

@berticka To mě samozřejmě také, ale to se stává spoustě lidem, že vůči nim má někdo předsudky, ať už je to kvůli vzhledu nebo stylu života jaký vede. S tím nic neuděláme.
Ano, já souhlasím a pomoc se jim také dostala a právě to sociální cítění každého z nás potom ukazuje jak projevíme vděk, někdo projeví za malou pomoc, někdo neprojeví za velkou pomoc 😉

aaaaandi
27. zář 2014

Tak pokud jste četly články co vkládala @hojda, tak už v roce 1959, kdy se narodila první česká čtyřčata, tak toho "dost" dostali, speciální kočárek, sunar do dvou let věku dětí, pleny (látkové), dokonce 4 páry botiček pro děti do 10 let. Další rodina se čtyřčaty dostali domeček na 5 let od obce, tak proč se téhle rodině s paterčaty závidí městský byt za 14 tis. měsíčně, kočárky, postýlky?

kristyn.g
27. zář 2014

@katcha21 pravda, pravda...

kaijko
27. zář 2014

@aaaaandi tady ale nikomu nikdo nic nezávidí 😀 pokud dobře čtu 😀

katynka78
27. zář 2014

@misaskul Krááááásně napsané.