Smrdící ručníky, jak se zápachu zbavit?

lolajda
22. bře 2018

Taky se vam stává, ze vam zatuchne (zasmradne) rucnik nebo osuska. Uz mne to rozčiluje, nevim, jak se to stane, ze to pak uz natrvalo smrdí. Nebo ma nekdy tip, jak se toho zápachu zbavit ?😬

hojda
23. bře 2018

Já bych řekla, že je to tím sušením, že se ta voda nestihne dost rychle odpařit a pak to zasmrádne.

usvitka
23. bře 2018

@lolajda pomohlo mi začít prát v sypkém prášku. Taky se mi to stávalo, ale jen s gelovými prášky. Stávalo se mi to u některých tmavých věcí a některých ručníků, jen konkrétní kusy. Od doby sypkého prášku mám klid

ivular
23. bře 2018

Prádlo začne být cítit, pokud schne pomalu. Ručníky by proto optimálně měly viset rozloženě v místě, kde proudí suchý vzduch.

ladyhacek
23. bře 2018

@dc2015 určitě vyzkouším

dc2015
23. bře 2018

@ladyhacek Nebo dávám někdy i do sušičky, pokud máte... ale to už třeba jen pomerančový na provonění... Nepoužívám aviváž, takže místo toho.

slimacikmia
23. bře 2018

Ocot je super, používam aj miesto aviváže s pár kvapkami vonného oleja vhodného na pokožku (levanduľa)

bayt
23. bře 2018

@lolajda to se mi dělo, dokud jsem neměla sušičku - když se to nesuší na slunci či v sušičce, smrdí to

iulia
23. bře 2018

potvrzují, že je to sušením v místnosti, kde neproudí vzduch. Osvědčilose mi ždímat ručníky na vyšší otáčky.

swetlusska
23. bře 2018

mě stačí, když prádlo není cítit vůbec. Teď peru jen v nějakým antialergením (kvůli ekzému), bez aviváže, pak sušička. no a nic není cítit - podle mě ideální.

eviicka
23. bře 2018

Taky se mi to stalo párkrát loňskou zimu, kdy jsem sušila doma. Teď suším celoročně venku a je po problému.

margrethe5656
23. bře 2018

Mně osobně pomohlo ručníky přežehlit. Od té doby, co to dělám, žádný problém. 🙂

slimacikmia
23. bře 2018

Teraz budem možno exot, ale žehlenie ručníkov, ako aj všetkého ostatného (okrem ponožiek :D) mi príde ako štandard... aj keď viem, že dnes už žehlí málokto

vanea
23. bře 2018

Prát na 60, občas na 90, sušit v sušičce nebo na místě kde proudí vzduch a není vlhko, vyžehlit🙂 a nemáme problém...vždycky když to vyperu na míň, tak jsou za chvilku taky zatuchlé..jinak jedeme bez aviváže, protože ta nesmí do sušičky, zanáší se tím pak filtry =) a doporučuju pračku občas vyčistit, někde jsem tady nedávno našla fajn návod, kopíruji tedy příspěvek:

Ocet a kyselina citronová se ti vzájemně zneutralizují a finálně to ničemu nepomůže. Od vodního kamene vyčistí pračku kyselina, tj. 4l octa nebo 200g k. citronové na 90°, přidat dva ručníky/utěrky, program bez ždímání, od usazenin z mýdlových pracích prášků a dalšího bince pomůže 200g sody na praní (nikoliv jedlé!) se stejným postupem, ale dávat kyselinu a sodu dohromady nemá smysl, navíc efekt závisí taky na dávce použitého prostředku a litr octa je na pořádné vyčištění málo

kolbena
23. bře 2018

Měla jsem úplně stejný problém, už jsem chtěla pár ručníků vyhodit, ale opravdu pomohlo vynechat aviváž a do pračky dát výše zmiňovaný ocet a hned po prvním vyprání úplně v pohodě 🙂

zuzineckah
23. bře 2018

@viki999 to je v pořádku. Ale mystifikovat tím, ze zmizí savost není potřeba 😉

kryshpeen25
23. bře 2018

Taky mi to dělalo , ale od ty doby co peru na 60° mám klid. 🙂 peru normálně s aviváží .

podaji
23. bře 2018

@zuzineckah to není mistifikace. Opravdu jsou ručníky u kterých se savost sníží. Známá má ručníky a používá aviváž a musím se hodně snažit abych se otřela do sucha.

zuzineckah
23. bře 2018

@podaji a z čeho soudíš, že kdyby aviváž nepoužívala tak by savost ručníků byla lepší? Známá má nejspíš jen nekvalitní ručníky, kterým nepomůže ani svěcená voda... Tchýně je má také, mají spíš efekt igelitu, než ručníku. S aviváží to nesouvisí.

hucak
23. bře 2018

Při praní jak ručníku, utěrek i povlečení používám Sanytol, tekutý dezinfekční prostředek a susim v sušičce.

pavlinakm
Autor odpověď smazal
Zobraz
sell1
23. bře 2018

Ženský, nedělejte z toho zbytečnou vědu. Kdyz se bude prát na 90 a povesi se po vyprání, tak se muže použit cokoliv, nebo dat kamkoliv a zapachat nebudou. 🙂 Podmínkou je aspon průměrně kvalitní ručník.

olusenka
23. bře 2018

Podle mě stačí běžné zásady při péči o ručníky: vyprat dle cedulky, (nedávat aviváž, nežehlit (oboje se u ručníků stejně nedoporučuje)).
Pokud nepomůže,(já osobně nikdy s pachem u ručníků po vyprání neměla), použít desinfekci na prádlo, nebo koupit ručníky bambusové. Mám teď dva kusy nových bambusových s extra velkým podílem bambusu a to je krása.

kafr
25. bře 2018

Taky mi zatuchaji ručníky. Pravidelně na jaře a na podzim, kdy je celkově vyšší vzdušná vlhkost i venku, netopí se a je to délkou sušení (schnou pomalu) + aviváž (jakoby zalepí vlakna-opet pomaleji schne).
Pomáhá zmíněný ocet, nejvyšší otáčky ždímání, bambusové vlákno, a teď jsme pořídili sušičku. Ale jeden huňatější ručník už nezachránilo nic.

alcar
25. bře 2018

Peru i klidne na 40, pouzivam kapsle (nikdy jsem tak vonave pradlo jako s kapslema nemela) a susim v susicce. A v pohode. 😉