Sousedka kuřačka, jak vyřešit kouř v bytě?

zlorenka
17. čer 2018

Potrebuju poradit, prestehovali jsme se do noveho bytu a zjistila jsem, ze pod nami bydli pani, co kouri. To by problem nebyl, jenze vitr se tu toci tak, ze jakmile si zapali, mam veskery smrad natazeny v loznici, kde mi spi sestitydenni prte, takovym stylem, jako by kourila primo tady a kdyz chci vyvetrat, tak se to posune dal do bytu akorat. Rada bych to nejak resila z cerstva, ale teda vubec nevim jak. Nemate radu?

priefi
18. čer 2018

@zlorenka necetla jse prispevky, ale asi bych za ni v klidu zasla, rekla ji, ze Ti nevadi, ze kouri, ale ze vitr fouka tak, ze kour jde primo do pokoje s miminkem, zda by nemohla kourit z druhe strany bytu

xxx3d
18. čer 2018

@zlorenka ahoj, podle mého je na prvním místě oslovit dotyčnou s tím, jaký máš problém a pokusit se domluvit, dohodnout, pokud ovšem na tom balkóně nekouří pořád (myslím pořád někdo)
Kouř stoupá vzhůru, je logické, že když otevřeš okno, naleze to dovnitř. Kdo by o to stál? Nikdo, a to dokonce ani ten kuřák ne, proto chodí kouřit na balkón. Vlastní priorita 🙂
V případě že by se domluva neuskutečnila, nebo jen tak na oko, máš možnost stížností na majitele domu, resp. bytu, pokud se jedná o osobko, tak stížnost na soud, to je takové na dlouhé lokte... a na dlouhou dobu zaděláno na nepřátelství co se sousedských vztahů týká.
Já chápu, že ti to vadí, nemám v úmyslu se kuřáků zastávat, ačkoli jsem jedním z nich.
Můžeš jí, když selže první pokus o domluvu navrhnout, že si podělíte náklady na čističku vzduchu, kterou si budeš muset koupit kvůli ní. Třeba.
Doufám, že se dohodnete. Vytloukání klínu klínem moc radosti do života nepřináší a klidu už vůbec ne.
Hodně štěstí.

terezapetrova
18. čer 2018

@alcar kdyz vtip neni vtipem tak skutečně ,pac nejsem blba ,nepochopím, ze jde o vtip.

alcar
18. čer 2018

@terezapetrova neres neresitelne 🙂

terezapetrova
18. čer 2018

@alcar dekuji za doporuceni zřejmě. Nicméně jediné co jsem podotkla, ze tvůj vtip nebyl vtipem jako vic za tim nehledej ;)

alcar
19. čer 2018

@terezapetrova dej mi uz pokoj, bude se ti lepe spat. 😉

terezapetrova
19. čer 2018

@alcar me se spi dobre a navíc mi nedosly argumenty.. 🙂

alcar
19. čer 2018

@terezapetrova tak troll ma vzdycky argumenty, ze jo...hlavne ty nesmyslne. 🙄🙏 Unika mi smysl tvych prispevku, pro me diskuze skoncila. Bye bye.👋

zlorenka
autor
19. čer 2018

@terezapetrova oprav me jsem se spatne koukala, ale ja jsem od tebe zadny argument k tematu diskuse nevidela, jen rypnuti do alcar smyslu pro humor...spam mi ty cigara neodcloni :D

alcar
19. čer 2018

@zlorenka a jak to jde se sousedy? 😊 Porad stejne?

zlorenka
autor
19. čer 2018

@alcar nechci to zakriknout, ale zatim to vypada, ze sousedka je pracujici, takze pres den vesele vetram a susim a vikendy holt preziju :D

terezapetrova
19. čer 2018

@alcar buď tak hodna a neurazej me. Tak jak to děláš od prvního příspěvku pro me. To spis u tebe je špatně jestli si to nepochopila. Jediné co jsem napsala, ze tvůj vtip nebyl vtipnej to je cely , ten Roman z toho vytvaris ty. A ano nazdar nazdar z me strany rozhodne navždy protoze už nebudu ztrácet čas s někým, kdo kope do koho ho napadne ale kdyz s nekdo ozve proti němu to se muze zbláznit evidentně takže sbohem

alcar
19. čer 2018

@zlorenka tak super, aspon nejaka pozitivni zprava. Tak snad nebude nejaka silena hulička a vikendy se budou dat prezit. Drzim pesti. 😉

terezapetrova
19. čer 2018

@zlorenka argument k tématu jsi neviděla spravne ale jestli ti to vadí tak nejak uplne nechapu co by jsi s tim chtěla delat kdyz si ve veřejné diskuzi. Nicméně se ti tedy omlouvám.

terezapetrova
19. čer 2018

Jinak tedy k tématu zkusila bych se s pani slušně domluvit. Pokud to nepomůže možná ji to jednou vrátíte v podobě behajiciho dítka 🙂

magdalenax
20. čer 2018

@alcar No, ale vyklepávání dek či koberců z oken je zakázáno, a to i ze svého balkonu, narozdíl od kouření na balkoně

alcar
20. čer 2018

@magdalenax a to je hodne smutné 😏

magdalenax
20. čer 2018

@alcar A proč jako? Jednou vlastním byt a jsou to moje prostory. Pokud budu kouřit v místnosti a mít otevřené okno, vyjde to nastejno.
Bývalá sousedka měla jednou výlev, pojď ..., říkala vnučce, zavři, tady to smrdí kouřem, - mluvila o chodbě. Totální nesmysl..., protože (ano, jsme kuřáci, nepopírám), ale v ten daný den jsem měla otevřená okna, bylo to v létě, nikdo v té době (cca 3 hodiny vkuse nekouřil), ale nechala se slyšet takto. Průvan bere z bytu vše ven, nikoliv na chodbu. Hlavně že oni nechávali na chodbě mraky bot a odpadky - třeba dva tři dny. O vánocích nechali za dveřmi klidně celý den rybí odřezky.
Mimochodem, dělali jsme pokus. S paní nad námi - nekuřačkou mám velice dobré vztahy. Byla jsem u ní a požádala jsem ji, zda by nemohla otevřít na chvíli okno, že ... a proč...., řekla mi, jo, klidně vám ho otevřu, klidně se vykloňte, že jste kuřáci vím, ale nikdy mi do bytu nic nešlo, to se prostě stačí rozplynout. Tak kde je pravda? Odpovím.
Máme kamaráda, na kterého si sousedi stěžují. Bydlí v bytě po matce, kuřačce, sám silný kuřák, ale byt nebyl vymalovaný dvacet let, o vyklizení nemluvím. Takže ten, když otevře na dvě minuty jen dveře, je toho fakt plná chodba. Ale to je ze stěn, nikoliv z cigarety....

journals
20. čer 2018

@magdalenax Vymalování na smrad z cigaret opravdu nestačí, pokud je to v místnosti kde se kouřilo roky. Je sice pěkné, že to ty jako kuřák na chodbě necítíš, ale věř, že nekuřák to na chodbě cítí. Jedni naši sousedi kouří, větrají pořád a na chodbě to cítit je šíleně (novostavba, žádný starý panelák).

magdalenax
20. čer 2018

@journals Věř, nebo ne, ale kuřáka poznám, jak se říká na metr

magdalenax
20. čer 2018

@magdalenax Mimochodem, děti té sousedky - dospělé, chodili kouřit houfně na balkon, to bylo v pořádku, ale smrad z jejich desateri párů bot a pytel odpadků byl na chodbě asi v pořádku

letadylkokane
20. čer 2018

Kdo nechce byt obtezovan sousedy, a to v jakemkoliv smyslu, necht proda byt a koupi si domek s velkym pozemkem.
Howgh.

evaamy
Autor odpověď smazal
Zobraz
letadylkokane
20. čer 2018

@evaamy nevyhoda druzstevniho vlastnictvi. Kazdopadne to, ze si druzstvo napise neco do stanov, neznamena, ze by to proslo u soudu.

magdalenax
24. čer 2018

@letadylkokane Asi máš na mysli domovní řád, než stanovy.... . U nás vymysleli, že nikdo nesmí chovat v bytech kupř. hada, pavouka... . Upozornila jsem na to, že tohle řeší zákon a oznamovací povinnost ... . Bylo mi řečeno, že to tam tedy uvádět nebudou, že by byli za blbce, ale nakonec myslím, že to v tom domovním řádu je. Ať je....

gabuse778
13. črc 2018

@letadylkokane Přesně, v tomhle je nejlepší být sám svým sousedem, ale bohužel každý to tak udělat nemůže