Soužití s tchýní. Jak spolu vycházíte?

jajik25
22. únor 2012

Ahoj holky,asi měsíc bydlíme s tchýní,má svůj zatím provyzorní pokoj ale převážně je s náma.Zajímalo by mě jak spolu vycházíte,jaké máte zkušenosti,rady k tomu aby jsme spolu dále vycházely,jak máte rozdělenou domácnost a co děti,jak ty to snášejí?Díky za vaše rady 😉 😉

1983hr
22. únor 2012

@jajik25 s tchyní jsem bydlela a nikdy více☹Syn byl spokojený ale její názory a rady mě ničily a to jsme bydleli v 5+1bytě

giselka
22. únor 2012

@jajik25 Moje rada je s tchýní nebydlet 😀 A když to jinak nejde, tak mít co nejmíň společných prostor, jinak začnou vznikat spory, jako třeba co se bude vařit, kdy kdo bude uklízet atd. atd. Zkrátka každá jste zvyklá si dělat věci po svém a tchyně většinou mají pocit, že jelikož jsou starší a zkušenější, musí to být podle nich.
Já jsem bydlela s bývalím přítelem u jeho rodičů, měli jsme společný jenom vchod a byla to hrůza. Párkrát se stalo, že jsem přišla z práce a baba mi v kuchyni přerovnávala mražák a ledničku, soukromí jí taky nic neříkalo, klidně vlezla bez zaklepání do ložnice a tak.
Snad je tvoje tchýně výjimka a žádné hádky nebudou 😉
Co týká dětí, jestli je to babička, která se vnoučatům věnuje, určitě jim to vadit nebude 🙂

eficenka
22. únor 2012

@jajik25 tak já bydlela s tchýní asi měsíc... A můžu říct, že nikdy více... každá ženská prostě chce mít svoji domácnost pro sebe a tak...
možná bych si vyhradila kdo co bude jaký den dělat - úklid, vaření, řekla bych, že radit může, ale že si to stejně udělám podle sebe 😀

jajik25
autor
23. únor 2012

Mi jsme spolu vždycky vycházely dobře,a vycházíme,aspoň zatím.Vozím si práci domů tak mi hodně pomáhá s domácností když třeba já nemůžu,bohužel se bydlení jinak vyřešit nemohlo protože tam kde bydlela se dál žít nedalo díky plísni.Občas k nám na pár dní přijede i švagr,do tý doby než se tchýně nastěhovala k nám tak bydlely spolu,teď bydlí v Praze a občas jezdí za mamkou.